fbpx

Oświadczenie NEO KOMPUTER oraz YOONA CReATIVE GROUP

Na prośbę ostródzkich przedsiębiorców publikujemy oświadczenie dotyczące złożenia w Prokuraturze Rejonowej w Ostródzie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.


Szanowni Państwo

Jako właściciele firm NEO KOMPUTER oraz YOONA CReATIVE GROUP oświadczamy, że dnia 2014-11-07 złożyliśmy w Prokuraturze Rejonowej w Ostródzie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Burmistrza Miasta Ostródy Czesława Najmowicza w związku ze sprzedażą, bez przetargu, działki 163/40 leżącej przy skrzyżowaniu ul. Czarnieckiego i Jagiełły, na której znajduje się Telebim będący naszą własnością.
Działamy w oparciu o decyzję Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, który uznał sprzedaż w/w działki za niezgodną z prawem i uchylił zarządzenia nr 664/2014 wydane przez Burmistrza Miasta Ostródy.
Wydając decyzję o sprzedaży w/w działki bez przetargu, Burmistrz Ostródy naraził budżet miasta na straty, a nasze firmy pozbawił możliwości prowadzenia działalności gospodarczej w tym miejscu.
Pragniemy wyraźnie podkreślić, iż działamy tylko i wyłącznie we własnym imieniu i interesie. Jako mieszkańcy Ostródy i przedsiębiorcy z wieloletnim doświadczeniem, nie możemy pozwolić, aby Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz, który rzekomo kieruje się uczciwością i odpowiedzialnością, działał niezgodnie z przepisami prawa oraz utrudniał prowadzenie działalności gospodarczej.

Z poważaniem,

Arkadiusz Wróbel
Cezariusz Zalewski
Tomasz Polito
Komentarze  
# I OTO CHODZI??? 2014-11-08 07:57
i właśnie cały pies pogrzebany jest w tym KTO TO KUPIŁ !!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# sciemaklamcy 2014-11-07 17:16
Jedna wielka sciema politycznie i finansowo wspieraja Pana Michalaka wiec jak najbardziej polityczna zagrywka. ZENADA
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ...Cham 2014-11-07 17:33
Bzdury gadasz. Oni toczą spór o działkę i telebim od dobrego roku, więc z polityką tego nie mieszaj. A że wojewoda uchylił zarządzenie, to też jest działanie polityczne? Żałosne...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: ...kkk 2014-11-07 17:37
Od roku toczą i telebim jakoś stoi. A dlaczego to doniesienie do prokuratury właśnie teraz, na tydzień przed wyborami?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ...Cham 2014-11-07 17:41
Dlatego, że wojewoda podjął decyzję w ub. tygodniu. A teraz zanim pismo dotrze do stron, zanim prawnik obrobi wniosek, żaden zbieg okoliczności...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# nie wal sciemyklamcy 2014-11-07 18:40
Nie wal sciemy to nie przypadek polityka zwolenniku kandydata
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: ...bzdety 2014-11-14 15:22
ktos wczesniej pisał o jakiejś wizycie w olsztynie .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Ale jajaHenry Jones 2014-11-07 17:37
Najlepsze jest to, że pracownicy wydziału geodezji ostrzegali Cześka o konsekwencjach jego decyzji, o tym że taka sprzedaż znajomemu działki jest niezgodna z prawem. Z tego co wiem, to nabywca (bez nazwisk, ale obok ma swoja kwiaciarnię) wydreptał ścieżkę do gabinetu burmistrza w tej sprawie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Ale jajaneli 2014-11-10 16:29
No chyba lepiej do gabinetu niż --------
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Obywatel RP.Szaraczek 2014-11-07 18:06
Powiem szczerze,jeden wielki syf wyborczy-dla mnie obywatela tego miasta tacy jak niejaki Czesław,Brodiuk i do tej elity dołączył właśnie zagrywkami powyżej Michalak, jak widzę nie powinni wcale osiągnąć swojego celu w obecnych wyborach,ich kampania to Bangladesz totalny,zero szacunku dla konkurenta, najważniejsze zwalczać się między sobą. Osobiście oddam głos na jednego z kandydatów którzy mieli czas żeby spotkać się na debacie w zamku z mieszkańcami tego miasta, wymienieni wyżej Panowie nie zjawili się bo jak to odebrałem, mieszkańców tego miasta mieli w poważaniu lub bali się pytań jak się okazało prostych. Pozdrawiam Ostródzianki i Ostródzian i życzę Wam kochani trafnych decyzji wyborczych na człowieka który będzie walczył o Nas wszystkich ale bez chwytów niedozwolonych, trzeba Nam czystego i honorowego człowieka a nie liczącego na wygraną przez szkalowanie przeciwnika,brudna kampania to brudna polityka-pamiętajcie.
www.telewizjamazury. pl/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# darmowa poradaolga 2014-11-07 18:12
Wniesienie donosu do prokuratury drogi Arku, Tomaszu i Czarku, nie jest rownoznaczne z wyrokiem. Nie można wobec tego pisać na tym etapie(bez takiego wyroku)że burmistrz naraził i popełnił to czy owo. Pisze się też donos o możliwości popełnienia przestępstwa, a nie od razu o popełnieniu przestępstwa stwierdzając fakt jego popelnienia. Od tego jest niezawisly Sąd, a nie wy!
Wyjaśniam-przypadku niepełnienia przestępstwa, donosiciel- czy jak wolicie składający donos naraża się na odpowiedzialność karną z art 212 KK. Prócz tego oświadczenie podpisane Waszymi nazwiskami mogło narazić panowie"nie POlityczni" dobra osobiste Namowicza. Patrząc na wyroki w innych podobnych sporach, kończą się odszkodowaniami i nawiązkami.
Zalecam, zmieńcie prawnika, albo kupcie sobie kodeks cywilny i kodeks postępowania cywilnego, a się dowiecie za kilkadziesiąt złotych jak stanowi prawo. Mogę iść o zakład Arku, ze prokurator umorzy sprawę, bo urzędnik miał rację, a wojewoda uchylił zarządzenie z przyczyn FORMALNYCH . Z tego co już wiadomo, to wasz niepolityczny telebim miał stać w pasie drogowym czym mógł stwarzać swoim świeceniem zagrożenie drogowe, a droga należy do GDDKiA. To po pierwsze, po drugie- A niby ja miał burmistrz sprzedać kilka metrów działki innemu właścicielowi niż właściciel kwiaciarni, bez dojazdu. A jeszcze jedno, prawo pierwokupu ma najbliższy sasiad, a wy nim nie byliście i bezumownie kawał czasu trzymaliście swoje ledy wlasnie w tym miescu. Nie kompromitujcie się że nie jesteście Polityczni, bo zona jednego z was pracuje u WB w starostwie, a Aruś popierał poprzedniego burmistrza pełną parą, co widać w rachunkach. Przenieście telebim na bunkier i będzie po sprawie, tyle ze tam bez umowy nie można....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# nie przesadzajcieMundek 2014-11-07 19:15
Nie przesadzajcie, znam osobiście chłopaków z obu firm i w gierki polityczne to oni się nie bawią.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# pozatymjaponiec 2014-11-07 19:36
polityka polityką , ale Czesio Najmek zwyczajnie uprawia kolesiostwo ,co chyba nie jest zgodnie z prawem .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: nie przesadzajciedo --Mundka 2014-11-10 18:12
GRATULUJĘ WIEDZY
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: darmowa poradaMariola 2014-11-07 19:17
A to że właściciel kwiaciarni jest szwagrem wujka "burmistrza" to nie ma znaczenia?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: darmowa poradawłaściciel 2014-11-09 08:29
To nie ma znaczenia , bo właściciel kwiaciarni nie jest żadnym wujkiem ani szwagrem -to są zwykłe złośliwości .A żeby coś pisać to trzeba coś wiedzieć .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Olgadroga moja 2014-11-07 19:54
Styl i pokrętna logika pozwalają przypuszczać, że jesteś współpracownikiem Burmistrza. To jego poziom.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: darmowa poradadexter 2014-11-07 20:51
Co ty piszesz kobieto? Chłopaki powinni byc poinformowani o tym, to po pierwsze, po drugie z jakiej paki sprzedaje sie sasiadowi ? Bo co ze niby ma blizej? Totalna bzdura. W ten sposob niszczy sie mlodych ludzi, ktorzy cos osiagneli w tej nedznej Ostrodzie, gdzie jak widac kto u koryta ten i na swoj rozum interpretuje prawo. Chlopaki do polityki sie nie mieszaja, a to ze czyjasz zona pracuje gdzies nie swiadczy ze zaraz musi byc zamieszana w polityke. Zobacz babo jak radni trzymali paluszki u poprzedniego burmistrza, myslisz ze u tego jest inaczej? Całe te towarzystwo ktore tak pcha sie do koryta nalezy dobrze przeswietlic przed wyborcami
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: darmowa poradaobserwator 2014-11-09 08:21
Za taką kasę w mieście nie poszła żadna działka. A ta działka ma wiele uwarunkowań które nie pozwalają na nic innego.Ale o tym trzeba wiedzieć.A telebim stoi bez uzgodnień .Bardzo dobrze ,że zgłosili do Prokuratury to wyjaśni się jak on powstał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Ale jaja!andrzej 2014-11-07 18:13
Lejta się,a ja zagłosuję na odpowiedniego kandydata.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Oświadczenie NEO KOMPUTER oraz YOONA CReATIVE GROUPPrzemek 2014-11-07 19:37
Szanujcie się Panowie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Oświadczenie NEO KOMPUTER oraz YOONA CReATIVE GROUPakcja 2014-11-07 21:00
Czyżby była to akcja niemego kandydata na burmistrza. nikt nie słyszał i nie widział jego programu ale każdy odczuwa jego ciche i nieme akcje. Zwykła akcja polityczna która zakończy się procesem i przeprosinami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# to normalka w wykonaniuNajmowicza 2014-11-07 22:24
Znam Tomka i Czarka od czasu jak zaczeli rozkręcać NEO. Ciężką pracą dopieli swego w naszej nieprzyjaznej młodym gospodarce. I teraz świętoszkowaty czarny burmistrzyna podcina im ciężko wypracowany biznes w imię swoich czarnych interesów, czytaj ile z tego biznesu wpadło mu na kampanie wyborczą?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: to normalka w wykonaniuKeracz 2014-11-08 00:12
Gratuluje firmie NEO że swoją "ciężką" pracą doszli do tego co maja, ale jak się podkłada tańsze oferty poniżej kosztów opłacalności i robi prezenty w postaci gadżetów, po to aby wejść do firmy i sprzedawać swój towar to jest dobrze. A jak tutaj coś poszło nie tak po myśli firmy to obraza majestatu. Trafiła kosa na kamień Panowie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: to normalka w wykonaniuolek 2014-11-08 19:33
Osz kurde, od paru ladnych lat zaopatruje duze ostrodzkie przedaiebiorstwo w sprzet od nich i ani nie dostalem zadnego prezentu, ani nie sa najtansi na rynku. Na pewno o tej samej firmie rozmawiamy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: to normalka w wykonaniuKeracz 2014-11-09 21:58
Tak o tej samej, ja doświadczyłem tego na własnej skórze (chodzi o oferty) nie ja dostałem prezent, ale wiem kto. Jabyś się upomiał to byś dostał gwarantuje. Takie są prawa rynku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# zaplątani politycznietaka jest prawda 2014-11-07 22:38
Wniesienie donosu do prokuratury drogi Arku, Tomaszu i Czarku, nie jest rownoznaczne z wyrokiem. Nie można wobec tego pisać na tym etapie(bez takiego wyroku)że burmistrz naraził i popełnił to czy owo. Pisze się też donos o możliwości popełnienia przestępstwa, a nie od razu o popełnieniu przestępstwa stwierdzając fakt jego popelnienia. Od tego jest niezawisly Sąd, a nie wy!
