fbpx

I Mistrzostwa Szkoły Klas Mundurowych

Foto: Wioletta Gutfrańska
Foto: Wioletta Gutfrańska
Dnia 27 października  dyrektor ZSZ im S. Petőfi w Ostródzie, krótkim przemówieniem otworzył I Mistrzostwa Szkoły Klas Mundurowych. Uczniowie klas Liceum Ogólnokształcącego o ukierunkowaniu policyjnym i wojskowym po raz pierwszy zmierzyli się w sportowych potyczkach o tytuł Mistrza Szkoły. Celem rywalizacji była promocja klas mundurowych wśród społeczności szkolnej,  w mieście i powiecie ostródzkim. Rywalizacja sportowa  przebiegała w duchu fair play.


Uczestnicy startowali w czterech konkurencjach. Pierwsza to sprawnościowy  tor przeszkód, taki sam jak  na egzaminie do szkoły policyjnej. Młodzi zawodnicy pokonywali  tor w sali sportowej MOS w Ostródzie.  Druga konkurencja to bieg na 600m dziewcząt i 800 chłopców w warunkach poligonowych. Następnymi konkurencjami były rzut granatem i bieg pod górkę z obciążeniem. Zawody te odbywały się na plaży  jeziora Sajmino.
Po sprawnym przeprowadzeniu wszystkich konkurencji, pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego, z sześciu drużyn wyłoniono najlepszą klasę oraz mistrzów poszczególnych konkurencji w kategoriach dziewcząt i chłopców.  Drużyna składała się z dwóch dziewcząt i chłopców w każdej  konkurencji.  W pierwszej edycji Mistrzostw Klas Mundurowych najlepszą drużyną została, druga klasa Liceum Wojskowego (143 pkt). Wychowawcą jest pan Andrzej Szpila. 
Mistrzynią i Mistrzem szkoły w poszczególnych konkurencjach zostali :

  1. sprawnościowy tor przeszkód - Oliwia Maćko z klasy III LOP 1:23,79s i Czarek Uszakiewicz II LOW 1:11,29s
  2. rzut granatem - Karolina Malinowska II LOW 27,5m i Czarek Chodup  II LOW 51, 65m
  3. bieg z obciążeniem pod górkę - Angelika Chuda  II LOW 22:29s i  Marcel Motycki  IILOW  12:74s
  4. 600 m dziewczęta  i 800 m chłopcy - Justyna Szajner  III LOP  1:21s i Damian Modrzewski IILOP  1:28s


Pamiątkowe dyplomy i nagrody sponsorowane przez Radę Rodziców, Szkolnym Mistrzom wręczyli pani dyrektor Maja Kurdziel i pan dyrektor Wacław Rubczewski.  Przy słonecznej pogodzie wszystkim dopisały bardzo dobre humory, a na zakończenie zawodów zrobiliśmy wspólną fotografię. Organizatorkami imprezy były  Wioletta Gutfrańska i Małgorzata Kwacz.

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19