___

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zrozumiałem

Zarządzenie burmistrza bezprawne i uchylone

Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz. foto: OstrodaOnline.pl
Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz. foto: OstrodaOnline.pl
Wracamy do sprawy, która swój początek miała na w styczniu 2014 roku. Chodzi o sprzedaż działki, na której znajduje się telebim (skrzyżowanie ulic Czarnieckiego i Jagiełły). Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie oddalając bezzasadną skargę kasacyjną Burmistrza Ostródy potwierdził, że zarządzenie burmistrza było bezprawne.



Jednomyślność trzech organów

Przedsiębiorcy, którzy są właścicielami telebimu wystąpili dwukrotnie w 2014 roku do burmistrza z informacją, iż są zainteresowani kupnem działki. Burmistrz wydał zarządzenie o jej sprzedaży w trybie bezprzetargowym i dokonał sprzedaży bez przetargu. Przedsiębiorcy zwrócili się do wojewody o zbadanie zgodności zarządzenia burmistrza z obowiązującym prawem. Wojewoda w rozstrzygnięciu nadzorczym (PN.4131.201.2014 z dnia 29 października 2014 r.) unieważnił zarządzenie burmistrza. Burmistrz odwołał się od decyzji wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie. Sąd  (II SA/Ol 1252/14 z dnia 20 stycznia 2015 r.) uznał skargę burmistrza za bezpodstawną i wskazał, że decyzja wojewody była zgodna z prawem. Burmistrz korzystając z przysługujących mu praw odwołał się od decyzji WSA składając skargę kasacyjną. W dniu 3 lipca 2015 roku Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie (I OSK 962/15 z dnia 3 lipca 2015 r.) uznał, że skarga burmistrza nie miała usprawiedliwionych podstaw i w związku z tym została oddalona.

Radni uznali, że szkody nie ma
W dniu 22 kwietnia 2015 roku podczas VII Sesji Rady Miejskiej na wniosek Burmistrza Czesława Najmowicza radni Rady Miejskiej w Ostródzie głosowali nad stanowiskiem w sprawie narażenia Gminy Miejskiej Ostróda na szkodę w związku ze sprzedażą działki nr 163/40. Radni w dyskusji wskazywali na fakt toczącego się postępowania w sądzie, prokuraturze i braku ostatecznej decyzji. Radni nie mieli kompletnych i rzetelnych informacji na temat sprawy, w której mieli się wypowiedzieć. Mimo to za przyjęciem stanowiska głosowało 12 radnych, przeciw dwóch a dwóch się wstrzymało.
W jego treści czytamy:

"2. Działka oznaczona w ewidencji gruntów nr 163/40 została sprzedana zgodnie z art. 37 ust. 2 pkt 6 ww. ustawy,
(…)
W ocenie Rady Miejskiej w Ostródzie nie doszło do działania na szkodę Gminy Miejskiej Ostróda ponieważ Burmistrz podjął czynności zapobiegające możliwości naruszenia prawa oraz ładu przestrzennego."

Rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody (wydane 6 miesięcy przed omawianym głosowaniem) oraz wyrok WSA (wydany 3 miesiące przed głosowaniem) mówi jednoznacznie, że zarządzenie burmistrza o sprzedaży bez przetargu jest niezgodne z przepisami, które wskazano w pkt 2 głosowanego stanowiska. Czy to znaczy, że radni nie znali tego rozstrzygnięcia i wyroku przed głosowaniem?
Dziś można śmiało powiedzieć, że była to pochopna decyzja. Wojewoda stwierdził, a dwa sądy podtrzymały decyzję, że burmistrz wydał zarządzenie niezgodne z obowiązującym stanem prawnym. Zatem stanowisko przyjęte na sesji podważa zaufanie do radnych. Stawia to pod znakiem wiarygodność i zgodność ze stanem prawnym decyzji podejmowanych przez radę. Niestety całą radę, a nie tylko radnych, którzy głosowali za przyjęciem opisywanego stanowiska.
Radni nie zgodzili się również na weryfikację procedury sprzedaży przedmiotowej działki przez komisję rewizyjną.

Nadal czekamy na informację od burmistrza o podjętych działaniach w związku z unieważnieniem podstawy prawnej do sprzedaży działki. Czekamy także na komentarz burmistrza do całej tej sprawy.
Szerszy materiał dokładnie opisujący sprawę ukaże się po uzyskaniu odpowiedzi z Urzędu Miejskiego.
Do sprawy wrócimy.

Czytaj również: Oświadczenie NEO KOMPUTER oraz YOONA CReATIVE GROUP

Komentarze  

# TRAGEDIAmieszkaniec 2015-09-14 22:16
NIE DOŚĆ ŻE NIE ZNALI to jeszcze nie chcieli poznać... Majewska-Pawełko i Wawrzyński chcieli tą sprawę dać do komisji rewizyjnej lecz zapatrzona w burmistrza rada miasta nie chciała słuchać mądrych ludzi. Sami sobie przytaknęli nieprawdę i kryją burmistrza. Co za farsa. Obejrzyjcie sobie dwie ostatnie sesje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# he heMarek 2015-09-14 23:29
Mądrych ludzi. Mądrzy ludzie nie śpią na przystankach, nie wpadają w stanie ........ do wody i nie robią zdjęć zza pleców na festiwalach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# A co chwilowa niedyspozycjaspott 2015-09-16 14:12
ma do intelektu?Bo ja czegoś tu nie rozumiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# podsiadłoewa 2015-09-18 19:05
ja tu czegoś nie rozumiem. Pan radny Podsiadło namaszczony przez AWS może się mylę do dziś sprawuje swoje stanowisko. A przecież był z PO dzisiaj nie wiem z kim jest. Ale piastując swoje stanowisko Dyrektora nie wiem czy jego uczesanie jest po trwałej czy może tupecik czy tak powinien wyglądać dyrektor - radny. Może ktoś wie że tak ma wyglądać osoba na stanowisku. Czy on rycerz, czy derektor, czy radny
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: podsiadłoBogdan 2015-09-18 20:06
Na pewno porządny człowiek! Nie oceniaj ludzi po wyglądzie! Napewno nie przychodzi do pracy pijany jak to niektórzy urzędnicy a obecni radni mieli w zwyczaju robić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# SZMAKATON 2015-09-30 12:55
TY DURNA GADZINO
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# chetna na ten stolektepaczka 2015-09-30 23:04
na rozumienie polecam tobie rozswietlacze umyslu jak GLAMOUR, AVANTI, URODA, SHAPE, CLAUDIA... A fachowosc i profesjonalnosc oceniaj nie wedlug swojej. Polecam tez jagiellonski24.pl/.. ./...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Prawe SądyObywatel 2015-09-14 22:16
Przykre jest to, że wlasciciele tych firm musieli udowadniac swoja racje przed tyloma sadami. I mieli racje. Wstyd po raz kolejny dla Burmistrza, ktory nie ma pojecia o prywatnym biznesie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Zarządzenie burmistrza bezprawne i uchyloneJANIE 2015-09-14 23:03
Co się dziwicie, jak wygra PIS to sądy będą orzekać ich prawdę. Nie trzeba będzie głosowań rady miasta, która jest na krótkim pasku burmistrza. Tak się zastanawiam po co tylu radnych i tyle diet , można ich zastąpić dziećmi z przedszkola. Pani przedszkolanka powie kiedy podnieść mają ręce do głosowania. Niech się uczą za młodu taki sam efekt.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# bardzo ciekaweAdi 2015-09-14 23:54
Tak właściciele firm swojego kandydata mieli na burmistrza. Pewnego Pana który prowadzi pseudo szkołę i tylko jego wizerunek reklamowali na nieprawnie stojącym telebimie. Nikomu nie chcieli wynająć reklamy przed wyborami. A tam poza tym to chyba trzeba na tę niby szkołę kontrolę nasłać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Odkup dzialkiObywatel 2015-09-15 06:55
Ty pryszczata gebo. Powiedz zeby Twoj pustak szef Czesio czym predzej odkupil dzialke od znajomka kwiaciarza. Tak samo szybko jak mu ja sprzedal
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Jedyny SprawiedliwyNajman Czesłowicz 2015-09-15 18:34
Zamknij morde komuchu :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Stracona kasaPiotr 2015-09-15 07:02
I znowu Urząd Miasta straci pieniądze na swoich złych decyzjach. Do tego dochodzi jeszcze ogromna suma wydana za remont statkow. Panie Wojewodo prosze odwołać pustaka Czesia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Prokuratorasd 2015-09-15 08:23
Sprawa jest jeszcze w prokuraturze - ciekawe co zrobią kiedy wiadomo na 100% ze Burmistrz złamał prawo.