Wyjaśniam-przypadku niepełnienia przestępstwa, donosiciel- czy jak wolicie składający donos naraża się na odpowiedzialność karną z art 212 KK. Prócz tego oświadczenie podpisane Waszymi nazwiskami mogło narazić panowie"nie POlityczni" dobra osobiste Namowicza. Patrząc na wyroki w innych podobnych sporach, kończą się odszkodowaniami i nawiązkami.
Zalecam, zmieńcie prawnika, albo kupcie sobie kodeks cywilny i kodeks postępowania cywilnego, a się dowiecie za kilkadziesiąt złotych jak stanowi prawo. Mogę iść o zakład Arku, ze prokurator umorzy sprawę, bo urzędnik miał rację, a wojewoda uchylił zarządzenie z przyczyn FORMALNYCH . Z tego co już wiadomo, to wasz niepolityczny telebim miał stać w pasie drogowym czym mógł stwarzać swoim świeceniem zagrożenie drogowe, a droga należy do GDDKiA. To po pierwsze, po drugie- A niby ja miał burmistrz sprzedać kilka metrów działki innemu właścicielowi niż właściciel kwiaciarni, bez dojazdu. A jeszcze jedno, prawo pierwokupu ma najbliższy sasiad, a wy nim nie byliście i bezumownie kawał czasu trzymaliście swoje ledy wlasnie w tym miescu. Nie kompromitujcie się że nie jesteście Polityczni, bo zona jednego z was pracuje u WB w starostwie, a Aruś popierał poprzedniego burmistrza pełną parą, co widać w rachunkach. Przenieście telebim na bunkier i będzie po sprawie, tyle ze tam bez umowy nie można....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: zaplątani polityczniereks 2014-11-08 08:58
Pseudo-książkowe, nic nie warte wywody. U nas prokuratura nie umarza postępowania, bo urzędnik miał rację. Nie miał, a zostanie i tak umorzone...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: zaplątani politycznieOlgerd 2014-11-08 10:19
Taa, jak się nie dorasta poziomem do argumentów, to najlepiej je wyśmiać nazywając pseudo-książkowymi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# POLSLKAski 2014-11-08 00:43
tylko prawica Bóg Honor Ojczyzna..... precz z platfomersami komuchami i innej maści farbowanymi lisami!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# PRZETARG??? 2014-11-08 08:01
PRZETARG PRZETARG PRZETARG - sprzedaż tej działki powinna zakończyć się PRZETARGIEM - szczególnie że więcej niż jedna osoba była zainteresowana tym terenem !!! I wszyscy o tym wiedzieli ! I nie ważne kto co dla kogo po co - TUTAJ ZGODNIE Z PRAWEM POWINIEN być PRZETARG, a nie BYŁO . DLACZEGO ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: PRZETARGKiero 2014-11-08 10:15
To malutki pas ziemii przyległy do kwiaciarni. cena niska na tyle, że zwolniona z obowiązków przetargu, bo poniżej kwoty granicznej 14tys euro. polecam poczytać prawo zamówień publicznych, wtedy zobaczysz że wszystko tutaj jest ok i zgodne z prawem. no chyba że ktoś ci wmówi że tą ustawę też zły Najmowicz pisał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Kierozalski 2014-11-08 10:41
Prawie 200 m2 to nie malutki. Jeżeli będzie tam np rondo to będzie niezły zarobek. A te 14 tys Euro nie przekroczono, bo cenę wyznaczono o parę tysięcy poniżej (sprzedano za 51,7 tys).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Kierowłaściciel 2014-11-09 10:48
Działka nie jest cała do ulicy wydzielona i na wspomniane rondo właśnie jest zostawione miejsce i żaden zarobek z tego tytułu nie grozi.Na tej działce osobno nie można pobudować niczego stosując prawo budowlane i zachowując odległości . To jest wąski pasek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Nadal siędziwię 2014-11-09 11:02
O taki "wąski pasek", na którym "nic nie można pobudować" toczy się wojna? Ludzie wydali ponad 50 tys a inni chcą dać więcej. Filantropi?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nadal siębzdety 2014-11-14 15:16
tyle ze ci inni chcieli tez bez przetargu no wlaśnie , a informacje moje są chyba prawdziwe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# dobzdety 2014-11-14 15:57
Co nas, mieszkańców obchodzi, kto co chciał? Dla kasy miasta najlepszy jest przetarg. I o to mam do Najmowicza pretensje. Wyjątkowo nieudolny burmistrz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: PRZETARGobserwator 2014-11-09 08:03
O jakim przetargu mowa , brak podstawowej wiedzy prowadzi do takich uwag . Czy inne działki też miały przetarg.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: PRZETARGwłaściciel 2014-11-09 10:40
Dlatego , że uwarunkowania działki nie pozwalają na inną sprzedaż a właściciele telebimu nie spełniają kryteriów do przetargu , od półtora roku ten telebim stoi w tym miejscu bez umownie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: PRZETARGmaj 2014-11-10 00:47
bo dla tej działki prawo nie przewiduje przetargu a prawo jest ogólnie dostępne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: PRZETARGikar 2014-11-10 06:07
Tak właśnie wygląda "struganie" prawa. Właśnie nadzór prawny wojewody wypowiedział się na temat zgodności z prawem postępowania burmistrza, a oni dalej swoje - bo znają pierwsze dwa artykuły ustawy, a nie doczytali kilku następnych. To tak samo jak rzecznik PiS - czego odemnie chcecie?Przecież prawo nie zabrania mi latania samolotem...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: PRZETARGneli 2014-11-10 16:18
A ciekawe czy na postawienie tego swicidła był przetarg ogłoszony
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: PRZETARGdo przetargu 2014-11-10 16:21
NO PRZECIEŻ PRAWO JEST OGÓLNIE DOSTĘPNE WYSTARCZY KLIKNĄĆ I WTEDY PISAĆ.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Oświadczenie NEO KOMPUTER oraz YOONA CReATIVE GROUPNo name 2014-11-08 08:22
Dlatego, że przetargi stosuje sie przy kwotach powyżej 15 tys Euro. Przy niższych może to być sprzedaż z wolnej ręki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Oświadczenie NEO KOMPUTER oraz YOONA CReATIVE GROUPpytania 2014-11-08 09:31
Zadam kilka pytań do niemego Michalaka, Zaleskiego i Wróbla.
1. Czy Pan Zalewski jest zatrudniony u Pana Michalaka?
2. Czy Pan Zalewski wyposażał Stowarzyszenie SMS (szkołę) w sprzęt komputerowy?
3. Czy Pan Wróbel przed wydaniem decyzji odwiedził Panią wicewojewodę i w jakiej sprawie?
4. Czy Pan Wróbel wiedział wcześniej jaką decyzję podjął wojewoda?
5. Czy niemy kandydat na burmistrza Pan Michalak to dobry znajomy jednej i drugiej firmy i jak są ze sobą powiązani?
6. Czy firma Pana Wróbla robi kampanię Panu Michalakowi?
7. Czy Pan Michalak obsadził całą rodzina listy wyborcze?
8. Czy Pan Michalak może w ogóle być burmistrzem gdy prowadzi szkołę na którą miasto będzie łożyło kasę?
9. Czy to prawda czy plotki że nadal Pan Michalak ma chrapkę na szkołę nr 5 ?
10. Czy wspomniany telebim stoi i stał nielegalnie na działkach miejskich?
11. Czy telebim był stawiany pod osłona nocy, jak tak to dlaczego?
12. Czy jest pozwolenie budowlane na tę budowlę?
13. Czy legalnie podłączono prąd do miejskiej działki i do prawdopodobnie nielegalnego telebimu?
Takich pytań jest jeszcze wiele? Ale myślę że ci Panowie na nie nie odpowiedzą.
