Do 7 marca 2014 potrwają zapisy do jednego z największych w Europie konkursów o technologiach informatycznych – Net Masters Cup, organizowanego przez Grupę Netia, Grupę Allegro oraz CISCO. W poprzedniej edycji konkursu do rozgrywek przystąpiły 63 drużyny z województwa warmińsko-mazurskiego. Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie to wyjątkowy konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Co roku angażuje tysiące młodych pasjonatów internetu z całej Polski. Łącznie we wszystkich dotychczasowych edycjach wystartowało 25 532 drużyn, czyli 125 309 uczestników. W ostatniej edycji w 2013 roku do konkursu zgłosiło się aż 2351 drużyn, w tym 63 z Warmii i Mazur – najwięcej z Olsztyna, Elbląga i Nowego Miasta Lubawskiego.
Z badań* przeprowadzonych wśród uczniów i nauczycieli po zakończeniu ubiegłorocznej edycji wynika, że aż 82 proc. uczestników planuje rozpocząć studia na kierunki informatycznym na Politechnice, Uniwersytecie lub na wyższej uczelni prywatnej. 63 proc. ankietowanych nauczycieli zadeklarowało, że Olimpiada pomogła im w motywowaniu uczniów do pracy i rozwijaniu ich talentów.
Zapisy do tegorocznej edycji potrwają do 7 marca. Rejestracja odbywa się za pomocą formularza na stronie www.netmasterscup.pl Do zmagań będą mogły przystąpić 3-osobowe drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych pod nadzorem nauczyciela prowadzącego. Podczas dwóch etapów testów online oraz w Wielkim Finale na żywo będą one rozwiązywać zadania z zakresu m.in. algorytmiki, programowania, baz danych, sieci komputerowych, grafiki komputerowej, podstaw telekomunikacji, sieci społecznościowych, systemów operacyjnych, informatyki gospodarczej i bezpieczeństwa w sieci.
W Net Masters Cup 2014 walka będzie się toczyć – podobnie jak w poprzedniej edycji – o pakiet pełnej opieki podczas nauki na polskiej uczelni wyższej na kierunku informatycznym: stypendium finansowe, staż, warsztaty i wejściówki na prestiżowe konferencje naukowe. Nagrodę główną otrzyma każdy członek zwycięskiej drużyny, a jak pokazały badania* 90 proc. uczniów oraz 89 proc. nauczycieli oceniło ją pozytywnie. Na zdobywców drugiego i trzeciego miejsca będą czekać nagrody rzeczowe oraz pakiet wejściówek na konferencje branżowe. Mistrzów Internetu 2014 poznamy w czerwcu podczas Wielkiego Finału na żywo. Weźmie w nim udział 21 najlepszych drużyn wyłonionych w trakcie dwóch etapów eliminacji online.
„Już po raz kolejny, wspólnie z Grupą Allegro, a teraz także z CISCO, organizujemy Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy o Internecie Net Masters Cup. Jesteśmy dumni że w ramach jednego projektu wspieramy zdolną młodzież, budujemy kompetencje cyfrowe leżące u podstaw społeczeństwa informacyjnego oraz integrujemy biznes ze środowiskiem naukowym” – mówi Marta Pietranik-Pacuła z Grupy Netia.
„Niezmiernie cieszy nas fakt, że Olimpiada spotyka się tak dużym zainteresowaniem młodych ludzi, którzy swoją dalszą przyszłość wiążą z tą właśnie dziedziną i chcą kształcić się w tym kierunku. Będziemy im w tym pomagać” – mówi Marcin Majchrzak, Koordynator Olimpiady po stronie Grupy Allegro.
Nowi partnerzy merytoryczni i organizacyjni
W tym roku do grona partnerów projektu dołączyła firma Cisco, która będzie jednym ze współorganizatorów i sponsorów konkursu oraz Fundacja Wspierania Edukacji Informatycznej Proidea.
