fbpx

Posterunek celny ocalony

Władze Ostródy oraz przedsiębiorców naszego miasta i powiatu zaniepokoiła decyzja o likwidacji posterunku celnego w Ostródzie.
W wyniku działań podjętych przez Burmistrza Miasta, Jana Wasilewskiego oraz włączeniu w nie samorządowców, przedsiębiorców, posłów, oraz Izbę Gospodarczą Powiatu Ostródzkiego, odstąpiono od decyzji.
Efektem spotkań z władzami miasta i lokalnym samorządem gospodarczym oraz zapewnienia Burmistrza o stworzeniu optymalnych warunków dla funkcjonowania tej placówki, była decyzja Prezesa Głównego Urzędu Ceł, Zbigniewa Bujaka o powtórnym rozpatrzeniu decyzji; zasięgnięciu opinii Dyrektora Urzędu Celnego w Olsztynie Artura Wrochna, a także ponownym dokonaniu analizy ekonomicznej funkcjonowania posterunku w Ostródzie.
Na podstawie tych informacji zdecydowano o pozostawieniu posterunku w Ostródzie na okres roku. W tym czasie zostanie utworzona nowa siedziba placówki lepiej przystosowana do obsługi podmiotów. Te działania spowodują, że w przyszłości nie powinno być przeciwwskazań do likwidacji posterunku.
Jest to bardzo ważna dla mieszkańców miasta i powiatu decyzja. Likwidacja posterunku oznaczała bowiem znaczne podniesienie kosztów związanych z dojazdami do punktów odpraw celnych, a tym samym zmniejszenie konkurencyjności ostródzkich firm. Byłby to również argument działający na niekorzyść wobec przyszłych inwestorów, co mogło zaowocować rezygnacją z podjęcia działalności gospodarczej w Ostródzie i zatrudnienia nowych pracowników.
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19