___

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zrozumiałem

Nie można przejść do porządku dziennego

Henryk Hoch. foto: OstrodaOnline.pl
Henryk Hoch. foto: OstrodaOnline.pl
Takiego zakończenia XIX Sesji Rady Miasta nikt sie nie spodziewał. Radny Cezary Wawrzyński wygłosił oświadczenie dotyczące sytuacji, jaka miała miejsce podczas Sesji Rady Miasta w dniu 30 grudnia 2015 roku. Oświadczenie dotyczyło wypowiedzi radnego Henryka Hocha.



Sprawa nie jest błaha i trzeba jasno powiedzieć, że jest poważna. Opinie dotyczące poziomu wypowiedzi i zachowania niektórych radnych są niejednokrotnie przedmiotem komentarzy na naszych stronach i wśród mieszkańców, którzy obserwują przebieg sesji. Wszystkim, którzy nie znali wypowiedzi radnego Henryka Hocha polecamy poniższy materiał zarejestrowany podczas sesji. Trzeba mieć nadzieję, że skłoni on do refleksji.

Komentarze  

# RE: Nie można przejść do pożądku dziennegoananas 2016-03-02 00:13
Panowie Czarek i Piotr robić referendum osobnikom.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegoewa 2016-03-02 08:16
Prezydium i burmistrz powinni po wypowiedziach obu panów zapaść się pod ziemię.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ReferednduAdam 2016-03-02 08:17
Powtarzająca się skandale, łamania prawa, poniżanie ludzi, oszustwa wyborcze, marnotrawstwo majątku Ostródy, to wytaczająca powody do odwołania Czesława Najmowicza z funkcji Burmistrza Ostródy. Bo to Czesław Najmowiczu za to odpowiada. To on łamie prawo, poniża ludzi, oszukuje Ostródzian. Dość, prze 3 lata pokazał, że jest najgorszym burmistrzem w powojennej historii Ostródy. Referendum jest konieczne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# chciałbyśMarianna 2016-03-02 19:32
Ja mam inne zdanie. Miasto to zadłużył inny burmistrz a ten spłaca po nim zadłużenie i takie są niezaprzeczalne fakty. Naprawa statków też jest konsekwencją nieudacznictwa tamtych władz. Poprzedni burmistrz przegrał w trybie przedwyborczym kiedy to oświadczył, że Najmowicz nie spłaca zadłużenia. Skandali żadnych nie zauważyłem. Kiedyś one bywały często, np. pseudo ministrowie z Faktu i ostra popijawa. Oszustwa i niepokryte obietnice przedwyborcze to u kogoś innego zauważyłem. Głosowałem na tego pana i to był mój błąd bo jak do tej pory nic dla mojej dzielnicy nie zrobił tylko w kółko coś tam gada i jakimś telebimie czy Pani dyrektor po której zwolnieniu wszyscy w szkole odetchnęli z ulgą. Z tego co wiem to tego pana stać na różn rozrywki tylko nie na wywiązanie się ze złożonej obietnicy. Chore ambicje mlekonosa to między półki można włożyć. Taki to typ i nic z tym nie zrobisz. Przyjdzie kryska....... Karma wróci. A narazie niech się pienią bo tyle im zostało. Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ReferendumAdam 2016-03-03 13:46
Najmowicz niczego w finansach nie uporządkować i nie spłacił tylko zastawił majątek Ostródy po przez emisją obligacji komunalnych. W ten sposób uzyskane pienią obniżyły zadłużenie wobec banków ale dług został powiększony a jego spłata została odsunięta w czasie. Trzeba pamiętać, że poprzedni burmistrz zadłużał Ostródę działają w porozumieniu z Przewodniczącym Rady Miejskiej – Czesławem Najmowiczem.
Naprawa statków wygląda tak, że Najmowocz wydał z budżetu Ostródy dodatkowo 1,5 mln zł a statki nie pływają. Tylko jeden z nich dopłyną do Ostródy bez pasażerów i cumuje w doku przykryty plandeką bo nie można nim pływać po Kanale a drugi do Ostródy nigdy nie przypłynie. Więc na co wydał Najmowicz 1,5 mln zł?
A co do skandali proszę pamiętać, że możemy kogoś nie lubić ale Burmistrz musi działać zgodnie z prawem. Wszystkie zwolnienia, których dopuścił się Najmowicz były bezprawne i trzeba było zapłacić wysokie odszkodowania. Jest to zjawisko bardzo niebezpieczne. Jeżeli przeciwko takiemu zachowaniu nie będziemy protestować to „juto” nie tylko będę bezprawnie zwalniać ludzi ale i zamykać w łagrach, obozach.
I na koniec, Najmowicz rządzi Ostródą 3 lata i zmiany są tylko na gorsze. Dług został „zrolowany” czyli odsunięty do spłaty jak już Najmowicz zakończy karierę burmistrza i będzie pobierał bardzo wysoką emeryturę. Dodatkowo dołoży długi związane z budową kolejnego stadionu, który nie wiadomo za co trzeba będzie utrzymywać.