Poszerza się również grono partnerów merytorycznych, do którego dołączyły w tym roku kolejne cztery uczelnie wyższe. W ten sposób za ułożenie zadań konkursowych odpowiadać będzie aż 11 renomowanych, wiodących w rankingach, uczelni. Będą to Katedra Informatyki (Wydziału IEiT) Akademii Górniczo-Hutniczej, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Politechniki: Białostocka, Łódzka, Poznańska, Śląska, Warszawska, Wrocławska, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nad poziomem merytorycznym czuwają także: Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz Naukowe Towarzystwo Informatyki Ekonomicznej.
Net Masters Cup został objęty Honorowym Patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: magazyn komputerowy CHIP, serwis Spider’s Web i Wykop.pl
Więcej informacji o Olimpiadzie można znaleźć na stronie www.netmasterscup.pl
Harmonogram Net Masters Cup 2014:
ZAPISY DRUŻYN
13 stycznia – 7 marca 2014
I ETAP TESTÓW ON-LINE - ELIMINACJE
10-14 marca 2014 – weryfikacja zgłoszeń, przydzielanie terminów
17-21 marca 2014 – testy
4 kwietnia 2014 – ogłoszenie wyników
II ETAP TESTÓW ON-LINE - PÓŁFINAŁY
7-11 kwietnia 2014 – przydzielanie terminów
14-16 kwietnia 2014 – testy
30 kwietnia 2014 – ogłoszenie wyników
12 maja – ewentualna dogrywka dla drużyn o identycznym wyniku
KONKURS O „DZIKĄ KARTĘ” – CHIP
między 12 maja a 6 czerwca 2014
FINAŁ
16 czerwca 2014
O Grupie Netia:
Netia S.A. jest jednym z największych, a jednocześnie najszybciej rozwijających się operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Dostarcza kompleksowe, zintegrowane i przyjazne użytkownikowi rozwiązania on-line.
O Grupie Allegro:
Lider branży e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej, grupa firm zarządzających 100 serwisami w ponad 20 krajach. W Polsce do Grupy należą – oprócz platformy transakcyjnej Allegro.pl – również takie serwisy, jak: porównywarka Ceneo.pl, serwis ogłoszeń lokalnych Tablica.pl, wertykale tematyczne otoMoto.pl, otoDom.pl, mojeauto.pl, otoWakacje.pl, Markafoni.pl, Citeam.pl, CoKupic.pl i iStore.pl oraz serwisy finansowe PayU i Bankier.pl. Wszystkie usługi i serwisy spółki mają za zadanie wspieranie handlu internetowego na każdym etapie - począwszy od dokonania wyboru towaru, poprzez porównanie cen produktu i zakup, po bezpieczną płatność elektroniczną.
O Cisco:
Cisco jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, zmieniających nasze postrzeganie komunikacji i współpracy międzyludzkiej. Sprzęt, oprogramowanie i usługi firmy Cisco są wykorzystywane do budowy rozwiązań internetowych, które umożliwiają zarówno użytkownikom indywidualnym, firmom, jak i całym państwom podniesienie efektywności, zwiększenie poziomu zadowolenia klientów oraz poprawę konkurencyjności.
Polski oddział Cisco został założony w Warszawie w 1995 roku. Od tego czasu Cisco aktywnie wspiera budowę w Polsce gospodarki opartej na wiedzy. W tym czasie powstała też sieć partnerów do której należy blisko 1000 przedsiębiorstw w całym kraju. W maju 2012 r. otwarto Cisco Global Support Center w Krakowie, które w lipcu br. rozbudowano o kolejne biuro.
Największą inicjatywą Cisco w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu jest Cisco Networking Academy – program edukacyjny działający w Polsce od 2000 r. W całym kraju funkcjonuje dziś ponad 400 współpracujących z programem szkół i uczelni, w których uczy się ok. 22 tys. słuchaczy. Od uruchomienia programu w oferowanych przez Cisco Networking Academy kursach z różnych obszarów IT wzięło udział ok. 80 tys. uczniów i studentów.
material prasowy