West Bromwich Albion z podwójnym zwycięstwem.

West Bromwich Albion z podwójną wygraną. foto: Jacek PiechW niedzielę 12 czerwca zakończyła się trzecia edycja Ostróda CUP, czyli turnieju piłki nożnej chłopców U-13. Świetnie przygotowany turniej, coraz więcej drużyn zagranicznych, doskonałe warunki. Turniej ma duży potencjał i warto trzymać kciuki, by się rozwijał. Juz po raz drugi puchar trafił do drużyny West Bromwich Albion. W tym roku młodzi zawodnicy z Anglii zdobyli nie jeden a dwa mistrzowskie tutuły.

Ostróda Cup 2016 - rozpoczęcie turnieju. foto: Jacek PiechWszystko rozpoczęło się 10 czerwca w Ostródzkim amfiteatrze, gdzie zostały zaprezentowane wszystkie zespoły biorące udział w III Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców U- 13 Ostróda CUP 2016!
W ceremonii rozpoczęcia Turnieju udział wziął Marszałek Województwa Warmińsko- Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, honorowy patron turnieju Burmistrz Miasta Ostróda Czesław Najmowicz, a także Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas.
Podczas ceremonii rozpoczęcia Turnieju losowania grup dokonał gracz Benfiki Lizbona Paweł Dawidowicz. O 17:30 zespoły podzielone na 4 grupy rozpoczęły zmagania na 4 boiskach !
Finałowe mecze. foto: Jacek PiechPrzez trzy dni piłkarskiej rywalizacji byliśmy świadkami, pasjonujących spotkań, świetnych akcji młodych piłkarzy, często okupionych kontuzjami. Na trybunach kibice dopingowali swoje zespoły i właśnie dzięki temu zapanowała świetna atmosfera w Ostródzie.
W niedziele poznaliśmy zwycięzców Ostróda CUP 2016. W wielkim finale West Brmowich Albion, obrońcy tytułu zmierzyli się z SMS Łódź. Piłkarze z Wysp wygrali 2:0. W meczu o superpuchar Ostróda CUP 2016 zwycięzcy Ligi Mistrzów zagrali z triumfatorami Ligi Europy. West Bromwich Albion wygrał 1:0 z Arką Gdynia.