ilustracja do materiału (baner)

Finansowanie sportu przez Gminę Miejską Ostróda w 2022 roku

W czwartek 13 stycznia 2022 r. zostały opublikowane rozstrzygnięcia dwóch konkursów w zakresie sportu. Kompletne dane o przyznanych dotacjach na 2022 rok pozwalają nieco inaczej spojrzeć na całą sprawę. Równocześnie przedstawiam podsumowanie dofinasowania sportu przez Gminę Miejską Ostróda w 2021 roku. Uważam, że tylko taki zestaw informacji może stanowić punkt wyjściowy do jakiejkolwiek dyskusji o finansowaniu sportu przez Gminę Miejską Ostróda.

Agnieszka Krupa, foto: ostrodaonline.pl

Burmistrz Ostródy odwołał zastępcę

Na podstawie zarządzenia Nr 22/2022 Burmistrza Miasta Ostróda z dnia 12 stycznia 2022 r. Agnieszka Krupa została odwołana ze stanowiska Zastępcy Burmistrza Miasta Ostróda.

Piotr Kowal, nowy zastępca burmistrza, foto: UM Ostróda

Burmistrz ma nowego zastępcę

Burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak od 1 grudnia 2021 roku ma nowego zastępcę. Został nim Piotr Kowal z Elbląga i zarazem został wskazany jako pierwszy zastępca. Burmistrz tym samym będzie miał dwóch zastępców. Agnieszka Krupa przebywa aktualnie na zwolnieniu lekarskim. Nowy zastępca będzie zarabiał nieco ponad 10 000 brutto.

Burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak

Podwyżka dla burmistrza

W poniedziałek 29 listopada podczas XLIX Sesja radni przegłosowali uchwałę o podwyżce wynagrodzenia dla burmistrza. Burmistrz z dodatkami będzie zarabiał ponad 15000 zł. Burmistrz otrzyma też wyrównanie od sierpnia 2021 roku.

Ilustracja, Sesja Rady Miejskiej, foto: ostrodaonline.pl

Radni miejscy podnieśli wysokość diet

W poniedziałek 29 listopada podczas XLIX Sesji Rady Miejskiej radni głosowali nad zwiększeniem wysokości miesięcznych diet. Diety podniesiono z wyrównaniem od sierpnia 2021 roku. Decyzja radnych nie była jednomyślna.

Ulica 1 Dywizji, foto: ostrodaonline.pl

Spotkanie w sprawie ul. I Dywizji

Informujemy, że na życzenie Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „ZIEJA” Ryszard Zieja z Łomży-Wykonawcy budowy nawierzchni ulicy I Dywizji, Gmina Miejska Ostróda organizuje spotkanie, które odbędzie się w dniu 25 listopada 2021 o godzinie 9:00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego.

mammografia LUX MED Diagnostyka

Badania w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED - grudzień 2021

W Polsce od 2006 roku realizowany jest Program Profilaktyki Raka Piersi, skierowany do Pań w wieku od 50 do 69 lat. Jego założeniem jest przebadanie jak największej populacji Polek, tak aby wykryć potencjalną chorobę na najwcześniejszym etapie, a tym samym obniżyć wskaźnik umieralności z powodu raka piersi do poziomu osiągniętego w przodujących w tym zakresie krajach Unii Europejskiej.

Zmarł Sławomir Oleczek

Zmarł Sławomir Oleczek

W wieku 81 lat zmarł Sławomir Oleczek. Wieloletni pedagog, nauczyciel muzyki w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie, a także dyrygent i kapelmistrz Orkiestry Miejskiej w Ostródzie oraz Orkiestry OSP Zawidz.

Wiesława Szczygielska

Zmarła Wiesława Szczygielska

Dziś w nocy po ciężkiej walce z chorobą zmarła Wiesława Szczygielska, wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 i Gimnazjum nr 1 w Ostródzie. Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie oraz Najbliższym.

ilustracja, plakat

Konsultacje społeczne - przejścia dla pieszych i ścieżki rowerowe

Startujemy z kolejnym etapem prac w ramach projektu Human Smart Cities w Ostródzie. Tym razem chcemy rozmawiać o przejściach dla pieszych i ścieżkach rowerowych.