fbpx

Akcja ZOSTAW 1 % PODATKU W OSTRÓDZIE

Ilustracja
Ilustracja
Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych RzeczJasna już po raz drugi prowadzi kampanię "Zostaw 1 % w Ostródzie ", która ma na celu przybliżenie możliwości przekazania części swojego podatku na rzecz organizacji, posiadających status OPP w naszym mieście.


Już po raz drugi prowadzimy kampanię "Zostaw 1 % w Ostródzie ", która ma na celu przybliżenie możliwości przekazania części swojego podatku na rzecz organizacji, posiadających status OPP w naszym mieście. W ten sposób pomagamy konkretnemu stowarzyszeniu, fundacji, klubowi czy na przykład wspieramy leczenie chorych dzieci. Prawo, by przekazać 1% podatku dotyczy wszystkich podatników rozliczających w danym roku przychody podlegające opodatkowaniu, które nie są z podatku zwolnione.

Akcja może mieć niebagatelne znaczenie dla ostródzkich OPP.

W Polsce z 1% podatku największe kwoty zbierają duże i silne organizacje. Organizacją, która otrzymała najwięcej z 1% podatku w 2014 r. była po raz kolejny Fundacja Dzieciom „ Zdążyć z pomocą”, na drugim miejscu była Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”, a na trzecim miejscu Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym. Wszystkie te organizacje prowadziły zbiórki na tzw. subkonta, czyli na konkretną osobę - podopiecznego fundacji.
Niemal połowa kwoty z 1% podatków za 2014 r. zasiliła budżety stowarzyszeń i fundacji z Mazowsza (a tak naprawdę Warszawy). Kwota 1% jaką ostródzianie przekazują co roku ze swoich podatków może sięgać nawet 400 – 500 tys. zł. Warto więc zostawić taką kwotę w regionie.

Akcja ZOSTAW 1 % PODATKU W OSTRÓDZIE ma na celu promowanie:
- organizacji zarejestrowanych w Ostródzie i uwzględnionych w wykazie organizacji pożytku publicznego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (na stronie www.pozytek.gov.pl);
- organizacji i osób , które zbierają 1% w ramach innych niż ostródzkie uprawnionych organizacji pożytku publicznego, ale posiadają W Y O D R Ę B N I O N E S U B K O N T A czy stanowią odrębną jednostkę terenową.

DZIĘKI TEMU MOŻEMY MIEĆ PEWNOŚĆ, ŻE WPŁACONE PIENIĄDZE ISTOTNIE ZOSTANĄ PRZEKAZANE TYM KONKRETNYM ZWIĄZANYM Z OSTRÓDĄ OSOBOM / ORGANIZACJOM.
Cieszy nas fakt, że w Ostródzie z roku na rok rośnie liczba podatników dzielących się 1% . Na podjęcie decyzji, co zrobić z niewielką częścią naszego podatku, przypominamy, mamy jeszcze czas do końca kwietnia.

Lista organizacji na profilu FB RzeczJasna.

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19