Narodowy Test Słuchu 2014 w Ostródzie

Model ucha, ilustracja. foto: SXC (vierdrie)Zapraszamy na bezpłatne testy słuchu i darmowe konsultacje specjalistów w dniu 16 lipca (środa), w godz. 10 - 16 przy skrzyżowaniu ulic Czarnieckiego i Grunwaldzkiej. Narodowy Test Słuchu to prowadzona od czterech lat, największa w Polsce kampania społeczna profilaktyki chorób słuchu. W tym roku również odwiedzimy kilkadziesiąt polskich miast, do których dotrzemy Słuchobusem – naszym mobilnym laboratorium słuchu wraz z ekipą wyszkolonych specjalistów. Nasze testy słuchu są bezpłatne, dostępne dla każdego, nie trzeba mieć przy sobie żadnych skierowań lekarskich. Są bezbolesne i nie zajmują więcej niż kwadrans.

Nasi specjaliści wykonują najpierw krótki, przesiewowy test eccola, pozwalający wykryć wadę słuchu. Jeśli jest to konieczne na miejscu robimy rozbudowany test audiometryczny, który pokazuje dokładnie, w jakim stanie jest słuch pacjenta. Narodowy Test Słuchu to także najlepsza okazja, aby spotkać się specjalistami zajmujacymi się profilaktyką chorób słuchu i zasięgnąć u nich bezpłatnej porady.
Każdy z pacjentów, który weźmie udział w Narodowy Teście Słuchu uzyska pełną informację nie tylko o tym, w jakim stanie jest jego słuch, ale także jak należy o niego dbać. Zapraszamy serdecznie.
Narodowy Test Słuchu wystartował w tym roku z Pułtuska, a rajd po Polsce zakończy 28 września w Szczecinie. Nasza trasa obejmie m.in. Mazowsze, Wielkopolskę, Ziemię Łódzką, Górny i Dolny Śląsk, Pomorze, Świętokrzyskie oraz Warmię. Dokładne lokalizacje wszystkich przystanków dostępne są na stronie internetowej www.sluchobus.pl.

NASZE TESTY:
  1. Test Eccola – osobie badanej podaje się przez słuchawki dźwięki o natężeniu 30dB na czterech częstotliwościach (500Hz, 1000Hz, 2000Hz, 4000Hz) na przemian do prawego i lewego ucha. Osoby, które nie usłyszą wszystkich sygnałów, kieruje się na badanie audiometryczne – wykonywane na miejscu, w słuchobusie.
  2. Test audiometryczny – rozpoczyna się od sprawdzania ucha „lepszego”. Test wykonujemy na 4 częstotliwościach (500, 1000, 2000 i 4000Hz). Stopniowo zwiększamy natężenie dźwięku, aż do momentu, gdy pacjent usłyszy go i naciśnie przycisk.
Po sprawdzeniu tych czterech częstotliwości w obu uszach, pacjent otrzyma wynik w postaci audiogramu, czyli graficznego przedstawienia progu słyszenia.

Co roku w ramach kampanii testujemy słuch tysiącom Polaków, do tej pory pomogliśmy ponad 30 000 osób z całego kraju. Mówimy ponadto wszystkim pacjentom, jak dbać o słuch, namawiamy do tego, aby sprawdzać go profilaktycznie przynajmniej raz w roku.
  • W 2011 wykonaliśmy testy 10 000 osób
  • W 2012 wykonaliśmy testy 13 000 osób
  • W 2013 wykonaliśmy testy 9 000 osób

materiał prasowy organizatora