fbpx

Wkrótce kolejne utrudnienia w ruchu z Osiedla Plebiscytowego

Spotkanie Rady Osiedla Plebiscytowego w Ostródzie. foto: OstrodaOnline.pl
Spotkanie Rady Osiedla Plebiscytowego w Ostródzie. foto: OstrodaOnline.pl
Wykonawca nowej drogi S7 planuje w marcu 2016 roku wprowadzić zmianę organizacji ruchu. Ograniczenia w ruchu przez ul. Olsztyńską wpłyną niekorzystnie na dojazd i wyjazd z Osiedla Plebiscytowego. Utrudnienia mają potrwać trzy miesiące.


Podczas spotkania Rady Osiedla Plebiscytowego w Ostródzie, które odbyło się w dniu 12 stycznia 2016 roku pojawiły się szczegóły planowanej zmiany organizacji ruchu. Od marca do czerwca zablokowany zostanie wjazd i wyjazd z DK7 na ulicę Olsztyńską. W związku z tym dojazd z miast na Osiedle Plebiscytowe jak i wyjazd z osiedla do miasta będzie odbywał się fragmentem DK7, Szosą Elbląską i ul. Mickiewicza. Wykonawca podkreśla, że jest to jedyne możliwe rozwiązanie. Przez trzy miesiące będzie trwała przebudowa fragmentu ulicy Olsztyńskiej po obu stronach DK7. Odcinek około 300 metrów musi być przebudowany w związku z koniecznością zarówno usunięcia wszelkich kolizji z różnego rodzaju instalacjami w ciągu tego odcinka drogi, jak również ze względu na konieczność przygotowania konstrukcji dla budowanego nad ulicą Olsztyńską fragmentu nowej drogi S7, który jednocześnie będzie skrzyżowaniem bezkolizyjnym z nową S7.
Oczywiście istnieje alternatywna szybszego dojazdu z osiedla do miasta. Mówiono też o tym na spotkaniu. Nie zostanie zamknięty zjazd z DK7 do stacji paliw BP. Tak więc samochody osobowe będą mogły i z pewnością będą skracać drogę do miasta wykorzystując przejazd przez stację paliw i dalej fragmentem ulicy Przemysłowej do ulicy Olsztyńskiej.
W zależności od postępu prac od września lub października 2016 roku ruch ma zostać przekierowany już na jeden z pasów nowej drogi S7.

Spotkanie Rady Osiedla Plebiscytowego w Ostródzie. foto: OstrodaOnline.pl
Spotkanie Rady Osiedla Plebiscytowego w Ostródzie. foto: OstrodaOnline.pl
Na zgłaszane przez mieszkańców pytania i wątpliwości odpowiadali przedstawiciele wykonawcy, firmy Budimex, jak i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Padały m.in. pytania o ruch pieszych i rowerzystów, czy choćby możliwość budowy przejścia pomiędzy ulicami Krótką i Gizewiusza. Przedstawiciel GDDKiA nie wykluczył możliwości budowy takiego przejścia (kładki nad drogą S7). Zaznaczył jednak, że ewentualna budowa musi być dobrze uzasadniona. Wskazał, że jeśli będzie taka wola mieszkańców mogą bez problemu złożyć wniosek w tej sprawie do GDDKiA. Jednocześnie wyraził zdziwienie, że podczas licznych konsultacji społecznych dotyczących projektu budowy nowej drogi S7, nigdy nie padła taka propozycja.
Podczas spotkania przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował, że projekt zmiany organizacji jeszcze do nich nie dotarł. W dniu 29 stycznia otrzymaliśmy informację z GDDKiA, że Budimex nie przedstawił jeszcze projektów tymczasowej organizacji ruchu; istnieją tylko koncepcje.

Możliwe zmiany w organizacji ruchu. opracowanie OstrodaOnline.pl


Zapis spotkania w sprawie utrudnień w ruchu z i do Osiedla Plebiscytowego: https://www.youtube.com/watch?v=xvv2cx43Rcs

 

 

Komentarze  
# RE: Wkrótce kolejne utrudnienia w ruchu z Osiedla PlebiscytowegoJan 2016-01-29 22:13
Ło matko ale będzie ciężko z dojazdem do cmentarza :(
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Czemu??krzysiek 2016-01-30 09:24
Jako były mieszkaniec Osiedla Plebiscytowego byłem zdziwiony zamknieciem przejazdu przez ulicę Krótką i Gizewiusza.Choć dla mieszkańców Krótkiej byłoby to ciężkie i uciążliwe,ale to spory skrót,sam tamtędy często jeździłem.Problemem jest tylko to że to droga gruntowa nieutwardzona!!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Czemu??A.P. 2016-01-30 10:23
To prawda,jeździliśm tą drogą przez wiele lat, łatwo można na czas remontu, czasowo przywrócić ten objazd. Niestety w urzędzie zaziadają ludzie nieodpowiedzialni, któży nie dbają o mieszkańców tylko o interes kogoś innego. Dziwne że nie mają własnych refleksji na tenat tego, co wyrabia firma Budimex i ślepo podporządkowują się wszystkim pomysłom. Niedawno chcieli nam zablokować miasto!!! Żal patrzeć jak ten nieszczęsny burmistrz zarządza tym pięknym miastem.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Wkrótce kolejne utrudnienia w ruchu z Osiedla PlebiscytowegoAd 2016-02-18 11:40
Dlaczego urzędnicy nie wymuszają budowy ronda przy Orlenie na Waldowie już teraz mieszkańcy osiedla Drwęckiego mają trudność z wjazdem i wyjazdem na Szose elbląską do tego ten stop na wjazd w s7 często się korkuje a jeśli dodamy cały ruch w stronę Lubajn, Międzylesia, Jachtów, os.Plebiscytowego, dojazdu na cmentarz pogrzebow to będzie przy Orlenie drogowy ARMAGEDDON!!!!!!!!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# R-GOL ten wywiad jest tumiro 2016-03-03 11:54
a czytaliście wywiad z właścicielem R-GOL z Ostródy? pracasport.pl/.../
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Wkrótce kolejne utrudnienia w ruchu z Osiedla Plebiscytowegomajka 2016-03-04 10:12
Jak dla mnie newsem dnia jest to, że sklep R-GOL w Ostródzie zatrudnia 70 osób pracasport.pl/.../
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19