Wielka Majówka 2011

DEZERTER, PAPRIKA KORPS, POSITIVE, THE CUFFS oraz KABOOM! i Applemint wystąpią 30 kwietnia w Ostródzie. Będzie to kolejna impreza z cyklu WIELKA MAJÓWKA. Na dziedzińcu ostródzkiego zamku od godziny 17.00 rozbrzmieją dźwięki muzyki z gatunków  reggae, rock’n’roll, punk rock … wszystkie zespoły za nie odpowiedzialne niewątpliwie zasługują na uwagę, zatem zapraszamy w ostatnią sobotę kwietnia do Ostródy - będzie się działo!

DEZERTER
Zespół powstał w maju 1981 r. w Warszawie. Pierwszy skład to: Robert „Robal” Matera – gitara, voc., muzyka; Krzysiek Grabowski – perkusja, teksty i Darek „Stepa” Stepnowski – bas. Po pewnym czasie dołączył Darek „Skandal” Hajn – voc. Grupa przyjęła prowokacyjną wtedy nazwę SS-20 (były to radzieckie rakiety z głowicami nuklearnymi), a swój debiut koncertowy miała na Mokotowskiej Jesieni Muzycznej w listopadzie 1981 r. W stanie wojennym SS-20 został zmuszony zmienić nazwę i już, jako DEZERTER udał się w trasę koncertową z zespołami: TZN Xenna i Deuter (słynna Rock Galicja’82).
Pod koniec 1983 roku Dezerter nagrał singla dla Tonpressu: „Ku przyszłości” (4 utwory: „Ku przyszłości”, „Spytaj milicjanta”, „Szara rzeczywistość”, „Wojna głupców”). Jednak brak możliwości nagrania pełnej płyty skłoniły muzyków do założenia własnego mini wydawnictwa Tank Records. Jego nakładem ukazały się dwie kasety: „Jeszcze żywy człowiek” (koncert z Jarocina’84) i „Izolacja” (koncert Dezertera z Hybryd plus utwory nowofalowych zespołów radzieckich). W 1985 roku odszedł z zespołu Stepa, zastąpiony wkrótce przez Pawła Piotrowskiego. W następnym roku ze śpiewania zrezygnował Skandal (zmarł w 1995). Funkcję wokalisty ponownie przejął Robal. W 1985 roku ukazały się dwie składankowe płyty: „Fala”, na której obok m.in. utworów Siekiery, Kryzysu czy Izraela, znalazły się też utwory Dezertera: „Nie ma zagrożenia” i „Plakat” oraz „Jak punk to punk”, na której pojawiły się piosenki „Nie ma nas” i „Uległość”.
Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rock'n'Roll pierwszej długogrającej płyty Dezertera – „Underground Out Of Poland”. Dzięki operatywności ówczesnego menedżera grupy – Maćka Chmiela – w 1987 r. został nagrany pierwszy (ocenzurowany) LP „Kolaboracja”.
Rok 1989 to kolejna płyta „Kolaboracja II”, a 1990 – „Wszyscy przeciwko wszystkim” (wydana w Polsce i we Francji) oraz dwumiesięczna trasa po Szwajcarii, Niemczech, Francji, Holandii, Japonii. Dwa lata później ukazał się album „Blasfemia”, a w 1993 r. „Jak powstrzymałem III wojnę światową” – zbiór archiwalnych nagrań Dezertera oraz cztery piosenki z udziałem Katarzyny Nosowskiej. W 1993 r. po raz kolejny nastąpiła zmiana basisty, na miejscu Pawła na krótko pojawił się Mariusz „Zyziek” Zych. Latem 1994 roku Dezerter (w składzie: Robert Matera i Krzysiek Grabowski) nagrał album „Ile procent duszy?”.
W tym samym roku powstał film o grupie: „Dezerter – nie ma zagrożenia” (zrealizowany przez Pawła Konnaka). Kolejna płyta zespołu: „Deuter” (1995) to przypomnienie utworów zespołu Deuter zaśpiewanych przez Pawła „Kelnera” Rozwadowskiego. Na basie zagrał Tony von Kinsky (zrezygnował z grania w zespole w 1999 i został zastąpiony przez Jacka Chrzanowskiego). Kolejne albumy to: „Mam kły mam pazury” (1996), „Ziemia jest płaska” (1997) i „Decydujące starcie” (2001), który po raz kolejny został nagrany w dwuosobowym składzie: Matera-Grabowski.