Moim zdaniem to najgorszy burmistrz w powojennej historii Ostródy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: ReferendumWaldek 2016-03-03 15:00
Krajewki daj spokój jest tylko jeden szkodnik w powojennej Ostródzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ale wtopaErnest 2016-03-02 17:43
Kiedyś była taka piosenka pasująca do kolesi którzy prowadzili dyskusję ' Były sobie świnki trzy, świnki trzy, świnki trzy"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# żenadaostródzianka 2016-03-02 18:30
Panie Hoch, czy pan nie widzi jak się zbłaźnił. Odejdź człeku, bo wstyd. Miej trochę przyzwoitości!!!A co na to rada miasta, panowie, panie ocknijcie się i oczyśćcie atmosferę
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Nie można przejść do porządku dziennegoEla 2016-03-02 19:29
Milczenie pozostałych Radnych ich brak reakcji na tego typu zachowania Pana Hocha jest oburzający. Milcząc, przyzwalacie Państwo na tak oburzające zachowanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# tak???Gregor 2016-03-02 22:04
Więc pozostał jeszcze Pan Jacek, Pani Mirosława i Pani Anna. Dlaczego ktoś z nich nie podpisze? Szczególnie ta jedna radna która z piotrusiem z jednego komitetu startowała?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: tak???no i który? 2016-03-02 22:11
Mirosława kogo woli bardziej? Piotra czy Norberta? Chyba będzie trzeba wybrać pani Mirko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: tak???Krystyna 2016-03-09 15:16
Podpisanie wniosku nie przesądza o odsunięciu p.Hocha z funkcji wiceprzewodniczącego. A radni, którzy powołali go na to stanowisko odwołają go? Nie sadzę. Wiadomo jaki jest układ w radzie. Pan Hoch powinien sam podać się do dymisji, tak postąpiłby człowiek honorowy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE;do ElADla srebrników! 2016-03-03 18:45
Ci milczący radni to za kilka srebrników za sesję trzymają się jak rzep psiego ogona( 4 lata to dla niektórych grosz na chleb) , a za centa gotowi duszę oddać diabłu!KATOLICY???? , no ciekawe co na to główny Katolik Ostródy z NMP?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Wstyd to za mało !!!Tom 2016-03-02 23:05
W głowie się nie mieści że przedstawiciele społeczni, radni miasta Ostródy nie potrafią zachować się godnie. Pan Wawrzyński za którym osobiście nigdy nie przepadałem, pokazał temu zbiorowisku na jakim poziomie obecnie się znajduje. Jest mi bardzo przykro, że spotkało go takie upokorzenie. Haniebne zachowanie nie dotyczy tylko tych trzech pozbawionych ludzkiego głosu tenorów i ich nieudolnego dyrygenta. Sprawa tego kalibru kładzie się cieniem na całej radzie. Henryk Hoch niedoszły poseł RP, powinien natychmiast zrezygnować z funkcji, o Połoniewiczu i Berze nie wspomnę. Zastanawiam się, czy poza najmłodszym z radnych na którego tyle pomyj już wylano, nie ma w śród tego zbiorowiska nikogo na odpowiednim poziomie. Wystarczy dobre wychowanie o poziomie moralnym i intelektualnym wolę się nie wypowiadać, nie ma oczym. Czy nikt nie potrafi właściwie zareagować? Wystarczy po prostu podpowiedzieć przewodniczącemu Hochowi jak postąpić trzeba...a jak nie to sami cię odwołamy! Wystarczy publicznie i głośno przeprosić za siebie i innych! Gdy słucham że burmistrz i przewodniczący chce o tym poniżającym zajściu rozmawiać osobiście, to myślę, że ci panowie już dawno sięgnęli dna. Ta „delikatna” sytuacja obraża nie tylko pana Wawrzyńskiego obnaża też nas mieszkańców. Burmistrz chce osobiście na osobności powiedzieć panu Wawrzyńskiemu jak traktuje swoje obowiązki? Radnych Krajewski podsumował to wystarczająco dosadnie, prosto i prawdziwie. Burmistrz Ostródy działa bez poszanowania prawa i bez poszanowania człowieka. Wstyd to za mało! Radni Bera, Połoniewicz, Hoch, burmistrz Najmowicz oraz milcząca część rady - pan Krajewski pokazał wam jak zachować się należy. Zróbcie porządek, alby my mieszkańcy porządek zrobimy z wami. Dla pana Wawrzyńskiego w tym miejscu chciałbym przekazać wyrazy szacunku, współczucia i solidarności.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegokola 2016-03-03 10:21
Zastanawia mnie tylko, jak pan radny piotr ma czelność sugerować burmistrzowi honorowe przelanie pieniędzy na rzecz miasta, skoro sam nie rozumie pojęcia honor. Szybko wyparł, co obiecał małemu Czarkowi - honor w wydaniu radnego-bezradnego piotra. Dobrze byłoby również, gdyby sam zrezygnował z funkcji radnego, bo sesje z jego udziałem są faktycznie niezapomnianym (niestety) groteskowym i żenującym cyrkiem (a cyrkom radny mówi Nie, więc gdzie konsekwencja?) Nawiązując do wypowiedzieć z sesji nt. tego kto wybrał w-ce przewodniczącego rady, bo przecież nie radny krajewski - to ja panie piotrze, pana też nie wybierałem a muszę pana oglądać i słuchać niezrównoważonych wypowiedzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# tvn uwagaobserwatot 2016-03-03 13:29
uwaga.tvn.pl/.../...
