fbpx

W oparach absurdu

Sesja Rady Miejskiej.
Sesja Rady Miejskiej.
Są sprawy, wobec których nie można przejść obojętnie. Brak komentarza,  brak reakcji to jawne potwierdzenie ich słuszności i prawdziwości. W sprawie uchwały podjętej we wtorek 24 maja przez 13 radnych nie można milczeć. Otwarcie trzeba to nazwać skandalem. Radni koalicji już po raz drugi wystawili się na pośmiewisko. Tym razem dochodzi do tego daleko idące podważenie powagi  i wiarygodności rady. Ta sesja przejdzie do historii niestety nie tylko z powodu pierwszej transmisji wykonanej samodzielnie przez urząd.



Dlaczego dopiero teraz?
Zastanawiające jest dlaczego radnym dopiero po 18 miesiącach od wyborów przyszedł do głowy pomysł wezwania radnego Krajewskiego do zrzeczenia się mandatu? Czy przyczyny należy upatrywać w wydarzeniach z ostatnich miesięcy? Czy chodzi tu o sprawę sądową przeciwko jednemu z radnych, któremu zarzuca się pomawianie radnego Krajewskiego i prokuratorskie zarzuty za nękanie. Być może chodzi o sprawę jednego z radnych, który mógł poświadczyć nieprawdę i być może nie miał i nie ma prawa wybieralności w gminie miejskiej. Może jednak chodzi o odegranie się za nagłaśnianie i otwartą krytykę jednego z radnych, który ma dwa prawomocne wyroki za pomawianie.

Co zrobił radny?
Działania radnego Piotra Krajewski, które wedle wnioskodawcy są godne potępienia i napiętnowania:  
„nie wywiązał się z zobowiązania”,  
„działanie jest niemoralne, nieetyczne i niegodne osoby pełniącej funkcję zaufania publicznego”.
„Dobro gminy i jej mieszkańców zostało znacznie podważone”,
„szukanie haków i pisanie donosów”.
To zaledwie cześć zarzutów jakie można znaleźć w stanowisku dotyczącym radnego Piotra Krajewskiego. Nie było żadnych dowodów, nie było żadnego wyjaśnienia, przykładów, radnemu odmawiano prawa do obrony i odpowiedzi na to stanowisko. Przewodniczący odbierał głos. Gdy jednak radny mimo braku zgody kontynuował swoją wypowiedź sygnatariusze tego stanowiska ostentacyjnie opuścili salę sesyjną.

Kto?
Wnioskodawcą przegłosowanego podczas XXII Sesji Rady Miejskiej stanowiska jest radny Dariusz Sągol. Pod projektem stanowiska podpisało się 14 radnych (Dariusz Sągol, Zbigniew Połoniewicz, Henryk Hoch, Tadeusz Bera, Grzegorz Taciak, Tomasz Podsiadło, Zbigniew Lesicki, Tomasz Bruździak, Waldemar Gazda, Marek Skaskiewicz, Bartłomiej Wasilewski, Ryszard Iwaniec, Anna Monist, Mirosława Bilińska).

Donosy, koalicja i Trybunał?
Radnemu Krajewskiemu zarzuca się też pisanie „donosów” do Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej RP - Grzegorza Schetyny. Nieoficjalnie mówi  się, że chodzi o rzekome donosy na działaczy Platformy Obywatelskiej, którzy ramię w ramię przegłosowują i popierają wszystkie uchwały działaczy PIS. To taka mocno ugruntowana lokalna koalicja PO+PIS. To właśnie m.in. głosami radnych Platformy Obywatelskiej podczas tej samej sesji odrzucono wprowadzenie dodatkowego punktu o głosowaniu nad stanowiskiem rady dotyczącym respektowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Radni nie chcieli się tym zajmować.

