fbpx

Międzynarodowa współpraca

W zeszłym tygodniu w hotelu "Villa Pallas" odbyła się konferencja pn. "Dlaczego Kaliningrad jest dla nas ważny...".W spotkaniu wzięli udział także członkowie Ostródzkiego Stowarzyszenia Kulturowego "Sasinia".
Spotkanie adresowane było do polskich organizacji pozarządowych, współpracujących lub planujących współpracę z partnerami działającymi na terenie Obwodu Kaliningradzkiego.
Podczas konferencji w "Villa Pallas" omówione były doświadczenia oraz pomysły dotyczące realizacji projektów z organizacjami z zagranicy. W trakcie spotkania swoją ofertę przedstawiły najważniejsze instytucje wspierające projekty współpracy:
- Program "RITA" Fundacji Edukacja dla Demokracji
- Program "Wschód-Wschód" Fundacji im. St. Batorego
- Stowarzyszenie Gmin RP Euroregionu Bałtyk
- Fundacja "Wiedzieć Jak".
Stowarzyszenie "Sasinia" z Ostródy nawiązało już kontakty z organizacjami pozarządowymi z Litwy i Kazachstanu. Kolejnym etapem działania "Sasinii" jest podpisanie współpracy ze stowarzyszeniami z Kaliningradu.
Na zaproszenie Ostródzkiego Stowarzyszenia Kulturowego "Sasinia" do Ostródy przybędzie ośmioosobowa delegacja Stowarzyszenia "KANIKU" z Uteny na Litwie, z którym podpisano już porozumienie o współpracy.
Organizatorami spotkania w hotelu "Villa Pallas" była Wspólnota Kulturowa "Borussia" oraz Fundacja im. Stefana Batorego
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19