Rok 2002 obfitował w ciekawe koncerty, z których najważniejsza była trasa po Belgii, Holandii i Anglii z francuskim zespołem La Fraction. Największym wydarzeniem w jej trakcie był wspólny występ w londyńskiej Astorii dla kilku tysięcy osób. Na większości koncertów w 2002 r. gościnnie występowała Katarzyna Nosowska. W tym roku ukazały się również kompaktowe wznowienia archiwalnych płyt zespołu. Rok 2003 to m.in. trasa koncertowa z Moskwą, a także udział w festiwalu PRL w Warszawie i Katowicach. Dezerter zagrał tam obok m.in. KSU, Armii i Kultu.
W czerwcu 2004 r. ukazała się płyta: „Nielegalny zabójca czasu”. Jest to pierwsza płyta nagrana z nowym basistą Jackiem Chrzanowskim. Znalazło się na niej 14 utworów. Produkcją i organizacją nagrań zajął się sam zespół. Album był promowany jesienną trasą koncertową, na której gościem była grupa Akurat.
W kwietniu 2005 r. ukazało się pierwsze w historii zespołu DVD. Płyta zawiera zapis koncertu na X Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Zamieszczono na nim również wywiad z zespołem ilustrowany archiwalnymi materiałami.
Wiosną 2006 r. zespół zagrał kilka koncertów w Polsce i Niemczech (Berlin, Brema, Hamburg). 24 kwietnia miał swoją premierę dwupłytowy album „Punk’s Not Jazz”, na którym zebrane zostały najpopularniejsze piosenki Dezertera. Wydawnictwo związane było z 25. urodzinami zespołu.
W kolejnych latach Dezerter prowadził głównie działalność koncertową. Wśród najważniejszych występów wymienić można: festiwale: Rock For People w Czechach (2006), Jarocin (2007), OFF Festival (2007), Węgorzewo (2008), koncerty w Edynburgu (2008), w Warszawie – akcja „Ratuj Tybet” (2008) i Berlinie (2009).
W maju 2009 r. zespół zarejestrował piosenkę „Śpiew murów” do słów Tadeusza Gajcego, która ukazała się na płycie „Gajcy” wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego, przypominającej wiersze poety w aranżacjach polskich zespołów alternatywnych.

W listopadzie 2009 r. grupa wystąpiła w USA (Nowy Jork i Chicago). W Nowym Jorku Dezerter był gościem festiwalu „Walc Rebeliantów: Muzyka Undergroundowa zza Żelaznej Kurtyny”, współorganizowanego przez Instytut Kultury Polskiej. Impreza, wsparta panelem dyskusyjnym z udziałem muzyków, przybliżała Amerykanom życie społeczne i kulturalne w Europie Wschodniej przed rokiem 1989.
Kolejne miesiące to praca nad nowymi piosenkami zwieńczona sesją nagraniową w lipcu i sierpniu 2010 r. W międzyczasie zespół wystąpił na trzech ciekawych imprezach: w Toruniu w ramach festiwalu filmowego Tofifest (piosenki Dezertera pojawiły się w dwóch znakomitych polskich filmach: „Dom zły” i „Wszystko co kocham”), w Jarocinie ze specjalnym programem „Kłam TV”, a także na Puntala Rock Festival w Finlandii.
Nowy album zatytułowany „Prawo do bycia idiotą” ukazał się w październiku 2010roku.

Dezerter to:
Robert Matera – gitara, śpiew
Krzysiek Grabowski – perkusja, teksty
Jacek Chrzanowski – bas
http://www.dezerter.com
http://www.myspace.com/dezerter
http://www.youtube.com/dezertertv

