fbpx

21 listopada 2010 - wybory samorządowe 2010

wyborysamorzadowe2010.jpg21 listopada 2010 odbędą się wybory samorządowe w Polsce. Ponownie będziemy decydować o wyborze radnych miast, gmin, powiatów oraz sejmików wojewódzkich, a także burmistrzów, prezydentów miast i wójtów. Wybór ten powinien być dokonany świadomie, bo te właśnie osoby będą decydować przez następne cztery lata o naszym najbliższym otoczeniu.
Wybory samorządowe odbywają się na trzech poziomach: gminy, powiatu oraz województwa. Świadomy wybór oznacza również zrozumienie kompetencji poszczególnych organów samorządowych. - Za co odpowiadają radni w gminie, w powiecie, a za co ci z sejmiku wojewódzkiego? Do którego z nich zwrócić się z konkretnym problemem, jaki napotykamy w naszym otoczeniu? O czym będą decydować ludzie wybrani przez nas w zbliżających się wyborach? To ważne, aby rozumieć kompetencje poszczególnych organów samorządowych – tłumaczy Joanna Załuska z Fundacji im. Stefana Batorego.

Władze gmin decydują, m.in. o:
  • strategii rozwoju lokalnego czyli programie działań, dzięki którym można będzie realizować sprawy korzystne dla ogółu mieszkańców;
  • planie zagospodarowania przestrzennego;
  • stanie dróg i komunikacji na drogach lokalnych
  • usługach komunalnych (zapewnienie ciepła, wody i gazu w mieszkaniach);
  • wyborze dyrektora szkoły, podwyżkach dla nauczycieli, dofinansowaniu zajęć dodatkowych w szkole.

Natomiast radni powiatu mają wpływ na:
  • przeciwdziałanie bezrobociu i wspieranie osób poszukujących pracy (pośrednictwo pracy, pomoc w zdobyciu nowych kwalifikacji);
  • szkoły ponadgimnazjalne (licea, technika) oraz ich rozwój;
  • szpitale powiatowe oraz inne kluczowe instytucje w systemie ochrony zdrowia;
  • wydawanie pozwoleń na budowę.

Mało kto wie, że to w siedzibie samorządu wojewódzkiego, a nie rządu, zapadają najważniejsze decyzje dotyczące rozwoju regionów (województw) i ich mieszkańców. W gestii samorządu wojewódzkiego leży, m.in. podział funduszy europejskich (w w latach 2007-2013 samorządy wojewódzkie rozdysponują ogółem 16,5 mld euro). 2
- Jedynie wspólne działanie tych trzech organów umożliwia prawidłowy rozwój naszego najbliższego otoczenia – osiedla, wsi, dzielnicy, gminy. Pamiętajmy o tym 21 listopada, dokonując naszego wyboru – zachęca Joanna Załuska, koordynatorka akcji "Masz głos, masz wybór" z ramienia Fundacji im. Stefana Batorego.

Więcej informacji na temat kompetencji organów samorządowych oraz konkretne przykłady wraz z rozwiązaniem problemów, na które mogą one napotkać, można znaleźć pod adresem: http://www.maszglos.pl/poradnik_mieszkanca.php

Koalicja "Masz głos, masz wybór"
Koalicja "Masz głos, masz wybór" (www.maszglos.pl) skupia kilkanaście opiniotwórczych i cieszących się autorytetem organizacji pozarządowych, które wspólnie działają na rzecz zwiększenia udziału obywateli w wyborach. Organizacje te z powodzeniem przeprowadziły już trzy skuteczne kampanie profrekwencyjne: "Zmień kraj. Idź na wybory" (przed wyborami parlamentarnymi 2007), "Pępek Europy" (przed wyborami do Parlamentu Europejskiego 2009) oraz "Gdziekolwiek będziesz, zagłosuj" (przed wyborami prezydenckimi 2010). Koalicja zabiega także o zmiany w prawie wyborczym, które mają ułatwić obywatelom udział w głosowaniu (dzięki jej staraniom udało się wprowadzić do prawa wyborczego procedurę głosowania przez pełnomocnika).

