fbpx

Nadal chcą powiatu

W Morągu powołano nową komisję. Jej głównym zadaniem będzie walka o utworzenie powiatu morąskiego.
Przed reformą administracyjną znoszącą powiaty, Morąg był miastem powiatowym. Wszyscy liczyli na to, że będzie nim nadal. Tak się jednak nie stało. Pokazowa walka o powiat (wywiezienie zabytkowych armat do Warszawy, zbojkotowanie wyborów do Rady Powiatu) przyniosła raczej więcej złego niż dobrego. O Morągu zaczęto, co prawda, mówić w Warszawie, ale nie jako o siedzibie powiatu.
Po wyborach w '98 roku pracom komisji ds. utworzenia powiatu w Morągu przewodniczył Andrzej Bedyński. Plonem tych prac, mocno krytykowanych przez ówczesną opozycję, która z walki o powiat się wycofała, było złożenie w Warszawie odpowiedniej dokumentacji. Była ona jednak niepełna. Prace komisji przerwało referendum. Ani komisarz Stanisław Stapurewicz, ani nikt z jego pełnomocników nie prowadzili dalszych działań na rzecz powstania powiatu. Podczas przeprowadzania przez władze w Warszawie pod koniec roku korekt na mapie powiatów, o Morągu było cicho. W tym czasie, w grudniu, nie widząc jakiegokolwiek zainteresowania sprawą utworzenia powiatu ze strony władz Morąga, radni w Małdytach wycofali swoje poparcie dla tej inicjatywy.
Na ostatniej styczniowej sesji Rady Miejskiej w Morągu, na wniosek opozycji powołano doraźną komisję, która będzie się zajmowała sprawą utworzenia powiatu morąskiego. W jej skład weszło dwóch radnych koalicyjnych i dwóch opozycyjnych. Pracom komisji będzie przewodniczył burmistrz Henryk Blitek.
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19