Podświetlony budynek starostwa, foto: ostrodaonline.pl

Koncert charytatywny w Ostródzie - GRAMMY DLA UKRAINY

Już w najbliższą sobotę 12 marca 2022 roku o godz. 15.00, na placu przy Centrum Użyteczności Publicznej w Białych Koszarach rozpocznie się koncert charytatywny na rzecz uchodźców z Ukrainy znajdujących się w ośrodku Ostróda Camp. Wystąpią na nim zespoły: Enej, Horpyna, Reggaeside, 18 Minut oraz Wild Jam Trio.

Prowadzący imprezę Mariusz Korpoliński będzie licytował m.in. lot samolotem Cesna nad Olsztynem, ukraińskie zestawy ceramiki użytkowej (kubki, miseczki), płyty zespołu Enej z autografami, vouchery do salonu tatuażu, sklepu Stary Kredens, karnety VIP na Ostróda Reggae Festiwal, płyty winylowe. W dalszym ciągu można deklarować i przynosić dary na licytacje do Biblioteki Multimedialnej "Przystań z Kulturą" w CUPie, pok. 114, tel. 89 6429897.

Nie chcemy zbierać darów, robią to inni. Jeśli chcesz pomóc, przyjdź na koncert i wrzuć datek do puszki. Zebrane środki przeznaczymy na realne potrzeby uchodźców z Ukrainy przebywających m.in. w ośrodku Ostróda Camp. W chwili obecnej znajduje się tam 150 osób, w tym 110 dzieci, w większości sierot.

Podczas koncertów przewidziane są licytacje oraz degustacja potraw ukraińskich (barszcz ukraiński wg oryginalnej receptury). W środku budynku CUP będzie także specjalna strefa dla rodzin z dziećmi, w której będzie można również się ogrzać.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/265143775795303
Za wydarzenie odpowiadają: Stowarzyszenie M14Sto, Starostwo Powiatowe w Ostródzie, Biblioteka "Przystań z Kulturą", firma InCase, Bar Ostródziak, G@RT, Positive Music Promotion, Ostróda Reggae Festival, GryWam, Polski Czerwony Krzyż, 18 Minut, Wild Jam Trio, Reggaeside, Horpyna, Enej.
Sponsorzy: PGS, Yoona, Agencja Ochrony Skorpio.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/M14STO

* na podstawie informacji organizatora