Panowie sygnatariusze listu nie mówcie że nie macie interesu politycznego bo w to nikt nie uwierzy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# PachołkuCzesława 2014-11-08 12:10
Co cie obchodzi kto kogo odwiedza, czyim jest znajomym i z kim prowadzi legalne interesy? To osoby prywatne i firmy też mają prywatne. Raczej przyjżyj się kogo zatrudnia "Nasz Wspaniały Burmistrz". Wszystkie stołki obsadzone to sąsiadem, to wujkiem, to kolegą. Widac przyd*pasy Czesia ostro pracuja w obronie swojego "Cesarza"!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Pachołkumajk 2014-11-08 14:42
Arku nie atakuj. Daliście się podpuścić jak małe dzieci. Prawdopodobnie skończy się to procesem w trybie wyborczym i zawiadomieniem do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez waszą trójkę. Zanim coś oświadczycie zastanówcie się. Ale jak ktoś zaczyna bawić się w brudną politykę tak później kończy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# NielegalneG. 2014-11-08 10:44
Tak bardzo się burzycie tym co zrobił burmistrz, a sami nie macie czystego sumienia koledzy. Dla mnie nie ważne czy to było zgodne czy nie zgodne z prawem. Taką decyzję wyda sąd. A to, że upubliczniliście całą sprawę właśnie teraz to tylko jak dla mnie zagrywka polityczna. Możecie napisać oświadczenie po wyroku, gdy już wszystko będzie wyjaśnione, a nie teraz, gdy to wpływa na wizerunek. Jednak jak widzę po komentarzach to oświadczenie Panowie Arku, Cezary i Tomaszu wpływa negatywnie nie tylko na Pana Najmowicza, ale także na opinię o Panu Michalaku. A jeżeli chodzi o telebim to faktycznie co z tego wiem długo nie wydawali wam zgody na jego postawienie, a tu nagle stoi. Pamiętam jak kilka dni wcześniej mówiliście o problemach ze zgodą. Telebim stwarza niebezpieczeństwo dla kierowców i w dodatku jest za duży i nie pasuje do Ostródzkiego wizerunku. Radziła bym skasować całe to oświadczenie ponieważ nie jest ono do końca zasadne. Pamiętajcie, że jeżeli udowodnią Panu Najmowiczowi przestępstwo to zmuszą go do oddania stołka Burmistrza więc nie uważam tego oświadczenia jako czegoś co przekreśla kandydaturę wyżej wymienionego polityka.
Zajmijcie się swoim życiem i nie mieszajcie się w politykę. Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# urzedasy robią co chcąjulek 2014-11-08 11:54
Dobrze chłopaki ze macie odwagę, może przyszłe urzedasy zastanawia się dobrze,zanim zrobią jakiś przekręt,a co do sprzedaży działki, to jeżeli zainteresowanych zakupem jest więcej niż jeden podmiot to bezwzględnie musi być przetarg, sprzedawać komu chce to mogę ja a nie urzędas, jego obowiązują procedury,zresztą każdy chciałby sprzedać za więcej a nie za mniej, życzę powodzenia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# zmieniam hasłoczesio 2014-11-08 12:57
NIEUCZCIWIE
NIEODPOWIEDZIALNIE
DALEKO OD OSTRODZIAN
a teraz to moze być?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# I tyleAnia 2014-11-08 13:30
Niech cało to Ostróde sprzedadzo i zaorajo z burmistrzem na czele, Tak bedzie najlepiej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# taki giftAga 2014-11-08 13:32
To juz wiadomo dlaczego stoi baner obecnego Burmitrza na dzialce Pana z kwiaciarni, ktoremu Czesio sprzedal bez przetargu dzialke
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# brak słowK. 2014-11-08 13:43
i ciekawe dlaczego telebim na którym prawie non stop leciał pan Michalak jest od jakiegoś czasu wyłączony ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: brak słowwidz 2014-11-10 16:14
bo się popsuł
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: taki giftinteresowny 2014-11-08 14:35
To już wiadomo dlaczego Michalak leci na telebimie. Chciałbym zobaczyć umowy Michalaka z Yooną ciekawe czy opiewają za tzw 1 zł. I dlaczego na telebimie lata prawie tylko niemy kandydat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: taki giftwłaściciel 2014-11-09 12:29
GDYBY NIE SPRZEDAŁ TO KAŻDY BANER TEŻ MÓGŁ BY STAĆ.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Oświadczenie NEO KOMPUTER oraz YOONA CReATIVE GROUPsen 2014-11-08 14:13
Większość postów to jakieś bezsensowne doszukiwanie się drugiego wsiowopolitycznego dna. A rzecz jest prosta: skoro kwiaciarnia stoi obok tej działki od wielu dziesięcioleci, naturalnym jest, że w ramach porządkowania własności gruntów miejskich i scalania ich w logiczny sposób, działkę należało sprzedać właścicielom Casablanki. Tym bardziej, że pozwalają na to przepisy. Miasto to nie morgi pod lasem, gdzie dochodzi się swego w bitwie na kosy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Też mamsen 2014-11-08 15:57
Czy naturalnym i logicznym jest, że istniejąca od dziesięcioleci kwiaciarnia nagle chce bez powodu wydać ponad 50 tys PLN? Aby pomóc miastu uporządkować grunty? Najmowicz ma szlachetnych znajomych
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Też mamsen 2014-11-08 16:26
A skąd ta wiedza, że bez powodu? Czy wy osterodensi nie umiecie normalnie myśleć w okresie kampanii wyborczej? To ruja jakaś nieokiełznana, wszędzie węszy się jakiś smród, jakieś haki. Nie od dziś wiadomo, że polityka, szczególnie w wydaniu lokalnym, to szajs jakich mało. Warto zatem pomyśleć o miejskich transakcjach gruntowych zdroworozsądkowo, a nie pszennoburaczanie. Jeden drugiemu pluje do torby, a za chwilę narobi na wycieraczkę.Żenada :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# To ja,przennoburaczany 2014-11-08 16:40
Jeżeli z tą działką związana jest jakaś wartość dodana, to cały pierwotny wywód o "naturalności" i "logice" zakupu przez znajomych Najmowicza nie ma sensu. W grę wchodzi kasa. Jest paru chętnych. Naturalny i logiczny jest więc przetarg. Którego prawo nie zabrania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: To ja,właściciel 2014-11-09 10:28
Przetargu oczywiście , że prawo nie zabrania lecz w tym przykładzie jeśli chodzi o przetarg to właściciele telebimu nie są sąsiadem tej działki , a opieka nad działką przez 38 lat ( cały róg Czarnieckiego - Jagiełły )powinna mieć też jakieś znaczenie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# To sąbzdety 2014-11-09 11:07
Dla miasta (czyli nas) powinno się liczyć tylko i wyłącznie to, ile wpłynie do kasy miejskiej. Czyli przetarg. Reszta to ściema.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: To sąbzdety 2014-11-14 15:09
Pewnie ze tak i ja też tak uwazam dla nas czyli kasy miasta powinno byc duzo. W miescie sprzedano duzo no i ile wplynelo . a europa ceter -- moloch ile placil do kasy naszej kasy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Też mamdo --sen 2014-11-10 18:03
A ja znam osobiście tych ludzi z kwiaciarni i wiem , że są bardzo uczciwi i na żadne przekręty by ich nie stać było z tego co wiem to wszystko było OK. a BRUDNA POLITYKA POWINNA IŚĆ SWOJĄ DROGĄ I NIE CHLAPAĆ DOOKOŁA.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Wszyscy mamysen 2014-11-10 18:33
Jedynym problemem w tej całej sprawie jest fakt rezygnacji z przetargu. To była decyzja Najmowicza i on odpowiada za straty finansowe dla budżetu. Reszta wątków to bzdety.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Oświadczenie NEO KOMPUTER oraz YOONA CReATIVE GROUPwłaściciel 2014-11-09 09:43
Nie tylko pozwalają przepisy ale innych nie ma .Tak stanowi ustawa o gospodarce nieruchomościami.Nie ma innej przyległej działki.W podobnych sprawach zapadały prawomocne Wyroki . A w tej sprawie zapadły też 3 wyroki WSA uchylające decyzje Organów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# odpowiadajcie na pytaniaBoją się 2014-11-08 14:16
Zadam kilka pytań do niemego Michalaka, Zaleskiego i Wróbla.
1. Czy Pan Zalewski jest zatrudniony u Pana Michalaka?
2. Czy Pan Zalewski wyposażał Stowarzyszenie SMS (szkołę) w sprzęt komputerowy?
3. Czy Pan Wróbel przed wydaniem decyzji odwiedził Panią wicewojewodę i w jakiej sprawie?
4. Czy Pan Wróbel wiedział wcześniej jaką decyzję podjął wojewoda?
5. Czy niemy kandydat na burmistrza Pan Michalak to dobry znajomy jednej i drugiej firmy i jak są ze sobą powiązani?
6. Czy firma Pana Wróbla robi kampanię Panu Michalakowi?
7. Czy Pan Michalak obsadził całą rodzina listy wyborcze?
8. Czy Pan Michalak może w ogóle być burmistrzem gdy prowadzi szkołę na którą miasto będzie łożyło kasę?
9. Czy to prawda czy plotki że nadal Pan Michalak ma chrapkę na szkołę nr 5 ?
10. Czy wspomniany telebim stoi i stał nielegalnie na działkach miejskich?
11. Czy telebim był stawiany pod osłona nocy, jak tak to dlaczego?
12. Czy jest pozwolenie budowlane na tę budowlę?
13. Czy legalnie podłączono prąd do miejskiej działki i do prawdopodobnie nielegalnego telebimu?
Takich pytań jest jeszcze wiele? Ale myślę że ci Panowie na nie nie odpowiedzą.
Panowie sygnatariusze listu nie mówcie że nie macie interesu politycznego bo w to nikt nie uwierzy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# to starosta 2014-11-08 15:19
Bredziuk wystawił do kampanii Zbyszka Michalaka. Ma dostać w prezencie po układach powyborczhych szkołę nr 5. To zaplanowany rozwój Szkoły Mistrzostwa Sportowego!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Ciekawateoria 2014-11-08 15:53
Tylko, w jaki sposób kandydatura Michalaka ma zwiększyć szanse Brodziuka? Skąd wiadomo, że nie zabierze on głosów właśnie Brodziukowi? Skąd wiadomo, że Brodziuk ma większe szanse, niż Michalak?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# kolejne bzdury... 2014-11-08 15:56
co za brednie. Szkoła Mistrzostwa Sportowego ma już swoja siedzibę i nie wiem z jakiego powodu miałaby ją zmieniać. plotki na temat szkoły nr 5 rozsyła pewnie pan Wojciech J. któremu bardzo zależy na głosach Osiedla Plebiscytowego i wymyśla jakieś niestworzone historie na swoich kontrkandydatów !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: odpowiadajcie na pytaniaktoś z miasta 2014-11-09 07:55
Ale na te pytania odpowie zapewne Prokuratura jeśli zostało zgłoszone.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# WyboryRoman 2014-11-08 14:50
Mieszkam od niedawna w Ostródzie i oczywiście idę na wybory lecz nie mam pojęcia kim jest i jaki ma program jeden z kandydatów na burmistrz Zbyszek Michalak. Gdzieś można znaleźć to w sieci czy gdziekolwiek indziej?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Śmiechu warteziom 2014-11-08 15:48
Żartujesz? Wszyscy się śmieją, że Michalak to bilbordowy kandydat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# .xyz 2014-11-08 16:10
pośmiać to się można co najwyżej czytając obietnice kandydatów, którzy mieli już swoja szansę na rządzenie. jak im nie wstyd dalej składać obietnice z których nie maja zamiaru wywiązać się nawet w malutkim stopniu !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# PowodzeniaPatrycja 2014-11-08 15:28
Znam pracownikow z NEO na tyle by miec pewnosc, iz w zadnym stopniu nie chodzi im o polityke lecz prawo. A z godnie z prawem w tej sytuacji powinien byc zrobiony PRZETARG.. W opublikowanym powyzej oswiadczeniu, pisze wyraznie ,, zawiadomienie o POPELNIENIU przestepstwa..." Wiec skoro te oswiadczenie zostalo w tej formie zlozone a co najwazniejsze PRZYJETE to mozna tu mowic o popelnieniu tego przestepstwa.. Moglabym jeszcze wiele zdan napisac na temat wpisu Pani Olgi - darmowej porady ale uwazam to za zbedne gdyz wszystko rozstrzygnie sie na sali rozpraw.. Ja osobiscie wierze w chlopakow z NEO i mam nadzieje ze pomimo iz maja racje i prawo w tej sytuacji jest po ich stronie to takze dopisze im szczescie , bo ich przeciwnicy na wysokich szczeblach maja zapewne wszedzie swoje wtyki!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: PowodzeniaDorota 2014-11-08 17:20
ja też znam i mogą posunąć się do wszystkiego złego jeśli jest z nimi przebiegły lis zwany Wróblem. szkoda gadać. niech pokażą zgodę na postawienie telebimu. dobrze że Najmowicz goni takie towarzystwo a jeśli zarabia na tym miasto tym bardziej go wspieram.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Oj Dorota,Dorota 2014-11-08 17:27
1. Najmowicz goni i ...ustawia własny baner
2. Miasto więcej by zarobiło, gdyby ogłosiło przetarg.
3. Każdy będzie lepszy od Twojego pryncypała, Najmowicza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Oj Dorota,Zielony 2014-11-08 17:35
Najmowicz musi odejść!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Oj Dorotajack 2014-11-08 18:10
zgadzam się z tym w 100 %
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Oj Dorota,widz 2014-11-10 16:08
nie wiem kogo Najmowicz goni żeby cokolwiek i gdzie kol wiek stało musi mieć zgodę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Powodzeniawłaściciel 2014-11-09 09:24
No właśnie niech CI Panowie pokażą tytuł prawny do dysponowania tą działką jeszcze przed sprzedażą .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: PowodzeniaPatrycja 2014-11-10 00:14
Nie chce byc nie mila ale te forum w ogole nie tyczy sie telebimu, a po za tym miasto by wiecej zyskalo na Przetargu..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Powodzeniaktoś z miasta 2014-11-09 07:50
ŻEBY cokolwiek pisać o telebimie to trzeba cokolwiek wiedzieć jak w tym miejscu powstał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# sciemkaPatrycja 2014-11-09 18:22
Tak wiec gruba polityczna sprawa oby tylko nie wygral michalak bo przekretow nie bedzie konca
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Oświadczenie NEO KOMPUTER oraz YOONA CReATIVE GROUPMietek 2014-11-08 16:02
Czy dobrze rozumiem? Najpierw sprzedał działkę swojemu znajomemu. Potem wyłączył telebim na którym leciały spoty Michalaka. A teraz sam postawił swój baner na tej działce. No masakra jakaś, to się w głowie nie mieści.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Wpunkt 2014-11-08 16:10
A mówią, że Najmowicz taki niemota. A to cwaniura.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Oświadczenie NEO KOMPUTER oraz YOONA CReATIVE GROUPwłaściciel 2014-11-09 09:11
Nie swojemu znajomemu , a obieg dokumentów jest jawny i dostępny a sprzedaż działki była publicznie ogłoszona przez 6 tygodni .A co do baneru to nikt inny nie chciał w tym miejscu postawić no bo i po co jak jest telebim . Tak WSA wydał trzy Wyroki ws. telebimu.A z tego co mi wiadomo telebimu jeszcze nikt nie wyłącza on się wyłącza sam (awaria )niewiedza prowadzi do złych opinii.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Oświadczenie NEO KOMPUTER oraz YOONA CReATIVE GROUPdo Mietka 2014-11-10 16:02
Ja nie wiem czy znajomemu ale telewizora na pewno nie mógł wyłączyć tylko się psuje bo widać jakieś punkciki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Oświadczenie NEO KOMPUTER oraz YOONA CReATIVE GROUPdo dyskusji 2014-11-11 08:53
do teraz nie wiedziałem ze burmistrz to również ENERGA S.A
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Wyroki WSAAs 2014-11-08 17:54
.../EDC1A9F9F9

http

Sąd już się wypowiedział w sprawie tego telebimu i to parę razy, ale jak wynika z tego drugiego wyroku nasi urzędnicy od budowlanki nie chcą słuchać Sądu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Oświadczenie NEO KOMPUTER oraz YOONA CReATIVE GROUPolo 2014-11-08 20:48
Cos w tym musi byc skoro Dabrowski mial juz chrapke na SP5 , gdzie potem jego radni pod obstawa po.icji glosowali za obaleniem ''piatki''. Teraz czytam, ze Michalak ma checi na szkole.... No no panowie, w kazdej plotce jest ziarnko prawdy. I to wszystko Lubajny no prosze, chyba opary po "Gorącym" zaszkodziły obydwu panom.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# re: olobiolog 2014-11-08 21:09
To ziarnko prawdy w plotce nazywa się Januszkiewicz, walczący o głosy z Plebiscytowego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: re: oloPrawda 2014-11-08 23:17
Dokładnie tak! Januszkiewicz zrobi wszystko żeby odzyskać dobrą twarz w oczach mieszkańców osiedla Plebiscytowego . Nie ukrywajmy, że po układach z Najmowiczem bardzo dużo stracil, Ci ludzie mu zaufali, a on to za bardzo wykorzystał. Teraz wymyśla plotki z d... wzięte, chociażby takie że Michalak chce przejąć 5 . Michalak ma swój budynek, w który pewnie wsadził bardzo dużo kasy i pewnie wsadza dalej. Ludzie nie wierzcie w takie bzdury !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ha hamarian 2014-11-09 00:05
Śmieszny jesteś i Twoje teksty,powiedz mi cienki Olo jaką infrastrukturę ma tutaj Michalak,a jaką miałby w 5,boisko,hala i kupa pola do zagospodarowania,sam widzisz po banerach na sklepach,budynkach i autobusach jaką kasą dysponuje ale na burmistrza szans nie ma...a Januszkiewicz sobie poradzi,tym bardziej że ma za sobą żywe legendy,Prezydenta Gdyni i Prezesa Parku Naukowo_Technologicznego. ..Ci ludzie mają taką wiedzę którą nikt w Ostródzie nie grzeszy!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# dobresobie 2014-11-09 00:27
Januszkiewicz jak Gudaczewski. Mityczny Szczurek jak mityczny dyplom. Mam nadzieję, że nie wybierzemy mitów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# śmiesznemarian 2014-11-09 00:33
Trzeba było ciężką dupę ruszyć i przyjść do zamku,Prezydent Szczurek był osobiście u nas!!!Samorządowiec z prawdziwego zdarzenia!!!87% poparcia społeczeństwa w ostatnich wyborach!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: śmiesznemiro 2014-11-09 02:44
Januszkiewicz to mógł ciężką dupę kiedyś ruszyć i skończyć jakieś dzienne studia. Szczurek pokazał lotniskiem w Babich Dołach, że poziomem fachowości dorównuje naszemu marszałkowi od "zimnych term". Na tym kończę, bo szkoda na was cennego czasu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# cdnMiro 2014-11-09 18:29
I dodam ze Tylko Januszkiewicz moze nam miasto na prosta wyprowadzic tyle
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: cdnolo 2014-11-09 22:18
Zaraz się popłaczę.mnie wyborcę nie interesuje p Szczurek i jego dokonania. Mnie popiera myszka miki kaczor donald
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Ja siępytam 2014-11-09 09:40
W trakcie wizyty Szczurka kandydat Januszkiewicz doznał iluminacji? Niech jeszcze przedstawi dyplom z wizyty na Stadionie Narodowym u Bashobory, wówczas będzie miał mój głos.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ha hamarian 2014-11-09 10:28
no tak jak ktoś na racjonalne fakty jadem pluje to widać że rodzina kandydatów tu pisze!!!;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Ni brat niswat 2014-11-09 11:14
W całym wywodzie "ha ha Mariana" faktem jest tylko wizyta Szczurka w Ostródzie i jego (jego!) osiągnięcia. Łączenie tego ze wzrostem kwalifikacji u kandydata jest bzdurą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# swatswat 2014-11-09 18:14
Widac ze Januszkiewicza sami kandydaci ze strachu opluwaja taka kampania malych ludzi kupka ze strachu i gra malo osob czyra ten portal wiec pluja by widac bylo i tyle nie ma co sie przejmowac
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# dobregargamel 2014-11-09 18:42
A boją się Ci którym właśnie władza wymyka się z rąk!!!Będzie bolało,oj będzie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ;)marian 2014-11-09 18:24
Trzeba było zobaczyć materiał w tv,albo przyjść osobiście.Pan Januszkiewicz współpracuje od 2 lat z Prezydentem Szczurkiem!!Pora dać szansę nowym nie uwikłanym w układy!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# nowy@ 2014-11-09 18:37
będzie nowym w gdyni

,, osobiście.Pan Januszkiewicz współpracuje od 2 lat z Prezydentem Szczurkiem!"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Jak konkretniewspółpracuje? 2014-11-09 19:00
Od 2 lat parzy kawę w Gdyni? Tak, jak w UM w Ostródzie?Przyczepiło się g...o do okrętu i krzyczy "Płyniemy"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# kadydatMiro 2014-11-09 18:26
Jedynie Januszkiewicz z tego grona jest osoba nadajaca sie na stanowisko
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# tematlennox 2014-11-10 07:16
Dokladnie zgadzam sie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# bredniemiła 2014-11-10 09:13
bredzisz miro, lennox też ma jakieś omamy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ...Jan 2014-11-09 10:19
Buehehehe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: ha haolo 2014-11-09 22:06
Januszkiewicz niech lepiej organy w kościele przeczyści.najpierw poszedł na posadzkę do urzędu miasta, maksymalnie kasę wyciągał a potem uciekł bo zachciało się więcej. Co on potrafi? Jak go wybiorą to wypisuję się z tego.miasta
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ologargamel 2014-11-09 22:49
Już dawno powinieneś być poza Ostródą z takim podejściem,jak się nie ma przeciwko Januszkiewiczowi armat to wali się tekstami o organiście.Jakby zależało Mu na kasie to siedział by w Urzędzie na stołku i brał szmal,a tu wiadomo że wszystko zależy od wyborców!!Pustak z Ciebie,pokaż lepiej co Twój ulubiony kandydat,Pan i władca zrobił i ma do zaoferowania!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# lybajnylennox 2014-11-10 07:18
Odpusc pajace ze sztabu stacja lubajny zenada szkoda czasu na takich
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: ha haolo 2014-11-10 12:32
Cienki Marianku - boisko to nie wszystko, dużo nakładu nie potrzeba, "5" ma tereny bardzo dobre. Widziałeś tereny za szkołą? Zdunowi zabiorą boisko do siatki, postawią kampingi, jeziorko blisko, jednym słowem raj na ziemi.
Mając kasę można wykosić okoliczny lasek i postawić pensjonat, jakieś pole namiotowe i żyjesz jak Lord. Więc pomyśl zanim coś napiszesz. To że Wojtuś sieje panikę to każdy wie, ale czy nie przypominasz sobie wywiadu w radio mazury jak Dąbrowski jeszcze przed głosowaniem w sprawie "piątki" mówił już o szkole i jej planach?. Więc plotki zawsze mają w sobie coś z prawdy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: ha haolo 2014-11-10 19:13
Co mnie obchodzi jakiś Szczurek i prezes parku? Czy oni będą pracować zamiast Januszkiewicza? To jakaś paranoja!! Januszkiewicz nie nadaje się na stanowisko burmistrza, to prosty człowiek i jego rola zakończyła się w momencie obrony "5". Koniec kropka. Ma facet parcie na szkło.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# sensacjemieszkaniec 2014-11-08 20:58
Kazdy bedzie wlazil w d**e byle jego kandydat wygral, dzieki temu i ten co wlazi zyska na tym. Jest to odwieczne prawo, za komuny bylo tak samo , no moze nie tak oficjalnie jak to robi sie dzisiaj. Myslicie ze wybierzecie idealnego burmistrza lub radnego? Bzdura. Same sensacje jak nie telebim to banery na balkonach, skonczywszy na wojskowym po studium a nie studiach, zobaczcie jak te miasto wyglada z tymi kandydatami i ich usmieszkami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Oświadczenie NEO KOMPUTER oraz YOONA CReATIVE GROUPJa 2014-11-08 22:59
Najmowicz grozi komuś sądem? Dziwne bo to jemu powinno się założyć sprawę za sam Informator, który wydał. Na ostatniej sesji radni wykazali wiele, wiele nazwijmy sprawy po imieniu kłamstw np. zrealizowana termomodernizacja 3 szkół gdzie nie wyłoniono jeszcze wykonawcy a ten obszar funkcjonalny to dopiero ściema w stylu burmistrza. Niech burmistrz nie straszy ludzi sądem bo prawda sama się obroni. Jak widać ma problem z wypowiedzią a jeszcze większy problem z mówieniem i pisanie prawdy. Czy on w wie co oznacza słowo uczciwość?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Dlaporządku 2014-11-08 23:02
Przedmiot sporu jest wg Księgi Wieczystej gruntem przeznaczonym pod zabudowę. W drodze przetargu miasto mogłoby uzyskać za działkę w tym miejscu duuuużo więcej. Pozdrawiam prawego i sprawiedliwego burmistrza Czesława Najmowicza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Dlaktoś z miasta 2014-11-09 07:43
Tylko co na takim skrawku wybudować .A powstanie tego telebimu to historia czterech lat jak powstawał bez pozwolenia na budowę to nikt do prokuratury nie skarżył.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Doktosia 2014-11-09 16:24
Co to za argument "Tylko co na takim skrawku wybudować"? Są chętni, którzy zapłaciliby miastu (czyli nam) więcej. Kropka. Burmistrz to uniemożliwił. Kropka. Burmistrz Najmowicz wyrządził miastu szkodę finansową. Kropka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# sciemniaczeklamcy 2014-11-09 18:11
Kwestia najwazniejsza to nagonka polityczna pana michalaka jasne jest to ze ci panowie po wyborach beda dziwnie znowu cicho siedziec dla wlasnego interesu tylko tak graja by miec swojego burmistra i krecic ile sie da widac to odrazu grubymi nicmi szyta intryga
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Domaj 2014-11-10 08:35
A jakie dochody dla miasta ten telebim przynosi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Cierpliwynauczyciel 2014-11-10 08:53
Zapewne żadne. Dlatego decyzja o sprzedaży działki była słuszna. Problem z Najmowiczem polega na tym, że rezygnując z przetargu naraził miasto na uszczuplenie dochodów. Dogodził znajomym/zwolennikom (o czym świadczy jego baner na ich działce) a wyrządził szkodę miastu. Teraz już wszystko jasne?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Cierpliwydo cierpliwego 2014-11-10 15:56
tam widać ze jest jeszcze miejsce na inne banery a gdyby nie sprzedał to postawiłby na swojej na miejskiej działce
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Cierpliwydo dyskusji 2014-11-11 08:26
ta działka na przetargu myślę , że nie osiągnęła by nawet połowy tej ceny . tylko przetarg odbył by się bez tego telewizora bo z tego co mi wiadomo już dawno powinien być zabrany .Taką mam myślę , że wiarygodną wiedzę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# do dyskusjinauczyciel 2014-11-11 09:05
Miasto zyskałoby na przetargu więcej, niż te 52 tys.
Kwiaciarze kierują się najwyraźniej emocjami (walka z telebimem) i/lub chcą nieźle zarobić na sprzedaży całości (starej i nowej działki plus kwiaciarnia).
Dla skarżących jest to walka o telebim. Jest on bowiem własnością właściciela działki. Zasada superficies solo cedit.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: do dyskusjido nauczyciela 2014-11-14 14:57
NIC W TYCH ROZWAZANIACH NIE PASUJE gdy by działka byla telebimu to nie było by żadnego konfliktu zero logiki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# nauczycielostródzianin 2014-11-13 16:46
Po wyborach nie będą potrzebni , ich też oleje........., przytula się tam gdzie może coś skorzystać wiem coś o tym .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Dodo dyskusji 2014-11-11 08:46
A może ktoś napisze ile płacą za to .ze tam jest no za dzierżawę jeśli się ją posiada trzeba płacić do budżetu miasta. To też można wiedzieć skoro tyle wiedzy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Dlado porządku 2014-11-14 14:51
już dzisiaj stoi w gazecie co to za działka 7 czy 8 m szeroka no to zeczywiscie działka za ktora mozna wziac ogromna kasa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# o przeznaczeniuWyborca 2014-11-17 12:32
działki nie decyduje wpis w księdze wieczystej a plan miejscowy (MPZP). Nie na każdej działce można budować. Trzeba zachować odległość 4 m od granicy a nadto nie można budować na sieci gazowej, wod-kan itp
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Dlaczego nie odpowiadająJurek 2014-11-09 08:51
Zadam kilka pytań do niemego Michalaka, Zaleskiego i Wróbla.
1. Czy Pan Zalewski jest zatrudniony u Pana Michalaka?
2. Czy Pan Zalewski wyposażał Stowarzyszenie SMS (szkołę) w sprzęt komputerowy?
3. Czy Pan Wróbel przed wydaniem decyzji odwiedził Panią wicewojewodę i w jakiej sprawie?
4. Czy Pan Wróbel wiedział wcześniej jaką decyzję podjął wojewoda?
5. Czy niemy kandydat na burmistrza Pan Michalak to dobry znajomy jednej i drugiej firmy i jak są ze sobą powiązani?
6. Czy firma Pana Wróbla robi kampanię Panu Michalakowi?
7. Czy Pan Michalak obsadził całą rodzina listy wyborcze?
8. Czy Pan Michalak może w ogóle być burmistrzem gdy prowadzi szkołę na którą miasto będzie łożyło kasę?
9. Czy to prawda czy plotki że nadal Pan Michalak ma chrapkę na szkołę nr 5 ?
10. Czy wspomniany telebim stoi i stał nielegalnie na działkach miejskich?
11. Czy telebim był stawiany pod osłona nocy, jak tak to dlaczego?
12. Czy jest pozwolenie budowlane na tę budowlę?
13. Czy legalnie podłączono prąd do miejskiej działki i do prawdopodobnie nielegalnego telebimu?
Takich pytań jest jeszcze wiele? Ale myślę że ci Panowie na nie nie odpowiedzą.
Panowie sygnatariusze listu nie mówcie że nie macie interesu politycznego bo w to nikt nie uwierzy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Dlaczego nie odpowiadajądexter 2014-11-10 20:36
Jurku - ad.2 - powiem ze zadna firma komputerowa nie daje takich rabatow jak NeoKomputer. Skoro jestes mieszkancem Ostrody to i wiesz ile firm wysiadlo na rynku, chlopaki z neo nie sa tak pazerni jak inne firmy, maja podejscie do klienta. A i nie mysl ze Zaleski za free wyposazyl stowarzyszenie, chcesz to zapytaj w Neo jak to bylo i za ile.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Dlaczego nie odpowiadajądo dyskusji 2014-11-14 14:45
bardzo mnie sie podoba ten wpis - dextera ---zapytaj to sie dowiesz i oto w kazdym przypadku chodzi nie pisz jak nie wiesz , tylko dotycyć to powinno każdej opinii.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Oświadczenie NEO KOMPUTER oraz YOONA CReATIVE GROUPpiotr 2014-11-09 11:52
Witam serdecznie, tu ostródzkie studio wyborcze, podajemy pierwsze prognozy wyborcze naszych kandydatów.
Prognozowane wyniki wyborów samorządowych w kadencji 2014 - 2018

1. Michalak Jakub (okręg nr 3)
2. Michalak Michał (okręg nr 7)
3. Michalak Zbyszek (kandydat na burmistrza i radnego okręg nr 12)
4. Michalak Agnieszka (okręg nr 19)
5. Dąbrowska Elżbieta (okręg nr 10)
6. Dąbrowski Rafał (okręg nr 10)
7. Dąbrowski Olgierd (kandydat na burmistrza)
8. Kowalski Ryszard (okręg nr 19)
9. Kowalski Ryszard (kandydat na burmistrza)
10. Kowalski Michał (okręg nr 14)
11. Jaworska Gapska Iwona (okręg nr 5)
12. Jaworski Arkadiusz (okręg nr 5)
13. Jaworski Dawid (okręg nr 13)
14. Jaworski Janusz (okręg nr 18)
15. ?
16. ?
17. ?
18. ?
19. ?
20. ?
21. ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Oświadczenie NEO KOMPUTER oraz YOONA CReATIVE GROUPPiS 2014-11-09 13:03
Zapomniałeś o klasie Orzechowskich :-)6
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# SprostowanieIwona 2014-11-10 21:13
ID:22007 Sprostowanie — Iwona Jaworska-Gapsk 2014-11-10 19:58:53
W tej sprawie posiadacie fałszywe informacje. Otóż nazwisko Jaworscy to po prostu czysty przypadek, to nie jest żadna rodzina. Można zresztą sprawdzić. Pozdrawiam i gratuluję wysiłku umysłowego-Iwona Jaworska-Gapska
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Popołudniowyspacerowicz 2014-11-09 16:32
Telebim z Michalakiem nadal wyłączony. Z banera obok uśmiecha się natomiast imć Najmowicz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Popołudniowywłaściciel 2014-11-09 16:59
jeśli popsuty to nie świeci.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Stanowiska w OstródzieAnna 2014-11-09 17:09
Polecam obejrzeć pierwsze 2minuty, jak są obsadzane stanowiska w Ostródzie. Kandydata do pracy mamy tylko trzeba jeszcze rozpisać odpowiedni konkurs żeby wygrał :)
www.youtube.com/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# stanowiskaJaś 2014-11-09 17:28
Ten fragment powinni obejrzeć wszyscy ,którzy składają swoje CV na jakiekolwiek stanowiska w urzędach .Koniec złudzeń(jeśli ktoś jeszcze je miał).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Najmowicz MUSI ODEJŚĆpolka 2014-11-09 18:06
Tym pytaniem radna obnażyła prawdziwe oblicze Cz. Najmowicza, wyjątkowo przecież uczciwe, sprawiedliwe.Sami widzicie jakie szanse maja inni kandydaci. dośc tych oszustw, kretactawa i działań na rzecz kolesi !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Najmowicz MUSI ODEJŚĆmaj 2014-11-10 15:48
Żeby cokolwiek pisać to trzeba cokolwiek wiedzieć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Najmowicz MUSI ODEJŚĆdo dyskusji 2014-11-12 16:07
ta sama radna powinna jeszcze inne pytania zadać odnośnie innych ----- i komu innemu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Najmowicz MUSI ODEJŚĆbzdety 2014-11-14 16:50
takich wpisów się nie komentuje po prostu wstyd.!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# stanowiska w ostrodziejulek 2014-11-09 18:12
Burmistrz Najmowicz lepszy od Dąbrawskiego w rozdzielaniu stolków,dobre powinni to obejrzeć wyborcy panującego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: stanowiska w ostrodziedo dyskusji 2014-11-14 14:40
a czy słyszeliście może o 10% w poprzednim rozdaniu i kto to był.???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# obsadzanie stanowiskewa 2014-11-10 09:35
może ten filmik trzeba załączyć do gazety ostródzkiej niech każdy zobaczy przed wyborami
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Nic ztego 2014-11-10 09:55
Gazeta Ostródzka zarabia kasiorę na ogłoszeniach Najmowicza (i innych kandydatów).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# wyboryMiro 2014-11-09 18:32
To wszystko robota Michalaka tyle na ten temat szkoda pisac wiecej wszyscy wiemy o co chodzi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Najmowicz nie kumaJan 2014-11-09 19:03
Najmowicz jest tak nie kumaty , ze do dzisiaj nie rozumiem , ze zostal burmistrzem tylko dlatego , ze Ostroda chciala odwolac Dabrowskiego a nie wybrac Najmowicza. Te wybory pokaza, ze ludze nie chca czlowieka ktory nic nie kuma
Dlatego idzmy na wybory i glosujmy na nowe twarze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Oświadczenie NEO KOMPUTER oraz YOONA CReATIVE GROUPprawda 2014-11-09 23:07
Zadam kilka pytań do niemego Michalaka, Zaleskiego i Wróbla.
1. Czy Pan Zalewski jest zatrudniony u Pana Michalaka?
2. Czy Pan Zalewski wyposażał Stowarzyszenie SMS (szkołę) w sprzęt komputerowy?
3. Czy Pan Wróbel przed wydaniem decyzji odwiedził Panią wicewojewodę i w jakiej sprawie?
4. Czy Pan Wróbel wiedział wcześniej jaką decyzję podjął wojewoda?
5. Czy niemy kandydat na burmistrza Pan Michalak to dobry znajomy jednej i drugiej firmy i jak są ze sobą powiązani?
6. Czy firma Pana Wróbla robi kampanię Panu Michalakowi?
7. Czy Pan Michalak obsadził całą rodzina listy wyborcze?
8. Czy Pan Michalak może w ogóle być burmistrzem gdy prowadzi szkołę na którą miasto będzie łożyło kasę?
9. Czy to prawda czy plotki że nadal Pan Michalak ma chrapkę na szkołę nr 5 ?
10. Czy wspomniany telebim stoi i stał nielegalnie na działkach miejskich?
11. Czy telebim był stawiany pod osłona nocy, jak tak to dlaczego?
12. Czy jest pozwolenie budowlane na tę budowlę?
13. Czy legalnie podłączono prąd do miejskiej działki i do prawdopodobnie nielegalnego telebimu?
Takich pytań jest jeszcze wiele? Ale myślę że ci Panowie na nie nie odpowiedzą.
Panowie sygnatariusze listu nie mówcie że nie macie interesu politycznego bo w to nikt nie uwierzy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# pajacykiprekuretor 2014-11-09 23:21
wy panowie od komputerow i od tej reklamy nie klepcie tu bzdur .jak bedziecie to robili opierajac sie nieprawda to prokutator za wasze tylki sie wezmie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# PrekuretorPatrycja 2014-11-10 00:30
Wyluzuj.. To tylko forum na ktorym trwa dyskusja.. Po za tym mamy wolnosc slowa ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Prekuretordo dyskusji 2014-11-11 08:13
ale wolność słowa to nie pomówienia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: pajacykimaj 2014-11-10 12:43
Prokurator Weźmie i sprawdzi czy telebim powstał na działce w drodze przetargu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# belzebub, fotograf i gwałtunioPodział stołków: 2014-11-09 23:59
Witam serdecznie, tu ostródzkie studio wyborcze, podajemy pierwsze prognozy wyborcze naszych kandydatów.
Prognozowane wyniki wyborów samorządowych w kadencji 2014 - 2018

1. Michalak Jakub (okręg nr 3)
2. Michalak Michał (okręg nr 7)
3. Michalak Zbyszek (kandydat na burmistrza i radnego okręg nr 12)
4. Michalak Agnieszka (okręg nr 19)
5. Dąbrowska Elżbieta (okręg nr 10)
6. Dąbrowski Rafał (okręg nr 10)
7. Dąbrowski Olgierd (kandydat na burmistrza)
8. Kowalski Ryszard (okręg nr 19)
9. Kowalski Ryszard (kandydat na burmistrza)
10. Kowalski Michał (okręg nr 14)
11. Jaworska Gapska Iwona (okręg nr 5)
12. Jaworski Arkadiusz (okręg nr 5)
13. Jaworski Dawid (okręg nr 13)
14. Jaworski Janusz (okręg nr 18)
15. ?
16. ?
17. ?
18. ?
19. ?
20. ?
21. ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# SprostowanieIwona Jaworska-Gapsk 2014-11-10 20:58
W tej sprawie posiadacie fałszywe informacje. Otóż nazwisko Jaworscy to po prostu czysty przypadek, to nie jest żadna rodzina. Można zresztą sprawdzić. Pozdrawiam i gratuluję wysiłku umysłowego-Iwona Jaworska-Gapska
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Oświadczenie NEO KOMPUTER oraz YOONA CReATIVE GROUPHeronim 2014-11-10 01:22
Wygląda na to że ktoś komuś chciał zrobić w tym roku wcześniejszy prezent pod choinkę, no i lipa. Kto gra grubo przegrać musi:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Oświadczenie NEO KOMPUTER oraz YOONA CReATIVE GROUPdo Heronima 2014-11-14 14:35
tak tak musi i po telewizorku
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# zmieniam hasloczesio 2014-11-10 03:08
NIEUCZCIWIE
NIEODPOWIEDZIALNIE
DALEKO OD OSTRODZIAN
To może być czy nie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# AnnaMietek 2014-11-10 09:21
Czy to prawda że obsadzanie wszystkich stanowisk w Urzędzie Miasta i w spółkach miejskich wygląda właśnie w ten sposób (pierwsze 2minuty)
www.youtube.com/.../
Wszystki stanowiska dla znajomych i kolesi!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Obejrzałemsobie 2014-11-10 09:26
i ten śmiech wiejskiego głupka....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# politycznie uwikłanizawodowiec 2014-11-10 11:39
Zadam kilka pytań do niemego Michalaka, Zaleskiego i Wróbla.
1. Czy Pan Zalewski jest zatrudniony u Pana Michalaka?
2. Czy Pan Zalewski wyposażał Stowarzyszenie SMS (szkołę) w sprzęt komputerowy?
3. Czy Pan Wróbel przed wydaniem decyzji odwiedził Panią wicewojewodę i w jakiej sprawie?
4. Czy Pan Wróbel wiedział wcześniej jaką decyzję podjął wojewoda?
5. Czy niemy kandydat na burmistrza Pan Michalak to dobry znajomy jednej i drugiej firmy i jak są ze sobą powiązani?
6. Czy firma Pana Wróbla robi kampanię Panu Michalakowi?
7. Czy Pan Michalak obsadził całą rodzina listy wyborcze?
8. Czy Pan Michalak może w ogóle być burmistrzem gdy prowadzi szkołę na którą miasto będzie łożyło kasę?
9. Czy to prawda czy plotki że nadal Pan Michalak ma chrapkę na szkołę nr 5 ?
10. Czy wspomniany telebim stoi i stał nielegalnie na działkach miejskich?
11. Czy telebim był stawiany pod osłona nocy, jak tak to dlaczego?
12. Czy jest pozwolenie budowlane na tę budowlę?
13. Czy legalnie podłączono prąd do miejskiej działki i do prawdopodobnie nielegalnego telebimu?
Takich pytań jest jeszcze wiele? Ale myślę że ci Panowie na nie nie odpowiedzą.
Panowie sygnatariusze listu nie mówcie że nie macie interesu politycznego bo w to nikt nie uwierzy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# czeslawspiewa 2014-11-10 16:13
To Wojewoda zrobił prezencik przed wyborami Burmistrzowi,a swoja droga to podobno TVN juz sie zainteresował ta sprawą wiec bedzie spiewał hehe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: czeslawmieszkanka 2014-11-10 17:28
A ja słyszałam ,że CBA też i CBŚ zainteresowane jak ten telewizor powstał
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Oświadczenie NEO KOMPUTER oraz YOONA CReATIVE GROUPmarek 2014-11-10 19:22
Cała sprawa jest prosta telebim stoi tam nie legalnie najmowicz chciał tę sprawę załatwić aby było zgodnie z prawem i tyle sensacji. Ja mam jedno pytanie. Czy to prawda że Pan Wróbel był u wicewojewody? Tego dowiemy się po zakończeniu śledztwa przez CBA.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Przenikliwymarek 2014-11-10 19:44
"Najmowicz chciał tę sprawę załatwić aby było zgodnie z prawem" więc poprosił kwiaciarzy, aby wyskoczyli z kasiorki (prawie 52 tys.). Nie mieli interesu, ale czego nie robi się dla prawa i sprawiedliwości.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Oświadczenie NEO KOMPUTER oraz YOONA CReATIVE GROUPobserwator 2014-11-11 08:08
I co z tych wpisów wynika albo burmistrz miał prawo sprzedać albo nie a cała reszta to tylko wybory. A jeśli się jeszcze okaże , że ta wizyta to prawda ???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Do obserwatoranauczyciel 2014-11-11 09:10
Burmistrz miał prawo a nawet powinien ją sprzedać. Ale na przetargu! Uzyskałby dla budżetu więcej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Do obserwatorado nauczyciela 2014-11-14 14:32
Z tego co można przeczytać wynika , że tylko jeden mógłby wystartować do przetargu a wtedy cena była by mniejsza i taki byłby biznes dla kasy miasta.A jeśli może być tylko jeden to po co ten przetarg , ja słuch mam dobry i słyszę chiba nieżle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# hmmmmart 2014-11-10 19:55
Widzę, że znawcy prawa i obrońcy prawdy są zbyt mało bystrzy by doczytać regulamin. Nie wolno powtarzać komentarzy. To też prawo !!cześkowi wpisywacze i skoro już robicie za tłum to chociaż wysilcie się żeby wpisy się różniły.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Oświadczenie NEO KOMPUTER oraz YOONA CReATIVE GROUPJaś 2014-11-10 20:14
taki wpis na fb Marcina Woźniaka
"Czy burmistrz Ostródy kłamie?
Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz (PiS) chyba nie do końca rozumie zapisy podpisanych umów partnerskich między gminami! Szczegóły niebawem! Ale to co się stało na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Ostródzie to zwyczajne świństwo ze strony burmistrza Ostródy! Polecam Ci nagranie z sesji. Znajdziesz je na portalu Telewizji Mazury!"
Ktoś wie o co chodzi?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# nie tylkoumów 2014-11-10 21:24
Nie rozumie, ale też czym jest konkurs. Zanim go ogłosił wiedział kto go wygra.pierwsza sesja tez była zenujaca youtube.com/.../,jak zaczął tak skończył,jeszcze prokurator mu obrączki założy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# taka władza może wrócićPiotr 2014-11-10 20:54
A tak jeszcze niedawno było w Ostródzie
www.fakt.pl/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: taka władza może wrócićJacek 2014-11-10 21:23
Chciałem głosować na Olgierda ale po tych zdjęciach chyba będę musiał poszukać innego człowieka na stanowisko burmistrza. Masakra jakaś, nie wiedziałem o tym wcześniej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: taka władza może wrócićPiotrek 2014-11-10 22:24 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: taka władza może wrócićAndrzej 2014-11-10 23:27
A to alternatywa jak zatrudniamy kolesi i znajomych w urzędzie miasta. Najpierw mamy znajomego na dobrze płatne stanowisko z budżetu a potem zrobimy konkurs żeby ludzie się nie buntowali....
(pierwsze 2minuty)
www.youtube.com/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: taka władza może wrócićik 2014-11-11 16:34
Super nagranie! Tak "uczciwie" Pan Najmowicz załatwia posadkę sekretarza miasta kolesiowi! Niech żyją "uczciwi" !!!! Czy Wam nie wstyd Panowie z tym hasłem iść do wyborów?!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Taki sam"konkurs"byłJózef k. 2014-11-13 10:26
rozpisany na stanowisko akustyka w centrum kultury w grudniu 2012 roku.Ze wskazaniem,że ma go wygrać protegowany Pana Wiceburmistrza.Kandydatów było dużo z wykształceniem wyższym nawet.I co?"Uczciwie"wygrał"najle pszy".Nigdy więcej takiej władzy!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Taki sam"konkurs"byłdo Józefa 2014-11-14 14:23
na miły BÓG to miał zatrudniać ludzi dąbra , logiki trochę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# W kwestiilogiki 2014-11-14 14:38
Fakt, że logika Najmowicza to: może być mierny byle był wierny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: taka władza może wrócićKamil Zakrzewski 2014-11-12 00:15
Szanowni państwo, jak mawia nasz włodarz (jeszcze) obecny, ja Jacusia rozumiem i w pełni popieram. Wódka to zło. Na szczęście Jacusiowi udało się tego złą uniknąć i w życiu tej trucizny w ustach nie miał. Moi drodzy, gorący apel do wszystkich. Jacuś zwykle stoi na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Czarnieckiego. Jak będziecie państwo przechodzić obok Jacusia to weźcie od niego "Strażnicę". Od razu się chłopakowi zrobi raźniej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Oświadczenie NEO KOMPUTER oraz YOONA CReATIVE GROUPJan 2014-11-11 09:52
A ja was miałem chłopaki z NEO za inteligentnych. A tu taka akcja polityczna. Pozdro dla waszego kandydata!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Oświadczenie NEO KOMPUTER oraz YOONA CReATIVE GROUPKarol 2014-11-11 11:10
Od razu widać że to grubymi nićmi wszystko naciągane. Zbyt dużo tu dziwnych zbiegów okoliczności, w które nie wierzę, bo po prostu to malutkie miasto i wszyscy się znamy. Każdy wie o co tak naprawdę chodzi właścicielom telebimka... Zagrali va banque chłopaki, i umoczyli się w politykę...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Jan Karolnauczyciel 2014-11-11 11:30
Jaka tu polityka? Zwykłe interesy NEO (telebim) i kwiaciarzy (powiększenie działki). A w tle nieudolny Najmowicz. Najpierw nie potrafił przejąć telebimu (jako właściciel gruntu) a potem nieudolnie (bo bez przetargu) sprzedał działkę. W przetargu uzyskałby więcej. Straciliśmy finansowo my, mieszkańcy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Jan Karoldo dyskusji 2014-11-12 04:10
przez czas od kiedy ten telebim stoi to miasto się dorobiło
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Oświadczenie NEO KOMPUTER oraz YOONA CReATIVE GROUPja 2014-11-11 20:09
no ja tez znam cala trojke i uwazalem ich za inteligentnych ale po tym jak widze ze zaangazowali sie w polityczne rozgrywki w tym grajdole to zmieniam zdanie na ich temat i szczescia zycze bo bedzie wam teraz potrzebne poniewaz mieszanie swoich interesow z bagnem jakim jest polityka bywa bardzo ryzykowne...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# chorogiewka!!!!!!!!!!!!Anna 2014-11-13 04:49
moze ich nie znasz?? skoro twierdzisz ze zangazowali sie w polity czne rozgrywki a moze zostali w to wkreceni nie uwazasz???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# trzeba byćnierozgarnietym 2014-11-11 20:17
żeby przed wyborami taka sprzedaż szemrana zrobić odbije mu się czkawką,i dobrze ,ze teraz to wyszło bo sama dwa lata temu na niego głosowałam i była to pomyłka, drugi raz tego błedu nie zrobie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Burmistrzowi doradzali ale nie sluchalAgnest 2014-11-12 09:22
Burmistrzowi doradzano aby tego nie robil w taki sposob.
Jednak on mówi co innego w cztery oczy a co innego pozniej pisze na kwicie. Taki kłamczuszek to jest.
A teraz ktos mu sie postawil bo ma racje i dba o swoje interesy i pachołki burmistrza maja pozywke na online.
Przykre to jest, naszczescie bardzo duzo i glosno mowi sie o wybraniu nowych twarzy do urzedu bez zadnej samorzodowej przeszlosci.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# TELEBIMWyborca 2014-11-13 15:15
nie powinien stać w tym miejscu, rozprasza kierujących, stwarza zagrożenie bezpieczeństwu w ruch drogowym. Ponadto p. Żłobecki zawsze dbał o te działkę, pielęgnował krzewy, kosił i podlewał trawę. Burmistrz zrobił bardzo dobrze sprzedając działkę p. Złobeckiemu na powiększenie działki. Niech ten telebim zniknie i będzie spoko, nie wiem dlaczego on tam jeszcze stoi. Cena jaka miasto uzyskało jest bardzo dobra, na tej działce nic nie można budować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# DoWyborcy 2014-11-13 15:35
W tym miejscu "bardzo dobrą" cenę można uzyskać tylko w drodze przetargu. Jeżeli Najmowicz chce być dobrym wujkiem, niech rozporządza tak swoim prywatnym majątkiem. Nie majątkiem nas wszystkich, mieszkańców Ostródy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# 200 złotychWyborca 2014-11-13 16:06
za 1 m2 miasto uzyskało 253 złote. Ceny transakcyjne wahają się w przedziale 80-90 zł za 1 m2 działki budowlanej. Przedmiotowa działka nie nadaje się pod zabudowę z uwagi na jej szczupłość a nadto instalacje podziemne na których nie można budować. Ponadto jest opinia negatywna GDDKiA co do umiejscowienia telebimu. Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# DoWyborcy 2014-11-13 16:17
Co to za argumenty? Tylko przetarg mógłby pokazać, ile w rzeczywistości warta jest ta działka. Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Dozbynio 2014-11-14 17:16
przede wszystkim normalny nie posługuje się nieprawomocną decyzją gdyby to na mnie to ja bym nie odpuścil , a tak może ktoś i uwuerzy w te ŚWIŃSTWA tuż przed wyborami no przecież to jest oczywiste o co tu chodzi. Moralna MASAKRA.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# sprzedazaneta 2014-11-13 19:58
Dlaczego nie sprzedal tej dzialki wczesniej???????dopiero teraz kiedy grunt pali mu si pod nogami.KONIEC RZADOW HA,Ha.Wczesniej nie dbal o dobro miasta ile zdobedzie glosow tym sposobem!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# odnośnie kwiaciarniJosefine 2014-11-14 22:43
Wstyd mi i długo rozpamiętuję pobyty w tej kwiaciarni. Z zaplecza padają inwektywy i bluźnierstwa z ust właścicieli. Kupuję tam tylko wtedy, gdy rzeczywiście nie mam wyboru. A w oczach sprzedawcy ... wrażenie mobbingu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# he heżywczyk 2014-11-12 18:14
Olo gazetki zaczął wrzucać. Super normalnie. Dajcie spokój ten jego Piotruś łazi i dużo obiecuje a tak naprawdę jeszcze nic mądrego i dobrego nie zrobił i nie zrobi. Patrzę i widzę Grzesia w sztabie Ola do Powiatu, masakra jakaś znowu się zaczną rządy tych dwóch panów i będzie syf.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Skąd braliście prądTytus, Romek i Atome 2014-11-13 21:58
Mam takie pytanie. Skąd do telebimu był ciągnięty prąd? Czy był zamontowany licznik zużycia. Jeśli tak, to proszę oświadczenie tych trzech Panów w tym temacie. Ja licznika tam żadnego nie widziałem. Mam obawy że prąd szedł na lewo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Proponuję badanieokulista 2014-11-13 22:19
Za podstawą telebimu stoi typowa skrzynka z licznikiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Czy dzierżawa za gruntWyborca 2014-11-17 12:25
na którym stoi telebim jest opłacana? Słyszałem, ze nikomu nie płacicie, to prawda?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# liczikse 2014-11-17 20:46
do tytusa, romka i atomka, licznik był oczywiscie i jest i wcale go nie musisz widziec, wszystko jest zgodnie z prawem bo inaczej nie moze byc.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: liczikTytus, Romek i Atome 2014-11-18 18:08
Pierwszy raz widzę licznik zamontowany poza obiegiem. Wszak przewód od słupa idzie bezpośrednio na szczyt tego ustrojstwa, a skrzynka jest na dole urządzenia - ale mogę się mylić. Proszę pokazać rachunki, odczyty i tyle. A może jest tak, jak z rurą do kościoła na plebiscycie? Najzabawniejsze jest to że kandydat tego napuszonego - pożal się Boże "Sparowa za pieć srać", pojechał już w pierwszej turze. Chłopaczki zOEN zadaliście się z niezłą kanalią z Lubajnów, wyjdzie wam to bokiem, mina już czeka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Oświadczenie NEO KOMPUTER oraz YOONA CReATIVE GROUPmieszkaniec 2014-11-13 22:49
widac ze nawet glupi telebim nie wytrzymal zakazanej g..by tego niemego kandydata na burmistrza i sam zastrajkowal ha ha panowie ta kandydatura wam na dobre nie wyjdzie postawilo sie wszystko na marna karte ha ha a rodzinie michalakow juz dziekujemy i zapraszamy do domku do lubajn pa pa panie komorniku ;p ;p
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# DARMOWE SPOTY CHARYTATYWNE !!!!!!!!!!Ostródooooooooooo 2014-11-14 11:35
głupi hmmm... , ale DARMOWE SPOTÓW puszczanych co chwila - TO NIKT NIE PAMIĘTA . Tak BUrmistrz i WY jadem plujący dziękujecie za POMOC MIESZKAŃCOM !!! - spoty PCK - ODDAJ KREW, APELE POLICJI, SCHRONISKO - akcje nie zostawiaj PSA w samochodzie, REALNA AKCJA< POMOC NAJUBOŻSZYM< SZLACHETNE PACZKI< mecze SOKOŁA, mecze OSTRÓDZIANKI , IMPREZY organizowane przez URZĄD MIASTA, inne podmioty , AKCJE CHARYTATYWNE< - NIKT O TYM NIE WIE NIKT o TYM NIE SŁYSZAŁ ?????????????
I takie podziękowanie od WAS piszących JADEM ????!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Oświadczenie NEO KOMPUTER oraz YOONA CReATIVE GROUPzenek 2014-11-14 13:38
Jako długoletni mieszkaniec Ostródy nie są obojętne mi losy mojego pięknego miasta, jak również to, kto będzie burmistrzem i radnymi.Czytam wszystkie wpisy dokonywane na tym forum staram się nie zabierac głosu w tej bardzo nieprzyjemnej w wielu przypadkach wymianie zdań . Czynię to dzisiaj po oświadczeniu pana Olgierda Dąbrowskiego dot. wpuszczenia do obiegu " gazetki" z paszkwilami na jego temat i pana Włodzimierza Brodiuka .Ażeby była całkowita jasnośc obaj panowie nie są z mojej bajki.Dziwi mnie to ,że " gazetka " jest sygnowana przez Komitet Wyborczy p. Ryszarda Kowalskiego kandydata na burmistrza Ostródy. Znam p. Kowalskiego bardzo długo pomimo ostatnich zawirowań dot. jego osoby nie spodziewałem się, że jego Komitet Wyborczy będzie postępował w tak niegodny sposób. Jaka jest wiarygodnośc p. Kowalskiego w przeszłości czynny członek SLD , z tego ugrupowania został wybierany radny,przez pewien okres był przewodniczącym Rady Miejskiej SLD, dzięki starostom wywodzącym się z SLD został dyrektorem OSW w Ostródzie , po p. Jana Nosewicza na II kadencję burmistrza Ostródy , uzurpował sobie , on i tylko on musi zostac wi-ce burmistrzem , stało się inaczej , gdyż p. Nosewicz powołal na to stanowisko p. Dąbrowskiego .Co czyni p. Kowalski , aby utrzymac stanowisko dyrektora przechodzi do PO gdyż organem założycielskim OSW jest starosta , którym został p. Brodiuk.Od tego momentu jest bardzo czynnm i aktywnym członkiem PO, aż i tym samym utrzymuje stanowisko dyrektora.Zmiana frontu następuje po odwołaniu go ze stanowiska dyrektora. Zaczyna się wtedy jazda po staroście a teraz również po p.Dąbrowskim.Po tym wszystkim odniosłem wrażenie , że pan Kowalski ustawiał się tak aby jego dobro było najważniejsze a jeżeli zostało zagrożone to zmieniał swoje zapatrywanie.Oceńcie sami czy takiego chcecie burmistrza.Moim marzeniem jest oby miastem ,które kocham w którym mieszkam od 60 lat rządził człowiek , który nie będzie uzależniony od różnych koniuktur politycznych a od mieszkańców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi