___

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zrozumiałem

SHAGGY & KINGFISHA NA OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL, WKRÓTCE RUSZA PROMO TOUR Z NATTALI RIZE

SHAGGY, foto: organizator
SHAGGY, foto: organizator
Gwiazdą tegorocznej edycji Ostróda Reggae Festival z pewnością będzie Shaggy (12.08), który na festiwalu wystąpi po raz pierwszy. Na Red Stage pojawi się również nowe odkrycie australijskiego reggae, grupa Kingfisha. Już 7.04 rusza wspólny promo tour festiwalu z Regałowiskiem w Bielawie, którego gwiazdą będzie Nattali Rize ze swoim australijsko-jamajskim zespołem. Karnety do Ostródy do końca marca kosztują 180 PLN. Wyłącznie na promo tour będzie je można kupić w specjalnej cenie 170 PLN.

SHAGGY

SHAGGY, foto: organizator
SHAGGY, foto: organizator
Zdobywca wielu Grammy i jeden z najważniejszych jamajskich artystów cieszy się nieprzerwanym sukcesem w świecie reggae/dancehall, a jego wpływ na globalny pop jest niepodważalny.

Jest jednym z niewielu artystów reggae, którym udało się dotrzeć na top sprzedaży albumów i singli pop w USA, nie wspominając wielu innych krajów, gdzie osiągnął wielki sukces.

Urodził się w 1968 roku w Kingston na Jamajce i naprawdę nazywa się Orville Richard Burrell. Pseudonim Shaggy zyskał jeszcze jako dziecko od bohatera ze „Scooby-Doo”. W wieku 18 lat osiedlił się z matką w Nowym Jorku, gdzie zaczął nawijać w sound systemie Gibraltar Musik. Jego cover hitu ska Folkes Brothers "Oh Carolina" (1993) natychmiast stał się globalnym przebojem dosłownie wszędzie. Shaggy podbił świat płytą  “Boombastic” (1995). Utwór tytułowy sprzedał się w nakładzie ponad miliona sztuk, a płyta spędziła rok na pozycji 1 listy przebojów albumów reggae Billboard. Zdobyła nagrodę Grammy za najlepszy album reggae. Rok 2000 to jedna z najlepiej sprzedających się płyt reggae w historii “Hot Shot”. Ważnym albumem był “Intoxication”, nominowany do Grammy, z hitami jak "Church Heathen". W 2007 roku Shaggy otrzymał na Jamajce Order of Distinction. Rok później zaśpiewał oficjalny hymn Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - "Feel the Rush". Jego ostatnim albumem jest “Out of Many, One Music” (2013) nagrany razem ze Sly & Robbie i bardzo wysoko oceniany za wspaniałe poczucie oryginalnego jamajskiego reggae. W 2012 Shaggy założył wytwórnię, Ranch Entertainment, Inc i wciąż z sukcesem wydaje kolejne single. Jest także nieprzeciętnym biznesmenem i filantropem. Zawsze żył zgodnie z założeniem, że "dużo wymaga się od tych, którzy dużo otrzymują”. Założył Shaggy Foundation, organizację zajmującą się działalnością charytatywną i wspierającą szpitale.

Boombastic

Oh Carolina

 

KINGFISHA

Kingfisha, foto: organizator
Kingfisha, foto: organizator
Tworzą ciężkie reggae i dub, powoli urastając do statusu czołowego australijskiego zespołu tego gatunku. Ta sześcioosobowa ekipa w miłość do jamajskich rytmów wplata osobistą głębię i buduje własny styl. Coś dla fanów charakterystycznej szkoły muzycznej Antypodów, szanowanej na całym świecie za zespoły pokroju Fat Freddy’s Drop.

Ich brzmienie akcentuje ciężkie i głębokie rytmy, jednocześnie robiąc wrażenie wyjątkową delikatnością i perfekcyjnymi soulowymi wokalami. Po niesamowicie przyjętym debiutanckim albumie zatytułowanym tak jak nazwa grupy i promowanym singlem “Piece of the Puzzle”, Kingfisha otrzymali propozycje tras, które zawiodły ich w takie miejsca jak kraje południowej Afryki. Na festiwalowych występach czują się jak ryba w wodzie i szybko pojawili się w lineupach czołowych imprez na Antypodach. Ostatnio Kingfisha wydali swój drugi studyjny album “Offered It Up” i w lecie grają po raz pierwszy europejską trasę, z występami m.in. na Reggae Sun Ska Festival, Rototom Sunsplash, Boomtown oraz w Ostródzie.

 

Showreel 2017

„Piece of the Puzzle”

OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL & FESTIWAL REGAŁOWISKO BIELAWA PROMO TOUR: NATTALI RIZE
Gwiazda światowego reggae, charyzmatyczna wokalistka Nattali Rize ze swoim australijsko-jamajskim zespołem i w towarzystwie polskich grup Bethel, Johny Rockers, Beniamin i DJ Makena, na trzech klubowych koncertach promować będzie swój nowy album oraz dwie czołowe polskie letnie imprezy reggae. Podczas koncertów będzie można porozmawiać z organizatorami festiwali, zakupić karnety w specjalnych cenach, a nawet zdobyć je za darmo.

NATTALI RIZE

Nattali Rize - ORF 2016, foto: Jacek Piech
Nattali Rize - ORF 2016, foto: Jacek Piech
Australijka Nattali Rize jest jedną z niewielu kobiet, którym udało się zdobyć sławę w zdominowanym przez mężczyzn świecie reggae. Jej sceniczna charyzma i wyjątkowy głos uwiodły jamajskich producentów.

Droga Nattali do sukcesu rozpoczęła się od jej australijskiej formacji Blue King Brown, z którą od ponad 10 lat koncertuje na całym świecie. Występowali przed takimi artystami jak Carlos Santana czy Damian Marley. Wydali kilka doskonałych albumów przekraczających muzyczne granice i promujących rewolucyjnego ducha pozytywnych zmian. Nattali od dzieciństwa gra na gitarze i absorbuje muzyczne mądrości odkryte w kolekcji płytowej swojej matki. Zaczynając od roli perkusjonistki na ulicznych występach, nigdy nie bała się eksperymentować. "Nie chodzi mi tylko o granie muzyki, która ładnie brzmi. To nie służy tylko zabawie: mówimy o byciu częścią ruchu, zmieniającego postrzeganie świata i pomagającego wyznaczyć ścieżki do wyższej świadomości. Muzyka jest potężną bronią w realizacji tych celów.”

Nattali Rize przynosi coś specjalnego - świadomą, elektryzującą energię, a jej koncerty pozostają w pamięci.

Nattali Rize - One People

Nattali Rize & Julian Marley - Natty Rides Again

SZCZEGÓŁY KONCERTÓW PROMO TOUR:
07-04-2017, godz. 20:00, Wrocław, Stary Klasztor, Purkyniego 1
support: Bethel, DJ Maken (JVSS)

08-04-2017, godz. 20:00, Kraków, ZetPeTe, Dolnych Młynów 10
support: Beniamin, DJ Maken (JVSS)

09-04-2017, godz. 20:00, Warszawa, Hydrozagadka, 11 Listopada 22
support: Johny Rockers, DJ Maken (JVSS)

 
Ostróda Reggae Festival - 17 edycja, 10-13 sierpnia 2017, Ostróda

Dotychczas ogłoszeni artyści: SHAGGY (JAM), STEEL PULSE (UK), DREADZONE (UK), THE SKINTS (UK), KINGFISHA (AUS)

            

 

Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19