Tak to jest jak kolesiom na siłę sprzedaje się działki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: betonzadowolony 2015-09-15 10:02
Hahaha. Zrob mema z Piotrusiem. Prosze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Rządzi jak umie ;-)PiS 2015-09-15 11:56
Gdyby zrobił to burmistrz Dąbrowski, pisiory zeżarłyby go na surowo, ale że zrobił to swój, koleś "prawy i sprawiedliwy", więc racja musi być po ich stronie. Nieważne że świadomie złamano prawo by komuś dogodzić, że dyskryminowano uczciwych przedsiębiorców. Kto wie może nawet doszło do finansowych nadużyć czy jeszcze gorzej - korupcji, sprawa w prokuraturze przecież? Ostródzcy radni kolejny już raz okazali się bezkrytyczni, bezmyślni i bezradni! A burmistrz? Cóż w tym przypadku trudno wymagać zbyt wiele, każdy dobrze wie dlaczego ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Mądrze prawisz.Tylko teraz 2015-09-16 15:00
co z tym faktem zrobić?Radni od lat ci sami i wiedzą,gdzie są konfitury.Nie reprezentują nas,tylko siebie.Głosują pod batutą Czesława.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Szef przesadziłNorbert 2015-09-15 13:25
Jakoś spokojne te komentarze, bez jadu. Chyba przydu#$*y burmistrza zrozumiały, że funkcje samorządowe to nie prywatne interesy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# transakcja działeczkowa!To ci dopiero ... 2015-09-15 21:25
No i co teraz??? Jakie to będą dalsze koleje tej sprawy?... ja mam przeczucie , że jakaś następna transakcyjka w planie , bo w tym mieście prawo nie działa! No trzeba jeszcze wiele , wiele pozałatwiać za nim się te 5 min skończy. Prawo nie pisane w/g potrzeb Pan Czesław ma dla siebie. Co tam Wojewoda , co tam Sądy , co tam LUDZIE- ja tu rządzę i już!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Tak to wygląda.jolly roger 2015-09-16 14:19
I to jest przerażające.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Zarządzenie burmistrza bezprawne i uchyloneRyszard Ochódzki 2015-09-16 07:37
Chyba czas pożegnać się z naczelnikiem geodezji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# To decyzja BurmistrzaAsd 2015-09-16 08:35
Dlaczego naczelnik ? Przecież to decyzja Burmistrza - sam tak powiedział. To jego słowa - oglądajcie sesje to będziecie wiedzieć. Burmistrz nie ma pojęcia co robić i nie słucha nikogo prócz swojego sekretarza a nie jest tajemnicą, że z wiedzą tego Pana na jakikolwiek temat jest cięzko. Burmistrza trzeba odwołać czym prędzej za sprzedaż takich działek kolesiom i za źle wydane pieniądze miasta na statki. Wojewoda go odowoła i będzie po sprawie. Z-ca też Burmistrza siedzi cicho bo wie, że po Czesiu nigdzie nie znajdzie juz pracy. Żałosna trójca - pecha Ostróda ma i tyle - ale już niedługo :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: To decyzja BurmistrzaRyszard Ochódzki 2015-09-16 09:09
Na kogoś trzeba zrzucić winę :P (dlatego naczelnik)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: To decyzja BurmistrzaAsd 2015-09-16 09:35
W takim przypadku się zgodzę ;P. Burmistrz ma teraz obowiązek cofnąć akt notarialny przez co znowu Nasze Miasto naraża na koszta. Ale co tam nigdy nie pracował w prywatnej firmie to nie ma pojęcia o zarabianiu pieniędzy tylko ich bezmyślnym wydawaniu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Tylko CzesławBabicz 2015-09-16 11:26
Naczelnik geodezji przestrzegała burmistrza przed taką formą sprzedaży tej działki, ale on nie słuchał i ostateczna decyzja i tak należała do niego. Nie ma co szukać kozła ofiarnego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Zarządzenie burmistrza bezprawne i uchylone@ 2015-09-16 19:16
Krajewski zgłasza nowe stanowisko po wyroku NSA, Wawrzyński przekazanie sprawy do komisji rewizyjnej, a beton nic. Po prostu nic. Wpatrzeni w Najmowicza jak w obrazek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# gdzie pieniądzeManiek 2015-09-16 20:54
Tak naprawdę za radnych poprzedniej kadencji ta działka była sprzedana więc tych teraźniejszych raczej to nie dotyczy. A ten Piotruś to niech kasę zbiera bo dziecko chore czeka. Statki powiadasz? Statki to Burmistrz naprawiał po poprzedniku i nie miał innego wyjścia. Stadion lekkoatletyczny już dawno zaczęli budować (drogi, oświetlenie) tylko gdzie one prowadzą? Do prywatnego hotelu :-) i wszystko jasne. Z tego co mi wiadomo to opozycja gada co innego na komisjach a co innego na sesjach. No cóż kamery robią swoje. A ta Agnieszka to już co innego mówi a co innego robi. Dofinansowanie do prywatnego klubu malucha chciała który prowadzi........ jej koleżanka z bloku w którym kiedyś mieszkała. Piotruś znowu chciał zrezygnować z prac w komisjach a jak koalicja złożyła projekt uchwały o obniżeniu diet to on od razu wycofał wniosek. Od taka tam zmiana zdania. Zobaczcie kto dzisiaj głosował za sprzedażą działki pod budowę kolejnego marketu. A Pan Dariusz to chyba specjalnie dzisiaj uciekł :-) Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: gdzie pieniądzedarek 2015-09-16 20:57
Wziąłbyś się za statut miasta jełopie, a nie trollowanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: gdzie pieniądzeWidz 2015-09-16 21:21
Nie było głosowania o sprzedaży działki. Nie kłam. Radni nie zgodzili się na kolejny market przy Kauflandzie, odrzucając zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Bardzo dobrze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: gdzie pieniądzedonio 2015-09-16 21:37
Głosowanie dotyczyło zmiany planu zagospodarowania przestrzennego i zmiany przeznaczenia działki z mieszkaniowej na handel i usługi! !!! Tylko opozycja głosowała za zmianą czyli za kolejnym marketem i kolejnymi utrudnieniami dla mieszkańców ul. Piastowskiej! !!
