fbpx

Radny skazany, mandatu nie straci

Ilustracja. foto: elvinstar(sxc)
Ilustracja. foto: elvinstar(sxc)
Policjanci podczas kontroli w poniedziałek 24 listopada 2014 roku pomiędzy godziną 18-19 sprawdzili stan trzeźwości kierującego samochodem osobowym. Kontrola urządzeniem AlcoBlow wykazała, że kierujący pojazdem jest pod wpływem alkoholu. Pojazd prowadził nowo wybrany radny Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz przewodniczący warmińsko-mazurskiej Solidarności Józef D. Po blisko roku postępowania radny został uznany winnym popełnienia czynu z art. 178a par. 1 kk., a za swój czyn otrzymał grzywnę. Mandatu radnego jednak nie straci.


Postępowanie w sprawie przeciwko Józefowi D. zakończyło się w dniu 14 października 2015 r. Wyrok ten jest prawomocny.  W sumie odbyły się w tej sprawie trzy posiedzenia sądu: 17 marca 2015 r., 30 czerwca 2015 r. i 14 października 2015 r. Oskarżony został uznany winnym popełnienia czynu z art. 178a par. 1 kk, .

USTAWA z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny.

Art. 178a. § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Oskarżonemu wymierzono karę 100 stawek dziennych grzywny przy ustaleniu jednej stawki dziennej na kwotę 50 zł. Dodatkowo orzeczono zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na okres 1 roku. Na poczet tego środka karnego zaliczono okres zatrzymania prawa jazdy od dnia 24 listopada 2014 r.. Sąd orzekł również wobec oskarżonego środek karny w postaci świadczenia pieniężnego w kwocie 1000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej oraz obciążył oskarżonego kosztami sądowymi.

Czytaj również:
Józef D. prowadził samochód na podwójnym gazie
Sprawa radnego sejmiku województwa nadal bez sądowego finału
Radny Stanisław K. skazany prawomocnym wyrokiem

Komentarze  
# Polska to właśniepunisher 2015-11-07 18:21
no comment
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# 24 listopad@ 2015-11-08 13:22
to za dwa tygodnie ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# wyrokwyrok 2015-11-15 15:07
Sąd tak przeciągnął sprawę i wyważył wyrok żeby Pan radny nie stracił "fuchy" czyli mandatu radnego. To jest po prosty haniebne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Nie , niekarolek 2015-11-16 22:04
To jest prawo i sprawiedliwość !!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19