Legiz Morliny w finale

Skierski, Kich, Godlewski, Xu Kai oraz dr KulpakaTenisiści stołowi Legiz Morliny pokonali zdecydowanie 3:0 mistrza Ukrainy Nord - Diorit i awansowali do finału Pucharu Europy.
W pierwszym półfinałowym meczu, rozegranym dwa tygodnie temu w Doniecku, mistrzowie Polski pokonali swoich rywali 3:0 nie tracąc seta i byli zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania. Zespół Nord - Diorit przyjechał mikrobusem do Ostródy w piątek. W jego skladzie znaleźli się: Michał Homutow, Witalij Lefszyn i Aleksander Lewadnyj. Są to ci sami zawodnicy, którzy wystąpili w Doniecku. W zespole ostródzkim natomiast wystąpili: Xu Kai, Piotr Skierski i Łukasz Godlewski, który dobrze spisał się kilka dni temu w mistrzostwach Polski w Gdańsku.
Już po dziesięciu minutach spotkania, gdy Xu Kai wygrał pierwszego seta, pokonując 22:20 najlepszego zawodnika gości Michaiła Homutowa, tenisiści stołowi Legiz Morliny znaleźli się w finale Pucharu Europy. W drugim meczu, Piotr Skierski pokonał 2: 0 ( do 11 i 15 ) Aleksanddra Lewadnyja, a w trzecim najciekawszym pojedynku debiutant Łukasz Godlewski wygrał również 2:0 ( 23:21, 21:17 ) z Witalijem Lefszynem.
Ostródzianie awansowali do finału Pucharu Europy i zostali drugim w historii polskiego tenisa stołowego zespołem, który ma szanse wywalczyć to cenne trofeum. Po raz pierwszy puchar ten wywalczyła drużyna AZS AWF Gdańsk w 1985 roku w legendarnym dziś składzie: Andrzej Grubba, Leszek Kucharski i Andrzej Jakubowicz. Zespół z Gdańska awansował do finału tej imprezy również w1981 roku, a w latach 1980 -1986 był w półfinale.
Działacze z Ostródy wysłali do Europejskiej Unii Tenisa Stołowego ( ETTU ) oficjalny protest, gdyż czują się oszukani zmianą zasad kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Przed rozpoczęciem obecnej edycji rozgrywek było pewne, że finaliści automatycznie zakwalifikują się do elitarnej, liczącej 10 zespołów Ligi Mistrzów. Obecnie ETTU wycofała się z wcześniej opublikowanego regulaminu i nakazała rozgrywanie dodatkowych kwalifikacji. Podobnie zareagowali Chorwaci, prawdopodobni rywale ostródzian w finale, którzy mają we władzach unii wysoko postawionego dygnitarza. Finałowe mecze odbędą się w następujących terminach: 11 -13 oraz 18 - 20 maj.