Szczyt hipokryzji, radna Pawełko forsuje ważną uchwałę, którą referowała na komisji przez telefon!!!! Co się dziwić jak nie wiado mo czy o żłobek czy prywatny biznes znajomki chodzi :-) Ręce opadają :-(
Pan Krajewski dziurą w rampie i progiem zwalniającym się zajmuje. No rewelacja, same priorytetowe sprawy :-) Swoją drogą ciekawe ile już na chore dziecko pieniędzy oddał?! Chciał zrezygnować z prac w komisjach ale się rozmyślił jak mu zagrozili uchwałą o obcięciu diety!!!! Otwórzcie ludzie oczy i zobaczcie jaki kit szanowna opozycja z ramienia niejakiego Olgierda D. Wam serwuje!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: gdzie pieniądzeq 2015-09-16 21:50
Nie gadaj bzdur. Za uchwałą było 2, słownie dwóch radnych, którzy głosowali za prośbą starosty, a nie cała opozycja. Ta uchwała była stworzona tylko dla Krajewskiego, żeby mu dokopać. Uważasz, że uchwały powinny być tworzone indywidualnie? Od cudzej kasy też się odwal. Ja tam się cieszę, że on się pozbierał. Kto jak nie tacy jak on? Powiedz mi to? Sągol ze Strukiem?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: gdzie pieniądzeRafi 2015-09-16 21:54
Ta uchwała to była po to żeby leni wyeliminować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: gdzie pieniądzeq 2015-09-16 21:55
Chcieliście zwolnić sekretarza i szefa ochrony stadionowej?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: gdzie pieniądzedonio 2015-09-16 21:58
Nie o jego kasę mi chodzi tylko to co komuś osobiście obiecał. Takim jak on wara od samorządu! Ci dwaj tacy sami jak on!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: gdzie pieniądzeq 2015-09-16 22:00
No to o jego kasę ci chodzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: gdzie pieniądzeKrzysztof 2015-09-17 12:16
Tak dla ścisłości. Działka ma obecnie w planie przestrzennego zagospodarowania wpisaną funkcję - "Usługi medyczne", a nie mieszkaniową. Starosta chciałby sprzedać działkę z funkcją handlową, bo wówczas otrzymałby 5mln. Gdyby sprzedawał z funkcją mieszkaniową, mógłby liczyć na 1, góra 2mln. Drobna różnica.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: gdzie pieniądzeKrzysztof 2015-09-17 12:34
Działka koło Kauflandu nie jest własnością miasta, tylko starostwa. Gdyby radni miejscy zagłosowali za zmianą planu, to pośrednio przyczyniliby się do sprzedaży tej działki. Oczywiście sprzedałby ją starosta za 5mln i mielibyśmy w Ostródzie kolejny markecik, jakby ich było mało.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ChybaKrzysiu 2015-09-17 21:41
nie robisz zakupów. Co Ci przeszkadza "kolejny markecik"?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: gdzie pieniądzeMirka 2015-09-16 21:50
No właśnie, gdzie się podział Pan Darek? ! Jestem zaniepokojona! Brakiem jego obecności na sesji oczywiście ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Zarządzenie burmistrza bezprawne i uchyloneHenio 2015-09-16 21:44
Kogo to obchodzi!? Jakaś działka z telebimem, który tak naprawdę stwarza zagrożenie rozpraszając kierowców. Już dawno to cholerstwo powinni zlikwidować!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# konsekwencjemcman 2015-09-16 21:44
Moim zdaniem skoro naczelnik geodezji przestrzegała burmistrza a on pomimo to podjął błędną decyzję to należy burmistrzowi wytoczyć sprawę karną, a po decyzji NSA to najpewno sprawa jest wygrana. Tym samym powinny być nowe wybory na burmistrza bo burmistrzem nie może być osoba karana za przestępstwa umyślne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Zarządzenie burmistrza bezprawne i uchylonebożenna 2015-09-16 22:15
Burmistrz powinien dla sekretarza zabronić jeździć windą, ponieważ na krześle się rozlał a te ziewanie to oznaka zainteresowania tematem m.in. tym, że obieg dokumentów w Urzędzie jest pod psem. Jaki pan taki kram.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# błysnąłPioitr 2015-09-16 22:38
Piotruś już błysnął na samym początku kadencji :-) i nawet w mediach był sporo :-)Z tego co wiem to na jednym z portali społecznościowych napisał, że za własną kasę ten próg zamontuje. Cóż kolejne obietnice, ciekawe ile ich jeszcze będzie :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Radni jak małpkiObserwator 2015-09-16 22:50
Radni jak małpki podnosili raczki aby tylko o sprawie przegranej w NSA nie rozmawiać. To jest 100% przyznanie sie do winy. Burmistrz winny i to juz udowodnione jest przez NSA. A radni doczekaja sie odpowiedniej dla nich opinii publicznej
Żałosne jaka manipulacja. Sprawa jest zbyt duza aby ja schowac do szafy do tego statki i Burmistrza odwolac. Odwolac przez rozporzadzenie Wojewody a to sie drodzy Panstwo da zalatwic.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# CYRKU ????Kiedy koniec 2015-09-16 22:50
Takiej sytuacji w ratuszu jeszcze nie było jak Ostróda istnieje!!!. Kiedy to się skończy??? Ci wszyscy ,,rządzący" to jakiś marazam! Słów brakuje na to co się dzieje. Sprzedają co chcą i komu chcą i nie koniecznie z zyskiem dla miasta , a wręcz przeciwnie , narażają finanse na straty, budują nie potrzebne obiekty, a o zwykłych mieszkańcach bez pracy , a głownie o młodych ostródzianach nawet nie pomyślą!!! Brak określenia na tych prawych i sprawiedliwych. Ekipa dobrana
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Burmistrz WinnyMieszkaniec 2015-09-17 08:36
Zachowanie radnych to KPINA !!!! - wiedza ze zle zrobili glosujac na prosbe burmistrza ale dalej ida w zaparte i nie chca o tym mowic. To jest wyrok NSA Burmistrz złamał prawo !!!!! a Wy tez sie podpisujecie pod tym z imenia i nazwiska ze miał racje.
