fbpx

Wybory do Rady Osiedla Centrum zakończone.

Wybory do Rady Osiedla Centrum. foto: OstrodaOnline.pl
Wybory do Rady Osiedla Centrum. foto: OstrodaOnline.pl
W czwartek 17 grudnia odbyły się wybory do Rady Osiedla Centrum. Źle jest z pojmowaniem samorządności w naszym mieście. Jeśli frekwencja na głosowaniu do rady osiedla wynosi od pół do nieco ponad 1%, to nie można mówić, że jest źle. Trzeba głośno krzyczeć, że jest dramatycznie. Mieszkańcy sami sobie odbierają prawo do decydowanie o najbliższym otoczeniu.


Wybory do Rady Osiedla Centrum. foto: OstrodaOnline.pl
Wybory do Rady Osiedla Centrum. foto: OstrodaOnline.pl
To dla mnie niepojęte, że nie ma kworum na pierwszym głosowaniu dotyczącym wyboru radnych osiedla. To szok, że nie ma kompletnego składu radny (15 osób). Jako społeczeństwo oblaliśmy egzamin z demokracji. Budżet obywatelski, konsultacje społeczne? Wolne żarty, dla kogo to, skoro nikt nie przychodzi. Władza się cieszy i zaciera ręce. Dalej może głośno wmawiać, że wie najlepiej, czego chcemy. Wszak my się nie wypowiadamy, nie głosujemy, nie chcemy decydować o sobie. Tylko później nie marudzić ludzie, że nic nie wiecie, nic nie możecie, nic wam nie robią i was nie słuchają. Sami się o to prosicie. Decyzje dalej będą zapadać na politycznych spotkaniach w zaciszu urzędowych gabinetów, a durny naród niech się cieszy z nowego chodniczka.

31 osób na sali wybrało 14 radnych. Zabrakło jednego chętnego i w związku z tym  zmieniono liczbę radnych Osiedla Centrum z 15 na 14. Statut to dopuszcza.
Radnymi Osiedla Centrum zostali:
 
Beszczak-Majewska Irena    25
Budnik Elżbieta    25
Chmielíńska Ewa    25
Długosz Izabela    25
Dziurdzia Jerzy    25
Gorzelewski Piotr    25
Panek Piotr    25
Plezia Leszek    25
Duda Jan    24
Krzekotowski Jacek    24
Jankowska Barbara    22
Kiersnowskí Stanisław    22
Matysiuk Józef    22
Szafraniec Małgorzta    21

Nowym radnym na dwóch osiedlach gratuluję i życzę wytrwałości w ulepszaniu najbliższego otoczenia.

Mam też prośbę do komisji, żeby poprawiła protokół z wyborów z 17 grudnia. Jest w nim błąd. Kto inny otrzymał głosy, kto inny został wybrany. Niby tylko błędne imię, ale podstawa do unieważnienia wyborów jest.

Komentarze  
# Super radaPonyo99 2015-12-20 21:11
Gratulacje! prawie połowa to urzędnicy miejscy. Właśnie dlatego nie warto brać w tym udziału.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Super radaAnna 2015-12-20 23:55
Ponyo99, czy byłeś/-aś na tym zebraniu?
Na podstawie Twojego komentarza zakładam, że jednak nie. A mogłeś/-aś być i wziąć ze sobą znajomych chętnych do działania na rzecz najbliższego środowiska, zgłosić swoją i inne kandydatury i zostać wybranym/-ną. Wówczas miałbyś/-łabyś prawo zabierać głos w sprawie. :)
A przy okazji, w jakiej matematyce 3 oznacze prawie połowę 14?
Ech, te emocje, emocje...
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Wybory do Rady Osiedla Centrum zakończone.Bystander 2015-12-21 00:19
"Źle jest z pojmowaniem samorządności w naszym mieście"
"Jako społeczeństwo oblaliśmy egzamin z demokracji"
"Tylko później nie marudzić ludzie, że nic nie wiecie, nic nie możecie, nic wam nie robią i was nie słuchają"

