fbpx

Kajakarstwo. Czekamy na medale

Czy będziemy mieli Mistrza Świata w tej dyscyplinie sportowej?
Czy będziemy mieli Mistrza Świata w tej dyscyplinie sportowej?
Kajakarze zakończyli połowę sezonu sportowego. Za nim Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów, regaty o Puchar Województw Młodzików i Juniorów Młodszych, Mistrzostwa Polski w Maratonie oraz Długodystansowe Mistrzostwa Polski.
W imprezach tych nie zabrakło reprezentantów ostródzkiego Sokoła. Lecz wyniki osiągnięte przez nich w dotychczasowych startach nie są imponujące. Najlepszy aktualnie zawodnik sekcji, junior Łukasz Błażejewski startując w Mistrzostwach Polski Seniorów na jedynce, na dystansie 1000 m zajął dość odległe XIV miejsce. Dobrze zaś wypadli w rozgrywanym równolegle z Mistrzostwami Polski Pucharze Województw w konkurencji dwójek, Wojciech Kaszuba i Marcin Błażejewski. Na dystansie 1000 m zajmując trzecie miejsce. Na regatach tych kilkudziesięcioosobowa reprezentacja naszego województwa wypadła bardzo dobrze zajmując trzecie miejsce. Zakończyły się one zwycięstwem województwa wielkopolskiego przed Katowicami. Prawo startu w tych regatach wywalczyła również czteroosobowa grupa młodzików z ostródzkiego klubu, ubiegłorocznych finalistów Mistrzostw Polski Młodzików lecz pozostali w Ostródzie, gdyż jak poinformował nas wiceprezes Sokoła Andrzej Kozicz nie zmieścili się do klubowego żuka. Szkoda nam tych młodych ludzi, rok ciężkiej pracy został zmarnowany, ale kajakarze to twardy naród i mamy pewność, że już przystąpili do przygotowań do przyszłorocznego sezonu. Przed zawodnikami Sokoła ciężki tydzień 23 lipca do walki o medale Mistrzostw Polski przystępują juniorzy, następnie młodzieżowcy, młodzicy a na zakończenie 29 lipca odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.
- Liczę na bardzo dobre wyniki w tych zawodach, mamy cztery szanse medalowe - powiedział nam trener ostródzkich kajakarzy Kazimierz Nikin. Atuty Sokoła to Łukasz Błażejewski K1 500 i 1000 m w kategorii juniorów. Zawodnik ten w tym sezonie uzyskał wreszcie wysoką formę, a co jest bardzo ważne potwierdził ją na oficjalnych zawodach - eliminacjach do kadry narodowej juniorów. Liczymy również na bardzo dobrą postawę osady K2 Wojciech Kaszuba i Marcin Błażejewski. Oni również potwierdzili swoją bardzo dobrą formę zajmując w tych regatach wysoką IV pozycję. W tym cyklu imprez, a wszystkie odbędą się na torze regatowym Malta w Poznaniu, wystartuje siedemnastu zawodników ostródzkiego klubu, a wśród nich co cieszy trzy dziewczyny.
Obecnie na terenie ośrodka sportów wodnych klubu sportowego Sokół Ostróda przebywa pięćdziesięcioosobowa grupa kajakarzy z Olsztyna, Elbląga i Ostródy przygotowująca się do startu w ogólnopolskiej olimpiady młodzieży. Mają tu bardzo dobre warunki treningowe i socjalne z wyżywieniem na miejscu w klubowej stołówce. Pogoda ostatnio dopisuje. Z zainteresowaniem i nadziejami będziemy śledzić ich występy w stolicy wielkopolski, życząc przysłowiowego połamania wioseł.
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19