Koniecznie musi pojawic sie lista Waszych Nazwisk, że głosujecie jak już ktoś dobrze napisła jak MAŁPY - treser kazał i dał banana w roli urzędowej posadki to tak sie robi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Burmistrz WinnySzymon 2015-09-17 10:16
Drogi Mieszkańcu obejrzyj sesję dokładnie! Rada nie twierdziła, że burmistrz miał rację! Zajęła stanowisko, że nie uważa aby sprzedażą działki naraził miasto na straty! Cena była średnia z tego co mi wiadomo. Większość radnych nie była radnymi w czasie gdy doszło do sprzedaży tego gruntu! Nie byli za to odpowiedzialni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Burmistrz WinnyPCV 2015-09-17 10:33
Jak jesteś taki dokładny, to zapoznaj się ze "stanowiskiem Rady" z 22 kwietnia, narzuconym Radzie (przez burmistrza i naczelniczkę wydziału) i przegłosowanym przez OBECNYCH radnych, które nie tylko mówiło, że burmistrz nie naraził Rady (nie miasta, prokuratura pytała się o interes Rady)! na straty, oraz że BURMISTRZ POSTĘPOWAŁ ZGODNIE Z PRAWEM, że wręcz STAŁ NA STRAŻY PRZESTRZEGANIA PRAWA.
Powyższe łgarstwa, co oczywiste wobec wyroku NSA i zarządzenia wojewody, miały być właśnie zbadane przez Komisję Rewizyjną. W normalnym kraju i mieście, ale nie w Ostródzie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Burmistrz WinnyZbyszek 2015-09-17 20:59
No i nie naraził Rady, ani obecnej ani poprzedniej. Czyli wszystkosię zgadza!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Zarządzenie burmistrza bezprawne i uchyloneHans 2015-09-17 10:11
Kiedy posprzątają śmieci przy koszach na selekcję????????????????? ????????????????????????? ????????????????????????? ????????????????????????? ????????????????????????? ????????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Zarządzenie burmistrza bezprawne i uchylonex 2015-09-17 12:51
czy ktos moze podac nazwiska tych radnych ktorzy poparli burmistrza w sprawie sprzedazy tej dzialki?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Zarządzenie burmistrza bezprawne i uchylone@ 2015-09-17 13:00
w sensie? Kto za stanowiskiem 22.04? Kto przeciw nowemu stanowisku po wyroku NSA?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Zarządzenie burmistrza bezprawne i uchylone@ 2015-09-17 13:07
przeciw nowemu stanowisku po wyroku NSA:
1. Hoch
2. Bera
3. Połoniewicz
4. Iwaniec
5. Podsiadło
6. Lesicki
7. Bruździak
8. Skaskiewiz
9. Monist
10. Gazda
11. Wasilewski
12. Sągol
13. Taciak
14. Dudzin

za:
1. Liberacki
2. Borzuchowski
3. Majewska-Pawłko
4. Krajewski

reszty nie było albo się wstrzymali
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# się wstrzymał?Czarek Wawrzyński 2015-09-17 15:04
Dziwne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Zarządzenie burmistrza bezprawne i uchylonePaweł 2015-09-17 18:15
Pan Hoch jako pierwszy głosował przeciwko stanowisku dla Radcy Prawnego. Wiadomo też dlaczego. Ma na swoim koncie tyle tych różnych przestępstw to i się Prawników boi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Zarządzenie burmistrza bezprawne i uchyloneJANIE 2015-09-17 13:21
Jeden z radnych Pis uważał za mało poważnie głosowanie nad wnioskiem opozycji z powodu braku stanowiska radcy prawnego. Sam zapomniał jak mimo uchylenia uchwały przez wojewodę o sprzedażny działki z telebimem glosował ,aby chronić tyłek burmistrza. To jest albo skleroza albo prawo pisowskie. Myślę ze brak pieczątki pod wnioskiem opozycji to wroga robota tzw.prawicy. Po prostu moim zdaniem to było z góry ukartowane, bo jeśli nie to takiego radcę powinno się pogonić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# wszystko źle?Obserwator 2015-09-17 17:47
1. Ja tym radnym którzy tak zagłosowali przybiłbym piątkę. Jak tu ktoś napisał prokuratura się tym zajmuje i niech ona to rozstrzygnie. Tak samo szacun dla nich, że nie pozwolili zmienić przestrzennego planu zagospodarowania. Dwoje radnych chciało to zrobić - tych którzy najwięcej gadają a jedna nawet przez telefon uczestniczy w komisjach :-) Piotruś się wstrzymał żeby odpowiedzialności za nic jak zwykle nie ponosić. Teraz podobno Klub Nowoczesna Ostróda chce zakupić tablety. Przecież rok temu nie chcieli więc co się zmieniło. Niech złożą wniosek jako klub a nie jako komisje, buźki swoje chcą wytrzeć innymi. No cóż nazwa zobowiązuje - Nowoczesna-tablety i wideokonferencje w pracy komisji :-)
2. Bob Naprawiacz czyli Czesław naprawia to co poprzednicy zepsuli np. statki i chwała mu za to. Przynajmniej nie jest gburowaty i nie mówią na niego 10%.
3.Żłobek będzie wybudowany i nie potrzeba dofinansowywać niczyich koleżanek. Nie ważne kto promował budowę żłobka w kampanii, ważne że będzie i wybudowany zostanie za czasów rządów Czesława.
4. Stadion. Jeżeli ktoś by mi dawał dzisiaj na 100% 1 mln zł to bym brał i nie zastanawiał się czy za 5 dni dostanę wątpliwe 5 mln. Jeżeli chcą dołożyć do stadionu to należy brać to co dają bo potem możemy nie dostać nic. Celowe jest działanie jednego radnego który wygaduje herezje. Stadion powstanie na pewno i to też za rządów Czesława :-)
5. Tak czy tak zasługi będę przypisane teraźniejszemu burmistrzowi. Jakieś referenda miały być, odwołania, groźby przed wyborami były i co???? I nic. Pieniacze są i zawsze będą i tyle im pozostało. W następnej kadencji będzie jeszcze większa liczba ludzi w koalicji (jeden z opozycji już sam nie wyeliminował) a burmistrzem nadal będzie Czesław. Brawo. Pozdrawiam bardzo mocno wszystkich.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# A lekarstwawziąłeś 2015-09-17 20:38
dzisiaj?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# CzesławBosman 2015-09-17 21:30
Myślałeś co pisałeś ???????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ,mmmmieszkaniec 2015-09-19 13:56
myślę, że nie myślał bo mu podyktowali....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Zarządzenie burmistrza bezprawne i uchylonebożenna 2015-09-17 19:42
Panie Obserwatorze, a kto naprawi pana błędy i głupotę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# wstyd i kompromitacjabrat nadużywając 2015-09-17 21:27
Poczytajcie o naszej władzy na poniższym linku. Oni nie szanują własnych rodzin to co dopiero przedsiębiorców ostródzkich.
www.facebook.com/... /
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# #tematdlauwagiMaria 2015-09-17 23:00
Wstyd i nadużywanie władzy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# oj norbercikerewań 2015-09-17 22:09
to ten cielak norbert od zawsze chory na władzę stał się taki ważny? chyba już zawsze będzie dupą wołową, przecież w końcu kiedyś trzeba zostać mężczyzną, a przynajmniej udawać że się ma zasady
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Plac zabawMarta 2015-09-17 23:14
A mnie ciekawi dlaczego pan redaktor pisze tylko złe rzeczy o obecnej władzy. A dlaczego nie było tutaj nawet słoweczka o pięknym placu zabaw gdzie spędzamy mile czas z naszymi dziećmi?????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# plac zabaw ???@ 2015-09-18 20:48
zobacz w Pasłęku
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# widziałamMarta 2015-09-19 17:34
Widziałam. Jednak w Pasłęku nie ma wielu rzeczy, które są u nas. Dziwni jesteście. Jedno mówią, że w Nowym Mieście śmieci tańsze (co jest nieprawdą)inni, że w Olsztynie jakieś dofinansowania są do klubu maluchów itd itp. Jak Wam się nie podoba to się wyprowadźcie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# tak, nie ma...@ 2015-09-20 10:24
też zauważyłam , nie ma tylu debili
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# kuryMartyna 2015-09-17 23:35
Pieją kury pieją nie mają koguta :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Brat -bratuKoniec świata 2015-09-17 23:49
Niewyobrażalna historia !
Panie Bartoszu niech Pan nie przejmuje się - choć wiadomo - przykro.. ale Z pana dziecka będą ludzie , natomiast wszystkiego najlepszego Pana małej kuzyneczce i jej rodzicom ! Wstyd i hańba, ale cóż , tak dzieje się jak wpuścisz chłopa do biura to....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# to nie koniecbrat-bratu 2015-09-18 00:20
A ja powiem tak. Wiem, że obaj bracia od dawna z sobą nie rozmawiają. Nie moja sprawa czemu itd itp ale wiem jedno - jeżeli to jest prawda to bardzo źle świadczy o zastępcy burmistrza oj bardzo ale jeżeli jest to zagrywka polityczna po to żeby mu zaszkodzić to jest takie coś jak KARMA i ona wróci ze zdwojoną siłą i będzie się źle działo w tej rodzinie która drugiej wyrządziła krzywdę. Dziwi mnie tylko fakt, że Pan Bartosz poszedł z tym do radnego-bezradnego pieniacza, który obiecuje złote góry i nic z tego nie wychodzi. Trzymam kciuki za prawdę, oby szybko wyszła na jaw a KARMA niech będzie okrutna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# piotrnorbert 2015-09-18 00:42
Poszedł pewnie dlatego, że zarówno radny, jak i zastępca, zorganizują nam w 2018 pojedynek bufona z narcyzem. Już kupuję popcorn.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: to nie konieckoksu 2015-09-18 09:58
Faktycznie Panie Rafale internet i FB to idealne miejsce do załatwiania spraw szczególnie dotyczących dzieci! Przykro mówić ale z tak postępującym rodzicem trudno się dziwić, że dziecko ma problemy adaptacyjne :-( Wstyd!
Jakby tego było mało zwraca się o pomoc do jednego z najbardziej skompromitowanych radnych w Polsce, człowieka który w kwestii moralności naprawdę nie powinien zabierać głosu!
Sprawy rodzinne najlepiej załatwiać w domu a nie w internecie! Normalnych ludzi prywatne sprawy nie powinny interesować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: to nie koniecmarek 2015-09-18 10:20
Moze dlatego, ze inni sa jeszcze bardziej skompromitowani. Przy Wasilewskim, Sagolu, Hochu, Wawrzynskim, Bilinskiej, itd. to Piotrus jest ostoja moralnosci i wrazliwosci.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# A to dobrebamber 2015-09-18 12:11
Ostoja moralności powiadasz? Buehehe. Zaraz spadnę z krzesła. Myślę, podobnie zresztą jak zdecydowana większość ostródzian, że radny Krajewski jest skompromitowany na amen i nie ma co szukać w wyborach za trzy lata. Na pewno ktoś tę sprawę opinii publicznej przypomni. Myślę też, że po spontanicznym rzuceniu publicznie hasła o zrzeczeniu się mandatu i ponownym kandydowaniu przeanalizował sytuację i na pewno sam doszedł do wniosku, że poległby z kretesem. Ot, tyle z jego cwaniactwa. Obserwując tylko od czasu do czasu pracę radnych widzę, że nie zajmuje się poważnymi tematami. Podobnie jak obecna władza rzuca tematu zastępcze i uprawia nieudolny PR.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# hehepiotr 2015-09-18 12:27
Przypomnieć zawsze można. Tak samo jak dostać 100 kontrargumentów i kilka kontrataków. Norbert tematu dzieci już nie ruszy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: to nie koniecJurek 2015-09-18 15:18
Z tych tu w/w osób to zdecydowanie najbardziej skompromitowany jest Hoch. Chyba nie ma takiego przestępstwa którego by nie miał na sumieniu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Nepotyzmwyborca 2015-09-18 09:28
Zasada prania rodzinnych brudów wyszła z domu. Może niech napiszą jak się stało,że pracują w starostwie i jednostce podległej starostwu. Dziwny zbieg okoliczności.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Czy ten v-icek burmistrz????? 2015-09-18 19:01
To katolik????Ja myślę , że nie byłby na tym stołku jakby nie był! Jeżeli jest katolikiem??? - Boże czy ty widzisz i nie grzmisz!!!???A co na to PIS??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Czy ten v-icek burmistrzWojtek 2015-09-19 13:21
Panie Henryku H. co pan tu za Bzdury wypisuje?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Czas decyzjiZimny drań 2015-09-19 00:53
A propos zarządzeń i decyzji burmistrza. Moi drodzy ostródzianie, lepiej módlmy się o chłód na początku października. O co chodzi? Pod koniec sierpnia planowana była przebudowa magistrali ciepłowniczej w związku z rozbudową obwodnicy miasta na siódemce. Ale przy okazji zdarzyła się awaria i termin się rypnął. To sobie wymyślili, że zrobią to no kiedy? ... W październiku. Oczywiście zależy to od pogody. Ciekawe tylko kto i kiedy zdecyduje czy jest ciepło, czy zimno? Mają nas chyba za durniów. W grudniu niech robią, bo przecież zimy teraz takie łagodne. Kurde, to jak zemsta za protesty odnośnie objazdu przez miasto.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Czas decyzjiMichał 2015-09-19 10:34
Co to ma wspólnego z burmistrzem. Czy ty glupiś czy z klubu nowoczesna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Czas decyzjidarek 2015-09-19 10:57
Darku - jeden z radnych chwalił się na fejsie, że zrobił uprawnienia dietetyka i trenera personalnego. Może zamiast trollowania na opozycję poćwiczysz sobie? Przyda Ci się. Oczywiście jak skończysz pracę nad statutem a nie statusem miasta. No i nie pomyl pieczęci na wybory w październiku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Co tam co tamKostia 2015-09-19 13:06
Chłopak zajęty jest ciężką pracą. Chodzą słuchy o nowych etatach dla ludzi Hebla
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# i co tegoZ Marek 2015-09-19 13:44
Co z tego że się chwalił. On zawsze wszystkim się chwali i nic z tego dobrego nie wynika. Co z tego, że zrobił uprawnienia jak od 5 lat ćwiczy i cały czas wygląda jak chłopiec z plakatu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Zarządzenie burmistrza bezprawne i uchyloneBenek 2015-09-19 19:17
Czy ktoś konkretnie może powiedzieć (napisać), co teraz będzie z w/w działką i całą sprawą?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Zarządzenie burmistrza bezprawne i uchyloneKrystyna 2015-09-22 14:07
Starostwo może przeznaczyć działkę na rozbudowę szpitala. Sprzedaż działki z obecną funkcją w planie zagospodarowania przestrzennego wydaje się być bez sensu. Może spróbuje przekształcić na funkcję mieszkaniową. Radni chyba by to zaakceptowali. Jednak kaska nie ta. I jest klops. Pewnie temat jeszcze wróci. Może po następnych wyborach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Burmistrz winnya radni to małpki 2015-09-23 21:34
Już wiadomo, że burmistrz odkręcił akt notarialny!!! I to jak szybko !!! To potwierdzenie, że w 100% jest winny a kwiaciarz to jego koleżka jest NA MAXA!!!.