Podwójne standardy
Najwyraźniej koalicyjną większość radnych obowiązują dwa standardy moralne i etyczne. Jeden dla „nich” drugi dla „reszty”. Jak bowiem inaczej nazwać podpisanie się pod takim wnioskiem przez radnego, który ma dwa prawomocne wyroki za pomówienia i dał popis „umiłowania bliźniego” podczas grudniowej sesji (2015r.). Jak nazwać pouczanie przez radnego, wobec którego toczy się przed sądem sprawa o pomówienia i któremu Prokuratura w Elblągu zarzuca nękanie i w ślad za tym skierowała sprawę do Sądu. Czy radni mają moralne prawo by żądać zrzeczenia się mandatu przez innego radnego, skoro nie przeszkadzali a nawet wręcz przytakiwali w przerwie sesji innemu radnemu w jego wystąpieniu pełnym nienawiści i pogardy, w dodatku odnoszącym się do bolesnej, prywatnej sprawy rodzinnej.
Czy można poważnie traktować stanowisko podpisane przez radnego, wobec którego toczy się postępowanie administracyjne dotyczące możliwych nieprawidłowości związanych z wyborem do rady?
Przykłady hipokryzji można mnożyć. To suche fakty, nie plotki czy półprawdy i niedomówienia. Zachowanie radnych i bezmyślne stanowisko nie licuje z powagą funkcji publicznych. Radni podpisując się a następnie przegłosowując takie stanowisko pokazali jak wygląda ich definicja moralności i etyki. W końcu pokazali swoje prawdziwe oblicze. Trafnie to skomentowała radna Anna Rutkiewicz - „Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem”.

Na koniec trzeba zacytować fragment z przysięgi - "Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców".
Każdy uprawniony do głosowania mieszkaniec powinien zobaczyć ten spektakl. Każdy z wyborców powinien się zastanowić, czy jego kandydat w radzie "godnie, rzetelnie i uczciwie" reprezentuje jego interesy, czy może jednak bezmyślnie popiera prywatną krucjatę wobec innego radnego? Wystarczy odpowiedzieć sobie na jedno pytanie - czy ta nagonka jest wypełnieniem złożonej obietnicy?

Treść przegłosowanego stanowiska:
Stanowisko Rady Miejskiej w Ostródzie w sprawie wezwania do natychmiastowej rezygnacji z mandatu radnego Piotra Michała Karajewskiego.
Radni Rady Miejskiej w Ostródzie wzywają radnego Piotra Michała Krajewskiego do rezygnacji ze sprawowania funkcji radnego.

W wyborach samorządowych w 2014 roku, Piotr Michał Krajewski, kandydat na do Rady Miejskiej w Ostródzie złożył publiczną deklarację, iż jeśli zostanie wybranych radnym swoją swoją dietę, w wysokości ok. 1500 zł miesięcznie i około 70 000 zł przez całą kadencję, przekaże na rzecz chorego dziecka Cezarego Raczyńskiego. W tym celu spisał dokument, w którym złożył swój podpis jako gwarancję wypełnienia zobowiązania. Dokument ten podpisała także mama chorego chłopca Pani Joanna Raczyńska. Dokumentów zamieścił w internecie, prawdopodobnie by uzyskać przychylność potencjalnych wyborców.

W wyborach samorządowych w 2014 roku, Piotr Michał Krajewski zdobył mandat radnego. Jednakże nie wywiązał się z zobowiązania, ze złożonej deklaracji comiesięcznych wypłat na rzecz chorego dziecka. Takie działanie jest niemoralne, nieetyczne i niegodne osoby pełniącej funkcję zaufania publicznego.
O sprawie Piotra Michała Krajewskiego poinformowały media lokalne i ogólnopolskie, tytuły prasowe min.: Fakt: „Wygrał wybory, oszukał chore dziecko", Niezależna.pl „ Radny oszukał chore dziecko”, Na temat: „W kampanii obiecał, że jeśli zostanie radnym odda dietę na chore dziecko. Wygrał i... nie dał ani grosza", Wykop.pI: „Wygrał wybory, oszukał chore dziecko”, Pikio.pI: „Skandal 23-latek wygrał wybory oszukując chore dziecko", TVN24: „Uczciwość - to jakieś pytanie filozoficzne".

