fbpx

Bilety ZKM już droższe

Od 1 marca za przejazdy autobusami komunikacji miejskiej płacimy drożej. ZKM wprowadził również bilety jednorazowego kasowania.
Każdego roku komunikacja miejska podnosi ceny swoich biletów. Czyni to również w roku bieżącym. Decyzja o podwyżce kosztów przejazdów spowodowana jest kilkoma przyczynami. Najważniejszą z nich jest wzrost cen składników niezbędnych do funkcjonowania zakładu. Drugim powodem jest inflacja. Poza tym, jak powiedział nam Waldemar Nalewajko, dyrektor Zakładu Komunikacji Miejskiej w Ostródzie:
- W roku 2001 zakład otrzymał z Urzędu Miejskiego zmniejszoną o 100 tys. zł. dotację.
Nowe bilety będą różniły się od dotychczasowych. Od 1 marca wszystkie bilety będą biletami jednorazowego kasowania. Oznacza to, że kasować je można tylko z jednej strony. Dlatego też osobno nabywamy bilet ulgowy bądź normalny. Zasady ulg i bezbiletowych przejazdów nie ulegają zmianie. Aktualne cenniki wywieszone są we wszystkich autobusach ZKM. I tak, od 1 marca na terenie miasta za bilet normalny płacimy 1,50 zł., za ulgowy 0,75 zł. W pierwszej strefie, czyli do 10km. poza granicami miasta, bilet normalny kosztuje 2,50zł., ulgowy - 1,25 zł. Strefa druga, sięgająca ponad 10km. poza granicami miasta, jest droższa. Tutaj za bilet normalny płacimy 3,60zł., za ulgowy - 1,80 zł.
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19