Przykro czytać tego typu stwierdzenia. Gdyby głębiej zastanowić się nad problemem, to ganić należałoby nie ludzi, mieszkańców nowych osiedli tylko ten cudacznie dziwaczny, totalnie nieudolny samorząd oraz radnych prawdziwych inicjatorów tego zamieszania. Skoro mieszkańcy nie przyszli na spotkania dotyczące powołania nowych rad, to znaczy że takich osiedli nie chcieli!!! Ktoś na siłę chce nas uszczęśliwić i pod pozorem szczytnych haseł buduje sobie zaplecze wyborcze. To wredne, obrzydliwe i niebezpieczne. Takie działanie prowadzić może do rozkładu inicjatyw obywatelskich, do stagnacji i niewiary w społeczne działanie. To radni byli inicjatorami tych dziwacznych tworów a nie mieszkańcy. Być może właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Centralne sterowanie pod pozorem obywatelskości przerabialiśmy już w PRLu. Czy ktoś zapytał się czy chcemy powołania nowych osiedli? Aby tworzyć rady osiedlowe i w nich aktywnie działać ludzie muszą wierzyć że to ma sens. To nie my zorganizowaliśmy sobie ten cyrk tylko samorząd. Do nich proszę kierować słowa o źle pojmowanej samorządności i demokracji.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# I po to komu?Han Solo 2015-12-21 16:03
Ja też myślę że dla większości tej rady, to trampolina do przyszłych wyborów. Nie wierzę w te ich "szczytne cele". Jest rada, są radni (wybrani przecież przez tych samych mieszkańców) i to wystarczy. Bez sensu te szopki.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# aMarian 2015-12-21 22:13
co robią Ci radni,w niektórych miejscach nic!!!A taka Rada Osiedla jest wsparciem dla radnych.Mieszkańcy mają głos,Przewodniczący rady osiedla bierze udział w sesjach Rady Miejskiej
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: aHans 2015-12-31 08:58
Jakieś głupotki wypisujesz kolego. Pomysły rad osiedla wylądują w koszu, jeśli nie znajdą się w budżecie miasta, który uchwalają radni. A przewodniczący rad osiedli mogą sobie przyjść jedynie na sesję i posłuchać , jak każdy inny człowiek z ulicy.Tyle mogą, bez prawa głosu. Oj ktoś chce się najwyraźniej dowartościować.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Oj ktoś chce się najwyraźniej dowartościować.@ 2015-12-31 15:26
starczy miejsca dla wszystkich
w radach mają być komisje , od spraw różnych, a do nich będą powoływani członkowie, nie z rady lecz z plebsu,
członkowie powołają komisje od spraw różnych , też z plebsu lecz bardzo wyspecjalizowane, np. od kocich gówienek od psich , od dużych piesków , od małych piesków ,od pana józka piwnych sczczoch itd
tym sposobem każdy ma szansę , miejsce , nawet pan józek w komisji do spraw gęstszych nasadzeń krzaków.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# marian@ 2015-12-31 15:11
marian mieszkaniec dał głos
teraz będzie wspierał radnych którzy nic nie robią
a jak będzie przewodniczącym TO CHO CHO
weźmie udział w sesji....
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# COMMENT_TITLE_RE RE: Wybory do Rady Osiedla Centrum zakończone.Guest 2015-12-21 21:09
Ten komentarz został usunięty przez Administratora
# zgodzę sięMarian 2015-12-21 22:04
Przeważnie hejtują te osoby co siedzą w domu całymi dniami,nie chodzą na wybory i tylko narzekają jak jest źle.Zamiast tego atakują osoby które rzeczywiście chcą coś zrobić dla swojego Osiedla i dla innych.Brawo dla twórców Rady Osiedla Centrum i Wzgórze Świętego Franciszka z Asyżu!!!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: zgodzę sięBystander 2015-12-21 23:55
Boże drogi jaki hejt? Wyraziłem tylko własne zdanie!!! To jedna z wielu opinii w tej smutnej sprawie z którą oczywiście można się nie zgodzić. Annar cieszy się że radni "NIE BĘDĄ KANDYDOWAĆ do Rady Osiedla Centrum", to żadna łaska, tak samo jak to że "wyrazili chęć współdziałania i pomocy". To ich zasrany obowiązek. (proszę wybaczyć to wzmocnienie ;-). Zastanawia mnie kto był inicjatorem tego całego zamieszania, radni czy ten promil bystrych i pozostających o krok przed innymi? Jak się nie obrócisz - (...) zawsze z tyłu. Moim zdaniem trzeba było poświęcić nieco więcej uwagi i czasu na pracę u podstaw zamiast puszczać parę w gwizdek. Tylko po co się wysilać skoro sukces potrzebny od zaraz a animowanie to ciężka praca. Trzymam kciuki za ten nieszczęsny projekt ale szanse na jego powodzenie widzę niewielkie.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: zgodzę sięGrażyna 2015-12-31 09:06
Myślę, że inicjatorami wyborów były osoby, które przegrały wybory samorządowe, a teraz zaczynają przygotowywać się do następnych. Będą robić dużo szumu medialnego, atakować obecnych samorządowców za to, że nic nie robią, itd. Bo jak oni zostaną radnymi, to ....ho, ho, ho. Mechanizm znany od lat. Ale niekiedy skuteczny. Wystarczy popatrzeć na sejm. Ostródzianie tego jednak nie kupili.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Rzeczowo i bez wazeliny.@ 2015-12-22 19:38
wazelina będzie później
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Rzeczowo i bez wazeliny.@ 2015-12-22 20:03
Oj tak tak, potrafią nierzeczowo i z masą wazeliny dziwne że tym razem się obeszło ;-)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Wybory do Rady Osiedla Centrum zakończone.marian 2015-12-21 01:24
Piotrus taki wyrywny byl do Rady Centrum. I co nie bylo go tam?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# a co oni zrobilimieszkaniec osiedla 2015-12-24 01:05
co zrobił pan radny Podsiadło dla osiedla przez tyle lat nic zupełne zero nawet tyci nic nic nic kpina i żenada więc nie dziwmy się że ludzie nie przychodzą bo patrzećc na tego Pana nie chcą a jak zerkną na tego lenia to odechciewa się wszystkiego kase łypać i tyle taki to rycerz od siedmiu boleści żenada
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# kochany mieszkańcu@ 2015-12-24 09:43
każdy walczący, wygrywający rycerz, zdobywa łupy, przecież to proste nieskomplikowane
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: a co oni zrobiliZenon 2015-12-24 11:02
Drogi mieszkańcu osiedla, ktoś jednak Pana Tomasza do Rady Miasta wybrał. Więc chyba nie każdy podziela Twoje zdanie :-)
Wesołych Świąt!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# a co oni zrobili@ 2015-12-24 15:09
ktoś jednak....., ciekawe kto , może ci zaufani co liczyli głosy.
może to przez te serwery u sąsiadów
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# A Co z ul.1 Dywizji ??Darek 2015-12-27 22:11
ul.1 Dywizji / Miała też przynależeć do tego projektu??!!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19