___

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zrozumiałem

Finał na PGE Narodowym już o krok – znamy mistrzów Warmii i Mazur

 • Rafał Cepko, Arskom Group
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Dwa pełne sportowych emocji dni były potrzebne do wyłonienia najlepszych piłkarskich drużyn województwa warmińsko-mazurskiego w kategoriach wiekowych U-8, U-10 oraz U-12. Podczas rozegranych w dniach 19-20 kwietnia finałach wojewódzkich XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zwycięstwa odniosły: SP Uzdowo i UKS Mały Jeziorak Iława w kategorii U-8, SP 18 Olsztyn i AMO Olsztyn w U-10 oraz SP Samborowo i Szkoła podstawowa nr 1 z Ostródy wśród najstarszych dzieci. Już na przełomie kwietnia i maja drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentowały nasze województwo podczas Finału Ogólnopolskiego w Warszawie, gdzie staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym.

ZAGINĄŁ 14 - LETNI KACPER OSMAŃSKI

 • KPP Iława
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Policjanci poszukują 14-letniego KACPRA OSMAŃSKIEGO. Ostatni raz widziany był 10 kwietnia 2018 r. około godz. 18:00 kiedy wyszedł z domu informując, że jedzie do Holandii. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem 89 640 72 00, 997 lub osobisty z najbliższą jednostką policji.

Radny zrezygnował z mandatu

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Radny Rady Miejskiej w Ostródzie Piotr Krajewski zrzekł się mandatu. Pismo z rezygnacją trafiło do Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz do Komisarza Wyborczego. Dyrektor delegatury w Elblągu potwierdził nam dziś, że takie pismo wpłynęło. Niestety takiego potwierdzania odmówiono nam w Urzędzie Miejskim w Ostródzie. Wygaszenie mandatu to czysta formalność. "Powinno to nastąpić w ciągu tygodnia" - powiedział Adam Okruciński, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Elblągu.

Zaczęło się. Do końca roku w korkach.

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami w środę 4 marca 2018 roku zamknięto dla ruchu ulicę Drwęcką. To wszystko w związku z realizacją zadania "Budowa wiaduktu nad linia kolejową nr 353 Poznań – Skandawa wraz z przebudową układu komunikacyjnego drogowo-kolejowego". Nie jest też żadną niespodzianką, że zamknięcie tej ulicy spowoduje problemy w komunikacji samochodowej w Ostródzie. Trzeba przywyknąć. Do grudnia nic się nie zmieni.

Czarnieckiego załatana

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Zgodnie z zapowiedzią została dokona finalna naprawa fragmentu ulicy Czarnieckiego, którą to Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Ostróda Sp. z o.o. rozkopało na przełomie listopada i grudnia 2017 roku. Kierowcy znowu jeżdżą po równym asfalcie, nie po kocich łbach. Był to ostatni dzwonek na naprawę. Od 4 kwietnia zamknięta będzie ulica Drwęcka i ruch na Czarnieckiego znacznie wzrośnie.

Wiadukt nadal bez ostatecznego pozwolenia na budowę

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Wydane w dniu 8 stycznia 2018 roku pozwolenie na budowę wiaduktu nadal nie ma waloru ostateczności. Czy właśnie w tym fakcie należy upatrywać przesunięcie terminu rozpoczęcia prac? Choć Starosta Ostródzki nadał pozwoleniu rygor natychmiastowej wykonalności, to prace nie odbywają się zgodnie z harmonogramem. Pierwsze poważniejsze prace powinny się rozpocząć już 8 lutego 2018 roku.

Mistrzostwa Taekwon-do zakończone

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...To był pracowity weekend dla Klubu Sportowego Gladius. Kilkuset zawodników stanęło do walki podczas organizowanych w Ostródzie 25 Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Taekwon-do ZS PUT.

Centrum wspierana czeka na twoje zgłoszenie

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Rusza rekrutacja beneficjentów Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Ostródzie. Pomożemy Ci znaleźć pracę!Jeśli posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności i masz motywację
do podjęcia pracy- serdecznie zapraszamy! Przyjdź do nas z orzeczeniem o niepełnosprawności, a masz szansę otrzymać wymarzoną pracę. Ilość miejsc jest ograniczona, więc nie czekaj!