fbpx

Ras Muhamad i Jah9 w programie Ostróda Reggae Festival 2016

Ilustracja
Ilustracja
Organizatorzy Ostróda Reggae Festival nie próżnują z ogłaszaniem kolejnych zagranicznych gości imprezy, która odbywa się w dn. 11-14.08.2016. Do programu głównej sceny Red dołączyli indonezyjski artysta Ras Muhamad oraz jamajska wokalistka Jah9.

JAH9 & THE DUB TREATMENT (Jamajka)

JAH9, materiał organizatora
JAH9, materiał organizatora
Głęboko mistyczna Jah9 jest jednym z najbardziej charyzmatycznych artystów, którzy wypłynęli na fali ruchu Reggae Revival. Po raz pierwszy w Polsce ze swoim zespołem Dub Treatment, promować będzie nowy album "9". Słowo, dźwięk i kobieca siła.

Zainspirowana otwartymi przestrzeniami, jakie zapewniał instrumentalny jamajski dub lat 70-tych, przy swojej drobnej posturze Jah9 zaskakuje potężnym głosem. Reprezentuje ducha dużo starszego niż teraźniejszość: "przypomina mroczny płacz o prawdę i sprawiedliwość Niny Simone". Jej filozofia jest głęboko duchowa, a jej styl to Jazz on Dub.
W 2013 roku wydała debiutancki album "New Name" (2013). Od tamtej pory Jah9 występuje na ważnych scenach europejskich i amerykańskich festiwali reggae ze swoim zespołem The Dub Treatment. Opisywana jako "czarna magia" oraz posiadaczka „urzekającego vibrato przypominającego młodą Ellę Fitzgerald i korzennego luzu w stylu Erykah Badu”, jej wypełnione dubem występy na żywo podnoszą świadomość i wywołują duchowe przebudzenie. Jah9 jest gotowa by zaprezentować w Ostródzie swój drugi album zatytułowany „9”, który ukaże się w maju.

Zapowiedź występu w Ostródzie:
https://youtu.be/Ij2AvsP0KE0
Avocado
https://youtu.be/jLLrwjArljI
Więcej informacji:
http://www.ostrodareggae.com/jah9-the-dub-treatment-jamajka/

RAS MUHAMAD (Indonezja)

RAS MUHAMAD, materiał organizatora
RAS MUHAMAD, materiał organizatora
Po raz pierwszy w Polsce artysta reggae z Indonezji, prawdziwy ambasador tej muzyki w swojej ojczyźnie. Odwiedza nasz kraj po występach na scenach od Azji przez Afrykę, Europę, obie Ameryki aż do Jamajki. „Salam” to nie tylko tytuł jego ostatniej płyty. To słowo znaczy „pokój”.

Ras Muhamad urodził się w Indonezji jako Muhamad Egar. Przez kilkanaście lat uczył się w Nowym Jorku,  gdzie po raz pierwszy zetknął się z jamajską muzyką i kulturą Rasta. Po powrocie do ojczyzny Ras stara się ponownie wprowadzić Indonezję na mapę świata, zwłaszcza w dziedzinie muzyki, sztuki i talentów, jakie ten kraj ma do zaoferowania.
Wydana w 2007 roku płyta Ras Muhamada “Reggae Ambassador” przełamała barierę i wprowadziła reggae dancehall na rynek muzyczny Azji Południowo-Wschodniej. W 2008 pismo the Rolling Stone w Indonezji wybrało go “Najlepszym Nowym Artystą Reggae”. Ostatni album Ras Muhamada “Salam” (2014) został wyprodukowany przez Moritza “DaBaron” Korfa z Dub Inc i wydany w jego wytwórni Oneness Records.  To płyta roots reggae, ale odnajdą się na niej również fani dancehall i hip-hopu. Chociaż większość tekstów na „Salam” jest po angielsku, Ras zawsze znajduje sposób, by pokazać swój indonezyjski punkt widzenia.
Ras jest również producentem i prowadzi program z jamajską muzyką na antenie radia Mustang FM. Napisał książkę “Negeri Pelangi” (“Kraina tęczy”) ze swoimi wspomnieniami z podróży do Etiopii.
W Ostródzie wystąpi z węgierskim Budapest Riddim Band.

Zapowiedź występu w Ostródzie:
https://youtu.be/uRZm7kqExRo
Salam
https://youtu.be/p_bRi9ofaWU
Więcej informacji:
http://www.ostrodareggae.com/ras-muhamad-indonezja/

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19