Remis, który jest sukcesem

W sobotę, 20 września, w 14 kolejce rozgrywek IV ligi Czarni Małdyty zremisowali na wyjeździe 1:1 z Orlętami Reszel.
Był to już ósmy remis wywalczony przez drużynę Czarnych w tegorocznych rozgrywkach olsztyńskiej IV ligi. Chociaż piłkarze z Małdyt zajmują dość odległą (ale bezpieczną) pozycję w tabeli, to mogą chwalić się tym, że dotychczas tylko raz nie przywieźli punktów z wyjazdu. Trzeba jednak przyznać, że są przyzwyczajeni do spotkań wyjazdowych, gdyż od początku rozgrywek tułają się po obcych boiskach, ponieważ ich stadion w Małdytach przechodzi remont kapitalny. Jak twierdzi kierownictwo klubu, już od wiosny przyszłego roku mieszkańcy Małdyt będą mogli oglądać swoich ulubieńców na właściwie nowy obiekcie. Będą tam dwa pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej, czterystumetrowa bieżnia lekkoatletyczna, trybuny na co najmniej siedemset miejsc oraz nowoczesne zaplecze socjalne. Sobotnie spotkanie nie należało do łatwych. Przeciwnik ich zajmował sąsiednie miejsce w tabeli, ustępując Czarnym zaledwie jednym punktem. Remis Orląt nie interesował, interesowało ich wyłącznie zwycięstwo. Dlatego też przez większą część meczu właśnie oni byli stroną przeważającą. Lecz pierwszą bramkę meczu dla Czarnych zdobył Wrona, już w 28 minucie. Po utracie gola gospodarze postawili wszystko na jedną kartę i udało im się już po pięciu minutach wyrównać. Jak się później okazało, były to jedyne bramki strzelone w tym spotkaniu. Druga połowa była jednostronnym widowiskiem. Orlęta atakowały z determinacją, a Czarni rozsądnie się bronili. Mimo, że gospodarzom udało się dwukrotnie rozmontować defensywę gości, to nie udało im się strzelić kolejnych bramek, gdyż na drodze do ich uzyskania stał bardzo dobrze broniący w tym dniu Adam Kulpa. W sumie: Czarni zdobyli na wyjeździe kolejny cenny punkt. Remis cieszy, ale styl gry trochę mniej. Drużyna ta od początku gra w stałym zestawieniu w małym stopniu korzystając z zawodników rezerwowych, a że jest dość zaawansowana wiekowo, to zaczyna jej, zwłaszcza w końcowych minutach meczu, brakować sił. Ciekawi jesteśmy co się dzieje z byłymi zawodnikami Czarnych, którzy jeszcze niedawno w okręgówce grali w tym klubie.
Pozostałe wyniki: Granica Kętrzyn - Polonia Bart-Ex Pasłęk 3:0 (0:0), Płomień Znicz Biała Piska - Błękitni Orneta 2:0 (2:0), Zatoka Braniewo - Drwęca Lamparkiet Nowe Miasto Lubawskie 1:2 (0:0), Jeziorak Iława - Polonia Olimpia Elbląg 1:3 (0:1), Victoria Bartoszyce - Mrągowia Mrągowo 3:2 (1:1), Rolimpex Warfama Dobre Miasto - Motor Lubawa 6:1 (4:0), Olimpia Olsztymnek - Mazur Pisz 3:0 (1:0), Start Nidzica - Stomil II Olsztyn 1:0 (0:0)