fbpx

POLICJA W ŻEGLUDZE

logo-nasz-glos.jpgPanie Burmistrzu zmień głównego aktora, bo ten serial się nigdy nie skończy! Notoryczne zmiany rozkładu jazdy i związany z tym chaos komunikacyjny, likwidowane linie autobusowe, zdezelowane autobusy, rozprawy sądowe, zadłużenie i teraz zastraszanie radnej. Żegluga Ostródzko-Elbląska, którą zarządza były sędzia piłkarski i były członek platformy obywatelskiej Jarosław Szostek, ma się źle przez co nie schodzi z czołówek lokalnych mediów. Burmistrzu zrób wreszcie coś z tym prezesem!

Tydzień temu pisaliśmy o prezesach miejskich spółek jak korzystają z przywilejów władzy. Najwięcej miejsca poświęciliśmy prezesowi Żeglugi Jarosławowi Szostkowi, który jeździł z pracy i do pracy w Ostródzie państwową limuzyną ze swojego apartamentu w Olsztynie. Tylko jeden taki wyjazd może kosztować podatników wraz z kosztami amortyzacji, ubezpieczeń i innych wydatków średnio blisko 100 złotych dziennie i to pod warunkiem, że szanowny pan prezes jedzie jedynie spod żeglugi w Ostródzie pod swój dom w Olsztynie.
W sprawie sytuacji w Żegludze, przez cały tydzień i na ostatniej sesji rady miasta obradowali radni miejscy. Sytuacja w spółce jest niepokojąca, bo wskaźniki płynności  finansowych w firmie mówi, że znajduje się ona na pograniczu utraty płynności finansowej. Do tego dochodzi zamknięty kanał, brak nowych statków i zdezelowany tabor, który wymaga coraz większych nakładów - informuje jeden z radnych, który ze względu na wydarzenia z wtorku nie chce publicznie się wypowiadać. Jedna z radnych maiła dostawać przed środową sesją sms-y z pogróżkami. Po prostu się boję – powiedziała radna.
Sprawdziliśmy i faktycznie we wtorek wpłynęło na policję doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa Żeglugi. Takie doniesienie wpłynęło do nas we wtorek wieczorem -informuje Izabela Niedźwiecka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Przesłuchujemy w tej sprawie świadków i strony postępowania-dodała Niedźwiecka.

Policja odmówiła podania nazwiska radnej, nam jednak udało się to ustalić. Chodzi o radną Urzędu Miejskiegow Ostrodzie , która skrupulatnie rozlicza miejskie finanse. Z wykształcenia jest ekonomistą. Do czasu wyjaśnienia sprawy przez prokuraturę, nie będę się wypowiadała w tej materii. Potwierdza, że  dostawała sms-y od pana prezesa na prywatny numer wieczorem we wtorek – powiedziała nam.
Jeżeli prokurator uzna ze doszło do popełnienia przestępstwa, prezesowi może grozić mu nawet 5 lat więzienia.

Redakcja w środę próbowała się skontaktować telefonicznie  z Jarosławem Szostkiem, po to  aby prezes ustosunkował się do powyższej sprawy . Niestety Pana Prezesa nie było w swoim miejscu pracy.
Komentarze  
# RE: POLICJA W ŻEGLUDZEautobusy 2013-06-29 13:05
Dziś nastąpiła zmiana rozkładu autobusów ? To czemu nadal na kilku przystankach wisi jeszcze stary ? Linia 3 po nowemu to gdzie będzie jeździć ? Na Międzylesie jak pisze na stronie ZKM czy na Wałdowo jak jest na rozkładzie wywieszonym na pasażu ?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Kurde jak w "Misiu"Karolek 2013-06-29 21:06
Jest godzina 21.00 -dwa statki żeglugi pływają bez pasażerów po zatoce jeziora...Kurde , to nie można było zaprosić dzieci , żeby popływały z rodzicami za darmo !!! Lepiej niech taka dekoracja pływa na pusto ? A może mają odwrócić uwagę od zatopionego toru? Pływanie w kółko bez pasażerów ma jakikolwiek sens? A może to tylko dekoracja z okazji gali boksu ?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# jajajeremi 2013-06-29 21:28
"Niestety Pana Prezesa nie było w swoim miejscu pracy."

