fbpx

Nowoczesna pracownia językowa w "Piątce"

Nowa pracownia językowa. foto: SP5
Nowa pracownia językowa. foto: SP5
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2015/2016 Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie została wzbogacona o nowoczesną pracownię językową. Dzięki dofinansowaniu Fundacji Bankowej im. Leopolda Kronenberga sala wyposażona została w 24 autonomiczne stanowiska zaopatrzone w słuchawki wraz z mikrofonem. Z pracowni korzysta 188 uczniów klas I - VI  w trakcie zajęć języka angielskiego oraz innych przedmiotów nauczanych w szkole. 


W trakcie zajęć każdy uczeń ma możliwość korzystania ze swojej pary słuchawek. Lektor przy pomocy programu komputerowego ma możliwość dobierania uczniów, którzy mają ze sobą współpracować. Uczniowie nie muszą w tym celu zmieniać swoich miejsc. Uczeń indywidualny ma możliwość odsłuchu wykładu lektora, samodzielnej konwersacji z lektorem, w parch lub grupach, powtarzanie zwrotów po lektorze nagranym na kasecie lub cd lub innym nośniku, nagrywania i odsłuchiwania własnych wypowiedzi oraz kontroli własnej wymowy. Nauczyciel może dzielić słuchaczy w dowolny sposób, słuchać rozmów, konwersować, podpowiadać i korygować błędy. Ma też możliwość pracy z uczniami zdolniejszymi i mniej zdolnymi w tym samym czasie nie zakłócając pracy innym uczniom, zdając im zadania o różnym stopniu trudności.
"Projekt o dofinansowanie pracowni złożyło Stowarzyszenie Edukacyjne Piątka – mówi dyrektor  szkoły Pani Iwona Lisowska. Zależało nam na stworzeniu nowoczesnej, przyjaznej i atrakcyjnej pracowni, w której każdy uczeń ma możliwość aktywnego i nieskrępowanego uczestniczenia w zajęciach".

Możliwość bezpośredniego komunikowania się nauczyciela z uczniem ułatwiła pełny udział w zajęciach uczniom, w tym także nieśmiałym, niepewnym poziomu swojej wiedzy i unikającym publicznych wystąpień na forum klasy. Nauczyciele zaopatrzeni w nowoczesne narzędzia umożliwiające zwiększenie uwagi mieli mogli zindywidualizować kontaktu  z  uczniem, zwiększyć kontrolę prawidłowej wymowy i intonacji zdań, podnieść jakość nauczania.  Udało się też podnieść jakość pracy z uczniem zdolnym. Nowoczesna pracownia językowa umożliwiła nauczycielom zdobycie nowych umiejętności, kwalifikacji i doświadczeń. Jest to pierwsza tego typu pracownia w ostródzkich szkołach.

Komentarze  
# RE: Nowoczesna pracownia językowa w "Piątce"Brytan z PIS 2015-10-22 17:18
Widzę że mimo sprzeciwu większości mieszkańców os.Plebiscytowego objazd i tak bedzie...wspaniale pani Monist wraz z radą osiedla dba o dobro mieszkańców. To samo burmistrz...I jeszcze tłumaczenia p. Monist ze to wina Dabrowskiego...masakra.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19