___

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zrozumiałem

Tradycja nagrywania sesji

Sesja Rady Miejskiej. foto: OstrodaOnline.pl
Sesja Rady Miejskiej. foto: OstrodaOnline.pl
Tak zwana "tradycja" transmisji obrad Sesji Rady Miejskiej właśnie dobiega końca. Stracą na tym przede wszystkim mieszkańcy. Oczywiście finansowo straci też na tym obecny wykonawca zleceń. Czy zyska burmistrz i radni? Nie jestem co do tego przekonany. Dlaczego tak się dzieje? Powód wydaje się oczywisty. Za dużo wychodzi na światło dzienne. Obecna władza jak diabeł święconej wody boi się transparentności swoich działań. To kolejny, zdaje się przemyślany i zaplanowany etap rozpościerania zasłony tajemnicy nad działaniami samorządu miejskiego.


Retransmisje obrad Sesji Rady Miejskiej są czymś tak oczywistym, ze nikt się nad ich istnieniem nie zastanawia. Pierwsze, o ile mnie pamięć nie myli były dostępne w internecie już w 2006 roku. Najstarsze nagranie jakie posiadam w swoim archiwum, to zapis III Sesji Rady Miasta Ostróda z 14 grudnia 2006 roku. Umowy, których kopię posiadam dotyczą rejestracji sesji od 2009 roku.

2009 - 2500 zł brutto miesięcznie
2010 - 2500 zł brutto miesięcznie
2011 - 2500 zł brutto miesięcznie
2012 - 2500 zł brutto za każdą sesję + 5000 jednorazowo
2013 - 2500 zł brutto za każdą sesję
2014 - 1700 zł brutto za każdą z 10 sesji + 3000 zł za dwie sesje
2015 - 1700 zł brutto za każdą z 11 sesji + 1300 zł za zakup praw do V Sesji

Wszystkie umowy podpisywane były z jedną firmą: Telewizja Ostróda - Piotr Wasześcik. W całym tym okresie nie przypominam sobie ani jednego otwartego zamówienia publicznego na realizację tego zadania. Co więcej, urząd pomimo prowadzonego rejestru zamówień publicznych takiej umowy ani razu nie umieścił w publikowanym rejestrze.
Wydaje się, że urząd "z przyzwyczajenia" podpisywał kolejne umowy z tym samym wykonawcą. Czy to źle? I tak i nie. Z jednej strony mamy dobrej jakości materiał dostępny w internecie, dodatkowo emitowany u jednego z lokalnych operatorów sieci kablowej. Daje to dostęp do rzetelnego materiału, bez skrótów. Z drugiej strony mamy wysokie koszty takich nagrań i brak konkurencyjnego postępowania na realizację usługi. Ceny za taką usługę są ogólnie znane i nie jest tajemnicą, że są niższe niż te obecnie płacone przez ostródzki samorząd.
W czym zatem problem, dlaczego miasto nie chce transmisji? Być może doszło do konfliktu między władzą a firmą wykonującą do tej pory zlecenie. Być może samorząd chce samodzielnie realizować to zadanie. Najgorszym jednak scenariuszem jest to, że samorząd miejski chce całkowicie pozbyć się rejestracji sesji. Niestety jest to prawdopodobne, na co mogą wskazywać niektóre wypowiedzi radnych. Czy tak będzie wkrótce zobaczymy.
Według burmistrza miasto chce zakupić sprzęt i samodzielnie transmitować obrady. To wydaje się dobrym rozwiązaniem, o ile materiał nie będzie montowany i dojdą do tego całe zapisy z obrad wszystkich komisji, czego do tej pory nie było. Szkoda tylko, że "za jakiś czas". Za jaki, nie wiadomo. Jednak znając dotychczasowe podejście samorządu nie wszystkie komisję będę rejestrowane, jak ma to już miejsce w chwili obecnej. Obym się mylił.