PAPRIKA KORPS
Formacja z Opola swoją muzykę określająca mianem heavy-reggae. Pierwszy tak często koncertujący zagranicą polski zespół z kręgu muzyki reggae. Wystąpili już w ponad 25'ciu europejskich krajach i w większości z nich zapraszani są regularnie na trasy koncertowe.
Oto suche daty i cierpkie fakty z historii zespołu:
  • 1995 - powstanie zespołu. Nazwa grupy pojawiła się około roku później.
  • 13 kwietnia 1996 - pierwszy koncert zespołu w opolskim klubie "Dworek".
  • 1997 - zarejestrowanie w swarzędzkim studio "Czad" pierwszego niewydanego materiału zespołu.
  • 1999 - zarejestrowanie debiutanckiego albumu "Kolejny Krok" również w swarzędzkim studio "Czad". Materiał w listopadzie 1999 r. ukazał się na kasecie nakładem wydawnictwa W Moich Oczach.
  • Sierpień 2000 - pierwsza trasa koncertowa Paprika Korps obejmująca 11 polskich miast, w tym festiwal w Bielawie.
  • Grudzień 2000 - pierwszy koncert za granica w niemieckim Goerlitz.
  • Marzec 2001 - zespół bierze udział w drezdeńskim festiwalu Back To The Roots
  • 10 sierpnia 2001 - ukazanie się kolejnego albumu zespołu: "Przede Wszystkim Muzyki". Wydawcą było znowu W Moich Oczach, a utwór "Facts of Life" stał się powerplay'em w prężnie działającej wówczas Radiostacji.
  • Maj 2002 - pierwsza międzynarodowa trasa Paprika Korps składająca się z 21 koncertów w Polsce, Czechach, Niemczech, Słowenii i Chorwacji.
  • Marzec 2004 - ukazanie się trzeciego oficjalnego materiału grupy "Telewizor" nakładem już własnego wydawnictwa Karrot Kommando.
  • Wrzesień 2005 - Zarejestrowanie koncertu w fińskim Tampere, który z okazji 10-lecia istnienia zespołu ukazał się następną wiosną, jako album "Koncert W Tampere / Konsertti Tampereella" wydany również przez Karrot Kommando
  • Marzec 2006 - Pierwsze koncerty poza kontynentem europejskim w rosyjskim Nowosybirsku i Tomsku.
  • Marzec 2007 - Ukazuje się piąty oficjalny album grupy pt. "Magnetofon".

Skład zespołu (niezmienny od 1999 roku):
Piotr Maślanka - instrumenty klawiszowe, wokal
Marcin Matlak - gitara, wokal
Łukasz Rusinek - gitara
Aleksander Żeliźniak - perkusja
Tomasz Krawczyk - bas
Jakub Łukaszewski - konsoleta, efekty, (wcześniej instrumenty perkusyjne)
http://www.myspace.com/paprikakorps

POSITIVE
Zespół powstał we wrześniu 1986 roku w Ostródzie. Początkowo nazywał się Rzeka Czasu, by po kilku miesiącach działalności zmienić nazwę na Positive Vibration. W pierwszym składzie grali: Jacek ”Jahkson” Straszewski, Piotr ”Piter” Kolaj, Grzegorz „Dezi” Prezgot, Mariusz „Marian” Ślusarski, Leszek „Koza” Kozicz, Leszek „Bolek” Bracki. Lata ’86-’92 to wiele koncertów w miastach północno-wschodniej Polski, min. na Muzycznym Campingu w Brodnicy. Od samego początku inspiracją dla zespołu była muzyka reggae, oprawiona w bardzo polityczne teksty, dzięki którym w latach radykalnej komuny, często koncerty zespołu przerywano, wyłączając nagłośnienie. Do najbardziej znanych utworów z tamtego okresu działalności należały „Pinochet”, „Dzieci Slumsów”, „Demonstracje”. Niestety nie zostały zarejestrowane żadne nagrania z tamtego okresu działalności kapeli. W roku 1992 zespół zawiesił działalność. Jahkson zostaje współzałożycielem toruńskiej formacji Transformers, Reszta kapeli udziela się w różnych innych projektach muzycznych min. Magister z Wyciętą Przysadką Mózgową czy Shalalana. Jesienią 1994 r. członkowie kapeli spotkali się ponownie pod skróconą już nazwą Positive. Muzycznie poruszali się w klimatach Bad Brains lub znanego w tamtych czasach Helmet. Zespół tworzyli wtedy Jahkson, Piter, Marian oraz nowy członek Rostek. W 1995 roku wystąpili na festiwalu Granzenlos w Osterode am Harz w Niemczech u boku bardzo znanych kapel ( min. Die Schroders). Plonem tamtego okresu działalności jest płyta „Break the Code” wydana własnym sumptem wiosną 1996 roku. Niedługo po tym Positive po raz kolejny zawiesza działalność, tym razem na dłużej. W roku 2003 nastąpiła kolejna odsłona zespołu  oraz nowy skład, w którym grają muzycy znani już z działalności w innych ostródzkich zespołach.  Kapela występowała min. na największym zimowym festiwalu reggae „Afryka 2004” i „2010” w Toruniu oraz została zaproszona, jako gość na część trasy „Pankyreggaeparty” wraz z zespołami Habakuk, Proletaryat, Farben Lehre. Wystąpiła również na największym w Europie Wschodniej festiwalu muzyki reggae „Ostróda Reggae Festiwal” oraz na wielu innych koncertach i festiwalach w latach 2004-2005. Wokalistą w tamtym okresie był Krzysztof „Steppa” Michalski. W 2006 roku zespół nagrał „Positive Riddim”, melodię, która stała się oficjalnym hymnem ostródzkiego festiwalu. Swoje wersje tego numeru nagrali światowej sławy muzycy min. Earl 16 /JAM/, Omar Perry /JAM/, Rootz Underground /JAM/, Dubtonic Kru /JAM, Full Focus Production /SE/, Franziska IT/, No More Babylon /FR/, United Flavour /CZ/, Rebel Control /GB/, Terrakota /POR/, Xova /GB/, Yaz Alexander /GB/ oraz polscy wokaliści Broda /Habakuk/, Jarex i Monia /Bakshish/, Mercedes /RAP/. W listopadzie 2010 roku do zespołu wraca jeden z jego założycieli Jacek „Jahkson” Straszewski. W 2011 roku Positive planuje nagranie nowej płyty, na której znajdzie się kilkanaście kompozycji w stylu określanym przez zespół, jako other reggae music/rootz vibration style.

Skład zespołu:
Agnieszka „Aga” Karłowicz – ocal
Jacek „Jahkson” Straszewski – ocal
Piotr  „Piter” Kolaj-bass, vocal
Mariusz „Marian” Ślusarski-perkusja
Grzegorz „Borys” Borkowski-gitara
Bartłomiej „Bartek” Jursza- gitara
www.positive.pl/positive

THE CUFFS
Zespół powstał w styczniu 2005 roku w Morągu, jako nowy rock’n’rollowy projekt zaprzyjaźnionych muzyków rodem z Warmii i Mazur, Kujaw i Mazowsza. Członkowie założyciele mieli za sobą różnorodne doświadczenia muzyczne zdobyte w czołowych kapelach polskich scen punk, hc i psycho-rockabilly takich jak Skarpeta, Robotix, Schizma, In Spite Of czy 666 Aniołów.
Pierwsze próby przeprowadzane w zasypanym typowo white-trashowym śniegiem pięknym mieście Morąg zaowocowały nagraniem materiału demo zatytułowanego „Sun City Rockers”, który dość szybko przyniósł duże zainteresowanie muzyką zespołu jak również umowę na wydanie pierwszej płyty z niezależna wytwórnia Jimmy Jazz Records.
W sierpniu 2005 The Cuffs rozpoczęli nagrywanie swego debiutanckiego albumu w olsztyńskim „STUDIO X” , a realizacją i masteringiem zajął się Szymon Czech. Kilka dni ciężkiej pracy i równie ciężkiej zabawy przyniosło zestaw 14 wybuchowych rockandrollowych  numerów. Takiego połączenia rockandrollowej pasji i punkrockowej agresji, podrasowanych pełnym werwy wykonawstwem, ognistym brzmieniem i znakomitą angielszczyzną (a właściwie amerykanizną) wokalisty, jeszcze nie słyszano w Polsce. Muzyka klimatem nawiązująca do takich klasyków jak MOTORHEAD, RAMONES, MISFITS czy SOCIAL DISTORTION, przeznaczona dla tych, których serca biją szybciej, kiedy słyszą TURBONEGRO, ZEKE, THE BONES, TURBO A.C.’S...jak na polskie swojskie warunki absolutna nowość! Płyta zatytułowana "Rock On" została wydana na początku 2006 roku, a takie kawałki jak znane już z demo "Sun City Rockers" i "Radioactive Whisky" oraz "Punx Undead", "Who's Next", "Lord of Dark Rhythm" czy "Used to Own" (w polskiej wersji lepiej znany, jako "Środkowy") stały się obowiązkowymi punktami programu koncertowego "Kajdanek". Na płycie znalazły się również dwa covery: "Bullet", w oryginale The Misfits, oraz "Bomber" Motorhead w polskiej wersji językowej, jako ukryty bonus.
Po wydaniu płyty zespół oddał się temu, co każdy prawdziwy rockandrollowiec lubi najbardziej, czyli...ostremu koncertowaniu w całym kraju i nie tylko. Do najważniejszych koncertów w okresie 2006-2007 należały występy na Mentor Skateboarding Session w Toruniu (dwukrotnie), Muszla Fest w Bydgoszczy, MORROCK FEST w Morągu (nagroda publiczności), 10-lecie zespołu KUŚKA BROTHERS w olsztyńskim Amfiteatrze, SPINACZ FESTIWAL w Kolbuszowej, V8 FEST w warszawskim CDQ (m.in. z 2nd District z Berlina), OPEN AIR FEST 2007 w Złotowie, BDG PUNK FEST w bydgoskiej Estradzie oraz koncert w berlińskim Pirate Cove. Fragmenty koncertów ze Złotowa i Bydgoszczy złożyły się na program Xawerego Żuławskiego pokazywany w ramach cyklu Poza Kontrolą w TVP Kultura.  
Wzbogaceni o doświadczenia koncertowe pod koniec 2007 The Cuffs byli gotowi na nagranie drugiej płyty. Sesja miała miejsce w morąskich kazamatach i schronach z czasów 2 wojny światowej pod czujnym okiem młodego, zdolnego realizatora Michała "Miotły" Grabowskiego. Owoc tych wysiłków, płyta pt. "Songs of Demolition" ujrzała światło dzienne na początku roku 2008 nakładem nowej niezależnej wytwórni Burning Chords Records. W porównaniu z pierwszą płytą jest to materiał zdecydowanie bardziej osadzony w konkretnej stylistyce punk'n'rollowej, a do najciekawszych kawałków należą "Second Coming", "White Trash Sweet", "IYCR" oraz "Hellbound, Baby". Tradycyjnie nie zabrakło coveru, tym razem padło na "I Got Stripes" Johnny'ego Casha, w mocno rockabillowej wersji wzmocnionej gościnnym kontrabasem Plebana z The Kolt. Płyta spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem zarówno wśród publiczności jak i krytyków, w których wyjątkowo zgodnej opinii The Cuffs dopracowali się na niej swego własnego, rozpoznawalnego brzmienia.
Rok 2008 to również szereg udanych koncertów, m.in. w ramach festiwalu GLOBALTICA w Gdyni (u boku nowojorskiego Turbo A.C.'s) czy też łódzkiego HARDFESTU (m.in. razem z Discipline z Holandii). Początek 2009 r. to dla The Cuffs przede wszystkim zmiana w składzie: w miejsce Johnny'ego Solo, który grał w kapeli niemal od początku i uczestniczył w nagraniu obu płyt, pojawił się Kobzy King (znany z takich zespołów jak Borsux Bros czy Triquetra). W lipcu 2009 ukazuje się  EPKA THE CUFFS „CONSPIRACY” z 4 nowymi numerami, którą można całkowicie legalnie i za darmo ściągnąć z www.myspace.com/thecuffsrockon
13 LUTEGO 2010 roku nakładem białostockiego Black Fox Rec. ukazała sie składanka w hołdzie grupie Danzig . Jej tytuł to "THE DARK SIDE OF THE BLUES – A TRIBUTE TO DANZIG" a THE CUFFS zaprezentowało na niej swoją wersję "Mother".  Jesienią 2010 ukazała się składanka „TRIBUTE TO RAMONES” gdzie będzie też można usłyszeć THE CUFFS w coverze „I just wanna have something to do’. 29 października w warszawskiej Proximie The Cuffs supportował Marky Ramone Blitzkrieg, czyli projekt ostatniego żyjącego członka legendarnych RAMONES.
Nowa płyta THE CUFFS  pt „Blood,Rhythm & Booze” ukaże się na początku 2011 roku , a wydawcą jest Spook Records. Takiej dawki zmutowanego rock’n’rolla jeszcze w Polsce nie słyszano....
THE CUFFS :
MAX ROCKATANSKY - wokal
PONCHO BADGER – gitara
KOBZY KING - gitara
HUBBY AINSZTAIN - bas
ARCHIE WALKER – bębny
www.myspace.com/thecuffsrockon

KABOOM!
Nazwa zaczerpnięta z komiksów. Symbolizuje przede wszystkim energię Zespół zakładali w 2005 r.: Leszek „Lesiu” Jankowski, Henryk „Mr.Klex” Rogoziński, Sebastian „Strychu” Strycharczuk i Radosław „Radek” Czerwiński. Sama idea powstania grupy ma raczej dramatyczne podłoże. Wcześniej „Lesiu” i „Radek” grali w zespole SUOŃCE, do którego dołączył „Mr.Klex”. Perkusistą grupy był Tomasz „Tośka” Szeląg. „Tośka” zmarł nagle w styczniu 2005 r. W lutym tego samego roku odbył się koncert poświęcony pamięci zmarłego przyjaciela. Podczas tego występu działalność zakończył SUOŃCE. Narodziła się natomiast idea by tworzyć nadal m.in. w hołdzie nieżyjącemu przyjacielowi. Tak narodził się KABOOM! Zespół zwyciężył podczas koszalińskiego festiwalu rockowego „Generacja” w 2006 r. Kaboom! był również zwycięzcą festiwalu rockowego „Ost-Rock” w 2007 r. w Ostródzie W 2007 r. podczas festiwalu „Rockowania” w Mławie wokalista Kaboom! zdobył nagrodę dla najlepszego wokalisty przeglądu W 2010 r. zespół zdobył II miejsce podczas finału przeglądu „Rock W Starym Kinie” w Ustce. Kaboom! ma na swoim koncie dziesiątki koncertów i kilka nagrań demo ...

Leszek "Lesiu" Jankowski - gitara
Sebastian "Strychu" Strycharczuk - perkusja
Henryk "Pan Kleks/Kudłaty" Rogoziński - bas
Radosław Czerwiński - vocal
jesteśmy na facebooku - pisane bez "!", jako osoba publiczna
dodatkowo: www.myspace.com/kaboomfromkoszalin

APPLEMINT
Zespół powstał w roku 2007 w Morągu w klubie garnizonowym. Inicjatywę powstania zespołu podjęło dwóch wagarowiczów z technikum, którzy regularnie uciekali z lekcji w-fu. zespół od początku nastawiał się na granie wesołego Punk rocka. Zanim Zespół zagrał pierwszy koncert do zespołu dołączył gitarzysta solowy i basista. Zespół ma za sobą liczne koncerty m.in. z zespołami: KRYZYS, THE KOLT, THE CUFFS, BORSUX BROS . W roku 2008 APPLEMINT nagrywa 4 utwory, jesienią 2009 następne 5 numerów. W roku 2009 zespół zagrał na małej scenie festiwalu EKO UNION OF ROCK w Węgorzewie. Jesienią tego samego roku zespół zajmuje 3 miejsce na ostródzkim OsT-RocK UndergrounD FesT 2009. Rok później podczas olsztyńskich juwenaliów brał udział, zakwalifikował się i wystąpił na festiwalu Kortofest 2010. We wrześniu odbyła się premiera płyty Muzyczna Warmia i Mazury, na której dzięki współpracy z portalem www.muzycznyelblag.pl znajduje się utwór Fuck School Go Skate.
www.myspace.com/applemintmorag

30 kwietnia 2011 Dziedziniec Zamku w Ostródzie rozpoczęcie imprezy godzina 17.00. Bilety  do nabycia w CK w Ostródzie (zamek) w cenie 25 zł przedsprzedaż 35 zł w dniu koncertu oraz w rezerwacji internetowej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Wielka Majówka na FB www.facebook.com/WielkaMajowkaOstroda

Organizatorzy:
Biuro Promocji Miasta Ostróda, Positive Music Promotion , G.@rt
Patronat Honorowy Burmistrz Miasta Ostróda
Sponsorzy:
Yoona, Restauracja Luis, SukcesPlus
Patronat medialny:
Band.pl, Olsztyn Old Underground, OstrodaOnline.pl, Radio Mazury, UWM FM, Independent.pl, Fabryka Zespołów, Gazeta Olsztyńska.

Serdecznie Zapraszamy.