Czyli co?
ma się rozumieć. że facet ma immunitet i możemy mu naskoczyć?

No ludzie przestańcie, trzeba go rozliczyć i wyp*****ć
BEZ PRAWA ODPRAWY - a za szkody, obciążyć go finansowo.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# szczytchamstwa 2013-06-30 00:33
Tego to jeszcze w historii Żeglugi nie było.Bardzo dobrze że sprawa została skierowana do Policji !!! To teraz byle śmieć będzie zastraszał radnych ???? :eek: Ładnego wybrańca losu zafundowali nam świętoszkowate, rydzykowe Pisiory !!! Widzialem go na sesji, sprawił na mnie wrażenie jakiegos nienormalnego, może potrzebny mu lekarz na głowę ? Głupie miny jakieś grymasy , usmiechy jak mozna kogos takiego dać na prezesa ???
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Jarosław WielkiJanina z Konina 2013-06-30 11:28
Władze miasta bezgranicznie ufają prezesowi, a raczej wice władza. W piątek na walnym zgromadzeniu wspólników prezes nie dość, że dostał absolutorium, to jeszcze przedłużyli mu umowe na 5 lat!!! Przecież to jakieś nieporozumienie.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: POLICJA W ŻEGLUDZEwer 2013-06-30 14:47
Kiedy w końcu to zakichane PO będzie odsuniete kiedy????????
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# obłudakłamliwi wielebni 2013-06-30 17:41
Janina ty chyba żartujesz ? Jeżeli miałoby to być prawdą to Najmowiczowi i Kierozalskiemu w nastepnych wyborach nawet Babalski d..y nie uratuje.A może tak jak krążą pogłoski nasz poseł jet też zamieszany w brudne interesy Szostka ????
O ile to jest prawdą to ta decyzja Najmowicza i Kierozalskiego pokazuje wyraźnie jak glęboko w d...e mają radnych i wszystkich Ostródzian bo to my płacimy na tego oszołoma z Żeglugi.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# niestetyJanina z Konina 2013-06-30 18:02
Niestety, jestem śmiertelnie poważny w temacie Szostka.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# czas nareferendum 2013-06-30 18:41
Na innych portalach piszą o referendum !!! Ja myślę że czas pokazać burmistrzowi ze nie spełnil naszych oczekiwań. REFERENDUM !! A jego decyzje dotyczące Żeglugi, która jest w fatalnej kondycji pokazuje prawdziwą twarz Najmowicza.Buta, pycha , kolesiostwo ukrywane pod maską dobroci. Nikt juz nie da się nabrać na te zagrywki
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# pływające statki o 21:00Kaśka 2013-06-30 20:04
Chciałabym się dowiedzieć czy pływające statki w sobotę o 21:00 były zapełnione turystami, czy miały pusty przebieg żeby ładnie w POLSAT SPORT wyglądało, a mogły zostać zaproszone ( za darmo dzieci ) na rozpoczęcie wakacji.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: POLICJA W ŻEGLUDZEPloiu 2013-06-30 21:35
Panie Struk sekretarzu z dniem 29 czerwca dowiadujemy się w komunikacie z żeglugi iż zniesiony jest kurs autobusowy nr 9 przy chrobrego jezeli chce pan startować do rady z tego okręgu(piastowska chrobrego te okolice), gdyz w tych okolicach pan mieszka, mieszkańcy( wyborcy) proszą o interwencję przywrócenia kursu nr 9, rozliczymy przy wyborach!
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# brak szacunku dla wyborcówoho 2013-06-30 21:43
"Burmistrzu zrób wreszcie coś z tym prezesem!"- no i zrobił. W nagrodę podpisano z nim umowę na 5 lat !!!!
Jako osoba płacąca podatki w naszym mieście chcę wiedzieć na jakich warunkach zawarto tę umowę.. ? Po drugie jakie pobory otrzymują ludzie zatrudnieni przez
Szostka , łącznie z premiami ? Po trzecie czy Najmowicz zamierza z kasy UM finansować upadającą spółkę ? To sa kpiny z ludzi mieszkajacych w Ostródzie. Nasze podatki idą na luksusowe życie Szostka (wyjazdy limuzyną, pływanie jachtem motorowym, zakup mebli ). My mamy utrzymywać taką Pi jawkę ???
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# .marco fu 2013-06-30 21:52
ja pie....le wy w tej platformie naprawde macie biedne zycie.caly weekend z geba przy monitorze i lapami na klawiaturze.i tak siedza na zmiane, sami piszą i sami sobie odpowiadają.wpisy w dzien, wpisy o 6 rano, o 23.50.czasem po 3 minutach juz sobie odpowiadają.oj boli was ze koryto sie urwalo, boli...
p.s. milicja tez byla obywatelska...
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# niezadowolanyOstródzianin 2013-07-01 07:26
P. burmistrzu przegiął Pan z zatrudnieniem Szostka. Nie liczy się Pan z nikim ani z radnymi ani ze społeczeństwem.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Szostek zastrzaszaradnych, burmistrzów 2013-07-01 14:09
Trup PO-lityczny Jarosław Szostek ma haki na Babala, Kierozala, a Najmowicz jest kozłen ofiarnym i beknie za ich "dawne zobowiązani i grzeszki". Szostek ma w (...) całą Ostróde. SYF POLITYCZNY nastał w naszym mieście.
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Kandydat na burmistrza z biznesuBeier 2013-07-02 11:47
Na burmistrza powinien kandydować ktoś powiązany z biznesem. Jest to jedyna szansa dla naszego miasta. Co mi z burmistrza Gudaczewskiego, który całe życie pierdzi w stołek, na posadkach urzędniczych, co mi z Bielińskiej, która zajmowała jakieś tam państwowe posadki. Większość rady i potencjalnie wymienianych kandydatów nie ma żadnego pojęcia o funkcjonowaniu współczesnego rynku pracy i podmiotów gospodarczych, które na nim działają. Nie mają takiego doświadczenia ponieważ siedzą od lat na państwowych taboretach, które załatwiają im koledzy i pseudoprezesi miejskich spółek. Ostródzianie szukajcie kandydata z Biznesu prywatnego i to najlepiej takiego, który od lat funkcjonuje, zarabia. Tylko ktoś z tego środowiska może mówić o jakiś nowych miejscach pracy albo próbach ściągnięcia inwestorów tworzących miejsca pracy
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# kto będzie płacił? za błędyobecnego prezia ŻOE 2013-07-03 15:35
Kto zapłacił odszkodowanie dla byłego prezesa???
Znowu Żegluga(czytaj my podatnicy)? A była to dość pokaźna sumka
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# Prezeszastraszyciel 2013-07-04 12:43
Jarosław Szostek zastrasza również wszystkich pracowników? Ma psa, emerytowanego wojskowego Janickiego i razem trzesą całą firmą?
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: POLICJA W ŻEGLUDZENajpierw ktos myslał 2013-07-10 14:10
Najpierw ktos myslal ze wygra z graczykiem prezesem, lekko się pomylili by nie powiedziec zbłażnili, teraz myslą ze z szostkiem zresztą tez prezesem coś wygrają, nie ta klasa malusieńkie płotki.p.szostek to gość
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
# RE: POLICJA W ŻEGLUDZEKiplok 2013-07-10 14:13
Z czym do ludu, do takich jak:
V.bur. Kierozalski
Burm Najmowicz
Prezes szostek
A atakujący:
Proszę Zejsc na ziemię
Odpowiedz | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19