Prawem każdego obywatela i każdego podmiotu jest możliwość uczestnictwa w obradach rady i komisji oraz dowolne ich rejestrowanie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dotychczasowy operator nadal nagrywał sesje i rozszerzył swoją ofertę o nagrania komisji. Z całą pewnością wpłynie to na zwiększenie oglądalności a i mieszkańcy nie stracą cennego źródła informacji o pracy radnych.
Mam jednak podpartą wcześniejszymi doświadczeniami obawę, że samorząd pójdzie w kierunku całkowitego odejścia od transmisji obrad. Byłby to oczywisty zamach na transparentność pracy samorządu. Na taki zamach nie można się godzić.
Argument oszczędności jest w tym przypadku absurdalny biorąc pod uwagę wiele innych zbytecznych wydatków samorządu, jak choćby ostatni, czyli nakręcenie filmu historycznego za 25000 zł. Jest to większy jednorazowy wydatek, niż roczne nagrywanie sesji. Skoro samorząd chce na tym oszczędzić powinien zrobić otwarte zamówienie publiczne. Zapewne zgłoszą się podmioty chcące realizować taką usługę. Ważnym argumentem jest fakt, że do rejestracji i publikacji takich nagrań w internecie nie jest potrzebna żadna koncesja.

Komentarze  
# Dla wszystkichHan Solo 2016-01-30 10:41
A kto powiedział, że miasto nie chce transmisji? Droga wolna. Każdy może przyjść na sesję, nagrać ją i upublicznić w dowolnym miejscu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Tradycja nagrywania sesjiMikołaj 2016-01-30 11:02
Przecież może nadal nagrywać i puszczać tylko kasy nie będzie miał za to płaconej. W czym problem w tym że ktoś nie będzie robił interesu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Tradycja nagrywania sesjiunderwood 2016-01-30 11:23
Urzędniku Darku. Nieważne czy podpiszesz się Marek, Czarek, Piotr, Michał, Majk, Rafał, Olgierd czy też Mikołaj. Jesteś półanalfabetą, a twoje komentarze można rozpoznać z kilometra.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# pozytywnie nastawieni do wszystkich ludziwowa 2016-01-30 11:44
Dzieki tym nagraniom wychodzą na jaw sprawki dotyczące radnych z koalicji m.in.H. Hocha. W lokalnej "prasie" nie porusza sie tematów niewygodnych dla burmistrza a teraz odcięcie mieszkańców od oglądania sesji jest kolejnym krokiem w utrzymaniu w nieświadomości o poczynaniach burmistrza i jego przydupasów.
wiadomosci.onet.pl/. ../...
www.youtube.com/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: pozytywnie nastawieni do wszystkich ludzigość 2016-01-31 22:46
Bzdura!!!! Sesje ogląda 200 osób! O jakim ty mówisz "wychodzeniu na jaw". Sesje ogląda rodzina i znajomi radnych. Reszta szczęśliwie ma to w ... poważaniu. Poza tym co tu ma wychodzić? Ze to proste ludziska są? A miałeś jakieś wątpliwości? Jaki wyborca taki wybór.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# kasaUmbro 2016-01-30 20:19
Oj Mikolajku, zastanow sie co piszesz. Piszesz byle pisac. A co Ty robisz za darmo oprocz kupy w kiblu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Tradycja nagrywania sesjiprot 2016-01-30 11:18
Ty też możesz założyć firmę albo chodzić do roboty i nie pobierać wynagrodzenia. W czym problem? Jak tak zrobisz, to wtedy zabieraj głos. Coś jednak wygląda na to, że twoja kasa jest dawana niedaleko od tej sali sesyjnej...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# BRZYDZE SIE TAKIMI LUDŹMIkasia 2016-01-30 11:50
Jakie oszczędności burmistrz wprowadził na wydatki dotyczace słodyczy, kawy, soków ? o ile dobrze pamietam to były one duze w porównaniu do zapłaty za nagranie sesji.
