fbpx

PILNE !!! - Apel o pomoc

Niedawno w mediach i na portalach społecznościowych toczyła się burzliwa dyskusja dotycząca przyjmowania przez Polskę uchodźców. Dziś mamy czas sprawdzianu oraz test czy głosy o koniecznej pomocy Polakom ze wschodu były szczere i prawdziwe.


Jeszcze w listopadzie do Ośrodka Caritas Archidiecezji Warmińskiej w Rybakach przybędzie duża grupa polskich uchodźców z dotkniętej wojną Ukrainy. Prawie dwustu osobowa grupa z dziećmi (około pięćdziesięcioro dzieci w wieku od dwóch do piętnastu lat) zostawi swoje domy, cały dotychczasowy dorobek życia i przybędzie do Polski z 30 kilogramowym podręcznym bagażem. W związku z tym zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc i wsparcie. W chwili obecnej potrzebne są zabawki dla dzieci (ośrodek nie jest w nie wyposażony) oraz środki higieny osobistej, które używane będą na co dzień przez osoby przybywające, a na które musiały przeznaczyć własne środki finansowe (prosimy o pasty do zębów, maszynki do golenia, pianki, mydła, płyny, szampony, kremy, podpaski i inne najpotrzebniejsze artykuły osobistego użytku. W następnej kolejności potrzebować będziemy ubrania i inne przedmioty, o których będziemy informować.

Zbiórkę wspiera jak zawsze zaangażowana i bezinteresowna Miejska Biblioteka Publiczna, która mieści się na zamku w Ostródzie, gdzie możemy kierować swoje kroki, aby zostawiać zabawki i inne potrzebne artykuły.

Wszystkim ludziom wielkiego serca z góry serdecznie dziękujemy za wsparcie i pomoc.

Komentarze  
# RE: PILNE !!! - Apel o pomocJan 2015-11-18 08:48
Droga Redakcjo,czy masz wątpliwość, że głosy o koniecznej pomocy Polakom chcącym powrócić do kraju są szczere i prawdziwe? Jakiś nietrafiony wstęp.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Pomoc?????Jaka pomoc????Gościnność 2015-11-18 19:22
Jakiś absurd!!! Wygląda to tak , że ja zapraszam gości ... oni przyjmują zaproszenie , a ja zwracam się do swoich znajomych z prośba o zakup art spożywczych , różnych trunków , kosmetyków ... bo zwyczajnie mnie nie stać na goszczenie, a oni już prawie pukają do drzwi . Niech archidiecezja sama to finansuje . Fajnie działać za cudze pieniądze! Brak wstydu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Pomoc?????Jaka pomoc????Jan 2015-11-19 13:49
Trunków?- nie zapędzaj się :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Pomoc?????Jaka pomoc????RE: 2015-11-19 16:28
Czytaj ze zrozumieniem... Zaprosili to niech nie żebrzą.Jak nie stać - to proste jak ,,świński ogon "- nie zapraszać . Urodzonych dzieci teraz i tu , które nie mają zabawek jest tyle, że aż trudno uwierzyć w XXI i nikt akcji nie robi a tu pod publikę dobroć i wielkość serca chce pokazywać.Biedny nie będzie prosił , a wiele naszych dzieci nie dostanie nic na Mikołaja i na święta , nie dostaje w ogóle, no może 30 zł zapomogi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Włącz myślenieabc 2015-11-19 17:16
Skąd u ciebie tyle nienawiści, złości. Przecież nikt nikogo nie błaga, nikt nikogo nie zmusza. Kto ma ochotę i możliwości ten pomaga. Czy tak trudno to zrozumieć? Nie chcesz pomóc tym ludziom, pomóż innym, będą szczęśliwi. Nie chcesz, nie możesz, nie pomagaj. Ale nie wolno ci zniechęcać i obrażać tych, którzy chcą pomagać. Nie wolno nikomu odbierać prawa do decydowanie, komu pomóc. Bo to jest zwyczajna podłość.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19