fbpx

Skuteczna końcówka

W 16 przedostatniej kolejce olsztyńskiej IV Ligi piłkarze Czarni z Małdyt, w trudnym wyjazdowym spotkaniu pokonali 2:1 broniący się zaciekle przed spadkiem Mazur Pisz.
Pierwsza połowa nie zapowiadała końcowego sukcesu przyjezdnych. Od początku spotkania Mazur posiadał zdecydowaną przewagę. W tym okresie stworzył on kilka doskonałych sytuacji do zdobycia bramek. Udało mu się to dopiero w 40 minucie. Po przerwie w dalszym ciągu stroną atakującą byli gospodarze, lecz nie potrafili oni zdobyć kolejnych bramek. Należy jednak podkreślić bardzo dobrą postawę bramkarza Adama Kulpy, który powstrzymał szarżę będącego sam na sam Mogilskiego. Sił walczącym ambitnie gospodarzom starczyło do 65 minuty. Wtedy to goście przejęli inicjatywę, czego efektem były dwie kolejno zdobyte bramki. Pierwszą strzelił w 72 minucie Muc wykorzystując zamieszanie podbramkowe po rzucie rożnym, a drugą, zwycięską Brall z rzutu wolnego, bitego z około 40 metrów. W tym drugim przypadku nie popisał się bramkarz gospodarzy, który przepuścił pod brzuchem kozłującą piłkę.
- Był to typowy mecz o punkty. Mazurowi sił starczyło tylko na 65 minut. Graliśmy spokojnie, by w końcówce przyspieszyć i wygrać to trudne spotkanie. Drużyna walcząca o utrzymanie się w lidze jest zawsze trudnym przeciwnikiem - powiedział Adam Kulpa, bramkarz Czarnych.
Czarni: Kulpa, Kacprzysiak, Brall, Serewiś, Tarnowski, Lange, Otręba, Zadrożyński, Panek, Wrona, Przytuła, oraz w 46 minucie Lisiak za Langego, w 50 minucie Sowa za Kasprzysiaka, w 70 minucie Muc za Wronę.
W niedzielę 11 listopada w Morągu w 17 kolejce kończącej rundę jesienną rozgrywek Czarni spotkają się z Rolimpexem Warfamą Dobre Miasto, do którego tracą zaledwie dwa punkty. W razie zwycięstwa drużyna z Małdyt awansuje do pierwszej dziesiątki rozgrywek.
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19