Najlepiej zamieść wszystkie BRUDY POD DYWAN I UDAWAĆ WCIELENIE DOBROCI I SPRAWIEDLIWOŚCI !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# co ma do ukrycia ?ratusz 2016-01-30 12:04
jeżeli Forrest zrezygnuje z nagrań ze strachu o swoją d..ę to radni co nie mają nic do ukrycia powini zrobić zrzutę na te nagrania i Wasześcik przed każdym nagraniem powinien powiedzieć przez których radnych jest to sponsorowane
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: co ma do ukrycia ?Stanisław 2016-01-30 18:04
Zawsze myślałem, że niezależne media same z siebie pokazują sesje a tu się okazuje,że brali za to niemałe pieniądze?! Co to za telewizja, precz z nimi!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# precz z zakłamaniemświętoszki 2016-01-30 18:25
Rozumiem że ty pracujesz za darmo :-) chwalebne:-)
Rozumiem też, ze nie płacisz abonamentu telewizyjnego no bo dlaczego miałbyś płacic skoro powinno być za darmo? Niemałe czy małe pieniądze to jest sprawa dyskusyjna bo nie mamy możliwości porównania z innymi.Do momentu wpadki Trójcy Świętej na wizji podczas nagrywania sesji jakoś nie było problemów zkozystania z usług tej telewizji.No po tym skandalu to nie ma co się dziwić... płacą za nagranie a tutaj taki kompromitujący materiał :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: precz z zakłamaniemStanisław 2016-01-30 22:22
Nie pracuję, trafiłem 6 w lotto :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# niezależne mediaDariusz 2016-01-30 18:33
Darku, ile Forrest płaci gazetom? Jak to było z Globusem i klubem Ostródzianka? Brawo tv za pokazanie prawdziwych obliczy radnych
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: niezależne mediagość 2016-01-31 22:40
Gazeta Ostródzka napisała o tym jako pierwsza - był wywiad z Czyczelem co ma zamiar z tym Hochem zrobić i Czyczel zapowiedział sprawę w sądzie. Potem był wynik sądowej sprawy z Hochem i wreszcie przeprosiny tego ostatniego - także w gazecie. Przyczepili się tego tematu ja rzep, wiec nie gadaj. Tak samo jak się uczepili radnego wojewódzkiego, jakby się chłop nie mógł syropu napić, he, he
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# kasaUmbro 2016-01-30 20:15
Drogi Stanislawie, a moze ty dasz sprzet i ludzi za darmo? Mysle ze korzystali na tym wszyscy Ci ktorzy interesowali sie Ostroda. A ile Ty kasy poswieciles na cel spoleczny jesli juz tak piszesz? Przypominam ze chodzi tu o min 100o miesiecznie - czekam na odp
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: kasaStanisław 2016-01-30 22:19
Więcej niż Ci się wydaje Panie Umbro ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Tradycja nagrywania sesjiodwołać burmistrza 2016-01-30 13:29
Referendum! Referendum! Referendum!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Tradycja nagrywania sesjijanie 2016-01-30 14:18
Myślę że jest wyjście z pomysłu aby nie transmitować obrad sesji. Powinniśmy w ilości co najmniej 100 - 200 osób chodzić na sesję i jestem przekonany że pan burmistrz szybko wróci do tak zwanej " tradycji"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# InteresDariusz Sruk 2016-01-31 01:08
Teraz ja będę kradł ile wlezie i to bez kamer z czesiem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Tradycja nagrywania sesjikam. 2016-01-31 10:53
Najdziwniejsze jest to że kasa na to od wielu lat szła bez przetargu. Monopol normalnie. A jak sie popatrzy na doniesienia prasowe to ta telewizja nie tylko za sesje bierze kase. Widzieliscie np teledysk? A co maja powiedziec ludzie starsi albo ci ktorzy nie mają internetu? Bo przeciez ta telewizja dociera ledwie do czesci mieszkancow. 2500 za kilka godzin nagrania i to przeciez bez montazu. Stawiasz kamere i samo sie nagrywa i przytulasz pensje o jakiej marzy wiekszosc ludzi. Z drugiej strony trzeba patrzec tym wszystkim cześkom olgierdom heńkom samozwanczym prawnikom i darkom na łapska.i tak zle i tak niedobrze. Rozwiazanie pewnie jest banalnie proste, o czym niebawem z dumą i w ładnym krawacie poinformuje nas Bartek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Tradycja nagrywania sesjiJagoda 2016-01-31 11:02
Przestańcie się niezdrowo podniecać. Kto tak was słucha, czy ogląda. Chyba przez przypadek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Tradycja nagrywania sesjiola 2016-01-31 12:55
Sesje mają bardzo dużą oglądalność, są komentowane w innych mediach, są komentowane przez mieszkańców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Tradycja nagrywania sesjiAnna 2016-01-31 19:47
To jest skandal, że mieszkańcom tego miasta odebrano możliwość śledzenia spraw tego miasta. Pamiętam referendum jak drastycznie ograniczano wydatki i chciano zrezygnować z filmowania sesji to pierwszym oponentem był Najmowicz wtedy jeszcze był tylko radnym. Teraz Najmowicz jest burmistrzem i SAM rezygnuje z filmowania sesji. A gdzie są jego hasła transparentność władzy, finansów publicznych. Osiągnął cel - został burmistrzem a mieszkańców chowa na "pieczarkę" tzn w ciemnocie i gnoju.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Telewizja Mazurytelewidz 2016-01-31 20:28
No pięknie ... taka kasa za 1 sesję.. a operatorowi Pan Waszwścik płaci najniższe wynagrodzenie lub na stażyście jedzie za darmo . Zero zapłaty za niedziele , nadgodziny itp , a nie tylko w Ostródzie nagrywa trzeba zauważyć-- więc dobrze że trochę ukryci się . To nagranie to szambo , ale nie powinno mieć miejsca.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# 2 tyś. zł. nagrody dla sekretarzaMarek 2016-01-31 21:41
Skoro miasto tak bardzo oszczędza, to ja się pytam dlaczego wypłacono 2 tyś. zł. nagrody dla sekretarza, za nadzór nad wyborami? Z tego co słyszałem, nadzór nad wyborami należy do obowiązków sekretarza.Ale jak widać Ostróda to jest miasto prawie nieograniczonych możliwości zarobkowych.Szkoda, że tylko dla wybranych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ...a teraz kochane dzieci możecie pocałować misia w d..._x_ 2016-02-01 11:17
Burmistrz poszedł po rozum do głowy i zrobił to co wcześniejszej jego idol były starosta. Nie ma się co dziwić i krzyczeć, notowania lecą na łeb na szyję, wizerunek dobrego i uczciwego zarządcy przestał istnieć. Ludzie zaczynają myśleć o kolejnym referendum aby uratować co jeszcze można przed całkowitym roztrwonieniem. Pomysł z zaprzestaniem transmisji pojawił się już dawno, ale teraz jest już pewne że zostanie zrealizowany. Dzieciaki nie liczcie że dowiecie się cokolwiek więcej o działaniach tego pożal się Boże samorządu, niż to co zechce wam sam powiedzieć. Powrót do propagandy PRL niestety jest już przesądzony.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: ...a teraz kochane dzieci możecie pocałować misia w d...ewa 2016-02-01 18:38
radni niech opłacą ze swoich wysokich diet transmisję obrad sesji. Zobaczymy czy tak będzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# han Solo ma rację!Edward 2016-02-02 12:47
Można przyjść na sesję, postawić komórkę lub aparat fotograficzny, nagrać i wrzucić do sieci. A gdyby pan burmistrz i radni chcieli być tacy transparentni, postawiliby na stojaku kamery(chyba ze dwie by się na stanie urzędu znalazły?, nagrywali i upubliczniali. Ale po co? Lepiej żeby ludzie nie wiedzieli o niczym. Oj, Czesiu z Darkiem, nie widzę was na tych stołkach za kilka lat. Tylko kogo?- oto jest pytanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Gesek NIEWasilewski NIE 2016-02-02 23:50
PiS lansuje Wasilewskiego a jak nie to Geska będą wsadzać na stołek
Tym typom już terqz mówimy NIE
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Tradycja nagrywania sesjiAleksander 2016-02-02 16:48
Już tak nie broń ie tej telewizji!!! Przed sesją było miłe zdarzenie, wręczenie koszulki Ostródzkiego piłkarza wylicytowanej za spore pieniądze przez Pana prezesa Yachtów. Pieniędze przeznaczył na leczenie chorego Czarusia, tak tego samego, oszukanego przez jednego młodego radnego!!!!
Mało tego, Pan prezes nie bierze koszulki dla siebie przekazuję ją dla Sokoła!!!!
Całą akcję organizuje radny Bruździak.
Tego już szanowna obiektywna telewizja nie pokazała. Ciekawsze jest szkalowanie a nie szlachetna sprawa!!!!
Wstyd telewizja Mazury!!! wielka szkoda, że się tak zachowałaś!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Tradycja nagrywania sesjiola 2016-02-02 16:57
ustawka, dla głupiej gawiedzi - Czesław boi się 25-latka i z nim walczy...

brawo dla TV, że nie pokazała wyreżyserowanego cyrku!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Tradycja nagrywania sesjiAleksander 2016-02-02 17:08
Naprawdę jesteś taka prymitywna i bronisz pyskacza, który nie dość, że nic w życiu nie osiągnął to pluje na wszystkich dookoła?! Naprawdę myślisz,że tak zacni ludzie potrzebują "ustawki". Szkoda gadać.
No chyba, że to Ty Piotrze, to rozumiem :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Tradycja nagrywania sesjiola 2016-02-02 17:20
Czesław niech sobie daje misie u siebie w domu, a nie w sali sesyjnej przy kamerach. Wtedy będzie zacny, bez ustawki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Tradycja nagrywania sesjiAleksander 2016-02-02 17:34
Nie wiem czy Pani zauważyła ale nikt tu o Panu Czesławie nie wspomniał. Poza tym trochę szacunku, no chyba że Czesław to Pani kolega.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Tradycja nagrywania sesjiola 2016-02-02 17:36
Ustawka służąca Czesławowi, więc ja wspominam. Nie można? Pański natomiast guru, więc Pan go czci. Ja nie zamierzam, bo poznałam go z jak najgorszej strony!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# On chybainnej strony 2016-02-02 20:12
nie posiada.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Tradycja nagrywania sesjiAleksander 2016-02-02 22:02
Żaden mój guru,tylko w nosie mam telewizję "obiektywną inaczej", która na dodatek brała za to niezłą kasę!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Tradycja nagrywania sesjiJurek Z. 2016-02-02 22:05
Rusz tyłek i zrób coś społecznie później oceniaj. I nie podpisuj się kobiecym imieniem, bo i tak żenujący jesteś chłopie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Osiągnął już dużo.To raczej plują 2016-02-02 20:09
na Niego.On jest na tyle inteligentny,że nie musi.Wykorzystuje swoją wiedzę do obrony przed takimi"zacnymi"jak Twój IDOL.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Tradycja nagrywania sesjiMiodek 2016-02-02 19:46
Używając "waszej" argumentacji:
Każdy mógł przyjść, nagrać, na komórkę, kamerę i potem "puścić" w internecie, mediach społecznościowych...
Nikt nie chciał? No bo i po co? Przecież jest TV, która ma to robić za darmo... Mało tego. Nie tylko za darmo, ale i jeszcze obiektywnie, no i "na żywo"...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Tradycja nagrywania sesjiGrzegorz 2016-02-02 22:24
To dopiero arogancja.

uwaga.tvn.pl/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Tradycja nagrywania sesjieustachy 2016-02-03 17:07
W Ostródzie coraz więcej mówi się o odwołaniu Burmistrza Najmowicza. Ponoć młody radny się zawziął i szuka sojuszników. Będzie się działo!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# z innej beczkiKierowca bombowca 2016-02-05 18:06
Drogi Panie Burmistrzu w związku z niezbyt srogą zimą i mimo tego licznymi problemami na drogach znajdujących się na terenie naszego miasta, proszę Pana o sprawdzenie jak czas pracy wykorzystuje miejski drogomistrz. Osobiście podejrzewam spanie w szafie.
p.s. Weź Pan ogarnij te miasto wkońcu!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Tradycja nagrywania sesjizawsze z tyłu 2016-02-06 03:16
I w Ostródzie, i w całym naszym kraju miało być lepiej. Na całym kraju się nie znam, ale w Ostródzie jest już super.Czesław to intelektualna potęga. Głupek Dąbrowski załatwił pieniądze na remont dworca,ale nie wiedział, jak je wykorzystać. Czesław wiedział. Wielki człowiek.Czesław buduje, choć nie czuje, że buduje. Ta lekkość kroku...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Tradycja nagrywania sesjiriko 2016-02-06 12:22
Nie tylko na całym kraju sie nie znasz...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Mam nadzieję,że żarty 2016-02-06 14:03
sobie robisz.A tak na marginesie,nie wyzywaj ludzi,bo łatwo jest autora takiego wpisu namierzyć.Pozdrawiam Pana Burmistrza Dąbrowskiego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Tradycja nagrywania sesjiKrysia 2016-02-10 13:30
Przypominam Panu Burmistrzowi o tym,że obiecał budowę przystanku autobusowego (miejskiego) w Szafrankach.Nie interesuje mnie jaki radny czy bezradny tam mieszka.Powstały nowe domy,mieszka tam sporo ludzi,nie wszyscy mają samochody. Frontem do ludzi Panie Burmistrzu !!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Darmowa komunikacjaDo Geska 2016-02-10 19:43
A gdzie darmowa komunikacja Panie Gesek ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Tradycja nagrywania sesjiBezradny nie radny 2016-02-18 09:09
A ja chciałbym uprzejmie Panią poinformować, że nowe osiedle, które powstało w Szafrankach znajduje się na terenie gminy wiejskiej a nie gminy miejskiej. W związku z tym przystanki w Szafrankach, Kajkowie powinny być finansowane ze środków gminy, a nie miasta. Wójt z burmistrzem prawdopodobnie porozumieją się w kwestii współfinansowania zadania. To w kwestiach merytorycznych. A tak poza tym zastanawiam się nad tonem Pani wypowiedzi. Jest roszczeniowy, pretensjonalny i bardzo agresywny. Brakuje tylko, żeby Pani uderzyła pięścią w stół i stwierdziła, że płaci podatki i w związku z tym wszystko się należy. Więcej umiaru Pani Krysiu i taktu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Tradycja nagrywania sesjiKrysia 2016-02-19 08:41
Uprzejmie proszę żeby Pan mnie nie pouczał,umiar mam ,postawy roszczeniowej nigdy nie miałam.O budowie przystanku słyszałam w czasach kiedy jeszcze były transmisje z Sesji .Piszę o tym co dla mnie i nie tylko dla mnie jest ważne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# pomyłkamarian 2016-02-19 13:17
Ale Pani Krysiu,najważniejsze jest że tylko przystanek przy domkach na Jaracza jest w zasięgu miasta i zależy od Burmistrza,Osiedle Zielone Wzgórze to już teren wiejski(a więc wnioski do Wójta)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: pomyłkaNooo 2016-02-19 13:54
Niech się najlepiej zajmie tym radny R. Iwaniec, z Szafranek - koalicjant burmistrza
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Brawo!!!Brawo!!! 2016-02-19 08:37
20000 zł rocznie ? nie dziwię się, że zrezygnowali. Postawienie kamery i człowieka na kilka godzin, fajna dniówka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Brawo!!!No dobra 2016-02-19 09:00
To przyjdź i postaw własną, bezpłatnie! Oczywiście pod warunkiem, że będziesz to nadawał w sieci kablowej, która oczywiście też utrzymuje się bezpłatnie. Będziesz miał fajne dniówki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi