fbpx

Starosta i burmistrz wycofuje się ze swojego pomysłu. Tylko częściowo.

Starosta Andrzej Wiczkowski na dzisiejszym nadzwyczajnym spotkaniu wycofał się z pomysłu puszczenia ruchu DK7 przez miasto. W swej kwiecistej mowie wstępnej starosta skupił się głównie na udowadnianiu, że to media zmanipulowały całą sprawę i wprowadzały w błąd mieszkańców. Starosta po spektakularnej wpadce z pomysłem objazdu przez miasto najwyraźniej próbuje teraz wyjść z tego z twarzą.

Nadal jednak aktualny jest pomysł przedstawiony na spotkaniu z mieszkańcami Osiedla Plebiscytowego. Polega on na wpuszczeniu ruchu z DK7 przy stacji Shell, w ulicę Plebiscytową, Olsztyńską, do Lubajn i powrót na DK7 na obecnym węźle południowym. Z osiedla Plebiscytowego do i z miasta prowadzić będzie fragmentem nowej drogi przy stacji BP. Wariant jest wykonalny pod warunkiem zgody obu właścicieli stacji.

Konsultacje w sprawie tej propozycji mają się odbyć z mieszkańcami Lubajn i Zwierzewa. Zgodnie z deklaracją, jaką wójt złożył już na Osiedlu Drwęckim, mieszkańcy zostaną powiadomieni o tym spotkaniu za pomocą ostródzkich mediów.
Dopiero po tych spotkaniach starosta podejmie ostateczną decyzję, czy podpisać jakiekolwiek porozumienie z firmą Budimex.
Komentarze  
# Brawo media !!!Gregor 2015-07-10 08:03
Szkoda, że to społeczeństwo poprzez media musi uczyć niekumatego Starostę i Burmistrza. Chociaż wątpię, żeby Plebiscytowe zgodziło się na taki koszmar za 400 metrów chodnika.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# koniec edukacji i do roboty mieszkancymieszkaniec 2015-07-10 08:41
Po rozum do glowy poprzez uswiadamianie sie odpowiednia lektura i wyjscie z apatii i bezwladu do reakcji protestow i obrony interesow naszej ostrodzkiej spolecznosci to super poczatek na swiadomych swoich praw mieszkancow. NARESZCIE!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# czytanie postow rozwijalektura 2015-07-10 08:51
dobre! "Alesmy sobie sami nasr.... do talerzy tym wyborem radnych, bo to oni go wybrali. Przecz z rada powiatu. A co robi oles? Trzesie d.. zeby starosta mu kolumny z siodemki pod ogrodek nie wpuscil." Czytam inne posty i cieszy mnie ze taki duzy wybor :)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# władzagreg 2015-07-10 09:20
Starosta i Burmistrz należą do ludzi, którzy uważają, że wraz ze stanowiskiem z automatu przybywa im intelektu, wiedzy i doświadczenia. Niech ta sprawa będzie dla nich nauczką. Starosta zdaje się wyciągać prawidłowe wnioski. Burmistrz natomiast jest beznadziejnym przypadkiem.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# beznadziejne sa oba przypadkimieszkam w ostrodzie 2015-07-10 11:10
Greg, niech ta sprawa bedzie nauczka dla nas mieszkancow. A ten zajaczek nie potrafi wyciagac prawidlowych wnioskow, tylko poplecznicy tego figuranta ciagaja za sznureczki. Co do burmistrze to sie z toba zgadzam!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Starosta i burmistrz wycofuje się ze swojego pomysłu. Tylko częściowo.Michał 2015-07-10 09:43
A to pieniaczy zatkało a już kapitał polityczny spijali a tu chyc i starosta ich załatwił. Natomiast nie rozumiem dlaczego Cezary W uderza w swojego szefa wójta Bogusława że nie przeprowadził konsultacji. Co na to wójt?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# kiedys to byl dres obu urzedowmickiewicza 2015-07-10 11:16
Staroste zalatwil cezary a wojta Cezar I w miescie i okolicy. Przeciez wszyscy szepcza, ze to Szara Eminencja. Kumaty jest, tytulu tez sie dorobil, tylko k.... zajeb... msciwy sajgon. Szkoda ze ta droga poszedl i idzie. Nie-durnych zawsze za malo.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: kiedys to byl dres obu urzedowBuhaha 2015-07-10 16:59
Buhaha niezłe co chłopie brałeś
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Starosta i burmistrz wycofuje się ze swojego pomysłu. Tylko częściowo.co na to darek 2015-07-10 09:55
a co na to stadionowy glupek? moze zamiast wystawiac glupie fotki kur na fejsie wypowie sie konstruktywnie w tej sprawie?? co glupku za trudne?? jaki zal he he
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# objazd niech robią ale na warunkach naszyched 2015-07-10 13:54
Dlaczego dopiero teraz jest rozmowa o objeździe? Dlaczego Burmistrz nie zażądał propozycji z Budimeksu na piśmie nie omówił z prawnikami i nie negocjował dobrych warunków? Co na gębę chcecie ustalać przejazd przez miasto? Dało by sie przystać na to, pod warunkiem naprawdę atrakcyjnych inwestycji w zamian.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Starosta i burmistrz wycofuje się ze swojego pomysłu. Tylko częściowo.Leon 2015-07-10 16:01
Nie wiem po kiego grzyba ten objazd przez Lubajny. No chyba, że chodzi o przejazd przez stacje paliw, żeby utrzymały klientów, bo inaczej przez wykopy to nikt tam nie będzie zajeżdżał. Ale zrobienie tego objazdu z pewnością skłoni sporą grupę kierowców do przejazdu przez Ostródę. Dlaczego "Budimex" nie może utrzymać ruchu na starej 7 na całym odcinku budowy. Komu to bardziej zależy na tym objeździe, "Budimexowi" czy naszym "władzom".
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Zagrywka pod publiczkęostródzianin 2015-07-10 17:49
To była zagrywka pod publiczkę. Od początku zaplanowana a my mieszkańcy daliśmy się wkręcić. Czytam w dzisiejszej gazecie ostródzkiej, że kto stanął w naszej obronie? Nasi posłowie Babalski i Gorczyca. Może to kwestia przypadku? A wybory parlamentarne tuż tuż. No to kapitał wyborczy już zbity. Najważniejsze jest jednak nasze miasto.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# warto obejrzećmuniek 2015-07-10 19:25 Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Wiacha i wstydGC 2015-07-10 19:57
Plebiscytowe miało poparcie całego miasta podczas protestu w sprawie szkoły 5 a teraz kiedy problem dotyczy całego miasta, sprzedało nas swojemu pupilowi za 4 centymetry nakładki i chodnik. W przyszłości niech nie liczą na głosy poparcia ostródzian w spornych sprawach, bo to już przecież nie jest Ostróda !!!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Wiacha i wstydMichał 2015-07-10 20:31
Albo głupi jesteś albo udajesz
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Wiacha i wstydqwerty 2015-07-11 00:58
Koleś z PiSu jesteś? Samodzielnie myśleć nie nauczyli?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Wiacha i wstydMichał 2015-07-10 20:31
Albo głupi jesteś albo udajesz
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# ha ha haRysiek 2015-07-10 20:32
Czarnemu za głośno na 7-mce bo mu po jeziorze niesie ha ha ha a hejnał Ostródy gra za cicho ha ha ha
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# nieustajacy halas, zgiel, lomot z autostradygluchy debilek 2015-07-11 23:17
To co nie widziales nigdy autostrady zasciankowcu? To ze nie lubisz tego pana, to napisales. A to ze masz w d.. nas mieszkancow tez. Te cymbaly z rzadzace teraz misatem, powiatem i gmina niech sie zajma postulatami pana Wawrzynskiego. Powiedzial duzo na temat grozacych nam w przyszlosci dolegliwosci. Jezeli Najmowicz i Wiczkowski nie przypilnuja TERAZ spraw i nie dopilnuja odpowiednich rozwiazan to bedziemy cierpieli i cierpieli... A wtedy nogi z d.. powyrywac.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# gdyby nie telewizjaposiedzenie 2015-07-11 14:31
Kazdy powinien zobaczyc jak przebiegla ta nadzwyczajna sesja. Nie dajmy sie oglupiac machlojarzom wypisujacym tutaj bzdury. Gdyby nie wystapienia z trescia i troska o mieszkancow, miasto i oklolice, to by nas ten staroscina lacznie z burmistrzem i za poparciem wojta sprzedali bez zmruzenia oczu sprzedali. Dziekuje za informacje i zaangazowanie radnych Wawrzynskiego, Dabrowskiego i Brodiuka. OBEJRZYJ SAM i miej swoje zdanie:
www.telewizjamazury. pl/.../
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Starosta i burmistrz wycofuje się ze swojego pomysłu. Tylko częściowo.Kamikaze 2015-07-11 23:09
Tego jeszcze nie było cziłała ze stadionu obwieszcza wszem i wobec że burmistrz dzięki bohaterskiemu przeciwstawieniu się złym siłom Budimexu nie dopuścił do przeprowadzenia objazdu przez Ostródę.

Mało tego już wiemy jaki to radny miał plan na temat wiaduktu który to obiecywał przy wyborach - otóż to Budimex miał nam wybudować wiadukt. Czyżby już na jesieni członkowie ugrupowania władzy byli dogadani co do wiaduktu z wykonawcą przebudowy S 7 tylko te niewdzięczne społeczeństwo pokrzyżowało plany radnego który bohatersko broni szefa i zbiera głos tylko wtedy kiedy trzeba. A GDZIE BYŁ RADNY JAK TRZEBA BYŁO POWIADOMIĆ SPOŁECZEŃSTWO O ZEBRANIU NA OSIEDLU DRWĘCKIM PYTAM SIĘ GDZIE - na stadionie trawę malował, bo nikt mi nie powie że czarne jest czarne - cytując guru tegoż radnego.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# co do wiaduktu i ekranow akustycznychdopytam 2015-07-11 23:43
Jak mowili na radzie powiatu, to jednak mial byc wiadukt przez Drwecka do siodemki. To spie... temat te balwany ktorych wybrano jesienia do miasta i powiatu. Piep... dalej, bo tak czy tak pra na obwodnice przez zamieszkane tereny. Cztery cm nakladek im sie zachcialo i daja rujnowac miasto kosztem mieszkancow. Przypilnowac musimy teraz sprawy postawienia odpowiednich EKRANOW AKUSTYCZNYCH!!! Kto wie wiecej niech napisze. Zmusic musimy nierobow do roboty w kierunku dobra miasta i okolic.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# jestesmy przeciwko HALASOWI z AUTOSTRADYdawne Waldowo 2015-07-11 23:47 Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# skutki halasu dla zdrowia mieszkancowWaldowo 2015-07-11 23:50
Minister Środowiska chcąc ograniczyć koszty robót drogowych wybrał najprostsze rozwiązanie problemu. Podwyższył dopuszczalne normy hałasu, nie uwzględniając opinii Ministra Zdrowia i jednostek naukowo-badawczych o negatywnych skutkach tej decyzji.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# wplyw halasu na mieszkancow i srodowiskoza Waldowem 2015-07-11 23:55 Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: co do wiaduktu i ekranow akustycznychRoman 2015-07-12 05:06
Idź się leczyć człowieku. O wiadukcie mówił Włodek brodziuk że załatwił kasę a ekipa Dąbrowski Socha i Wawrzyński woleli stadion zamiast wiaduktu. Pytam się Wawrzyński to wstydu nie ma co on tak się wybiela my i tak pamiętamy że był w ekipie likwidujacej szkołę na osiedlu.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# budimexjas 2015-07-12 10:11
Wygrali przetarg zaniżając ofertę , a teraz chcą oszczędzać kosztem miasta,
propozycja firmy Budimex dla odcinka B. Tam oferta wykonawcy była o 134 mln zł niższa od kosztu inwestorskiego.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Ekrany akustyczne na trasie wokol OstrodyOs. Pauzenskie 2015-07-12 13:28
Niech zbuduja teraz przyzwoite ekrany akustyczne z najwyzszej polki, zeby wyciszyc halas ale nie zaslaniac miasta. To jest glowne zadanie dla Najmowicze i Wiczkowskiego i Fijasa. Zadajmy teraz od nich solidnej pracy zebysmy za dwa lata nie zaczeli plakac, bo wtedy nikt nam juz tego nie wybuduje.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Starosta i burmistrz wycofuje się ze swojego pomysłu. Tylko częściowo.Krzysiek 2015-07-12 10:35
Wszyscy bohaterowie, anonimowi z za ekranu komputera. Fachowcy od dróg, odjazdów, zarządzania i samorządu!!!!
Powiedzcie proszę, jak to się stało, że to nie Wy jesteście teraz burmistrzami, radnymi itd. To aż nieprawdopodobne? !
Wiecie dlaczego? Bo potraficie tylko, narzekać, podburzać, krytykować i obrażać innych! W dodatku tylko w internecie i tylko anonimowo! Przykre i żenujące!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Starosta i burmistrz wycofuje się ze swojego pomysłu. Tylko częściowo.Nie Krzysiek 2015-07-12 10:50
Też się właśnie zastanawiam jak to możliwe, że burmistrz i starosta zajmują te funkcje. Są takimi specjalistami od zarządzania ruchem, znają się na objazdach, wiedzą jakie utrudnia nie są dla ludzi kłopotem. Wszechwiedzący. Na AWF był jakiś dodatkowy przedmiot "Kierowane ruchem podczas budowy"? Normalnie się rozminęli z powołaniem. Powinni pracować na stanowiskach kierowniczych w GDDKiA lub w Budimexie. Tam takich fachowców potrzeba. Nie w mieście. Tu się marnują.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# tak tylko mogl napisac sam burmistrz lub starostamieszkaniec 2015-07-12 13:19
Co ty sobie myslisz, ze zarzadzacie stadem owiec i baranow? W miescie i okolicy mieszka bardzo duzo wyksztalconych na poziomie ludzi. Dzieli ich niestety poglad polityczny. A polityka to taka k..., ze zniszczy najmadrzejszych, byle uklady. Ty nie obrazaj nas i sam sie podpisz z nuerem komorki.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: tak tylko mogl napisac sam burmistrz lub starostaW. Szymaniak 2015-07-13 17:53
no, podoba mi się ten wpis - tylko dlaczego tylko "mieszkaniec"? odwagi ludzie
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# tak tylko mogl napisac sam burmistrz lub starostaJola 2015-07-13 20:08
mnie sie tez podoba!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Starosta i burmistrz wycofuje się ze swojego pomysłu. Tylko częściowo.Krzysiek pracownikUM 2015-07-12 13:23
Krzysiek jaki ty głupol jesteś. Zmień portal, ten jest dla myślących. Twoi idole "burmistrz ,radni itd." to wybitni specjaliści od gry i zabawy a nie od budowania i zarządzania. Trzymaj się stąd z dala anonimowy trollu internetowy. A sio...
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# hahaPaweł 2015-07-12 21:54
portal dla myślących ha ha ha portal dla pieniaczy i zazdroßników i nic wiecej. Zreszta szmatlawiec nie portal.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: haha@ 2015-07-13 11:29
To co czego tu szukasz (...)IE
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# A dlategoDo Krzysiek 2015-07-12 14:13
że coś sobą reprezentujemy , a nie tylko pisowski pogląd polityczny i , dlatego nie pchamy się do tego bajzlu jak rada miejska , czy stołek burmistrza czy starosty- sami ciężko pracujemy na swój poziom życia - nikt nam nie płaci 12.300 na miesiąc za nic!
I zamknij się i nie pieprz głupot najemny klakierze. Zmieni się opcja to możesz mieć kłopot ze swoim bytem ,,fachowcu"!!!!!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: Starosta i burmistrz wycofuje się ze swojego pomysłu. Tylko częściowo.Kolo 2015-07-15 13:12
Ty człowieku jesteś żenujący bo patrząc obiektywnie do rządzenia trzeba mieć zdolności a nie improwizować... Jeżeli nie potrafisz nie pchaj się na afisz! Tak rządzić to nie sztuka. Po to zostali wybrani na wysokie stanowiska i sami świadomie startowali aby nas godnie reprezentować a nie swoje interesy ale większości mieszkańców!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# podejdz i popatrza o 15 godziniecentrum 2015-07-15 15:49
I godnie pracowac na godnym stanowisku i za godne wynagrodzenie. Wiec o co chodzi? Niech PRACUJA!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# arriergardagreg 2015-07-12 16:09
Po wycofaniu się Starosty i Burmistrza na z góry upatrzone pozycje do boju na forach ruszyły hufce "historyków" (przypominających obietnice poprzedników), "kowali" (przekuwających porażkę w zwycięstwo) i "gołębi pokoju" (oburzonych krytyką władzy). Ich wysiłek nadaremny. Zwycięstwo jest nasze. Siódemka nie wjedzie do Ostródy.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# do krzysiekja 2015-07-12 16:12
ty baranie jak zarzucasz innym ze sie nie podpisuja to sam zacznij od siebie w przeciwnym wypadku bujaj sie wlazic dalej w d..pe swoim pisowskim pracodawcom (pamietaj ze to minie a ty dalej bedziesz gnida)
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: do krzysiekkrzysiek 2015-07-12 16:35
Naprawdę tylko na tyle Cię stać? Obrażać innych tylko potrafisz? Aż takim frustratem jesteś? Cóż żal mi ciebie mały człowieczku. Dla Twojej wiadomości, nie należę do PiS i nie jestem urzędnikiem.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: do krzysiek123 2015-07-13 11:32
A ja jestem komsomolcem z PiSu i urzędnikiem z UM. I znam ciebie bardzo dobrze, bo pracujesz a raczej migasz się od pracy tuż obok mnie. Kawę burmistrzowi nosisz i nos wycierasz HAHA
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# obejrzyj sesjeobwodnica 2015-07-12 23:34
Ludzie nie zawracajmy sobie glowy gniotami, bo chca odwrocic nasza uwage uwage od spraw istotnych dla mieszkancow. Tylko im w to graj. Wrocmy do sedna sprawy. Starosta mowil, ze ostateczne decyzje powiatu o objezdzie bedzie dopiero podejmowal!!!
www.telewizjamazury. pl/.../
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# juz w trakcie realizacjidzwiekochonne 2015-07-13 10:47
Beda mieszkancy wiedzieli jakie znaczenie ma ich dobro dla burmistrze i starosty.
pozbruk.pl/.../...
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Obejrzyj sesję RPKris 2015-07-14 20:47
Nasi włodarze to sami mocarzeOto fragment myśli nieuczesanych jednego z nich podczas wystąpienia na obradach RP....... MYŚLĘ ,ŻE DOBRZE BY BYŁO GDYBYŚMY MY JAKO SAMORZĄDOWCY SOBIE NAWZAJEM nie pomagali , ALE WSPÓLNIE wspierali...kolokwialnie.
Z g a d n i j ,który powiedział.
bo te poniżej to wiadomo.

Myśli nieuczesane – zbiór aforyzmów S.Lec
Zobacz też: farsa, tragedia
-Człowiek lubi się śmiać z innych.
-Człowiek ma jeszcze tę wyższość nad
maszyną, że umie się sam sprzedać.
-Człowiek – persona non grata.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# absurdalne wypowiedzibareizm 2015-07-14 23:08
Kto pyta nie bladzi. Czym zajmuja sie tzw. wlodarze: starościc i mistrz miasta? Wojtura mozna tez dolaczyc do sprawdzenia.Slyszalem, ze każdy sobie rzepkę skrobie. Od przybytku głowa ich nie boli. Jak to mowia:Łaska pańska na pstrym koniu jeździ. Co z ta obwodnica? Co z wygluszeniem halasu z autostrady? Ojejej mieszkancy pobliskich osiedli i mieszkancy miasta. Krystalizuje nam sie: zamienił stryjek siekierkę na kijek :(
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# i zeby bylo nam lysomasochista 2015-07-14 23:12
To poczytajmy: infoilawa.pl/.../...
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19