Do tego dochodzą radni, którzy zostali wybrani przez mieszkańców a małpują dla burmistrz jak kukiełki w teatrzyku. Trzeba sprawę nagłośnić, że takie wały w Urzędzie lecą !!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# śmiesznyBart 2015-09-23 21:51
Prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie sprzedaży działki na której stoi telebim. Teraz czas na rozbiórkę telebimu tym bardziej, że niedługo wejdzie zakaz takich reklam :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: śmiesznya radni to małpki 2015-09-23 22:47
umorzył postępowanie - ponieważ Burmistrz odkręcił sprzedaż - tracąć przez co pieniądze podatnika - Czyli Sąd miał racje a nie Burmistrz i Radni
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Burmistrz winnyRysiek 2015-09-23 22:03
Nie ośmieszaj się pisząc takie bzdury. Faktycznie jest co nagłaśniać. Prokuratura umorzyła sprawę. Sądy wskazały, że procedura sprzedaży była nieprawidłowa. Myślę, że są ważniejsze sprawy niż pierdoły o których piszesz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# :-)Bart 2015-09-23 22:15
Tak Ty jesteś fajniejszy chłopczyku
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: :-)Rysiek 2015-09-23 22:24
to było do "a radni to małpki" Bart
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# sorryBart 2015-09-23 22:30
a to bardzo przepraszam kolego :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Sokół-WarmiaKibic 2015-09-23 21:44
Wiem, że to nie ten temat, ale muszę odnieść się do żałosnej relacji z ostatniego meczu która pojawiła się na stronie sokolostroda.pl.Panie komentatorze nie każdy przychodzi na mecz po to żeby krzyczeć na młynie. Nie każdy ma na to chęć i ochotę. Nie powinien Pan obrażać większości kibiców. Ważne jest to, że oni przychodząc i wspierają klub. Jak Pan chce to niech skacze Pan w tym młynie nikt o to do Pana nie ma pretensji. Niech chłopaki robią akcje patriotyczne czy ćwiczą w szkołach walk, Panu nic do tego proszę Pana. Poza tym Sokół wpuścił kibiców z Grajewa z dobrej woli, więc niech zapewni ochronę a nie stawia 2 panienki i paru dziadków. Wasz mecz, Wasza ochrona, Wasza sprawa proszę Pana. Nikt nie będzie chodził na młyn, bo Pan tak chce.Ostródzcy Ultrasi - jak to śmiesznie brzmi.Nie moją sprawą jest wypowiedź Pana Burmistrza w sprawie emigrantów. Jak do tej pory ich u nas w mieście nie ma i zapewne nigdy nie będzie.
Twierdzi Pan, że władze miasta nie pomagają klubowi. Inni prywatni sponsorzy są, ale jutro może już ich nie być a miasto będzie zawsze. Myślę, że jak do tej pory większość Pana „zachcianek” Pan Burmistrz zaakceptował i myślę, że Pan dobrze wie, o jakie zachcianki chodzi.
Najgorsze jest jednak to proszę Pana, że takie rzeczy na stronie pisze Pan (z pomocą swojego kolegi), czyli człowiek, który niby jest blisko z Sokołem. Takim zachowaniem przyczynia się Pan do tego, że być może Burmistrz Miasta Ostróda zacznie się zastanawiać czy nadal pomagać temu klubowi. Ja będąc Burmistrzem i czytając takie teksty chyba bym te pieniądze przeznaczył na inny cel, np. naprawę dróg w mieście. Zadać należy pytanie – czy naprawdę zależy Panu na tym klubie? Ja czytając takie komentarze uważam, że takie teksty na pewno do tego się nie przyczyniają.
Powiem Panu że sportu nie należy mieszać z polityką (nawet, jeżeli Pana przyjacielem jest przeciwnik Burmistrza).
Pozdrawiam wszystkich kibiców a w szczególności tych, którym zależy na naszym Sokole.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Sokół-WarmiaBolesław 2015-09-23 22:19
Skoro ktoś poruszył ten temat to i ja pozwolę sobie skomentować. Nie od dziś wiadomo, że stadion miejski jest traktowany przez byłego burmistrza O D jak prywatny folwark. Nie dziwi mnie to specjalnie bo to chyba jego ostatni bastion w tym mieście.
Tekst, który ukazał się na stronie klubu kibica jest skandaliczny. Po co te szkalowania burmistrza, czemu to ma służyć?! Nie wydaje się Wam, że to są działania na niekorzyść klubu?! Ze swoimi dziećmi przychodzę na wszystkie mecze Sokoła i powiem tylko tyle Panowie, że takimi wpisami tylko psujecie całą atmosferę!!!! Jak chcecie uprawiać politykę to wynoście się ze stadionu!!!! Dajecie się wodzić za nos tatusiowi i synalkowi!!! Oni dadzą dla klubu pieniądze??!! Wątpię, więc uszanujcie sponsorów oraz burmistrza, który również jest sponsorem tego klubu bo za chwilę będzie tak jak pisze Kibic i znajdziemy się w czarnej d....
O incydencie z pseudokibicami Grajewa nawet już nie wspomnę bo faktycznie akcja w szkołach o mały włos nie zakończyła się fiaskiem przez czyjeś durne decyzje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Sokół-WarmiaJan 2015-09-24 12:46
I tu się mylisz. Stadion nie jest bastionem byłego burmistrza - na meczu każdy może być. Strona o której mówicie nie jest stroną oficjalną i tam każdy może właśnie napisać jakieś bzdety. Ja jako kibic mam nadzieję, że nie będzie polityki bo jest to niepotrzebne i bzdurnych komentarzy (nie związanych ze sportem) a miasto z klubem stworzą coś fajnego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Sokół-WarmiaBolesław 2015-09-24 13:24
Tak jak napisałem, polityka won ze stadionów i aren sportowych.Niestety widzę, że kolega mało wie :-(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Sokół-WarmiaJan 2015-09-24 13:50
Właśnie, że kolega wie :-) Tylko co począć jak ktoś ma dostęp do klawiatury i chlapie co mu ślina na język przyniesie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Sokół-WarmiaKibic 2015-09-24 13:33
Bardzo słuszny i rzeczowy komentarz. Za tym ciągłym szkalowaniem naszego byłego Burmistrza stoi nie kto inny jak sam Radny Hoch (stadionowy świr). Ten świr to jak przyjdzie na stadion to się zawsze chowa z boku trybuny od strony jeziora. Moim zdaniem to jakiś chory człowiek i nie ma sensu tu na Forum się o nim rozpisywać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Sokół-WarmiaTrener 2015-10-01 14:05
Ja bym tego świra Hocha nie wpuszczał na żadną imprezę sportową. Przecież on nie ma pojęcia o sporcie. Gdziekolwiek on działał to tylko dewastacja. Niech pan ogląda sport w TV i pozostanie w domu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Sokół-Warmiazielony 2015-09-24 21:53
Pisiorki z miasta szaleją! Kto jak nie obecny burmistrz i jego świta upolitycznili stadion? Najpierw Czesław głosuje jako przewodniczący rady za budową stadionu, następnie w czasie referendum i kampanii w nowych wyborach podnosi temat budowy tego samego stadionu jako nietrafionej inwestycji. Hipokryzja. Potem gdy wygrywa wybory wsadza na dyrektora ds bezpieczeństwa tego obiektu Darka, który jest jego klawiaturą w necie na jego przeciwników politycznych. Mało tego ten chłop pojęcia nie ma o swojej nowej robocie co mogą własnie powiedzieć ludzie związani ze sportem w Ostródzie. Żeby było ciekawiej facet awansuje i w czasie pracy napieprza w necie na byłego burmistrza(sprawdzcie facebooka). Olgierd głosami kibiców i ludzi w klubie, zostaje członkiem zarządu, jest źle bo chłop po przegranych wyborach ma zamknąć się w domu i nie wychodzić z domu? Co robi burmistrz? delikatnie insynuuje że jeśli klub chce dobrze żyć z miastem Olgierda ma nie być w klubie. Kolejna sprawa to kwestia taka że burmistrz nie jest sponsorem klubu bo złamanego grosza z własnej kieszeni nie wrzuca a przydziela publiczne pieniądze, notabene na najstarszy klub sportowy w mieście i w dodatku na niższym poziomie niż przeznacza na klub miasto takie jak Olsztynek, Morąg czy Biała Piska. Ponadto nakłada opłaty za wynajem obiektów sportowych, co jest sytuacją wyjątkową porównując inne miasta. Idźmy dalej, naciska na to by spikerem nie był młody Dąber, na tenisie już go nie ma czas na Sokół. Jak te całe środowisko ma być za burmistrzem? Może czas na gest w kierunku klubu i pokazanie kibicom, tamten pomagał tak a ja to zrobię lepiej. Czesław jest sportowcem więc nie widzę przeszkód by słowa krytyki tak jak sportowiec mógłby przekuć na czynną walkę o dobry wizerunek na złość krytykom. Mówicie żeby nie mieszać sportu z polityką a co wy zrobiliście z tym portalem? Portal o Ostródzie, wydarzeniach itp, było fajne forum a teraz? Jedna wielka naparzanka urzędników i opcji politycznych, spójrzcie więc na siebie!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Sokół-Warmiakibic 2015-09-24 23:17
Już myślałem, że Pan się nie odezwie. Bałem się, że coś Panu się stało albo, że nadal biega Pan po stadionie uciekając przed kibicami z Grajewa :-) No cóż ja nie mogłem Panu pomóc bo jadłem słonecznik a mój kolega wcinał kiełbasę :-) No ale jest Pan więc wszystko OK. No cóż stadion jest moim zdaniem nie do końca trafiony bo jest za duży. Miała tu stacjonować jaka ekipa na Euro ale Olowi nie wyszło więc teraz musimy tego kolosa utrzymywać. Za czasów tego Burmistrza koszty utrzymania bardzo spadło i to jest plus. Może i prawda że Burmistrz powsadzał swoich ludzi na stołki ale czy Pan trzymałby swoich przeciwników politycznych? Co prawda jedna Pani tam pracuje, która nie jest zwolenniczką Burmistrza i co Ty na to? Co Pan Dariusz pisze na swoim facebooku to jego sprawa a nie Burmistrza. Niedługo sprawa z przesławnym Radnym więc Sąd wyda opinie czy tak można czy nie. A jak Panu się nie podoba to nie czytajcie co Pan Dariusz pisze :-)Publiczny to może być np. dom proszę Pana a te pieniądze które daje Burmistrz to pieniądze podatników :-)Jeżeli podoba się Panu w Olsztynku, Morągu czy Biała Piska to zawsze może Pan tam zamieszkać :-)Jakby młodego Dąbra miało nie być to już by z ojcem w domu siedział proszę Pana ale może da się to zrobić :-)O jakim środowisku Pan mówi? O 20 rozwydrzonych małolatach? Z tego co wiem to normalni, dobrze wychowani ludzie obracający się w tym środowisku nie mają nic przeciw burmistrzowi. Tamten dawał ale tylko Sokołowi i nikomu więcej. Stadion taki wybudowali, że niedługo się zawali. Wszędzie dziury, połowa oświetlenia źle działa itd. itp. Na tym kończę tą dyskusję. Teraz radziłbym udać się do miejscowości położonej niedaleko Ostródy z prośbą o pomoc w ripoście bo we dwóch jesteście dla mnie za słabi Panowie. Tamten Pan na pewno coś Wam podpowie bo co jak co ale mówić umie. Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów Sokołowi Ostróda.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Sokół-Warmiajan 2015-09-24 23:27
Klub reprezentuje miasto i to jest najwazniejsze przestanmy w koncu z polityka a wezmy sie za klub, glosowalem na pana najmowicza jak i wielu moich znajomych i lubie chodzic na mecze sokola przestanmy mieszac sport z czymkolwiek ludzie opanujcie sie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Sokół-WarmiaHainz 2015-09-25 01:43
Obie strony mają swoje racje klub swego czasu nie potrzebnie przygarnął do władz Pana Olgierda wiedząc jak Pan Czeslaw go nie trawi natomiast obecny burmistrz na siłę unika pomocy klubowi a dzięki sponsorom jest szansa by zaistnieć w piłce, wykorzystać stadion do promocji Ostródy. Dwa lata jako burmistrz i oprócz słów przy różnych okazjach zero konkretów. Weźcie wszyscy przykład z Morąga właśnie, gdzie i sponsor i miasto po równi dają na klub i od tylu lat są silnym klubem.Na miejscu burmistrza pokazałbym szczylom że docenia rozwój piłki w ostatnich latach i gest najprężniej działającej firmy w mieście.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Sokół-WarmiaMisiek 2015-09-25 08:09
Hainz ma rację a moje marzenie jako kibica jest takie żeby miasto fajnie współpracowało z klubem i żeby wszyscy kochający piłkę nożną byli dumni, że są ostródzianami. Życzę władzom miasta i klubu żeby współpracowali ze sobą tak fajnie jak napisał Hainz jest to w Morągu. Pozdrawiam wszystkich
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Zarządzenie burmistrza bezprawne i uchyloneala 2015-09-27 10:59
Jak można mieć zaufanie do burmistrza, który mając wiedzę, że jest na zakup działki więcej niż jeden kupiec sprzedaje działkę bez przetargu. Panie Najmowicz Ostróda to nie pana prywatny folwark. Pieniądze ze sprzedaży działki to pieniądze publiczne, które należy parę razy obejrzeć zanim się je na coś przeznaczy. Wstyd żeby taki odpowiedzialny i sprawiedliwy robił takie rzeczy. Jest pan zdolny do wszystkiego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Zarządzenie burmistrza bezprawne i uchylonenet 2015-09-27 11:13
Pytanie do Hebla. Kiedy robicie konkurs na nowe stanowisko, które wygra koleżanka ze szkoły (Pani Małgosia)??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Zarządzenie burmistrza bezprawne i uchylonezyga 2015-09-27 21:11
Pani małgosia jest grzeczna i siedzi cicho ładnie sie usmiecha do burmistrza, cos jest na rzeczy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ??Ana 2015-09-28 11:11
Ciekawe skąd bierzecie takcie rewelacje?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: ??Jah 2015-09-28 17:58
Z bip-u.Zacznij go ogarniać pomidorku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Zarządzenie burmistrza bezprawne i uchyloneDamian 2015-09-29 21:10
Trochę post nie do tematu ale trzeba przyznać że na ulicy Mickiewicza zainstalowano lampy led, bardzo dobrze oświetlające drogę. Niestety troszkę można zauważyć eklektyczne dobieranie elementów "małej architektury". Np. Kosze i ławki drewniano-żeliwne obok stoją betonowe betonowe kosze, lśniące ocynkowane lampy,a wszystko to na tle czerwono ceglanej poczty i toalety miejskiej z muru pruskiego. Troszkę misz masz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Za słabekarolek 2015-09-29 21:21
Lampy są zbyt słabe . Jak na centrum jest ciemno i niebezpiecznie .Przejedź się wieczorem .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# ??Ana 2015-09-30 13:51
Fakt, trochę słaby jest ten snop światła. Dobrze by było zainwestować w wymianę lamp sodowych i ustawić lampy na ulicach zapomnianych przez kolejnych burmistrzów. Np. Osiedlowa, Pana Tadeusza, Spokojna,Mari Konopnickiej.
Panie Burmistrzu osiedle plebiscytowe liczy na Pana.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Za słabeDamian 2015-09-30 23:18
Masz rację, z perspektywy kierowcy w pewnych momentach ledy mocno świecą (tylko) w oczy. Sodówki tworzą lekko pomarańczową poświatę bardziej doświetlającą przestrzeń. Widać to na skrzyżowaniu Olsztyńskiej z Mickiewicza. Ciekawe jak z oszczędnościami energii.
Trochę szkoda że urząd robi inwestycje i nawet się nie pochwali nimi.
Jakby coś ukrywali czy co?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Zarządzenie burmistrza bezprawne i uchylonepablo 2015-09-30 09:41
Czy "miasto" ma jakieś plany na kontynuacje wymiany oświetlenia ulicznego?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# oj tam@ 2015-10-01 09:51
postawi się parę gipsowych krasnali i poziom się ustabilizuje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: oj tamJah 2015-10-01 19:39
Jednego grubego na Mickiewicza już mamy i teraz ni pionu ni poziomu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Zarządzenie burmistrza bezprawne i uchylonenepotyzm 2015-10-04 12:20
co niby te lampy oświetlają? może szosę, ale już na chodniku jest jak za mgłą. Durne dotacje unijne na lampy, które nie świecą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RadaFalo 2015-10-01 23:18
Mam prośbę do Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Bery. Czy może Pan w końcu wykasować meile zawalające Pańską skrzynkę () i odpisać na wiadomości.
p.s. większość oficjalnych skrzynek radnych ma podobny problem. Poco podajecie adresy w informacjach o dyżurach jak ich nie sprawdzacie!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RadaFalco 2015-10-02 08:33
Jak masz taka prośbę to idź do Bery i mu powiedz a nie wypisujesz na jakichś portalach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: RadaFalo 2015-10-02 19:27
Dziękuję za radę. Niestety do godzin wieczornych jestem w pracy.
Jak byś mógł to wyjdź z gabinetu przejdź przez szklane drzwi i idź do przewodniczącego i przekaż informacje komu trzeba.
P.s. Trochę ruchu dobrze tobie zrobi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RadaFalco 2015-10-04 15:37
Trzeba było się uczyć to byś pracował do godziny 15. Poza tym naucz się ortografii. Tobie za to dobrze zrobiłaby wizyta u lekarza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# Dobre rady Sobiesława ZasadyUczony??? 2015-10-04 22:12
Coś ty taki wykształciuch.. Jakie TWP skończyłeś??Pracujesz do 15 , a raczej udajesz , że pracujesz , bo cię po znajomości zatrudnili!!!Nie wymądrzaj się cwaniaczku!Ludzie naprawdę wykształceni w Ostródzie pracy nie dostają jak nie mają układów . Konkursy są ustawiane!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# syfnepotyzm 2015-10-04 12:16
za co pieniądze biorą radcy prawni i kto ich zatrudnił? i inne urzędasy od przetargów skoro nie wiedzą jakie przepisy istnieją????????????????? ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: syfDabrowski 2015-10-04 21:20
Jak to kto ich zatrudnił Jan Nosewicz i Olgierd Dąbrowski.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
# RE: Zarządzenie burmistrza bezprawne i uchyloneBorowik 2015-10-04 23:37
"Daro, Daro złote dziecię...
napierdziela na klarnecie w gabinecie"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi