fbpx

Od 14 października RUSZAJĄ ZAJĘCIA na Dworcu RzeczJasna!

dworzec_rj_1.jpgDworzec  RzeczJasna to otwarta dla mieszkańców miasta przestrzeni działań nieoczywistych, twórczych, przyjaznych każdemu, dzielenia się refleksjami, tworzenia więzi międzyludzkich. Jest tu czytelnia, wymienialnia  gazet i książek, kącik gier świetlicowych. Na dworcu można zorganizować pokaz, wystawę, koncert, warsztaty – udzielamy nieodpłatnie miejsca  za pomysł. Pierwsze zajęcia i spotkania już od najbliższego wtorku.


WTOREK 14.10.2014
dworzec_rj_2.jpgGodz. 16:30 ZAJĘCIA TANECZNE dla każdego bez względu na wiek i stopień zaawansowania. Prowadzenie Natalia Buchowiecka - pasjonatka tańca i liderka dancehall'owej grupy Nasty Gaals.
Godz. 18:30 ZAJĘCIA PLASTYCZNE dla młodzieży i dorosłych, dzięki którym  można  rozwinąć zdolności plastyczne  lub powrócić do zarzuconego hobby. Warsztaty poprowadzi ostródzki artysta Wojciech Gawor.

ŚRODA 15.10.2014

dworzec_rj_4.jpgGodz. 16:30 SCRAPBOOKING - prowadzenie Beata Horodyłowska-Jarema. Scrapbooking to metoda tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi. Nazwa pochodzi od ang. scrapbook, oznaczającego taki album. Podstawowymi materiałami do ozdabiania są: kolorowy papier, nożyczki do wycinania profilu, ozdobne nity, urządzenia do ich mocowania, klej.
Godz. 18:00 BEZPŁATNE PORADY PRAWNE  obejmujące  różnorodną tematykę począwszy od np. prawa pracy (wypowiedzenia, zwolnienia z pracy) , prawa rodzinnego( opieka nad dziećmi, rozwody) czy prawa gospodarczego. Szybka pomoc w nagłych wypadkach. Konsultacji udzielają zawodowi radcy prawni.

CZWARTEK 16.10.2014
Godz. 16:30 WARSZTAY MODELARSKIE spotkania  z panem Jarosławem Dzierżawskim, zajmującym się modelarstwem  od 30 lat, projektantem modeli kartonowych i jurorem w ogólnopolskich  zawodach modelarskich.

PIĄTEK i SOBOTA to dni otwartej sceny muzycznej, wymiany myśli i wolnego słowa.
dworzec_rj_3.jpgZapraszamy też do bezgotówkowej  klubo-kawiarni  Kawka za Uśmiech. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w województwie warmińsko-mazurskim. Można tu napić się kawy lub herbaty, przy czym środkiem płatniczym nie są pieniądze, lecz to co dany gość ma ochotę przekazać w zamian - kawę, herbatę, uśmiech, może ciekawą opowieść. . Można też poczytać lub wymienić książkę, gazetę, porozmawiać z interesującymi ludźmi, lub po prostu posiedzieć w miłym inspirującym otoczeniu.

Szczegóły na stronie  www.facebook.com/   oraz   http://www.simrzeczjasna.pl/
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
od wtorku do piątku w godz. 16.00 - 20.00 a w soboty w godz. 15.00 - 20.00
Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych RzeczJasna

Komentarze  
# rzecz dobraanja 2014-10-13 11:04
o, jaka to fajna inicjatywa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# szydło z workawyszło 2014-10-14 23:20
To gratulacje dla Dąbrowskiego za inicjatywę rewitalizacji dworca, miernota najmowicz próbuje się podpiąc pod jego pomysły i zabłysnąc przedwyborami. Forrest Gump, normalnych ludzi nie zwiedziesz, masz za soba zastępcę jeba...ke radnej Maszkary, gupola stru...a i separatyste stadionowego w odzianku smierdzącym pseudo wojskowym
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Od 14 października RUSZAJĄ ZAJĘCIA na Dworcu RzeczJasna!konkrety 2014-10-15 00:10
Fajna sprawa :-) tylko może napiszcie jak długo to potrwa ? Przed wyborami to ostatnio wszystko za darmo :-) a po wyborach szara rzeczywistość bo już elektorat nie będzie potrzebny.Okaże się, że z tego programu to przez cały tydzień będzie tylko ta herbata :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Re:RzeczJasna 2014-10-15 10:26
Jak długo to potrwa - mamy nadzieję, że długo, bez względu na wybory czy skład władz. To miejsce dla mieszkańców, sąsiadów - po prostu dla ludzi. Warsztaty i kawiarnię finansujemy dzięki gromadzonym przez nas środkom, nie z kasy miejskiej. Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Od 14 października RUSZAJĄ ZAJĘCIA na Dworcu RzeczJasna!Jaro 2014-10-15 19:33
Dopóki są ludzie z pasją i z chęcią podzielenia się za darmo swoją wiedzą to będzie to trwało długo - a pseudo politykom i lanserom/leserom dziękujemy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19