fbpx

Rok z Biskupem Krasickim

Muzeum w Ostródzie przejęło na siebie organizację "Roku Ignacego Krasickiego" na terenie naszego powiatu. Zasadniczym celem obchodów jest przybliżenie osoby biskupa młodzieży szkół średnich poprzez organizację szeregu konkursów.
Cykl imprez związanych z obchodami "Roku Ignacego Krasickiego" zbliża się ku końcowi. 29 listopada 2001 roku na ostródzkim zamku odbędzie się przegląd inscenizacji i recytacji twórczości patrona roku. Prezentacje rozpoczną się o godz. 10:00. Wcześniej, w szkołach przeprowadzono eliminacje w tej kategorii, wyłaniając reprezentantów do konkursu powiatowego. Rywalizacja zapowiada się ciekawie. Spodziewanych jest sześć przedstawień. Oprócz tego do współzawodnictwa przystępują recytatorzy. W obu przypadkach najlepsi zostaną nagrodzeni i wezmą udział w finałowej uroczystości zaplanowanej na 7 grudnia 2001 roku.
Imprezy tego rodzaju są znakomitą okazją do przypomnienia, bądź zapoznania się z twórczością warmińskiego biskupa - poety i pisarza. Należy bowiem do najwybitniejszych osiągnięć literatury polskiego Oświecenia i wydaje się wciąż aktualna w swojej wymowie, niezależnie od epoki.
Zapraszamy więc serdecznie widzów, młodszych i starszych do obejrzenia konkursowych zmagań. Emocji zapewne nie zabraknie.
Pragniemy poinformować o wynikach konkursu plastycznego. Pierwsze miejsce w kategorii szkół średnich przyznano uczennicy Zespołu Szkół Administracyjno - Ekonomicznych w Dobrocinie - Marii Pejs. Drugie Miejsce Katarzynie Bieńkowskiej, równierz z Dobrocina i Alicji Narewskiej z LO im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie. Przyznano także trzy wyróżnienia: Katarzynie Bońkowskiej (ZSAE w Dobrocinie), Karolinie Kutryb (LO w Ostródzie) i Katarzynie Chromik (LO w Ostródzie).
Uczniowie szkół powiatu ostródzkiego przygotowali także strony internetowe związane z życiem i twórczością poety. Każdy mieszkaniec może zagłosować do końca listopada na wybraną stronę listownie, faxem, bądź telefonicznie na adres Muzeum w Ostródzie.
1.http://krasicki.w.interia.pl
2.http://www.zsagorek.dobrocin.ids.pl
3.http://www.Krasicki.prv.pl
4.http://www.ignacykrasicki.hg.pl
5.http://www.Krasicki.w.pl
6.http://www.Krasicki.zone.prv.pl
7.http://www.krasicki.of.pl
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19