Organizacje wchodzące w skład koalicji
Centrum Edukacji Obywatelskiej, Forum Europejskie przy Centrum Europejskim UW, Fundacja im. Stefana Batorego, Fundacja FOR, Fundacja Projekt: Polska, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Interactive Advertising Bureau Polska, Izba Gospodarcza Reklamy Zewnętrznej, Izba Wydawców Prasy, Polska Fundacja im. Roberta Schumana, PKPP Lewiatan, Stowarzyszenie Gazet Lokalnych, Stowarzyszenie Prasy Lokalnej, Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR, Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, Stowarzyszenie Szkoła Liderów, Związek Firm Public Relations.
Koalicję wspierają: Albert Lumberjacker, Dom Mediowy MEC, Millward Brown SMG/KRC.
Akcja społeczna "Masz głos, masz wybór" jest współfinansowana ze środków Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe.

Kalendarium wyborcze (najważniejsze daty)
 Data  Działanie
 2 października Upływa termin zgłaszania Komitetów Wyborczych
 22 października Upływa termin zgłaszania list kandydatów przez Komitety Wyborcze
 11 listopada Upływa termin na składanie wniosków o głosowanie przez pełnomocnika (przysługuje osobom niepełnosprawnym oraz wyborcom powyżej 75. roku życia)
 19 listopada Upływa termin dopisywania się do rejestru wyborców. Do rejestru wyborców można się zapisać w każdej chwili, ale należy zrobić to jak najszybciej, aby długotrwałe rozpatrywanie wniosku nie pozbawiło nas możliwości głosowania w miejscu swojego zamieszkania
 21 listopada Wybory samorządowe 2010 lokale wyborcze czynne w godzinach 8-22








Komentarze  
# Rozliczeniemieszkaniec 2010-09-17 14:17
Kampanie to świetny moment a przypomnie wyborczych obietnic i rozliczenie z ich wykonania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Wybory na BurmistrzaMarek 2010-09-17 15:32
Wreszcie zmiana Burmistrza w Ostródzie. Gdyby mógł startować Nosewicz to wygrałby w cuglach a tu trzeba wybrać kogoś innego i oby nie obecnego zastępce i innego kandydata z PO Pana Włodka. Każdy inny aby nie oni dwaj. Nie liczy się partia ale człowiek a akurat ci panowie nie podobają się mieszkańcom naszego miasta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# onostróda 2010-09-17 15:46
Ja właśnie będę głosował na Brodiuka bo to jest właściwy człowiek i może coś wreście będzie dla mieszkańców a nie dla TURYSTÓW.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Ksiadz i odwykM 2010-09-17 19:02
Tylko Najmowicz. Ludzie tego człowieka bynajmniej pijanego na mieście nie zobaczymy.Reszta kandydatów to nadaje się z nich jeden do odwyku a drugi na księdza bo już gada jak ksiądz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# wyborygościu 2010-09-17 22:05
ciekawe ilu jest kandydatow ,dopiero teraz się zacznie walka o stołki?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Tylko trzech się liczy.Ewelinka 2010-09-18 10:01
Z tego co wszyscy wiedzą kandydatów takich mocnych jest tylko 3. Najmowicz Czesław, Brodiuk Włodzimierz, Dąbrowski Olgierd. Wszyscy boją się tylko tego jednego który jak wygra to zrobi czystki wszędzie i zatrzyma rozwój Ostródy.Ten który tak się boi o swój stołek ze zapisuje się na dwie listy do powiatu i do miasta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# UwagaWlodziu 2010-09-18 15:07
Uwaga na oszustów którzy będą startować w tych zawodach. Uwaga na PPPartyjnych OOOszustów ;-) i ubijaczy piany wyborczej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# wyborygościu 2010-09-19 17:18
Czy ktoś wie dlaczego nie startuje p.Kowalski .czarny koń wyborów .......
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# odpowiedźmieszkaniec 2010-09-19 22:22
Nie startuje, gdyż nadal chce być dyrektorem. Poza tym, kto by go poparł skoro PO ma już jedynego słusznego kandydata.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# pytaniepiotr 2010-09-20 18:38
Dlaczego nie startuje pan Henryk Hoch,chętnie bym go poparł w kandydowaniu na burmistrza miasta.pozdro.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Dziwna partiaEwa 2010-09-20 20:14
Przestańcie z tym Henrykiem ha ha. Wiecie,że Dąbrowski startuje z listy JANA NOSEWICZA bo che ubić głosy na jego nieszczęściu i chorobie. To jakieś stowarzyszenie czy ruch Jana Nosewicza. Tragedia bo dobrze wie ze sam mało może.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# wyboryZ łezką w oku 2010-09-22 13:56
Wybrany w wyborach bezposrednich Burmistrz to przyszłosc miasta i jego mieszkańców.ŁEZKA W OKU MI SIE KRECI JAK CZYTAM O OLGARDISIE.Ten to ma tupet!!!!!
1.Miasto rozwija sie tylko i wyłącznie dzieki Panu Słowikowi i jego kasie-brawo !!!!!!
2.Niech pan zca pochwali sie unijnymi pieniedzmi ,które pozyskał,oprócz tych od PO,dzieki Brodiukowi.
3.Kasa z UE w przyszłej kadencji juz powoli sie kończy ,WIEC BEDZIE ROZDAWSTWO PARTYJNE.Od kogo SLD dostanie kasę?
4.Pan włodek pokazał swoja siłę i zaangazowanie w powiat i jego rozwój.Robi to sprawiedliwie i skutecznie.
5.Tam gdzie rzadzic bedzie Platforma ,tam beda profity.
6.Po mistrzostwach 2012 pustymi trubynami zarzadzac bedzie Algierdas a jedynym gosciem hotelowym stanie sie Czarny-stac go na apartamenty.Koniec basni:-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Wyborygościu 2010-09-23 09:14
Ze p. starosta dobrze rządzi powiatem to wiemy i będę na niego głosował ale dlaczego nie potrafił zapanować nad podległą mu placówką i wyjdzie szydło z wora przed wyborami to jego szanse zmaleją ....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Pastor Włodzimierz B.M 2010-09-23 09:41
Nasz Pan Starosta powinien raczej zostać księdzem lub pastorem bo tylko to dobrze mu na razie wychodzi. Jak tylko wypowiada się w TV to cała nasza rodzina ma niezły kabaret z tego darmowy. BÓG ZAPŁAĆ za takiego Burmistrza.Nie chcemy więcej kościołów w Ostródzie i banków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Brodiuk na Burmistrzawybory 2010-09-26 15:06
Mam nadzieję,że Burmistrzem zostanie Pan Brodiuk,chociaż nie bardzo udaje mu się zapanować nad swoimi urzędnikami w Starostwie,którzy będąc jednocześnie radnymi Rady Miejskiej wyjawiają publicznie tajemnice związane z pełnioną przez siebie funkcją,ale na pewno będzie miał odwagę zrobić czystkę sługusów starych komuchów w Urzędzie po wyborach.Jestem za Brodiukiem, trzymam kciuki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Najmowicz nr 1Marcin 2010-09-26 19:56
Wszyscy mamy do wyboru pomiędzy tymi co lubią sobie nieźle popić dobrej wody z % a tym, który swoją postawą przez kilkanaście lat pokazywał jakim dobrym jest obywatelem naszego miasta i świecił swoim przykładem. Gdyby nawet Pan Najmowicz był z SLD to i tak bym na niego głosował. DOBRY GOSPODARZ DLA SILNEJ OSTRÓDY.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# to, że nie widać nie znaczy, że nie ma.wyborca 2010-09-26 21:15
Wolę pijącego z pomysłami, który potrafi je wdrażać w życie, niż "pseudo abstynenta", który jak tylko otworzy usta zachowuje się jak pastor przemawiający z ambony, do tego jest pogardliwy i zawistny.
Zapowiedzi przetrzebienia urzędów po wyborach w dosłownym tego słowa znaczeniu dyskwalifikują kandydata. Skoro wybór na burmistrza ma być wyłącznie okazją i celem do realizacji chorych ambicji i planu zemsty na przeciwnikach to kandydat jest spalony.
Co do alkoholu. To równica pomiędzy "pijącymi" wygląda tak, że jedni piją a zdjęcia z tzw. balang ukazują się w szmatławcu za sprawą takiego jednego typa. Drudzy z innego samorządu też za kołnierz nie wylewają, tylko im zdjęć nikt nie robi, bo ten gość ze szmatławca jest z nimi w komitywie. Tak przynajmniej mówią wtajemniczeni, bo jest to już tajemnica poliszynela.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# TVNiskie noty 2010-09-27 14:04
Gadajcie co chcecie ale na mieście przewijają się tylko dwa nazwiska Pana Najmowicza i Brodiuka z przewaga od razy na Pana Najmowicza. Jak wygra Pan Najmowicz to będą spokojne i skuteczne rządy bez wpadek w TV i wszystkich mediach. Pamiętacie wpadkę na całą Polskę jak fikcyjny minister odwiedził Ostródę i Pana Olgierda?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# LinkLink 2010-09-28 08:47
Najlepsze komentarze są pod tym linkiem - tam dopiero dają ostro na Olgierda i Starostę.

www.naszaostroda.pl/ .../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# przypomnienieAlex 2010-09-28 13:48
Tak pamiętamy jak Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej odwiedziły media i słynne kalendarze zabawa oraz tłumaczenie pana Dąbrowskiego i jego Dyrektora Wośka. A Pan Macidłowski zwalał na radnych zamiast zobaczyć co się dzieje w MOPS naroście przemówić na sesji rady miasta bo po co nam taki radny milczący !? (Zmowa milczenia)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Wykorzystywanie chorego JanaPodsłuchane z urzędu... 2010-09-28 14:22
Oj czuje, że to będzie ostra kampania w Ostródzie. Komuchy podobno wystawiają na listę schorowanego Pana Nosewicza ażeby potem on zrezygnował i miał za zadanie podciąganie tylko listy w danym okręgu.Dosłownie wstyd! Tak wykorzystywać człowieka do gry politycznej! Mało tego, to będą szli podobno pod nazwą komitetu wyborczego JANA NOSEWICZA.Co Ci ludzie nie zrobią już dla stołka!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# wyborygościu 2010-09-29 09:49
a co z p. Kowalskim że nikt go nie wystawia do medali i wyborów .....widocznie się naraził władzy......
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# zastanów sieNiepełnosprawna 2010-10-24 11:57
Ten komentarz pisze ktoś kto odbiera ludziom nadzieje na to , że moga być potrzebni pomimo choroby. Porozmawiaj z chorymi to może coś zrozumiesz.
Ja startuje z tego komitetu i nikogo nie wykorzystuję
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Pożegnanie z UMMPK 2010-09-29 11:49
Jak na razie to Pan Najmowicz wykazuje najwięcej klasy politycznej od wszystkich znanych mi w Ostródzie polityków i radnych. To ze jest z PIS-u nic nie znaczy. Ma godnie reprezentować nasze miasto i jego mieszkańców. Facet przynajmiej ma klasę i nieposzlakowaną opinię wśród naszych mieszkańców.Nic nie powiem o jego konkurentach bo wystarczy tylko przejść się miastem i posłuchać na przystankach, jaką opinie ma reszta wśród prostych ludzi, którzy idą do urn. To już nie wybory Prezydenckie, że pójdzie nas 50%. Super wynikiem będzie jak dobijemy do 40% w Ostródzie.Nie pójdzie już tyle młodych głosować na PO. Pewnie i może PO w Ostródzie i powiecie uzyska dużo mandatów, ale społeczność nasza nie pozwoli sobie na rządy Pana Brodiuka czy Dąbrowskiego. Całe 2 kadencje społeczeństwo nasze miało za złe, że Pan Nosewicz wybrał na swojego zastępce Pana Olgierda. Teraz mamy wreszcie czas jego rozliczenia się i pożegnania z urzędem miasta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# co za gość!ppp 2010-09-29 12:11
Co to za typ przekleja komentarze z serwisu do serwisu. Chodzi mi o tego "MPK" co robi kampanię Najmowiczowi. Dostał wrzuty na naszej ostródzie.pl, że bynajmniej to nie znaczy przynajmniej i teraz już pisze poprawnie. Wiem, bo sam mu nawrzucałem:-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Oświadczenie do PKWPKW 2010-09-29 12:25
Mamy dopiero 29 września a kampania jak już czytam pełną gębą. Podobno największe armaty będą strzelały tydzień przed głosowaniem? Zastanawia mnie jeden fakt. Jakie oświadczenie złoży do PKW kandydat na burmistrza P. Olgierd Dąbrowski? Czy ukryje fakt, że był w ... ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Prosty wybórwyborca 2010-09-29 12:45
Wybór burmistrza w Ostródzie paradoksalnie jest bardzo prosty. Albo wybierzemy człowieka gwarantującego dalszy konsekwentny rozwój i realizację złożonych wcześniej obietnic. Mam na myśli dwóch lub nawet trzech kandydatów. Możemy też wybrać człowieka, który może swoim dotychczasowym podejściem zapowiadać czystki w urzędzie, zaprzestanie realizacji planów rozwoju nie tylko turystyki, ale miasta ogólnie, który będzie inicjatorem szukania wszelakich "przekrętów i afer" przez całą kadencje przy pomocy swoich zaufanych ludzi. Kilku takich specjalistów w radzie już mamy. Do tego dochodzi wymiana kadr nie z klucza kompetencyjnego, ale partyjnego i koleżeńskiego, co od dawna jest konsekwentnie realizowane w jednym z urzędów. Odgrzewanie starych kotletów i tzw. "gigantycznych wpadek", świadczy wyłącznie o bezsilności kontrkandydata i braku merytorycznych przykładów potwierdzających jego wyższość. Mieszkańcy mądrze wybiorą burmistrza. Robili to przez ostatnie dwie kadencje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# wybory 2010hellada77 2010-10-27 16:23
Dla mnie wybór jest BARDZO PROSTY!! Proszę głosować na Panią Agnieszkę Majewską-Pawełko. Stowarzyszenie Przyjazna Ostróda.Bardzo kompetentna osoba, bezpartyjna.Kazdemu wytłumaczy, pomoże. Uczciwa, wykształcona, młoda - miastu urody doda.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# CzystkiEwelinka 2010-09-29 13:00
To już wiadomo kto porobi te czystki w urzędzie. To człowiek z PO. Powymienia wszystkich na maxa. Wszystkich naczelników i wszystkich dyrektorów podległych pod UM.Ci którzy tam pracują niech głosują na każdego innego oby nie na tego z PO.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# prawdaAgnieszka 2010-09-30 19:55
Bo ja też jestem tego zdania że czystki muszą być pewni dyrektorzy muszą odejść i kierownicy bo dosyć tych zawirowań i kłamstw i niby pomocy mieszańcom udzielają podwyżki podatków ? Zero pomocy w MOPS to też fakt tam korzystają pijacy i cyganie. ! Bo się ich boją !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Czerwona mordaNK 2010-10-01 10:48
Ja tam widzę tylko na tym stanowisku Pana Najmowicza. Mam dosyć oglądania już tych czerwonych buzi od wypijania % przez obecne władze. Dosyć robienia z ludzi (...)i i wmawiania nam, że wyżyjemy z turystyki !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# 8 lat cierpnieniaKasia 2010-10-02 19:44
Mieszkańcy to już tylko 2mc i pogonimy obecnego wice burmistrza ze stołka. 8 lat cierpienia i wstydu już wystarczy. Czas na zmiany. Czas na normalnego człowieka bez nałogów i z czystym sumieniem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Prosta matematykaMatematyka 2010-10-03 11:37
Pan Dąbrowski jest mieszkańcem Gminy Ostróda. Pan Najmowicz i Brodiuk są mieszkańcami Ostródy. Fenomen zwycięstwa tych dwóch Panów polega na prostej i znanej zasadzie (bliższa koszula ciału - głosuje na swojego). Tak się składa, że obaj Ci Panowie zamieszkują też potężne dwa okręgi wyborcze 1 i 4. Pan Brodiuk okręg wyborczy nr. 1  liczba uprawnionych do głosowania 6681. Pan Najmowicz okręg wyborczy nr. 4 - liczba uprawnionych do głosowania 8220. Wiadomą sprawą jest, że każdy mieszkaniec danego osiedla chciałby mieć za sąsiada Burmistrza i tym samym aby jego osiedle było czyste, bezpieczniejsze i żyło się mu godnie i lepiej. Najbliższe ulice naszych dwóch kandydatów i liczba ich mieszkańców przedstawia się następująco. Dla Pana Brodiuka liczba najbliższych sąsiadów z ulic wynosi 2056(osiedle Drwęckie i Mrągowiusza) osób uprawnianych do głosowania. Dla Pana Najmowicza ta liczba wynosi. 3283(osiedle 21 stycznia i Jagiełły). Zanim więc Pan Dąbrowski będzie dobijał do 1000 głosów od wyborców. Panowie Najmowicz i Brodiuk będą mogli mówić już o liczbach 2-3tyś głosów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# wyborygościu 2010-10-08 21:01
Chciałbym wiedzieć ,i może ktoś mądry mi powie czy jak ktoś ma sprawę w prokuraturze to może się ubiegać o fotel radnego ,zaznaczam że z poważnymi zarzutami......
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# możnamieszkaniec 2010-10-08 22:04
Może. W Polskim prawie obowiązuje zasada domniemania niewinności. Całe szczęście. Wiele spraw kończy się oddaleniem z powodu braku dowodów lub braku znamion wykonania czynu zabronionego przez oskarżonego. Są w naszym samorządzie osoby, które upatrują w samym oskarżaniu kogoś wystarczający powód do usunięcia danej osoby z życia publicznego. Niestety dla nich kij ma dwa końce.
Jak mawia przysłowie: Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Wice Gudaczewskimieszkaniec 2010-10-18 14:57
Wszystkim mówicie NIE, tylko ciekawe kto wygra? Dąbrowski NIE, Najmowicz NIE, Brodiuk NIE, więc może Kwaśniewski na TAK? Nie ma tu innego wyboru niż jeden z nich. Dudzin już się wycofał. Swoją drogą to ze starostwa idą wieści, że Pan Gudaczewski szykowany jest na wice burmistrza. Ludzie z PO to rozgadują na mieście nawet, więc maja info z 1 ręki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Najlepszy kandydat - Pan DudzinKandydat na Burmistrza 2010-10-18 22:26
