___

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zrozumiałem

Jak w Ostródzie połączono szopkę noworoczną z bożonarodzeniową

Ilustracja
Ilustracja
W zeszłym roku tuż przed świętami, dwie ostródzkie ulice zajaśniały, jak nigdy dotąd. Stało się to za sprawą zakupu niezwykle drogich iluminacji świątecznych. Takich światłości najstarsi mieszkańcy nie pamiętają. Choć wyglądały ładnie, nie można przemilczeć kwoty, ile ta przyjemność wszystkich nas mieszkańców kosztowała. Wygląda na to, że burmistrz Czesław Najmowicz pilniejszych potrzeb nie dostrzega, postanowił więc zafundować mieszkańcom fanaberię za prawie 220 tysięcy złotych. Góra pieniędzy za kilku tygodniowe "WOW" oraz dobre samopoczucie burmistrza i kilku urzędników magistratu. Czy miasto na taki wydatek stać i jaki cel przyświecał burmistrzowi? Najprawdopodobniej inwestycji przyświecała zasada - "mamy już wszystko, więc czas na ozdoby". Pieniądze na ten świetlisty cel pochodziły bowiem z kategorii wydatków inwestycyjnych.

Kolorowe lampeczki z pewnością podobały się wielu mieszkańcom, jak kolorowe paciorki bez mała cieszyły oko. Czy zakup tak drogich lampek był niezbędny i celowy? Niestety z całą pewnością nie. Miasto w latach poprzednich też kupowało świąteczne ozdoby, lecz kosztowały one ułamek obecnej kwoty. Z powodu braku ekskluzywnych lampek nikt wtedy nie protestował. Czym zatem kierował się burmistrz podejmując tę kontrowersyjną decyzję? Czy miał być to tani chwyt marketingowy zmierzający do poprawy wizerunku, czy może coś jeszcze bardziej pokrętnego stało za decyzją przeznaczenia tak znaczącej kwoty na świąteczne światełka?

Urządźmy mieszkańcom szopkę...
Najwyraźniej powyższą ideą kierował się burmistrz decydując o tym, że w mieście powinna pojawić się nowa szopka. Świecąca stajenka miała stanąć przed jedną z parafii. Dlaczego zatem szopka nie znalazła się w zamówieniu publicznym - "Dostawa ozdób świątecznych bożonarodzeniowych"? Czym kierował się burmistrz wybierając tak nieszczęsne miejsce na jej prezentację, a była to jego osobista decyzja? Dlaczego ta a nie inna parafia miałaby być lepsza od innych?

Tradycja jest rozumem całego narodu powiadają. Jak wiemy w PRL próbowano tworzyć nowe - świeckie. Czy ostródzka szopka, skądinąd bożonarodzeniowa, instalowana ostatniego dnia roku to przejaw nowej tradycji świeckiej, dobrej zmiany, kontynuacji komunistycznych prowokacji, czy też to błyskotliwa postmodernistyczna idea łączącą religijne symbole z szarą codziennością? Wszystko to w małej prowincjonalnej Ostródzie - brawo panie burmistrzu!!!

faktura szopka
faktura szopka
W całym tym zamieszaniu skandaliczny okazał się nie tylko koszt świecidełek, ale i termin prezentacji nowej ruchomości miejskiej. Choć sama kwota przeznaczona na stajenkę nie odstaje od reszty kosztów, na tych parę niezdarnie wygiętych drutów, okręconych tanimi lampkami postanowiono wydać 24 538,50 zł, to zadziwia zgoda burmistrza na zainstalowanie tego urządzenia - uwaga - 31 grudnia! Tak, to nie pomyłka, ostatniego dnia roku!!! To tak jakby noworoczne fajerwerki burmistrz postanowił odpalić 15 stycznia, bo pogoda wtedy będzie lepsza a i dzień nieco dłuższy. Nie da się ukryć, szopka burmistrza Czesława Najmowicza stanęła dwa tygodnie po tradycyjnym terminie.

O tym jak miasto "świecidełka" zamawiało.

faktura za oświetlenie świąteczne
faktura za oświetlenie świąteczne
Procedurę zakupu oświetlenia świątecznego rozpoczęto jeszcze latem, 24 sierpnia 2016 roku. Wtedy to pojawiło się zamówienie publiczne o nazwie "Dostawa ozdób świątecznych bożonarodzeniowych". W tym zamówienie zakupu szopki nie przewidziano. Przedmiot zamówienia oraz specyfikacja z tego zamówienia publicznego okazała się zaskakująco zbieżna z oświetleniem oferowanym przez jednego producenta. Pierwsza faktura na kwotę 164 451zł trafiła do urzędu już 24 listopada 2016 roku. Dodatkowo jak co roku miasto zleciło lokalnej firmie transport, instalację, demontaż i konserwacje oświetlenia. Kwota za usługę to dodatkowe 25 tysięcy złotych z budżetu.

Kolejnym zakupem była szopka i kilka dodatkowych "lampek". Oferta została wysłana do czterech firm w dniu 18 listopada 2016 roku. Odpowiedziała tylko jedna. Nie dziwi nas to, gdyż specyfikacja ponownie była zaskakująco zbieżna z ofertą jednej z firm W dodatku to ta sama, która dostarczała nie ujęte w zamówieniu publicznym oświetlenie świąteczne dla Urzędu Miasta w Ostródzie. Za to zamówienie dostawca wystawił fakturę na kwotę 29 704,50zł.

Jak mawiają - diabeł tkwi w szczegółach. W tym przypadku ważne są daty. Oferta trafiła do wytypowanych firm w dniu 18 listopada, już po sześciu dniach, 24 listopada odpowiedziała na nie jedna, tym samym zwycięska firma. W umowie wskazano termin dostawy na dzień 18 grudnia 2016 roku. Faktura została wystawiona w dniu 22 grudnia a wpłynęła do urzędu 27 grudnia.

Teraz najciekawsze. Do umowy został sporządzony aneks zmieniający datę dostawy na 30 grudnia. Nie był to jednak zwykły aneks do umowy. Po pierwsze nie zawierał daty sporządzenia, po drugie najmniejszego śladu pieczęci wpływu do urzędu. W dodatku Urząd Miasta zrobił coś wyjątkowo dziwnego. W dniu 2 stycznia na skrzynkę redakcji otrzymaliśmy kopię aneksu bez daty wpływu do urzędu. Było to zastanawiające, dopytując o szczegóły nie spodziewaliśmy się kolejnej niespodzianki. Po kolejnej prośbie o ustalenie dokładnej daty wpływ aneksu, otrzymywaliśmy dokładnie ten sam dokument, ale już z odręcznie dopisaną datą z dnia 12 grudnia 2016 roku!

To nie koniec atrakcji, wszystko wskazuje na to, że urzędnicypodpisali aneks do umowy, której formalne nie posiadali, lub w najlepszym wypadku nie posiadali kopii podpisanej przez wykonawcę. Aneks do umowy rzekomo wpłynął bowiem do urzędu już 12 grudnia, natomiast podpisana przez wykonawcę główna umowa do urzędu dotarła formalnie dopiero po dwóch tygodniach - 27 grudnia! To nie pierwszy taki przypadek, który mamy udokumentowany, kiedy to własnoręczny podpis jednego z pracowników, na świstku papieru, jest "potwierdzeniem" wpływu dokumentu do urzędu.

Dodatkowy absurd tego nieszczęsnego aneksu polega na tym, że zmienia on termin dostawy przedmiotu, który zgodnie z warunkami zamówieniem i powszechną tradycją powinien stanąć przed Bożym Narodzeniem. Tym sposobem szopka zorganizowana przez burmistrza, stanęła w Ostródzie zgodnie z nową świecką tradycją ostatniego dnia roku.

Sprawdziliśmy, jak wyglądało zamawianie iluminacji świątecznych w poprzednich latach. Kwoty pochodzą z publicznego rejestru urzędu miejskiego. Należy jednak zaznaczyć, że dane podawane w zestawieniach dostępnych w Biuletynie Informacji PUblicznej nie są kompletne. W wielu przypadkach brakuje umów o znacznej wartości. Będzie to przedmiotem odrębnej publikacji.

Rok 2014
2 600 zł - oświetlanie
22 000zł - instalacja

Rok 2015
11 728,58 zł - oświetlenie
21 525 zł - instalacja

Rok 2016
194 155,50 zł - oświetlenie
25 000 zł - instalacja

Dla pokazania skali wydatku, podajemy wybrane zadania zrealizowane przez samorząd w 2016 roku. Warto zastanowić się, co jest ważniejsze dla mieszkańców - lampki świąteczne, nowa droga, oświetlenie uliczne, etc.

Rok 2016
122 000 zł - Realizacja zajęć wychowania fizycznego na pływalni oraz programu "Umiem pływać"
138 906,88 zł - Modernizacja instalacji c. o. Zespół Szkolno-Przedszkolny ul. Plebiscytowa w Ostródzie
148 000 zł - budowa toru pumptrackowego
84 900 zł - Budowa miejsc postojowych ul. Kopernika 25
71 445,72 zł - Budowa oświetlenia ulicznego przy ul. 21 Stycznia, Plebiscytowa
81 072 zł - Budowa oświetlenia ulicznego ul. Wybickiego i ul. Turystyczna w Ostródzie
149 218,50 zł - Parking hala MOS przy ul. Piłsudskiego w Ostródzie
103 990 zł - Parking przy ul. Kościuszki w Ostródzie
97 047 zł - Ogrodzenie SP 2 w Ostródzie
25 000zł - Wykonanie aktywnych przejść dla pieszych ul. Jaracza i ul. Plebiscytowa w Ostródzie

Zorganizowana przez burmistrza iluminacja znacznie przewyższa wszystkie te wydatki.

 Kwoty za wybrane elementy oświetlenia  Kwoty za wybrane elementy oświetlenia
 Kwoty za wybrane elementy oświetlenia  Kwoty za wybrane elementy oświetlenia
 Kwoty za wybrane elementy oświetlenia  Kwoty za wybrane elementy oświetlenia
 Kwoty za wybrane elementy oświetlenia  Kwoty za wybrane elementy oświetlenia
 Kwoty za wybrane elementy oświetlenia  Kwoty za wybrane elementy oświetlenia

Komentarze  
# RE: Jak w Ostródzie połączono szopkę noworoczną z bożonarodzeniowąLeszek 2017-01-29 20:45
Widać 10 cio tysięczny nieźle wystawił Najmowicza na strzał. Coraz bardziej widać że chce chłopa utopić chyba sam się pcha na burmistrza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# No to już wiadomoGrzegorz 2017-01-30 10:42
za co te wszystkie premie. Skandal! Wszystko wskazuje na to, że miastem rządzi "ryży" razem ze swoją "premiową spółką". Przekręt goni przekręt! Brak słów! Panie Burmistrzu czas się ocknąć i zrobić porządek z tym "doborowym" towarzystwem inaczej ten "statek" pójdzie na dno!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Ozdoby?Anonim 2017-01-30 10:47
Kto teraz kupuje takie "świecidełka"?To jest ewidentny przekręt! Większość miast decyduje się na wyświetlane iluminacje a nie takie wiszące tandetne ozdóbki, ale jak widać pan, który dostał 10 tyś premii ma inny gust...ciekawe a może ten jego gust ma jeszcze jedno dno...dno jego kieszeni...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Dobra zmianaw PiSdu 2017-01-30 11:44
Nikt już im nic nie może zrobić, dlatego puszczą miasto z torbami bo nowe idzie, nowa dobra zmiana w PiSdu. W mieście syf, drogi i chodniki nie posypane a tu wały jak tralala.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# I to jużśmieszne nie jest. 2017-01-30 13:01
Ostrodzianie chyba już zrozumieli,jaki popełnili błąd przy urnie.DOBRA ZMIANA?Ale dla KOGO???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# rozrzutność nie ma granicotu 2017-01-30 14:15
Zrobił na Forest z Ostródy dyskotekę ale taką wieś śpiewa i tańczy a kasiory popłynęło dużym strumieniem. Mówi, że oszczędza tylko na czym i gdzie. Komu te świecidełka potrzebne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# PiS?Marek 2017-01-31 12:56
O ile wiadomi Szanowny Pan Gniesek nie jest PiS-u. To jest świetny manipulator, tak bardzo osaczył ze swoimi przydupasami burmistrza, że nie można nawet wejść do sekretariatu, bo ten w sekundę się tam zjawia. A może on ma w gabinecie jakiś specjalny podgląd? Może Pan burmistrz jest zastraszony przez Gnieska? Szanowny Panie Burmistrzu czas się obudzić, bo jak tak dalej pójdzie to z naszego miasta zostaną zgliszcza!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# PRLbis w PiS 2017-01-31 16:45
O to właśnie tym ludziom chodzi, rozwalić co jeszcze się da, zniszczyć wszystko a na zgliszczach zbudować nową Wielką Polskę Katolicką, czarną dziurę, nasz przyszły nowy dom.

Niech się mury pną do góry, kiedy dłonie chętne są, budujemy betonowy, nowy dom. ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# sesjaan 2017-01-31 16:47
www.youtube.com/.../

Bardzo proszę radnego Krajewskiego, żeby nie zostawiał Ostródy w rękach Najmowicza i Geska.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# dobreTomek 2017-01-31 17:01
Nie wtóruj sam sobie proszę :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: dobre@ 2017-01-31 17:19
Cytuję Tomek:
Nie wtóruj sam sobie proszę :-)


Po sobie przecinek Tomku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Jak w Ostródzie połączono szopkę noworoczną z bożonarodzeniowąPiotr 2017-01-31 20:39
W urzędzie mówią że Gesek za parę tysięcy wyposażył swój gabinet w wypasione niemieckie donice i kwiaty. A to se lata w zimę zapragnął ponoć z poznańską palmiarnią o prym walczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# śmiesznyTomek 2017-02-02 20:35
Dariusz a skąd wiesz, przecież Ciebie tam dawno nie było :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: śmiesznyPiotr 2017-02-02 23:09
Norbert to ja Piotr. Kwiatki drogie ale zajście ładne. Szkoda tylko że podatnik za to zapłacił.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Jak w Ostródzie połączono szopkę noworoczną z bożonarodzeniowąKazimierz 2017-02-01 13:08
Ludzie, powaliło Was doszczętnie?! Pseudo dziennikarzyna jakaś rzuca Wam tanią sensację a Wy się podniecacie!!!!
Przynajmniej miasto pięknie przystrojone na święta było!!! Mówienie, że to jakieś wielkie pieniądze na to wydano to gruba przesada.
Nie dajmy się zwariować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Ta tania sensacja,jak to nazwałeś 2017-02-02 10:38
drogo kosztowała podatników. Nie obrażaj człowieka. Wykonal kawał dobrej roboty. Panie Jacku,tak trzymać!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Jak w Ostródzie połączono szopkę noworoczną z bożonarodzeniowąTomek 2017-02-01 19:25
Jacku ale 10cio tysięczny pojechał Ci po ambicji. Chłopaczkowi nerwy puszczają. Człowiek na takim stanowisku media obraża. Odważny pajac.Może warto o nim opisać jego podboje, w Ostródzie wiedzą jakie. Niech on się w końcu robotą zajmie a nie pluje na mieszkańców. Zajmuje się tylko plotami, żałosny to człowiek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Jak w Ostródzie połączono szopkę noworoczną z bożonarodzeniowąBolek 2017-02-02 11:06
Media, to brzmi dumnie, ledwo zipią więc myślą, że od napisania paru bzdur czytelników przybędzie.
Jedne medium tylko papierowe, bzdury wypisywało, porządnych ludzi obrażało i już go nie ma. Kiedyś to była porządna gazeta ale odkąd jakiś Szymoniak czy Szymanek swoje wypociny smarować tam zaczął to gazecinę rozpierniczył, bo nikt tego nie czytał. Jak już się za sport wziął, o którym pojęcia nie ma to nie wiadomo czy śmiać się czy płakać!!!! Rafał to był fachowiec w tej dziedzinie a ten to niech do cyrku się zwija, tam bardziej pasuje!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Nagroda za efektyKanclerz 2017-02-02 13:30
Kupiony autodrom za 3mln zł, kupiony basen za 2,5 mln (oszczędności 4,5 mln z 7 mln za które chciała kupić opozycja to coś), spłacone kredyty w 60% po poprzednikach, koncepcja wiaduktu, żłobek i wreszcie praca Gieska na dwa etaty (wice i sekretarz) - chyba zasłużył na te premie. W prywatnej korporacji dostałby więcej i Czesiek i Giesiek. Tak trzymajcie Panowie. To chyba chorowite zazdrośnicy tak szczekają. Nie pisał tego Giesek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# osiągnięcia magistratufram 2017-02-02 22:38
Typowo "dobrozmienna" narracja:
kupiony autodrom - kupić potrafi każdy głupi
opozycja chciała kupić basen za 7 mln - kłamstwo
spłacone kredyty - zamiast tego obligacje i zastój inwestycyjny
koncepcja wiaduktu - dowcipniś
w prywatnej korporacji dostaliby więcej - owszem, ale w państwowej, jako "pisiewicze"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# odpKan 2017-02-03 13:48
Ad. 1) To dlaczego nie kupił Pan tego za swojej kadencji;
Ad. 2) Proszę czytać banery w mieście "Przywrócić basen ....za 7mln";
Ad. 3) Mamy problemy z liczeniem Szanowny Panie?
Ad. 4) Oj, będzie przykro jeśli się ziści.
Ad. 5) Też nie pracowałeś w prywatnej, to nie wiesz. Ile teraz płacą w UP?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# fajniefram 2017-02-03 14:26
Dzięki za dowartościowanie. Cenię burmistrza Dąbrowskiego. Intelektualnie jego następca nie dorasta mu do pięt.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: odpBolek 2017-02-03 14:37
Płacą pewnie nieźle. Problem jednak w tym, że ten Pan podobno do pracy nawet nie przychodzi!!!
Pewnie podatnicy też bardzo cenią takie zachowanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nagroda za efektyNorbert 2017-02-02 23:06
Łubu dubu niech żyje nam Giesek niezastąpiony, najmądrzejszy, najprzystojniejszy. Sam o sobie pieny bije. Człowieku co z Tobą jest. Jak widać obydwie funkcje Cię przerosły bo nic dobrze nie umiesz zrobić a na twoim miejscu bym się tym nie chwalił.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# :-)Lusi 2017-02-03 18:15
Piotrek przestań już.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Jak w Ostródzie połączono szopkę noworoczną z bożonarodzeniowąWacek 2017-02-04 17:03
Pan Henryk Hoch pod różnymi nazwamy wpisuje tutaj te swoje głupie Komentarze. Dotychczas wszystkie swoje sprawy sądowe przegrał i został wpisany do Krajowego Rejestru Karnego. Kiedy on w końcu nauczy się troche uczciwosci?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# WACEK, TO TY@ 2017-02-04 22:52
nie wypadnij z okna
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Jak w Ostródzie połączono szopkę noworoczną z bożonarodzeniowąWacek 2017-02-05 15:28
Dotychczas Henio Hoch wszystkie swoje sprawy sądowe przegrał i został wpisany do Krajowego Rejestru Karnego. Czy taka osoba może dalej pełnić jaką kolwiek funkcje? Moim zdaniem w żadnym przypadku. Może nam to Pan Burmistrz wyjaśni na następnej Sesji RM.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Wacek@ 2017-02-05 20:17
policz błędy w swoim tekście., czy taka osoba ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Co się dzieje w Ostródzie?Maria 2017-02-06 16:03
Martwi mnie to co się teraz dzieje w moim ukochanym, rodzinnym mieście Ostródzie. Dlaczego moi współmieszkańcy to wszystko tolerują. Wacław ma rację! Jak p. Heinrich Hoch może być nadal radnym, ba wiceprzewodniczącym RM po trzech uprawomocnionych wyrokach. Tym bardziej,że jest w Krajowym Rejestrze Skażanych. Ostródzianie obudzcie się bo będzie za póżno!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Co się dzieje w Ostródzie?Remik 2017-02-06 17:11
A co to takiego Rejestr Skażanych?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Co się dzieje w Ostródzie?Wacek 2017-02-06 21:15
Do Rejestru Skazanych wpisuje się ludzi którzy ustawicznie popełniają przestępstwa i nie rokuję żadnej poprawy. Jest to jeden stopien przed więzieniem. W naszym przypadku taką osobą jest Radny Heinrich Hoch.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# jeszcze razRemik 2017-02-06 22:10
Ale co to jest Rejestr Skażanych? :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: jeszcze razOstródzianin 2017-02-06 23:22
Remik (Hainrich) jesteś już wpisany do Rejestru Skazanych i już niebawem za twoje przestępstwa wylądujesz w więzieniu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# WACEK@ 2017-02-07 09:37
Cytuję Remik:
Ale co to jest Rejestr Skażanych? :-)

Wacek taki prowadzi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# FanTwój 2017-02-06 16:25
Oj Tołdi Tołdi nikt już Ciebie nie lubi, zastanów sie nad sobą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Kosztowne pomówieniaWitold 2017-02-07 15:12
Heinrich, dlaczego podszywasz się pod Remika? Brak ci odwagi? I ty nie wiesz, co to jest Krajowy Rejestr Karny? Przecież przegrałeś już trzy procesy za pomówienia. Jak już zapomniałeś to ci przypomnę. W Ostródzkiej gazecie "Nasz Głos" z 03.03.2016 roku ukazał się artykuł: "Kosztowne pomówienia". Tam wyraźnie stoi, za co Sądy ciebie ukarały i wpisały ciebie do KRK. Jest to dla ciebie kosztowna porażka: finansowa, polityczna i moralna. Ale jak widać nie wiele się jeszcze nauczyłeś. Musisz uważać, bo nie znasz ani dnia ani godziny, gdy przyjdą po ciebie. Myślę, że godność dla ciebie jest czymś obcym. Jak mogłeś zamawiać i opłacać artykuły pomawiające niewinnych Ostródzian. To jest ohydne! Całe szczęście, że po tych wyrokach i po tych pomówieniach nie możesz już kandydować na radnego Rady Miasta Ostróda. Ostródzianie już nigdy na ciebie nie zagłosują! Nareszcie uwolnią się od ciebie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Kosztowne pomówieniaHenryk 2017-02-07 16:12
Naprawdę nie będę mógł już więcej kandydować?! :-(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# niestety@ 2017-02-07 16:25
Cytuję Henryk:
Naprawdę nie będę mógł już więcej kandydować?! :-(


Witold zakazał, Wacek popiera.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: niestetyOstródzianin 2017-02-07 17:25
Pan Henryk Hoch pod różnymi nazwamy wpisuje tutaj te swoje głupie Komentarze. Dotychczas wszystkie swoje sprawy sądowe przegrał (w sumie 5 szt.) i został wpisany do Krajowego Rejestru Karnego. Kiedy on w końcu nauczy się chociaz troche uczciwosci. Do niego pasuje te słynne przysłowie "raz przęstąpca zawsze przestąpca"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# uczciwość?Two4you 2017-02-09 10:50
Niektórzy w urzędzie nie znają takiego słowa. Jak to kiedyś zapytał jeden radny " a to jakieś filozoficzne stwierdzenie?" Filozofią życiową dla takich jak ryży i jemu podobni jest jak najwięcej wyciągnąć z urzędowej kasy. Zarobić przecież można na wszystkim. Nie usprawiedliwiam tutaj Pana Hocha, ale w tym urzędzie jest więcej osób z wyrokami i całkiem dobrze im się powodzi, dostają nawet premie w 5 tyś złotych. Niby za co? Za te tandetne ozdoby, które jak szybko się pojawiły, tak też szybko je sprzątnięto, bo trzeba na prądzie oszczędzać...A swoją drogą to ciekawi mnie oświadczenie majątkowe pana zastępcy za 2016 rok...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# puknij sięMarian 2017-02-14 18:16
Rozumiem, że ciężko jest dla ciebie rozróżnić warunkowe umorzenie postępowania od wyroku debilu. No tak widać jacy inteligenci tutaj się wypowiadają.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: puknij sięprawnik 2017-02-17 13:47
a kara grzywny w zamieszeniu z Czyczelem, to nie wyrok?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Two4youIrmina 2017-02-10 16:20
O oświadczeniu majątkowym za 2016 rok którego zastępcy RM Ostródy piszesz? Jeżeli o Henryku Hochu to też jestem ciekawa, czy on wpisuje wszystkie dochody uzyskane "na lewo", i zarobione "na czarno". Słyszałam, że ma niezłe dochody z Mniejszości Niemieckiej w Ostródzie, których nie ujawnia, gdyż główną księgową tam jest jego siostra a jej syn jest w Komisji Rewizyjnej. Nic dziwnego, że tak długo trzyma się tego stołka. Gdyby nie miał z tego tytułu profitów, dawno rozwaliłby to niemieckie stowarzywszenie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Two4youHenio 2017-03-25 19:13
Jego siostry syn jest nawet Przewodniczący Komisji Rewizyjnej. Wszystko mają pod kontrolą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Jak długo jeszczeOstródzianin 2017-02-10 21:51
Pan Henryk Hoch nie po raz pierwszy kłamał. Tym razem ciągle od lat atakując Przewodniczącą Olsztynskiego Stowarzyszenia Miejszości Niemieckiej, wymyślał bzdurne zarzuty jakoby Pani Krystyna P. działała na szkodę tej organizacji i to tylko po to aby ją zniszczyć. Sąd ustalił, że te wszystkie jego zarzuty były bezpodstawne i zobowiązał Pana Henryka do złożenia na łamach najbliższego numeru Gazety Mniejszości Niemieckiej tekstu ustalonego przez Sąd. Pani Krystyna wystąpiła z związku kierowanego przez H. Hocha. Dla mnie osobiście jest to niezrozumiałe jak można postępować tak jak Pan Henryk Hoch, który ciągle łże, sieje intrygi i dąży do konfliktów ze wszystkimi. Stale jest na bakier z prawem i przyjętymi normami społecznymi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Więc...Adam 2017-02-11 09:27
Wszystko gra! Hocha i zastępcę UM czas rozliczyć!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi