fbpx

Mammograf nie dla wszystkich

Niektórzy sprawdzali, czy są na listach zapisanych na badania jeszcze przed uruchomieniem ambulansu.
Niektórzy sprawdzali, czy są na listach zapisanych na badania jeszcze przed uruchomieniem ambulansu.
Od 16 lutego br. w ambulansie stojącym przed przychodnią rozpoczęły się badania mammograficzne i osteoporozy. Numer infolinii, pod który trzeba dzwonić, aby się zarejestrować, jest przeważnie niedostępny. Ostródzkie kobiety obawiają się, że w momencie, gdy zdołają wpisać się na listę oczekujących, limit badań dofinansowanych przez starostwo okaże się już wyczerpany.
Od 5 lutego ostródzkie kobiety mogły się już zapisywać na badania mammograficzne i oestoporozy. Rejestracja odbywa się jedynie za pomocą infolinii 0800160100. Jednak dla większości zainteresowanych numer ten jest praktycznie niedostępny. Żeby dodzwonić się i zapisać na listę pacjentów, trzeba próbować przez cały dzień albo i dłużej. Wszystko zależy od tego, czy dopisze nam szczęście. Niektórym nie dopisało. Powoduje to gniew i zdenerwowanie.
- Po co jest ten mammograf, skoro nie można z niego skorzystać? - pyta nasza Czytelniczka.
Szczęśliwe faktem dodzwonienia się kobiety spotkało dość szybko rozczarowanie.
- Wyczerpał się już limit tych, którym badanie dofinansowuje Starostwo Powiatowe. Teraz (od piątku) musimy płacić 70 zł. Przecież w Olsztynie zapłacę mniej, po co mi taka łaska? - skarżyła się Barbara N.
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że ilość zrefundowanych przez starostwo badań wynosi zaledwie 350. Część kosztów pokrywa Regionalna Warmińsko-Mazurska Kasa Chorych.
- Starostwo dofinansowało badania mammograficzne, przeznaczając na ten cel ok. 22tys. zł - powiedział nam Sergiusz Sikorski, Skarbnik Powiatu.
Koszt jednego badania wynosi 70zł. Kasa Branżowa nie włączyła się do akcji. Dotacja dla 350 osób, to kropla w morzu potrzeb. Chętnych jest znacznie więcej.
- Nigdy nie zaspokoimy ludzi. Każdy chciałby zbadać się za darmo. Aż tyle pieniędzy na pewno żaden urząd nie da. Dobre i to, co dostałyśmy - powiedziała Anna L., zainteresowana badaniem.
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19