fbpx

Fotoreportaże

Taneczna sobota w Ostródzie

Czytaj więcej...W sobotę 19 marca w Ostródzie odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego z Okazji 10-lecia Klubu FOCUS o Puchar Burmistrza Ostródy Grand Prix Polski Senior Ekstraklasa FTS. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Chór Aleksandrowa wystąpił w Ostródzie

  • Redakcja
  • Kategoria: Fotoreportaże
Czytaj więcej...Wyjątkowe widowisko. Tak w dwóch słowach można określić sobotni występ Chóru Aleksandrowa. Światowej sławy zespół wystąpił w ostródzkim amfiteatrze w ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej. Mimo wysokiej jak na Ostródzkie warunki ceny (130zł) i nie najlepszej pogody występ obejrzało blisko 2000 osób.

W czwartek oficjalnie uruchomiono fontannę, przetestowano też amfiteatr

Czytaj więcej...Blisko 2 miliony złotych kosztowała fontanna, która oficjalnie została oddana do użytku w czwartek 24 maja 2012 roku. Fontanna ma być wielką atrakcją Ostródy. Ma przyciągająć tłumy. Na pochwałę zasługuje piękne zagospodarowanie dotychczas zaniedbanego miejsca. Dziś można śmiało i bez obaw o "sąsiadów" spędzić tam czas z rodziną. Jedyne co od dawana budzi kontrowersje a po wczorajszym "oszołamiającym" pokazie wzbudziło dodatkowe pytania i niezadowolenie to koszt tego "cudeńka".

Ostróda: Festiwal Sztuk Walki

  • Redakcja
  • Kategoria: Fotoreportaże
Czytaj więcej...Różne style, różne szkoły, różne miasta. Co je połączyło? Festiwal sztuk walki. W niedziele ostródzki amfiteatr był areną, na której spotkali się pasjonaci sztuk walki wywodzących się z dalekiej Japonii. Wszystko w ramach Makita PGN Fight & Art Festival.

Amfiteatr z flagą w tle

Czytaj więcej...Środa 2 maja 2012 była dniem dwóch wydarzeń. Pierwsze to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej po raz pierwszy w historii zorganizowany przez Urząd Miasta. Rozpoczęło się o godz. 10:00 15 minutową uroczystością przy bramie Białych Koszar. Ciąg dalszy, czyli rozdawanie flag miało miejsce w amfiteatrze. Drugim wydarzeniem był dzień otwarty amfiteatru. Mieszkańcy mogli przez dwie godziny oglądać najnowsze "dziecko" ostródzkiego samorządu. Mogli, ale nie przybili zbyt licznie. Około 300 osób przewinęło się przez amfiteatr między godz. 14 a 16. Licznie za to przybyli samorządowcy. W szczególności aktualni zwolennicy tych inwestycji.

Orszak przeszedł ulicami Ostródy

  • Redakcja
  • Kategoria: Fotoreportaże
Czytaj więcej...W niedzielę 6 stycznia 2013 roku po raz pierwszy Orszak Trzech Króli odbył się w Ostródzie. Inicjatywa, która w obecnej formie jest organizowana od 2009 roku przyciągnęła tłumy mieszkańców, którzy w barwnym korowodzie, z symbolicznymi papierowymi koronami na głowach maszerowali ulicami Ostródy, wspólnie śpiewając kolędy.

I półmaraton za nami

  • Redakcja
  • Kategoria: Fotoreportaże
Czytaj więcej...W sobotę 21 kwietnia w Ostródzie odbył się I Półmaraton Ostródzki. Na stracie stawiło się blisko 250 zawodników w różnym wieki, którzy przyjechali z różnych stron kraju. Pozytywne opinie wyrażane przez uczestników zdają się potwierdzać udany debiut tej imprezy w Ostródzie. Kolejna taka impreza biegowa być może już jesienią tego roku.