Najlepszy kandydat na burmistrza. Rozsądny, normalny, nie uwikłany w jakieś dziwne polityczne rozgrywki. Chyba warto odświeżyć i odmłodzić to całe towarzystwo w Radzie Miejskiej i Urzędzie. Nie mają znaczenia poglądy polityczne a kompetencja i rzetelnie wykonywana praca.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# zastanów się co piszeszeMka 2010-11-10 18:33
'nieuwikłany w żadne gierki'? chyba Ci się bracia Dudzin pomylili. ten kandydujący ma za sobą kilka "interesujących" spraw...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# wyborykarol ostróda 2010-10-19 15:48
A ja zagłosuję na Panią Agnieszkę M- P. To fantastyczna żona, mądra mama, dzielna - młoda kobieta. Warta ,żeby ją wybrac. I też z Ostródy. Stowarzyszenie Przyjazna Ostróda. Głosowanie na Armii Krajowej. Bardzo Zapraszam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# .................... 2010-10-19 17:41
Wice Gudaczewski
Wszystkim mówicie NIE, tylko ciekawe kto wygra? Dąbrowski NIE, Najmowicz NIE, Brodiuk NIE, więc może Kwaśniewski na TAK? Nie ma tu innego wyboru niż jeden z nich. Dudzin już się wycofał. Swoją drogą to ze starostwa idą wieści, że Pan Gudaczewski szykowany jest na wice burmistrza. Ludzie z PO to rozgadują na mieście nawet, więc maja info z 1 ręki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# wyborygościu 2010-10-19 22:45
A wice burmistrzem czemu nie zostanie ,jeden z dyrektorów placówki podlegającej panu staroscie ,kiedys tak bardzo chciał być burmistrzem obiecali i nie dali stanowiska a teraz nie dadzą bo .......
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ,Zbigniew 2010-10-20 09:27
Teraz nie dadzą bo wygra kto inny niż z PO
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# PO-PiS w OstródzieFredro 2010-10-20 12:29
Pytają Szadziewicza, kogo popiera, Brodiuka czy Najmowicza? Ależ nie, w tej kadencji SLD!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Tylko nie Brodiuk!boss ostroda 2010-10-21 13:16
Ludzie opanujcie się,każdy może być burmistrzem tylko nie wierszokleta ukraiński Bodiuk i jego przy(...)s Gudaczewski! ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# B.Zbigniew 2010-10-23 16:55
Boże broń Ostródę przed takimi burakami !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# okostródzianin 2010-10-24 13:07
Ale się Go boicie .
Nie Dąbrowskiego o litewskich korzeniach,
nie Najmowicza o ukraińskich korzeniach,
a Brodiuka człowieka który zrobił porządek w powiecie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# czytelnikmarne forum 2010-10-24 13:38
te zajadłe komentarze i obrażanie innych na tym forum świadczą o jednym: administrator tego serwisu pozwala na takie praktyki a więc sam serwis jest niewiarygodny, bo nie likwiduje obrażających wpisów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# wyborywyborca 2010-10-25 22:14
Glosujac na Najmowicza, bedziemy mieli wiecej pomnikow i krzyzy na terenie Ostrody, a dla rozrywki bedzie nam zapewnial razem z Prezesem nocne marsze z pochodniami.Jako mieszkancy musimy sie zastanowic na kogo odajemy glos!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# nie głosuję na Agnieszkęmeler 2010-10-27 19:46
nie znam Pani Agnieszki Majewskiej - Pawełko, pierwszy raz o niej słyszę, co dotychczas zrobiła dla Ostródy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Koligacje ???ciekawy 2010-10-27 22:05
a kim jesteś dla Pani Agnieszki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# wyboryjimi 2010-10-28 00:24
Ja za to znam Alicję Majewską-to taka piosenkarka,ale na radną to chyba w Ostródzie nie startuje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# o listachjako 2010-10-28 03:07
"Jako Przewodnicząca Komitetu w powiecie", umocowana do zgłaszania w naszym powiecie kandydatów na radnych w wyborach do rad gmin, rad powiatów oraz na kandydatów na wójtów, burmistrzów do właściwych terytorialnych komisji wyborczych, odnosząc się do informacji przekazywanych w mediach przez Pana Starostę informuję, że Pan Starosta zarejestrował swój własny Komitet Wyborczy Wyborców Starosty . Powołanie tego komitetu było sprzeczne z decyzjami władz krajowych Było to więc działanie nielojalne.
Pan Starosta przez ostatnich kilka lat był biernym członkiem, Nie wywiązywał się z obowiązków statutowych, nie płacił składek funkcyjnych. Nie utożsamiał się w swej działalności ze strukturami. Od wielu miesięcy zachowywał się tak, jakby jedną nogą był a drugą nie.

Mimo to w dobrej wierze prowadziłam rozmowy z Panem Starostą, mając nadzieję, że należy wiele poświęcić by znaleźć kompromis..

Pan Starosta natomiast autorytarnie przedstawił listę kandydatów, którzy mieli mieć miejsca na liście. Oświadczył też, że jeśli lista nie będzie wyglądała tak jak on chce to wystartuje ze swojego komitetu. Dodam, że większość narzucanych przez niego na listę Łączyło ich jedno -wszyscy to jego koledzy.

Nie mogłam zgodzić się na dyktat Pana Starosty i na jego bezpodstawne wyeliminowanie wielu zaangażowanych działaczy. Rzeczą kluczową dla mnie było aby na listach znalazły się osoby wykształcone oraz związanie. Dementuję też informację że doszło do jakiejkolwiek porozumienia z Panem Starostą. Niestety nie doszło do porozumienia z uwagi na upór i nieprzejednane stanowisko .

Żadna partia nie może zgodzić się na dyktat jakiegokolwiek starosty, który chce partii narzucać kształt list wyborczych, bez wykazania minimalnej woli kompromisu. Pragnę dodać, że jeżeli wygra wybory będę proponować współpracę w ramach Starostwa osobom, które będą dalej chciały profesjonalnie pracować na rzecz powiatu.

Z poważaniem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Agnieszkasąsiad 2010-10-28 10:38
witam, jestem sąsiadem Pani Agnieszki Majewskiej -Pawełko, startuje w wyborach zapewne po namowach nas-sąsiadów. Aktywnie działała i działa na rzecz przede wszystkim naszej lokalnej wspólnoty mieszkaniowej.A niestety mieliśmy ogromne problemy z developerem:sad::sad: Brała bardzo aktywny udział we wszelkich sprawach z nim związanych, potrafiła udowodnic jego blędy prawne i notariusza nawet i to wszystko naprostować-aby nam mieszkało sie i żyło lepije. Jej wiedza zapewne przyda sie w Radzie Miasta a poliytka może przybrać normalny bieg, a nie wiecznej wojny......
Na prawdę szczerze polecam jej kandydature!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Kit wyborczyTytus 2010-11-19 19:51
Tak naprawde to nawet pierdniecie mozna obrocic w czyn spoleczny, wiec mysle, iz zaslugi ww. Pani sa wyssane z palca, a jezeli cos zadzialala to z pewnoscia w swojej sprawie. Kazdy z nas internautow jest rownie obrym kandydatem, wiec smieszni sa ci, ktozy rozpisuja sie nad zaslugami tej Pani na roznych forach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ...maniek 2010-11-20 01:03
skoro uważasz, ze każdy internauta jest dobrym kandydatem to dlaczego sam nie starujesz w wyborach? ja znam agnieszkę i też moge dużo o niej powiedzieć...więć nie pierdziel, ze to są jakieś banały!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# I tylko tyle co potrafi Majewska?!!!mieszkaniec 2010-10-29 00:56
To bardzo niewiele,a czym jest właściwie wspólnota mieszkaniowa? Ja też wiele zrobiłem dla swojej wspólnoty mieszkaniowej, ale tak od razu to się nie pcham na takie stanowiska.Ja np.tej pani nie znam,tak jak większość mieszkańców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# jak jej nie znasz to nie pisz...artur 2010-11-18 23:35
Jak nie znasz Agnieszki Majewskiej-Pawełko to nie pisz na jej temat. jak dobrze wiesz do rady Miasta startuje ponad 200 osób i nie są oni znani każdemu z mieszkanców. głosujemy okręgami i każdy jakoś się zasłużyc musi dla wyborców. Ja znam osobiście Agnieszkę, niestety nie mieszkam w jej okregu i nie mogę oddac na nia głosu ale wszystkim mogę powiedzieć że głos oddany na nią nie będzie głosem straconym, bo dziewczyna choć młoda jest tak operatywna i odważna, takiej osoby trzeba nam właśnie w Radzie Miasta!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Cztery pytania do kandydata na burmistrzpuste programy wyborcze 2010-10-30 09:06
Cztery pytania do kandydata na burmistrza Pana Brodiuka związane programem wyborczym

1. jakie nowe miejsca pracy? jaki Pan ma na to wpływ? założy pan firmę i zatrudni 15% Ostródzian? a może więcej urzędników w ratuszu? Przecież to Powiat zajmuje się problemem bezrobocia- Co Pan zrobił w tym temacie jako Starosta? Wystarczy porównać z sąsiednim powiatem iławskim
2.jakie rozwiązania komunikacyjne? Wiadukt Pan wybuduje ?, a może to kompetencje Starostwa? A jako Starosta co Pan zrobił w tej sprawie? Wiedzą ci kierowcy, którzy codziennie jeżdżą przez przejazdy.
3. Za co Pan wybuduje mieszkania komunalne i gdzie? jak w mieście nie ma odpowiednich gruntów?
4. Co to znaczy dobro Ostródzian na 1 miejscu, będzie Pan promował turystykę w wydaniu "Made in Condhotels lub VEGA" przecież to nie jest dla mieszkańców, płace w branży niskie, przez turystów ceny w sklepach wysokie, już nie wspomnę o cenach paliw w mieście

Panie Włodzimierzu, może Pan liczyć na rzeczową dyskusję z nami, zresztą jak każdy kandydat na burmistrza
analizujemy każdy program wyborczy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi