fbpx

Rewelacyjny Krzeszewski

W Holandii zakończyły się Międzynarodowe Mistrzostwa tego kraju w tenisie stołowym, zaliczające się do cyklu rozgrywek Pro Tour. Wzięło w nich udział wielu czołowych zawodników z całego świata, a wśród nich Tomasz Krzeszewski, do niedawna zawodnik Morlin Kormoran Ostróda.
Chociaż tuż po Igrzyskach Olimpijskich w Sydney Tomek Krzeszewski opuścił ostródzką drużynę, to kibice tej dyscypliny sportu z zainteresowaniem śledzą dalsze losy reprezentanta Polski. Obecnie występuje on w Bundeslidze należąc do czołowych zawodników tych rozgrywek. Jest on również dość częstym gościem w naszym mieście. Być może już w przyszłym roku ponownie powróci do Ostródy. Wystartował on w zawodach w grze pojedynczej i deblowej wraz ze swoim stałym partnerem, Lucjanem Błaszczykiem. Duet Błaszczyk - Krzeszewski to czołowa para europejska mająca za sobą wiele sukcesów. Kilka lat temu wygrała ona nawet Międzynarodowe Mistrzostwa Szwecji pokonując całą koalicję znakomitych Szwedów. W imprezie Holenderskiej Tomasz Krzeszewski spisał się rewelacyjnie. Stoczył on 6 zwycięskich pojedynków, pokonując w ćwierćfinale 4:3 czołową rakietę świata Władymira Samsonowa. Było to historyczne, po pierwsze zwycięstwo polskiego zawodnika z tym doskonałym pingpongistą. Było to również pierwsze zwycięstwo Polaka w zawodach zaliczanych do Pro Touru. W grze deblowej para Błaszczyk - Krzeszewski spisała się również bardzo dobrze docierając do półfinału, w którym ulegli Chorwatom Gruic - Korakasewic. Po zawodach holenderskich w łącznej punktacji cyklu Pro Tour Lucjan Błaszczyk zajmuje piąte, a Tomasz Krzeszewski awansując z siódmej dziesiątki do trzeciej, 21 miejsce. W klasyfikacji deblowej zaś polska para zajmuje ósmą pozycję. Finał tegorocznej edycji Pro Touru odbędzie się z udziałem 16 najlepszych singlistów i ośmiu par, w Tian Jan, rodzinnych stronach Xu Kaia. Do zakończenia eliminacji pozostały do rozegrania jeszcze dwa turnieje eliminacyjne i liczymy, że Tomasz Krzeszewski zdobędzie w nich kolejne, potrzebne do zajęcia 16 miejsca punkty.
Komentarze  
# debeściakiGość 2005-04-06 20:16
marcina punpura wujo jest debeściak
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19