Miasto Ostróda, funkcja radnego Rady Miejskiej w Ostródzie w związku z zachowaniem radnego Piotra Michała Krajewskiego były ukazane w negatywnym świetle. Do tej pory, w historii ostródzkiego samorządu nigdy się to nie zdarzyło. Dobro gminy i jej mieszkańców zostało znacznie podważone.
Radny Piotr Michał Krajewski w jednym z programów telewizyjnych odpowiedział dziennikarzowi, iż zrzeknie się mandatu radnego ale do dnia dzisiejszego tego nie uczynił.

Radni Rady Miejskiej w Ostródzie wyrażają swoja dezaprobatę, na takie działanie radnego i dlatego wzywają Piotra Michała Krajewskiego do natychmiastowego dobrowolnego zrzeczenia się mandatu radnego.
Funkcjonariusz publiczny, jakim jest również radny, oprócz zadań realizowanych na rzecz mieszkańców, powinien wykazywać się szczególnym zaufaniem, postawą moralną i uczciwością.

Donosy podpisywane przez Piotra Michała Krajewskiego i wysyłane do Centralnego Biura Antykorupcyjnego czy choćby do Grzegorza Schetyny Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej RP na innych radnych Rady Miejskiej w Ostródzie są przez liczną grupę Radnych nie do zaakceptowania. Tak samo jak skandaliczne wpisy na różnych forach internetowych czy agresywne zachowanie na sesjach Rady Miasta podważające zaufanie wyborców wobec innych radnych.

Sprawowanie funkcji radnego to przed wszystkim praca na rzecz mieszkańców Ostródy, na rzecz rozwoju gminy – a nie szukanie haków i pisanie donosów na swoich kolegów – radnych z innych klubów w Radzie Miasta Ostróda. Takie zachowanie może być odczytywane po raz kolejny jako niegodne i nieuczciwe.
Piotr Michał Krajewski składał ślubowanie: "Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców" - wobec powyższych faktów uważamy, że radny Piotr Michał Krajewski złamał to ślubowanie a także swoim zachowaniem podważa autorytet innych radnych.
W związku z powyższym, działając z upoważnienia ustawowego jako funkcjonariusze publiczni, powiadomiliśmy Prokuraturę Rejonową w Ostródzie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Piotra Michała Krajewskiego.
Jednocześnie wzywamy Piotra Michała do natychmiastowego zrzeczenia się mandatu radnego Rady Miejskiej.

Za przyjęciem stanowiska głosowało 13 radnych.

Komentarze  
# OdwetKamikaze 2016-05-30 20:25
No to się militarysta co tylko z militariów ma zdarte moro i głupawą minę na zdjęciach oraz człowiek bez honoru odegrali na młodym.
Napiszę jedno - hańba i hipokryzja śmierdzi że aż ręce opadają.
Pozostali radni bez komentarza jakby byli świętymi co nigdy nie zgrzeszyli. Ale co tu się dziwić BARDZO DOBRA ZMIANA.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ?????? 2016-05-30 21:32
Mirosława Bilińska? To jest jakiś żart? Błąd czy ta pani do końca straciła godność?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# po obejrzeniu "sesji"xxx 2016-05-30 21:55
P. Anno Rutkiewicz, Ci ludzie nie mają żadnych zahamowań ani moralności i w"rzucaniu kamieniami " mają już wprawę. Warto zapamiętać nazwiska "tych", którzy podpisali ten dokument a następnie przegłosowali. Widzę nawet nazwiska dwóch pań. Gratulacje miłe Panie... Przerażające jest, że właśnie "tacy" mają wsparcie kościoła co widać było w trakcie wyborów samorządowych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Ja przyłączamsię do tych 2016-05-30 23:17
"gratulacji". Szczególnie jestem przerażony podpisem pod tym dokumentem nauczycielki języka polskiego.Pedagog z tak długim doświadczeniem dała się wmanewrować w takie"coś"???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# pytankojoki 2016-05-30 22:03
no właśnie P.Bera czy proboszcz w p. parafii wie z kim ma do czynienia czy jeszcze nie jest uświadomiony?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Ten Panpowinien wiedzieć, 2016-05-31 13:23
że nawet Święta Inkwizycja nie odbierała nikomu prawa do obrony.To,co uczyniło 13 Radnych z Panem Krajewskim to jest lincz i zaszczucie człowieka.Przypomina czasy średniowiecza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# obserwatorKen 2016-05-30 22:18
A ja jestem zwykłym mieszkańcem tego miasta który interesuje się tym co się wokół dzieje i powiem tak. W tej kadencji jest wiele inwestycji i remontów, które bardzo usprawnią życie mieszkańców a przede wszystkim dadzą radość naszym dzieciom. Co do tej ostatniej sesji to aż tak bardzo nie znam przepychanek między radnymi ale ten młody Pan zamiast się obronić i przedsatwić argumenty to zachowywał się bardzo żle, krzyczał, rzucał kartkami, powiedział chyba do przewodniczącego "zamknij się" a po sesji bardzo brzydko odzywał się do Pana burmistrza co było słychać na kamerach UM. Zaznaczam, że je nie trzymam niczyjej strony ale tak się nie powinno zachowywać. Miło by było gdyby radni przestali się kłócić. W niektórych okręgach widać już prace tych kórych wybraliśmy a w niektóych nie widać nic.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: obserwatordarek 2016-05-30 22:24
Po sesji, która została opublikowana w internecie, na kamerach UM nic nie było słychać, chyba, że jesteś sekretarzem?, na co wskazuje styl. W takim razie masz tam także odzywki Pana burmistrza. Pozdrówki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# sekretarzynaKaska misiu 2016-05-30 22:26
Darek, nie strugaj głupa. wszyscy wiedzą, że ty to wypisujesz. Czyżbyś liczył na kolejną nagrodę za swoje lizusostwo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Ja,jako mieszkaniectego miasta 2016-05-30 22:39
wzywam Pana Krajewskiego,żeby nie zrzekał się mandatu radnego.Jednocześnie dziękuję Panu C.Wawrzyńskiemu,że JAKO JEDYNY stanął w obronie Młodego Człowieka,wobec którego podjęto"działania,które są niemoralne, nieetyczne i niegodne osób pełniących funkcję zaufania publicznego".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Ja,jako mieszkaniecAdam 2016-06-01 08:57
Cezary Wawrzyński na burmistrza, oj zrobił by
porządek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Ja,jako mieszkaniecalina 2016-06-01 09:05
Popieram. A Krajewskiemu dać wszystkie dokumenty i kontrolę w urzędzie. Ha ha ha Prawdziwy i na zawsze koniec "dobrej zmiany" w Ostródzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# PopieramMądry, 2016-06-01 09:44
elokwentny i z tytułem doktora.Myślę,że po tym,co wyprawiają teraz PiSiory miałby duże szanse.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Popieramcelina 2016-06-01 18:51
z tytułem doktora heheh czego?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Doktor NaukEkonomicznych. 2016-06-01 19:32
Można znaleźć w internecie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Doktor Naukcelina 2016-06-01 22:08
muszę cię rozczarować doktora ten pan nie ma, ale jak chcesz możemy go nawet nazywać profesorem - głupoty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Proszę bardzo.Zazdrościsz 2016-06-01 22:21
wykształcenia i tytułu naukowego?
ug.edu.pl/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# I co,Celina, 2016-06-02 08:02
czy jak Ci tam?Doktorat jest udokumentowany na stronie UG,a profesorem od głupoty to Jesteś TY!Mogę się tylko domyślać,jaką opcję polityczną reprezentujesz.Zanim komuś dowalisz,to najpierw sprawdź informację.Naprawdę warto.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# absurdpaweł 2016-05-30 22:40
absurdem jest ta notka, napisana chyba dla tych, którzy nie potrafią myśleć. to nie fakty, to stronniczy wpis. a piotr powinien zacząć panować nad emocjami, straszny ma z tym problem. choć w politykę - wlazł jak w masło. dużo mówi - krzyczy - nie mówiąc nic. brawo!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: absurddarek 2016-05-30 22:44
sekretarz? dalej w akcji? Ile nagrody tym razem?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: absurdpaweł 2016-05-30 22:46
piotr michał furiat?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Dla Ciebie tostronniczy wpis, 2016-06-01 19:01
a dla mnie fakty.A propos Pana Piotra K.,to doskonale panuje nad emocjami.Większy problem z tym mają Jego Przeciwnicy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Dla Ciebie topaweł 2016-06-01 21:53
fakty jest przedstawieniem stanu rzeczy, a nie opinii. panowanie nad emocjami raczej nie objawia się wykrzykiwaniem tekstów o gównie, ani trzaskaniem drzwiami. to dobry przypadek dla psychologa, a raczej już dla psychiatry. książkowy wręcz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: W oparach absurduolo 2016-05-30 23:10
Niektórzy na Mickiewicza mówią, że to sekretarz wymyślił "akcję" na Krajewskiego. Gratulujemy PR-owca koalicji. Mówią też, że aż nie dotarł na sesję, aby zatrzeć ślady.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: W oparach absurduMarina 2016-05-30 23:58
Przeceniacie sekretarza od kilku miesięcy w Urzędzie miesza zastępcą. Intryguje wypuszcza ludzi ponoć też jest autorem tekstu. Sekretarz spadł do niższej ligi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RadnyMatt 2016-05-31 00:39
Uwazam,ze w pierwszej kolejnosci radni powinni zlozyc wniosek o odebranie mandatu Panu Hochowi a pozniej Panu Krajewskiemu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: RadnyAnia 2016-05-31 08:18
Już dawno powinno się z Rady Miasta wywalić tego Hocha. Co on sobą reprezentuje? Przecież to kryminalista.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Wstyd,po prostuwstyd. 2016-05-31 08:15
Tak zaszczuć Młodego.Boże,chroń mnie przed PiSem.Wasze standardy urągają podstawowym zasadom przyzwoitości.Panie Krajewski,jestem z Panem!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# sceny jakz 2016-05-31 09:06
Franz Kafka - "Proces"
George Orwell - "Rok 1984"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# To sięPOPiSali. 2016-05-31 09:39
Moje"gratulacje".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# sesjaMaja 2016-05-31 09:23
Wawrzyński powiedział na sesji m.in: "Twierdzicie, że Krajewski powinien zrzec się mandatu, bo oszukał wyborców. To ja twierdzę, że ten pan jest w oszukiwaniu jeszcze mały pikuś, ma się od kogo uczyć, mam nadzieję, że nie będzie od niektórych osób tutaj się uczyć, że wyciągnie z tego stosowną naukę, bo nie powinien tak się zachowywać. To był błąd, ale to nie jest powód, żeby się podpisywać albo się wpisywać w scenariusz jednego pana, który jest w tej chwili przez prokuraturę i sądy z „powództwa” pana Krajewskiego rozpatrywany".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: W oparach absurduObserwator 2016-05-31 12:38
Dziwię się, że „działalność” p. Henryka Hocha tak długo jest wspierana przez notabli ostródzkich. Co jeszcze musi on zrobić złego by jego poplecznicy wreszcie przejrzeli na oczy? Przecież jego oszczerstwa są tak ewidentne, że został za to skazany przez Sądy prawomocnym wyrokami. Czy tego ostródzka władza nie widzi?! Kogo ona wspiera? Kryminalistę!!!. Im szybciej się go pozbędzie, tym lepiej będzie też i dla Rady Miasta i dla Naszego Miasta i jego Mieszkańców. Pytam się, czy p. Heinrich Hoch jest osobą nietykalną w Ostródzie? Kto osobiście za tym stoi i jak długo jeszcze???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Kto osobiście za tym stoi i jak długo jeszcze???@ 2016-05-31 23:11
ja , z garścią viagry
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: W oparach absurdualina 2016-05-31 16:33
Panie Krajewski,ja również jestem z panem. Wierzę,że kiedyś pan ich rozliczy i będzie burmistrzem naszego miasta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: W oparach absurdumicha 2016-05-31 22:20
To byłby dopiero cyrk!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# godni inaczejKamil 2016-05-31 20:32
Bardzo "godnie" zachował się Podsiadło komentując zachowanie Krajewskiego i podpisując się niegodnie pod jego linczem i to już niepierwszy raz w swojej karierze radnego. Wstydzę się takiej rady i takiego burmistrza, są to ludzie bez honoru i zakłamani do bólu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Zgadza się.Sami hipokryci. 2016-05-31 20:57
Chyba mieli powód do radości,po takim żenującym"spektaklu". Tylko pozazdrościć samopoczucia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: godni inaczejljljl 2016-05-31 22:22
Niegodnie jest pisać z błędami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Z jednymbłędem, 2016-06-01 12:47
jeżeli już Jesteś taki spostrzegawczy."Nie pierwszy"piszemy oddzielnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Z jednymljljl 2016-06-01 18:52
brawo!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: W oparach absurduljljl 2016-05-31 22:25
to był monodram Krajewskiego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: W oparach absurduObserwator 2016-06-01 14:53
Ale jaja. Heinrich ledwo skończył na wieczorówce szkołę zawodową i teraz wszystkich poucza jak się poprawnie piszę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Obserwator@ 2016-06-01 15:05
zgłoś się i ucz jak się pisze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: W oparach absurduJanek 2016-06-01 22:56
Nie odwołanie Henryka Hocha to niestety hańba!!!! Jak można tolerować osobnika o takich sukcesach na stanowisku zastępcy przewodniczącego Rady Miasta! Co to za Rada i co to za radni -dali dowód, że tworzą klikę i nie mają zwykłej przyzwoitości. Oczekiwanie od Hocha, że ma honor i zrezygnuje, jest równie zeru. Orzeczenie o jego prawdomówności i honorze zapadło w wielu wyrokach sądowych. Jak można jeszcze bardzie się zdeklasować?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Janek@ 2016-06-02 00:06
co na to Twój ortopeda
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# WąsatyZbyniu 2016-06-01 23:13
Przykro jest mi, kiedy muszę oglądać tak żenujący spektakl w wykonaniu pierwszych katolików z naszego miasta. Siedzą w kościele w pierwszych ławkach, rączki złożone do modlitwy, zatroskani o losy miasta, wrażliwość wali im z oczu. Ale to tylko maska. Kiedy kamera nie jest skierowana w ich kierunku lub kiedy nie wiedzą, że kamera ich uchwyci, pokazują swoją prawdziwą twarz. A bliźniego, którego oficjalnie przecież bardzo kochają, potrafią zgnoić do granic możliwości. Słusznie powiedział ten młody. Burmistrz i jego koalicjanci muszą odejść. I odejdą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Tak.Odejdąza dwa i pół roku. 2016-06-02 08:56
Potrafisz policzyć ilu ludziom jeszcze życie"umilą"?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: W oparach absurduPaweł 2016-06-02 20:14
Od lat obserwuję tę Organizację Pozarządową jaką jest Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej "Jodły" w Ostródzie. Niestety już od wielu lat nie można wejść na ich stronę i tym samym poznać jej "działalność". Po prostu tę stronę zlikwidowano. Dla mnie jest to jakaś przestępcza organizacja. Może odpowiednie organy kontrone zbadają ich "działalność"?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Paweł od lat obserwuje@ 2016-06-02 22:39
ale nie może poznać , ma podejrzenia.

Pawełku , minister był w Ostródzie , oddziały specjalne też, może jeszcze zdążysz podzielić się swoimi wieloletnimi obserwacjami.
Zbytnia opieszałość w doniesieniu o działalności przestępczej organizacji może być karalna o czym z pewnością wiesz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Pawełku@ 2016-06-05 13:24
coś dla Ciebie, poznaj działalnośc

telewizjamazury.pl/. ../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: W oparach absurduPaweł 2016-06-03 08:37
Panie Hoch jak się Pan chce dowiedzieć kto jest największym przestępcą w Ostródzie to niech pan spojrzy do lustra i będzie pan natychmiast wiedział.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Próżne Twojepisanie 2016-06-03 09:32
Henio ma tutaj wielu obrońców"z garściami viagry"(?),ortopedą i innych piszących,byleby pisać.Wynika z tego,że Koleś jest niezatapialny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# wielu obrońców@ 2016-06-03 09:38
i obserwatora , jednego, od wielu lat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Pawełku@ 2016-06-03 22:28
wieczorowa zawodówka organizuje wakacyjne korki z pisania po polskiemu , zapisz się
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: W oparach absurduAdam 2016-06-05 11:40
Działania Henryka Hocha, jako funkcjonariusza publicznego pracującego dla miasta Ostróda, bardzo szkodzą naszemu samorządowi . Nie rokuje on zarówno przestrzegania porządku prawnego, jak i normalnego poziomu kultury osobistej koniecznego dla sprawowania jakielkowiek funkcji On jest po prostu prostak. Nie wstyt wam byli Burmistrzowie, że dawaliście takie stanowiska takiemu prostakowi i przestępcy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# oj, wstyt@ 2016-06-05 13:27
nam Adasiu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: W oparach absurduPaweł 2016-06-05 17:45
Henryk Hoch, ukarany prawomocnymi wyrokami za różne przestępstwa przeciwko czci, nie rokuje wogóle poprawy. Podczas jednej z ostatnich Sesji Rady Miejskiej, w czasie przerwy, ale przy włączonych mikrofonach pokazał swoją prawdziwą tważ. Również w działalności sportowej zawiódł kompletnie.Z prezesa Sokoła pogonili go piłkarze. Z klubu pingpongowego pogonili go po tym jak zawiódł podczas organizacji mistrzostw Polski (tygodniowy cug). Przegrał co mógł w sądach po obrażaniu ludzi. Część radnych chce i to słusznie odwołania naszego wiceprzewodniczącego. W jego działalności na rzecz mniejszości dopuszcza się również bardzo wielu nadużyć i przestępstw. Czas odejść panie Henryku Hoch. Przesępców w Radzie Miasta nie potrzebujemy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Pawełku@ 2016-06-05 22:26
wieczorowa zawodówka organizuje wakacyjne korki z pisania po polskiemu , zapisz się
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# A może"nasz"Henio to familiant 2016-06-05 21:27
tego słynnego Holendra?https://pl.wikip edia.org/wiki/Pieter_de_H ooch?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: W oparach absurduZbychu 2016-06-15 11:40
Ale jaja. Hainrich ledwo skończył wieczorową szkołę zawodową a teraz wszystkich poucza jak się powinno poprawnie piszać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# korzystaj Zbychu@ 2016-06-15 18:17
z nauki
jak się powinno poprawnie piszać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: W oparach absurdukry 2016-06-15 15:00
radny Dariusz S. skazany! brawo Piotrek!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Gdyby mieli honorMieszkaniec 2016-06-16 21:46
to p. Krajewski powinien sam się zrzec mandatu. To nie jest sprawa polityki, tak powinna zachować osoba przestrzegająca zasad etyki. Pan Krajewski powinien "poczytać" Kanta. Pani radna Rutkiewicz niech nie gada o "rzuconym kamieniu" . Niech się zajmie potrzebami mieszkańców a nie obroną Krajewskiego. Czy nie widzi Pani ulicy Kopernika, nie dostrzega dostrzega Pani problemu wjazdu na Kopernika z pomiędzy bloków 19 a 25. Jest wiele innych problemów i niech Pani tym "suszy" głowę burmistrzowi a nie opowiadać o pokrzywdzeniu p. Krajewskiego, który sam sobie zasłużył na potopienie a teraz oczekuje pobłażania, taki ktoś jak on nie powinien być radnym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi