fbpx

Ostróda: Sprawca fałszywego bombowego alarmu w policyjnym areszcie

zatrzymany za falszywy alarm bombowy
zatrzymany za falszywy alarm bombowy
Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca jednej z miejscowości pod Ostródą. Mężczyzna zadzwonił do oficera dyżurnego jednostki i poinformował, że w nocy w szpitalu wybuchnie bomba. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do ustalania, kim jest mężczyzna, który przekazał tą informację. 30-latek szybko trafił do policyjnego aresztu. Miał 2 promile alkoholu w organizmie. Kiedy wytrzeźwieje, zostanie przesłuchany i wytłumaczy policjantom motywy swojego postępowania. Za to, co zrobił, grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, po godzinie 21.00 do oficera dyżurnego ostródzkiej komendy policji zadzwonił mężczyzna, który powiedział, że w szpitalu podłożona jest bomba, która tej nocy wybuchnie. Policjanci natychmiast przystąpili do ustalania, kim jest osoba, która wykonała to połączenie. W tym czasie policyjny pirotechnik sprawdzał teren szpitala. Szybkie, intensywne działania funkcjonariuszy przełożyły się na ustalenie i zatrzymanie 30-latka, który dzwonił z tą informacją. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W rozmowie z policjantami powiedział, że nie podłożył żadnego ładunku wybuchowego. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz 30-latek trzeźwieje w policyjnym areszcie. Kiedy wytrzeźwieje, wytłumaczy policjantom motywy swojego postępowania.

Za fałszywe zawiadomienie o podłożonym ładunku wybuchowym może mu grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19