Ten facet dziś nie powinien kogokolwiek pouczać ! Posłuchajcie jego obietnic.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: tvn uwagarobert 2016-03-03 13:55
Jeżeli prawdą jest to co słychać w mieście, z zakładam, że tak. I jeżeli stadionowy odpowie karnie za to co zrobił Piotrowi Krajewskiemu organizując na młodego radnego wszystkie dostępne media i niszcząc go, to uważam, że Piotr nie tylko powinien domagać się odszkodowań, ale i powinien odwołać z funkcji Czesława Najmowicza oraz wystartować na burmistrza Ostródy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# żarttom 2016-03-07 00:43
Ty chyba żartujesz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# OSTRÓDAJAN 2016-03-03 14:40
TO są tematy zastępcze.Popatrzcie na Ostródę.Brudno,drogi dziurawe, chodniki zdezelowane jednym słowem syf.Miasto miało szanse na remonty, ale interes partyjny wygrał z rozsądkiem myślenia.Władza obecna jest bez kompetencji i wizji miasta .Zajmowanie się jakimś tam KOCHEM CZY KRAJEWSKIM jest głupotą i stratą czasu.SZANOWNI PAŃSTWO RADNI. DO ROBOTY!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: OSTRÓDAMirek 2016-03-03 14:52
To chyba w innym mieście mieszkasz niż Ostróda. Bo ja widzę dużo inwestycji w drogi i chodniki o szkołach nie wspomnę lepiej niż za Dąbrowskiego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: OSTRÓDAJAN 2016-03-03 16:34
JAKIE NP. ULICE MIRKU ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# szkoła 5obi 2016-03-03 16:38
Zwłaszcza w szkole Nr 5
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# MIREKKASIA 2016-03-03 16:45
O tak.NP.SALEZJAN to wspaniała inwestycja .Rozdawanie publicznych pieniędzy dla kleryków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegojanie 2016-03-03 16:57
Proponował bym radnym którzy zarzucają panu Krajeskiemu obietnice złożone choremu dziecku , by najpierw poczytali swoje ulotki z obietnicami i sprawdzili ich etap realizacji. Czyjeś widzi się z daleka. A TERAZ PROSZĘ MI POWIEDZIEĆ JAKIE TEMATY BYŁY PORUSZANE NA SESJI. Ciesze się że pokazano choć część obrad i bardzo dobrze . Jeszcze parę takich niemiłych dla burmistrza i jego ekipy relacji w internecie a sami dojdą po rozum do głowy i zaczną transmitować całą sesję. Nie każdemu chce się oglądać po kila godzin obrad. Teraz w kilka minut można się dowiedzieć dużo ciekawych i kompromitujących spraw. Ten malutki wycinek obrad obejrzało o wiele więcej osób niż poprzednio całą sesję. W ten sposób panie burmistrzu ukarał pan samego siebie. Niech dalej pan słucha tych pseudo katolików a na pewno pan dobrze na tym nie wyjdzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# KARAKRZYSIEK 2016-03-03 17:03
Ostroda znowu na jezykach calgo kraju.Skazano urzednika za pomylke .Ma zaplacic 45 tysiecy zl.Ale jaja.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# poczekaj chwilkęAdam 2016-03-04 00:10
Podobno niedługo będziesz mógł obejrzeć całe sesje a także skrót z najważniejszych decyzji i momentów jakie na nich zapadały. Zobaczysz wtedy jak bardzo różnią się te online z tym sklecanymi przez manipulującą telewizję. Wtedy będzie widać kto za kim stoi. A radny mlekonos to tutaj opanował 80% komentarzy, nie ma znajomych to tutaj torluje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# REFERENDUM!!!!Referendum!!!! 2016-03-03 18:35
No chyba już wystarczająco dużo nagrabiła ekipa po egidą burmistrza.Trzeba zacząć mówić głośno o wszystkim. Ustawiane konkursy (praca dla niekompetentnych ale z PIS-u) bez konkursów różni skompromitowani ludzie na stanowiskach urzędniczych i zwykłych robotniczych .Ponadto PYCHA i GŁUPOTA i BRAK KOMPETENCJI - to nasza władza w Ostródzie.To co zrobiono Panu Wawrzyńskiemu to dyskwalifikuje wszystkich- od Burmistrza począwszy na całej radzie oprócz tych 5-ciu co podpisało się pod wnioskiem za odwołaniem Hocha. Ja mam pytanie do Bery , Połoniewicza i HOCHA- czy macie jeszcze resztki honoru i samokrytycyzmu w sobie , a i jeszcze czy wy naprawdę jesteście katolikami - jeżeli chociaż na jedno pytanie odpowiecie TAK , to nie chcemy już was oglądać nawet w takich fragmentach sesji- chyba wiecie co w takiej sytuacji robi człowiek honoru , a może to dla was trudna wiedza , to podpowiadam- DYMISJA.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: REFERENDUM!!!!Ben 2016-03-03 23:10
Albos głupi albo nie wiem co z tobą. Wybierać warzyńskiego. Każdy w Ostródzie wie i pamięta o wyczynach tego pana i nie zmieni tego głupie zachowanie hocha. Referendum za co. Coś się niektórym pokręciło w głowie i zachorowali na władzę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# nie takmycha 2016-03-04 00:03
Mówicie przecież o wszystkim po 100 razy i cały czas od roku tego samego kotleta piotruś odgrzewa i niech to dalej robi. referendum?? ha ha chyba na głowy się z kimś zamieniliście. A Cezary też często na ławce kiedyś odpoczywał albo kąpał się między statkami i nikt go nie chciał odwoływać. Skońccie się już pienić tylko do roboty!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: nie takKrystian 2016-03-04 12:38
Nawet chyba policja z UM go zabierała bo był pod wpływem? :-) I wtedy było ok?! Eh i kto tu ma podwójną moralność?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Radny Jacek DudzinJest posłuszny 2016-03-03 19:25
Radny Dudzin nie podpisał się pod petycją prawdpopodobnie dlatego ponieważ jego żona jest dyrektorem szkoły podtawowej i Czesiu może ją usunąć. Dudzin uważa się za niezależnego ale jak widać tak nie jest. W najbliższych wyborach ul. Jaracza i Osiedle Młodych skad jest Radny Połoniewicz powonni wybrać inne osoby.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Radagreg 2016-03-04 14:01
To problem całej rady. Większość jest wprost lub pośrednio zależna finansowo od władzy wykonawczej, miejskiej i powiatowej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: RadaRoger 2016-03-06 10:32
Dziwie sie że prawo tego nie zakazuje. Pracujesz w budżetowce, nie masz prawa startowac do rady. A tak mamy patologie. Spójrzcie na miasto i powiat. Chyba co najmniej połowa to urzedasy. I jak od takiego oczekiwac dbania o interes wyborcow? Du*a, siedzi potem taki i cała kadencje dba żeby stołka nie stracic...czemu nikt o tym nie mowi? Moze ten portal pokusiłby sie o taka analize i wykaz z trzech rad: gmina miasto i powiat. I pokazac ilu konkretnie radnych zatrudnionych jest w roznych urzedach, spólkach, szkołach itd. Przeciez to smierdzi na kilometr a kazdy udaje ze problemu nie ma.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Radaostróda 2016-03-06 22:14
zgadza się
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ojmarian 2016-03-07 21:19
Tam dziwię się Mieszkańcom Jaracza,Pan Dudzin od dawna nic nie robi!!!wywiesił swój plakat wyborczy na sklepie,żadnego programu i nic dla osiedla nie robi!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: ojJan W. 2016-03-09 14:53
A co chciałbyś żeby zrobił? Kontaktowałeś się z Panem Jackiem? Bo ja tak i moje sprawy załatwił, błyskawicznie. A programy, to może pisać kandydat na burmistrza. Radny powinien załatwiać sprawy mieszkańców swojego okręgu i godnie reprezentować nas w samorządzie, a nie pisać niewykonalne głupoty na ulotkach. Żeby inni radni byli jak radny Dudzin. Może wolisz takich jak Hoch czy Krajewski. No cóż, masz wybór.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# jeślimarian 2016-03-10 21:49
macie jakieś prywatne sprawy to może załatwił:-P kiedyś może coś robił...ale to było dawno...to prawie jak legendy o dinozaurach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: ojPaweł 2016-03-11 14:19
Proszę nie obrażać Pana Krajewskiego i proszę nie stawiać Go na równi z tym przestępcą Hochem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Pawełku@ 2016-03-11 23:00
z którym przestępcą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# prawogreg 2016-03-08 10:21
Tu nie trzeba zmieniać prawa. Tu trzeba świadomego wyborcy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: RadaAdam 2016-03-09 15:01
Do kogo pretensje. To nie głosuj na "urzędasa". A chodzisz chociaż na wybory?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Radny Jacek DudzinWojtek 2016-03-15 19:07
Ten Pan Dudzin to mnie bardzo rozczarował. Zawsze uważałem Go za porządnego faceta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# porządny facet@ 2016-03-15 19:47
ale chlebuś tylko z jednej strony smarowany
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegoJak długo jeszcze 2016-03-04 15:40
To co ten Pan Henryk Hoch wyprawia to jest wszystko poniżej pasa. To jest po prostu jeden z większych przestępców w powojennej historii miasta Ostródy. Co on musi jeszcze zrobić, żeby Prokurator zrobił mu sprawę i wysłał go na "wczasy"?. Tam już raz był to mógłby jeszcze raz tam pojechać. Odpoczoł by sobie a miasto miało by w koncu spokój
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# PlatformaHenio 2016-03-04 17:57
Heniu dziś to twarz PO w Ostródzie ~!
Gorczycy nie ma, Brodiuka nie ma. Został Heniek. Dno.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegoNiewiarygodne 2016-03-06 10:57
To co tam się odbyło na tej sesji to jest doprawdy niewiarygodne. Jak można było tak głosować? Pan Hoch jest przecież jednym z większych przestępców w powojennej historii miasta a teraz jego do tego te obrzydliwe wypowiedzi. Co on jeszcze musi zrobić, żeby go wyrzucić z tej Rady? Jak on nie zostanie z niej usunięty to pozostaje nam tylko przeprowadzenie Rerferendum.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegoKrystian 2016-03-06 12:23
O jakie głosowanie Ci chodzi?
"Nam"?! To znaczy komu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegoNiewiarygodne 2016-03-06 19:40
Nam to znaczy Mieszkancom Ostródy. Przecież to Rada Miejska Ostródy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegoMłotków 2016-03-06 21:53
Nam tzn Krakowskiemu, Wawrzyńskim, Dąbrowskiemu, Fijasowi, Borzuchowskiemu osobom które zostały odrzucone od władzy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegoKrystian 2016-03-07 17:35
Otóż to właśnie!!!
Przy okazji, ten wielce oburzony na Hocha Pan to zdaje się ten sam, który twierdził, że ksiądz namawia do spożywania alkoholu. Mowa tu o incydencie na mszy, która odbyła się na wolnym powietrzu w Międzylesiu.
Faktycznie, tacy ludzie w kościele to raczej nie....żart.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# w krzakach na Międzylesiu?@ 2016-03-07 17:50
to co oni tam pili, zsiadłe mleko
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# pytankoSzymon 2016-03-06 12:30
a propo, ten Wawrzyński to nie jest ten co mu krzyże w szkołach zawadzały czy tam jakaś sprawa była z katolikami ??? jeżeli to on to tak naprawdę po co wchodzi do kościoła jak Boga nie uznaje ??? trzeba było iść od razu na cmentarz i pożegnać ojca a nie robić paranoję i tu trzeba przyznać rację tym trzem, że jak nie wierzysz to po co leziesz ??? Po drugie to czas rady podczas sesji jest chyba na sprawy dotyczące Ostródy i jej mieszkańców a nie na prywatne załatwianie spraw Pana Wawrzyńskiego, prywatę proszę załatwiać w swoim wolnym czasie a nie na Sesji dotyczącej miasta i jej mieszkańców. Ostróda potrzebuje burmistrza z prawdziwego zdarzenia który będzie załatwiał sprawy miasta i jego mieszkańców silną ręką a nie chłopka roztropka który się trzęsie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Zjadł komucha koalicjętom 2016-03-07 00:32
Ludzie. HENIO mówił prawdę i tylko prawdę. Dziwi mnie że ten czarny osobnik tak długo dryfuje na salonach.Przypomnijcie sobie jak został zlinczowany na sesji rady powiatu.Nawet okiem nie mrugnął i jeszcze poszedł do mikrofonu.A nawalony w UM,a Nawalony w godzinach pracy utopił bojer na Drweckim.Wielbiciel płyt chodnikowych..etc
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Zjadł komucha koalicjęTomasz 2016-03-07 10:50
Henio przestań wpisywać tutaj twoje bzdury. Jesteś największym przestępcą w powojennej Ostródzie o pewnie tak zostanie na długie lata
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# szkola w Lipowiewitek 2016-03-07 09:24
Panie Wojcie dlaczego pan zamiata pod dywan sprawe zwiazana z byla dyrektorka gimn w Lipowie dlaczego czlowiek ktory terroryzowal szkole wymuszajac pozyczki od pracownikow jest na urlopie zdrowotnym ktory jest zapewne zaplata za malwersacje w szkole czy na tym ma polegac rola wlodarza gminy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegoTomasz 2016-03-07 12:47
Panie Heinrich Hoch! To już jest koniec. Może Pan sobie iść. Im szybciej tym lepiej. Cześć, Goodbye, Auf Wiedersehen. Do widzenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Miś z okienka@ 2016-03-08 17:16
,, mikrofony zostały już wyłączone "
„A teraz kochane dzieci, pocałujcie misia w d…”
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Miś z okienkaObserwator 2016-03-09 09:52
W przypadku Henryka Hocha nie można przejść do porządku dziennego. On był i zawsze będzi tym czym jest. Nikt go już nie nauczy uczciwośći. On jest po prostu Przestępcą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# W przypadku ...@ 2016-03-09 23:28
w innych przypadkach można ...?
zaobserwowałeś, znasz jakieś.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegoPaweł 2016-03-09 18:27
"Podpisanie wniosku nie przesądza o odsunięciu p.Hocha z funkcji wiceprzewodniczącego. A radni, którzy powołali go na to stanowisko odwołają go? Nie sadzę. Wiadomo jaki jest układ w radzie. Pan Hoch powinien sam podać się do dymisji, tak postąpiłby człowiek honorowy."

W tym cały problem ten człowiek właściwie nie ma żadnego honoru. On nawet nie wie co to jest.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Wiadomo jaki jest układ w radzie@ 2016-03-09 19:38
jaki, niehonorowy ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Wiadomo jaki jest układ w radzieWojtek 2016-03-10 09:24
Honor to postawa, dla której charakterystyczne jest połączenie silnego poczucia własnej wartości z wiarą w wyznawane zasady moralne, religijne lub społeczne. Naruszenie zasad honoru przez siebie lub innych odbierane bywa jako "dyshonor" lub "hańba". W wielu społeczeństwach takie naruszenie pociąga za sobą natychmiastową, osobistą reakcję "zhańbionego" lub innego członka tej samej grupy. Nasz V-ce Przewodniczący RM to jest najlepszy przykład człowieka niehonorowego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# najlepszy przykład człowieka niehonorowego.@ 2016-03-10 11:18
poproszę kilka przykładów do wyboru
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: najlepszy przykład człowieka niehonorowego.Józef 2016-03-17 19:38
Redakcja tego artykułu poleca materiał zarejestrowany podczas sesji z nadzieją że skłoni on do refleksji. I co z tego, że on tam kogoś skłoni do refleksji. W tym przapadku nie możemy się "bawić" w jakieś tam refleksje. Sprawa jest bardzo poważna. Po prostu trzeba Hocha usunąć z tej Rady i sprawę oddać do Sądu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# że co?marek 2016-03-12 00:56
A czy radny Piotr K. ma honor???????????????????/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: że co?ryś 2016-03-12 06:26
Odp.1: nie
Odp.2: tak
Możesz sobie wybrać. Czy to wpływa w jakimkolwiek momencie na poziom honoru Hocha?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: że co?Paweł 2016-03-12 09:19
W tym wypadku jakiekolwiek porównywanie nie ma sensu. Heinrich Hoch jest przestępcą pod każdym względem a Krajewski nie dotrzymał obietnicy bo los tak sprawił, że ze względu na wydażenia nie był w stanie jej spędzić. I to bybyło na tyle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Pawełku@ 2016-03-12 10:06
czy to los czy wydażenia nie pozwoliły przyswoić ortografii.
teraz może już spędzić.
może pomożesz.
I to bybyło na tyle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Pawełku@ 2016-03-12 10:20
tak w ogóle, to pisz śmiała o tych przestępcach , z detalami,
a tu raz o Niemcach ? raz o piosenkarzu ?
przecież trzeba ścigać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: że co?Q 2016-03-12 08:55
A cy Dariusz S., radny powiatowy, ma chociaż honor? Bo wyglądu wiadomo, że nie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# że co? — Q@ 2016-03-12 09:56
przecież wyglądał - zza rogu...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Wiadomo jaki jest układ w radzieTomek 2016-03-18 17:28
Henryk Hoch, ukarany prawomocnymi wyrokami za różne przestępstwa przeciwko czci, nie rokuje wogóle poprawy. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, w czasie przerwy, ale przy włączonych mikrofonach pokazał swoją prawdziwą tważ. Również w działalności sportowej zawiódł kompletnie.Z prezesa Sokoła pogonili go piłkarze. Z klubu pingpongowego pogonili go po tym jak zawiódł podczas organizacji mistrzostw Polski w 1998 roku (tygodniowy cug). Przegrał co mógł w sądach po obrażaniu ludzi.Część radnych chce i to słusznie odwołania naszego wiceprzewodniczącego. W jego działalności na rzecz mniejszości dopuszcza się również bardzo wielu nadużyć i przestępstw. Czas odejść panie Henryku Hoch.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# wogóle@ 2016-03-19 00:56
to nie wyglądało na tważ lecz na twoją dópe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegoTomek 2016-03-19 18:02
Wszystko to niestety prawda, podobnie jak tu też inne wpisy. Nie odwołanie Hocha to niestety hańba!!!! Jak można tolerować osobnika o takich sukcesach na stanowisku wice przewodniczącego Rady Miasta! Co to za Rada i co to za radni -dali dowód, że tworzą klikę i nie mają zwykłej przyzwoitości. Oczekiwanie od Hocha,że ma honor i zrezygnuje, jest równie prawdopodobne do oczekiwania, że w Ostródzie będzie klimat tropikalny. Orzeczenie o jego prawdomówności i honorze zapadło w wyrokach sądowych. Jak można jeszcze bardzie się zdeklasować. Po tym wszystkim co się stało to do porządku dziennego nigdy nie będziemy mogli przejść.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Tomku@ 2016-03-19 20:06
i jak tu rzyć
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Nie można przejść do porządku dziennego@ 2016-03-20 15:27
trzeba chociaż uchwalić przeniesienie fontanny na obszary przeznaczone od rewitalizacji
w Ostródzie np. na Gizewiusza
finanse.wp.pl/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegoTomek 2016-03-21 16:53
Co za infantylizm! I taka osoba jak p. Henryk Hoch jest nadal wiceprzewodniczącym Rady Miasta. Nie wiedziało „dziecko”, że „pełniąc” zastępcą funkcję w RM jest podmiotem zainteresowania wszystkich i to w każdym miejscu i czasie. Zwłaszcza gdy jest już po dwóch prawomocnych wyrokach sądowych. Wobec osób „publicznych” obowiązują szczególne standardy. Osoba taka musi wiedzieć, że zawsze jest pod lupą, tj. mikrofonem, kamerą i prasą. Do tego jakim słownictwem posługuje się Heinrich Hoch. Toż to język typowy z rynsztoka. Np. „chciał ukręcić sobie, albo na czyjeś zlecenie, prywatne lody.” I to jest reprezentant naszego tak pięknego miasta!!! OSTRÓDZIANIE obudźcie się!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# tomku@ 2016-03-21 22:56
i jak tu rzyć, no powiedz sam, tylko żeby nie było infantylnie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegoRobert 2016-03-24 15:21
Nie można przejść do porządku dziennego.
Nie można przejść do porządku dziennego.
Nie można przejść do porządku dziennego.

3 razy Nie

Sprawę trzeba oddać do Prokuratora
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# to oddaj@ 2016-03-24 19:50
i przejdź do porządku wieczornego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegoPaweł 2016-03-28 14:49
Nie możemy w żadnym przypadku przejść do porządku dziennego. Dlatego proponuję na następnej Sesji Rady Miasta jeszcze raz, ponownie postawić ten sam wniosek. Mam nadzieje, że co niektórzy radni przemyśleli o co tu chodzi i zagłosuję zgodnie z swoim sumieniem a nie jakąś tam narzuconą dyscypliną .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegoJanek 2016-03-30 13:28
Najlepsze w tym artykule to te piękne zdjęcie. Typowy kryminalista złapany na gorącym uczynku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# do MariannyKamil 2016-03-28 22:21
Marianno a czy obligacje wyemitowane przez Najmowicza 7 mln. mając w banku 4 mln to też powód do dumy. A kto zapłaci odsetki ok. 1,5 mln czy Najmowicz z prywatnych pieniędzy? Czy odsetki zostaną zapłacone z naszych pieniędzy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# PanieCzarku 2016-03-31 09:02
proszę w ogóle nie podejrzewać Tych Osobników o to,że posiadają sumienie.Do Pana Krajewskiego - brawo,tak trzymać!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegoJanek 2016-03-31 13:38
Dziwię się, że „działalność” p. Henryka Hocha tak długo jest wspierana przez notabli ostródzkich. Co jeszcze musi on zrobić złego by jego poplecznicy wreszcie przejrzeli na oczy. Przecież jego oszczerstwa są tak ewidentne, że został za to skazany przez Sądy prawomocnym wyrokiem. Czy tego ostródzka władza nie widzi?! Kogo ona wspiera? Im szybciej się go pozbędzie, tym lepiej będzie też i dla Rady Miasta. Pytam się, czy p. Heinrich Hoch jest osobą nietykalną w Ostródzie? Kto osobiście za tym stoi? Im szybciej będziemy działać tym lepiej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegoTomek 2016-04-06 08:57
Wszyscy tu na forum wpisujemy, że nie można przejść do porzątku dziennego. A co zrobił Burmistrz Najmowicz?. On już dawno przeszedł do porządku dziennego i w dalszym ciągu popiera tego Przestępcę Hocha. Wczoraj oglądałem ułamki transmisji z ostatniej Sesji i co?. Nic się nie zmieniło. On dalej tam na Trybunie siedzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegoTomek 2016-04-25 17:57
Nie odwołanie Henryka Hocha to niestety hańba!!!! Jak można tolerować osobnika o takich sukcesach na stanowisku wice przewodniczącego Rady Miasta! Co to za Rada i co to za radni -dali dowód, że tworzą klikę i nie mają zwykłej przyzwoitości. Oczekiwanie od Hocha,że ma honor i zrezygnuje, jest równie prawdopodobne do oczekiwania, że w Ostródzie będzie trzęsienie ziemi. Orzeczenie o jego prawdomówności i honorze zapadło w wielu wyrokach sądowych. Jak można jeszcze bardzie się zdeklasować. Po tym wszystkim co się stało to do porządku dziennego nigdy nie będziemy mogli przejść.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Tomeczku@ 2016-04-25 20:05
oj tam , przejdziecie , przejdziecie , jak na drugą stronę ulicy, razem z Robertem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegoTomek 2016-04-29 18:03
Pamiętam jak Pan Henryk Hoch w drugiej połowie lat 70 -tych pracował w PGR-ach jako pracownik Kulturalno Oświatowy. Dla mnie to było trochę śmieszne, przecież on sam osobiście nie posiada ani kultury ani oświaty. A może też zajmował się obserwacją pracowników w Panstwowych Gospodarkach Rolnych?. Ciekawe jak to tam było, Panie Henryku? Mógłby Pan nam coś napisać o tamtych czasach i pańskiej działalności. Bardzo prosimy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Tomek@ 2016-04-29 19:48
Ty pewnie z opozycji, związki zakładałeś.
Mógłbyś nam coś napisać o tamtych czasach
i swojej działalności.
Bardzo prosimy.
Historię należy utrwalić, dla potomnych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegoKrzysztof 2016-05-01 09:49
Pan Hoch to siedzi cały dzien przed komputerem i jak ktoś wpisze jakiś komentarz to natychmiast wpisuje swoje głupie uwagi. Daj se spokój człowieku. Lepiej wycofaj się z swoich funkcji.
Odrobinę honoru to może jeszcze masz?
A może po prostu nie rozumiesz pojęcia honoru?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Krzysztofie@ 2016-05-01 12:23
Krzysiu, jak tu rzyć , nie mając pojęcia co to chonor.
Będziesz musiał przejść do porządku dziennego razem z Tomkiem , Robertem i innymi Jasiami,
jak na zielonym przez ulicę .
Pospieszcie się , będą ronda.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# A Ty dlajaj 2016-05-01 20:08
piszesz z TAKIMI błędami,czy do szkoły"miałeś pod górkę"?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# przyznaję się@ 2016-05-01 22:32
ściągnięte od Tomka i innych Jasiów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegoKarol 2016-05-02 23:38
Panie Hainrich, czemu na wszystkich zdjęciach ma Pan taką smutną tważ. Niech Pan zrobi sobie ładne nowe zdjęcia z pięknym uśmiechem. Na tych obecnych zdjęciach to wygląda Pan jak prawdziwy kryminalista.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Och Karol@ 2016-05-03 11:44
Ty pewnie z tego filmu, to przecież wiesz że nie wszyscy mogą wyglądać jak ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegoObserwator 2016-05-04 11:50
On nie tylko wygląda jak prawdziwy kryminalista. On nim jest i nic już nie zrobisz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# i nic już nie zrobisz.???@ 2016-05-04 21:03
ha ha ha , amnestia , nie obejmuje jednak obserwatorów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegoKarol 2016-05-05 20:10
Obserwatorzy nie są kryminalistami. Tylko tacy osobnicy jak pan Heinrich są przestępcami a tym samym również i kryminalistami.
Beobachter sind keine Kriminellen. Nur solche Personen wie Heinrich sind Kriminelle und damit auch Verbrecher.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Obserwator@ 2016-05-05 21:45
to jeszcze gorzej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegoJanek 2016-05-06 12:34
No właśnie. Jak można było dopuścić, żeby kryminalista był w Radzie Miejskiej. Obserwator ma racje, że to wszystko jest jeszcze dużo gorzej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Drogi Janku@ 2016-05-07 09:35
Obserwator jest czerwonawy ma zmarszczoną wątrobę, nie może już pić, a większość obserwacji poszła na przemiał.
Obserwatorów nazywano różnie w różnych środowiskach, przy czym porządny kryminalista miał na ogół lepsze notowania.
Jeszcze jedno drogi Janku, ucz się czytać, czytać ze zrozumieniem, samo dmuchanie w kijek z dziurkami nie wystarczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegoWojtek 2016-05-07 09:58
Ale jaja. Obserwator (Heinrich) pisze o sobie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Wojtek@ 2016-05-09 21:15
Ale jaja. Wojtek
pisze o sobie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegoPaweł 2016-05-12 09:41
I jeszcze jedno na temat Hocha. On wyzywa p.Wawrzyńskiego od degeneratów, pijaków itp. Panie Hoch, mieszkam parę bloków od ciebie. Na własne oczy widziałem jak leżałeś zarzygany w zaspie i sąsiedzi musieli cię do domu odnosić. Innym razem wracałeś opierając się o garaże. Takiś ty porządny. Moczymordo zakłamana!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Pawełku@ 2016-05-12 09:55
Obserwator też widział, masz świadka...sąsiada...i do boju...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegoMichał 2016-05-13 05:58
Jacku może artykuł na temat sprawy Dąbrowski - Kowalski. Ponoć Dąbrowski przegrał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegoPaweł 2016-05-13 09:37
Jaki Kowalski? W Ostródzie jest ich dużo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Pawełku@ 2016-05-14 11:08
Dąbrowskich też jest dużo, jednak wiesz o którego chodzi.
Spytaj się,ewentualnie obserwatora on też wie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegoPaweł 2016-05-14 12:28
Chodzi o Pana Olgierda Dąbrowskiego. W Sądzie Rejonowym w Mławie zapadł wyrok w sprawie jaką Olgierd Dąbrowski wytoczył Henrykowi Hochowi. Chodzi o publikację Henryka Hocha w tygodniku lokalnym, w której nazwał byłego burmistrza "największym szkodnikiem w powojennej historii Ostródy" oraz rzekomo sugerował, że jako zarejestrowany na internetowych stronach Instytutu Pamięci Narodowej jako współpracownik o pseudonimie "Tomasz", Dąbrowski współpracował z organami bezpieczeństwa. Olgierd Dąbrowski uznał, że został tą publikacją poniżony w oczach opinii publicznej. Przypomniał też, że został zlustrowany przez prokuratorów IPN i proces ten potwierdził, że nie współpracował z żadnymi służbami bezpieczeństwa. Sąd podzielił tę opinię, bo zapadł wyrok skazujący Henryka Hocha na wysoką karę pięnieżną i zwrot kosztów sądowych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Pawełku@ 2016-05-14 19:56
a Kowalski?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegoObserwator 2016-05-14 21:30
Kowalski jest w porządku. tu piszemy o naszym największym przestępcy jakim jest Hoch. Nie odwołanie Henryka Hocha to niestety hańba!!!! Jak można tolerować osobnika o takich sukcesach na stanowisku wice przewodniczącego Rady Miasta! Co to za Rada i co to za radni -dali dowód, że tworzą klikę i nie mają zwykłej przyzwoitości. Oczekiwanie od Hocha,że ma honor i zrezygnuje, jest równie prawdopodobne do oczekiwania, że w Ostródzie będzie trzęsienie ziemi. Orzeczenie o jego prawdomówności i honorze zapadło w wielu wyrokach sądowych (patrz wyżej). Jak można jeszcze bardzie się zdeklasować. Po tym wszystkim co się stało to do porządku dziennego nigdy nie będziemy mogli przejść.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# obserwator@ 2016-05-14 23:01
tu piszemy- patrz wyżej - o którego Kowalskiego chodzi
później możesz przejść do obrządku wieczornego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegoObserwator 2016-05-15 08:09
W/w Artykuł jest o Panu Heinrichu. Tak więc trzymajmy się komentarzy dotyczących tego i tylko tego artykułu. Pan Hoch ciągle tu wpisuje jakieś bzdury i w ten sposób mąci aby odciągnąć uwagę na inne sprawy. Panie Hainrich ten artykuł jast poświęcony Panu i komentarze również. Może pan sobie te komentarze poczytać to będzie Pan wiedział co my wszyscy o Panu myślimy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Pawełku ?@ 2016-05-15 09:34
a ilu jest was wszystkich- myślących
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegoAdam 2016-05-26 19:21
Henryk Hoch, ukarany prawomocnymi wyrokami za różne przestępstwa przeciwko czci, nie rokuje wogóle poprawy. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, w czasie przerwy, ale przy włączonych mikrofonach pokazał swoją prawdziwą tważ. To co tam się odbyło na tej sesji to jest doprawdy niewiarygodne. Jak można było tak głosować? Pan Hoch jest przecież jednym z największych przestępców w powojennej historii miasta a teraz jeszcze do tego te obrzydliwe wypowiedzi. Co on jeszcze musi zrobić, żeby go wyrzucić z tej Rady? Czas odejść panie Henryku Hoch. Takich radnych to my naprawdę nie potrzebujemy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Adaś@ 2016-05-26 23:16
pokazał swoją prawdziwą tważ
będzie oczekiwanym radnym
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Nie można przejść do porządku dziennegoAnia 2016-05-30 14:44
Dziwię się, że „działalność” Henryka Hocha tak długo jest wspierana przez notabli ostródzkich. Co jeszcze musi on zrobić złego by jego poplecznicy wreszcie przejrzeli na oczy? Przecież jego oszczerstwa są tak ewidentne, że został za to skazany przez Sądy prawomocnymi wyrokami. Czy tego ostródzka władza nie widzi?! Kogo ona wspiera? Im szybciej się go pozbędzie, tym lepiej będzie też i dla Rady Miasta. Ile on nam wszystkim przyniósłs wstydu? Czy to Rodzinie, Radzie Miasta, Miastu, Mniejszości Niemieckiej i.t.d. Pytam się, czy p. Heinrich Hoch jest osobą nietykalną w Ostródzie? Kto osobiście za tym stoi? Czas najwyższy ażeby zająć się tą osobą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Odpowiedź jestinviolable 2016-05-30 17:28
w Twoim pytaniu.On jest NIETYKALNY.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi