fbpx

Młodzi "Prawie Nobliści" – Laureatka i ośmioro finalistów

Laureaci
Laureaci
Wojewódzkie konkursy przedmiotowe są to te, na które każdego roku czekają nie tylko nauczyciele, ale przede wszystkim uczniowie. Dlaczego? To proste! Jeśli zostanie się ich laureatem – egzamin z danego przedmiotu ma się zdany na 100 %, ocenę celującą na świadectwie i gwarancję przyjęcia do wymarzonej szkoły (bo która szkoła nie lubi mądrych uczniów?).


W tym roku szkolnym Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Ostródzie po raz kolejny w swojej historii ma sukcesy – laureatkę i aż 8 finalistów wojewódzkich konkursów z różnych przedmiotów. Pod koniec marca na stronie Kuratorium Oświaty w Olsztynie zostały ogłoszone wyniki, na które z niecierpliwością czekaliśmy.
Największą naszą zwyciężczynią okazała się Emilia Żarczyńska (nauczyciel przygotowujący – p. Anna Surowiec-Kant), która stając w szranki z innymi uczniami w Konkursie Języka Polskiego, zdobyła tytuł laureatki (jako jedna z 50. na całe województwo warmińsko-mazurskie), zaś jej koleżanka z innej klasy – Iga Kaniowska – tytuł finalistki (nauczyciel przygotowujący – p. Katarzyna Fijas). 16 października 2015r. dziewczyny pokonały pierwszy etap – szkolny, następnie 13 lutego 2016r. pojechały do Olsztyna, by zmierzyć się z testem na poziomie wojewódzkim. Cieszymy się, że trzynasty nie okazał się dla nich pechowy.
Zwycięzcami w konkursach z innych przedmiotów zostali: Magdalena Śliwińska – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego (nauczyciel przygotowujący – p. Ewa Kamińska), Kacper Szagała – finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego (nauczyciel przygotowujący – p. Hanna Żylińska), Weronika Bartuzi, Iga Kaniowska, Ewa Kopania, Julia Zyga – finalistki Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego przygotowane przez p. Małgorzatę Kasprowicz oraz Daria Paszkowska i Bartłomiej Paczkowski – również finaliści Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego przygotowani przez p. Karolinę Golder.
Cieszymy się, że kolejny raz możemy pochwalić się sukcesami naszych uczniów. Wszystkim zwycięzcom i ich nauczycielom – GRATULUJEMY! Jesteście naszą dumą!

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19