fbpx

Czekam na powrót transmisji Sesji Rady Miejskiej

Kamera
Kamera
W styczniu dowiedzieliśmy się o zaprzestaniu opłacania przez urząd nagrywania sesji. Pojawiła się też równolegle informacja o planach samodzielnej realizacji nagrań przez samorząd. Najwyraźniej "za jakiś czas" właśnie się zbliża. Według informacji, które dziś uzyskaliśmy z urzędu prawdopodobnym wydaje się, że następna sesja będzie już transmitowana na żywo.

Mam bogate doświadczenie w weryfikacji zapowiedzi miejskich urzędników, stąd sceptycznie podchodzę do tego tematu. Mam niestety wiele obaw o realizację, co oczywiście nie przeszkadza mi kibicować temu zadaniu. Zawsze uważałem, że transparentność w samorządzie to podstawowa sprawa. Nagrywanie i publikacja materiału z obrad Sesji Rady Miejskiej doskonale wpisuje się w trend jawności działań samorządu. Jednak do fanfar droga wciąż długa i wyboista. W dniu dzisiejszym złożyłem skargę na decyzję Burmistrza Ostródy o odmowie udostępnienia informacji publicznej w przedmiocie nagród przyznanych pracownikom urzędu i kierownikom jednostek organizacyjnych. Temat ten zostanie poruszony szerzej w innym materiale.
Wracając do tematu nagrywania sesji. Nadal nie usłyszałem żadnej deklaracji ze strony rady, o nagrywaniu wszystkich obrady komisji. To co dzieje się podczas komisji jest o wiele istotniejsze dla mieszkańców, niż oglądanie sesji, które powoli zamieniają się spektakl pod nazwą „maszynka do głosowania”. Komisje nadal są poza zasięgiem przeciętnego mieszkańca. A szkoda.
Dlatego z ogromną radością przyjmuję fakt, że odpowiedni sprzęt został już zakupiony i  zainstalowany. Nie powinno być już zatem żadnych przeciwwskazań. Co więcej, nie powinno być już żadnych wykrętów w stylu: "nie ma technicznych możliwości". Są i proszę radnych, by korzystali z dobrodziejstw techniki. Kto wie, może wkrótce każde głosowanie będzie imienne i zaraz po głosowaniu będzie można pobrać ze strony internetowej wydruk z wynikami, kto, jak i w jakiej sprawie głosował.
Gdy dojdzie do nagrywania sesji wraz ze wszystkimi komisjami, bez skrótów zamieszczę na łamach OstrodaOnline.pl wielkie podziękowania dla samorządu, za realizację zadań na rzecz jawności działań samorządu.
Z odpowiedzi jaką otrzymałem na zadane pytania wynika, że na zakup sprzętu wydano 37 990zł brutto. Zakupiono:
- trzy kamery sony snc-er521 z uchwytami
- serwer z oprogramowaniem
- monitory do stanowiska montażysty/operatora
- oprogramowanie do obróbki av i do strumieniowania
- transmiter, przełącznik i okablowanie
- materiały i akcesoria instalacyjne

Jako ciekawostkę zdradzimy, że w planach jest uruchomienie oprócz transmisji video również transmisji samego strumienia audio. Po zakończonej transmisji materiał ma być również dostępny do swobodnego oglądania.

Komentarze  
# LipaSam 2016-04-01 18:52
Tyle kasy i kamery z maksymalną rozdzielczością 720x576 i 25 kl/s
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Czekam na powrót transmisji Sesji Rady Miejskiejostróda 2016-04-01 19:34
Jestem po wrażeniem, z niecierpliwością czekam na następną sesję
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# UKRYTA PRAWDA NAPRAWDĘMieszkaniec 2016-04-01 22:30
Prawda o władzy w Ostródzie
www.youtube.com/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Czekam na powrót transmisji Sesji Rady MiejskiejNos 2016-04-10 20:22
A ciekawe czy prawdą jest, że kto uczestniczy w integracjach urzędu ten bardziej nagradzany przez burmistrza, a kto nie ten niech zapomni o premii, tak zwana integracja na siłe. Znaczy nie chcę ale muszę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Czekam na powrót transmisji Sesji Rady MiejskiejRap 2016-04-10 20:24
Podobno to prawda
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Czekam na powrót transmisji Sesji Rady MiejskiejWacek 2016-05-13 22:53
Ta cała trójca siędząca na tym podjum jest stanowczo przeciwna nagrywaniu sesji. Nie będą mogli między sobą swobodnie wymieniać swoje bezwstywne komentarze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Czekam na powrót transmisji Sesji Rady MiejskiejWojtek 2016-05-20 20:00
Ja jestem również za powrotem transmisji Rady Miejskiej. Na początek trzeba będzie usunąć tylko tych trzech pajaców za to co oni tam w przerwie podczas ostatniej sesji wyprawiali. To było doprawdy bardzo bardzo żenujące.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Regulamin zamieszczania komentarzy

Niniejszy regulamin podaje jedynie wytyczne a nie ścisłe reguły dotyczące publikacji komentarzy. Użytkownik publikuje swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.
Redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy bez podania przyczyny.
Użytkownik zamieszczając komentarz automatycznie wyraża zgodę na opublikowanie wypowiedzi zarówno w portalu jak i wykorzystaniu przez podmioty współpracujące.
Będziemy usuwać:
- komentarze zawierające treści sprzeczne z prawem
- komentarze zawierające treści propagujące przemoc i dyskryminację
- komentarze zawierające wulgaryzmy
- komentarze zawierające treści reklamowe
- spam
- komentarze zawierające wyłącznie odnośniki do innych stron
- komentarze zawierające treści obrażające inne osoby
- powtarzające się komentarze
- komentarze znacząco odbiegające od tematu

Wpisy zawierające uwagi, zastrzeżenia zarzuty lub inne treści pod adresem redakcji prosimy kierować bezpośrednio do redakcji. Umieszczone w komentarzach będą usuwane.

Poziom wypowiedzi zależy od osób piszących, dlatego zachęcamy do pisania zgodnie z zasadami ortografii a przede wszystkim na temat.

Komentarze są publikowane w sposób automatyczny niewymagający ingerencji administratora. Jeśli uważasz, że opublikowany komentarz łamie regulamin prosimy zgłosić ten fakt za pomocą odnośnika "Zgłoś administratorowi". Po zapoznaniu się zarówno z treścią komentarza jak i zgłoszenia administrator podejmie decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji bądź pozostawieniu go.

Wszelkie kwestie sporne proszę kierować bezpośrednio do redakcji.

Administrator w sposób suwerenny i ostateczny podejmuje decyzję o zdjęciu komentarza z publikacji.
Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z podanymi tu wytycznymi nie zamieszczaj komentarza.


Regulamin obowiązuje od 2012-04-19