Obniżka wynagrodzenia burmistrza

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Radni podczas 28 Sesji Rady Miejskiej w dniu 20 czerwca 2018 roku zagłosowali za obniżeniem wynagrodzenia dla Burmistrza Ostródy Czesława Najmowicza. Zgodnie z uchwaloną zmianą burmistrz będzie zarabiał o 58 zł mniej niż obecnie, czyli 10 482,00 zł. Zmniejszone wynagrodzenie obowiązuje od 1 października 2018 roku.

Zakończył się ostatni etap budowy drogi ekspresowej S7 na Warmii i Mazurach

 • Redakcja / GDDKiA Olsztyn
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Odsłonięciem tablicy z nazwą obiektu zakończył się ostatni etap budowy drogi ekspresowej S7 na Warmii i Mazurach realizowanej przez olsztyński oddział GDDKiA. W roku, w którym świętujemy rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, uchwałą Rady Miejskiej w Ostródzie uhonorowano to wydarzenie nadając obiektowi MS4 nad jez. Pauzeńskim nazwę "Most Niepodległości".

Most Niepodległości udostępniony w pełnym zakresie

 • Redakcja / GDDKiA Olsztyn
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Już jutro, w środę 20 czerwca zostanie udostępniony w pełnym zakresie Most Niepodległości w Ostródzie. Obiekt o dł. 343 m usytuowany jest w ciągu drogi ekspresowej S7 nad misą jeziora Pauzeńskiego. Most ma stalową trójprzęsłową konstrukcję dwudźwigarową (pod każdą jezdnią) wzmocnioną trzema łukami stalowymi (w całym przekroju mostu). Rozpiętość przęseł wynosi 340,0 m (70,0+200,0+70,0). Oprócz funkcji przeprowadzenia drogi ekspresowej nad jez. Pauzeńskim będzie pełnił także rolę przejścia dla zwierząt.

Finał Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...W dniach 16-17 czerwca w Łodzi na Stadionie AZS Łódź odbyły się XXIV Ogólnopolskie Finały "Czwartków Lekkoatletycznych". Wzięło w nich udział około 2600 zawodników z całego kraju.

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym - utrudnienia w Ostródzie

 • Ślęża Sobótka Bike Academy
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Ślęża Sobótka Bike Academy informuje, że w związku z organizacją Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym w dniach 23-24 czerwca 2018r. nastąpią utrudnienia w ruchu w ciągu ulic Pionierskiej, Pieniężnego, 21 Stycznia, Czarnieckiego, 11 Listopada i Jagiełły w Ostródzie, dróg powiatowych 1243N Ostróda- Tułodziad, 1922N Kraplewo- Lichtajny - 1232N Wirwajdy- Smykowo- Szyldak- Olsztynek, 1237N Ostróda- Brzydowo oraz drogi krajowej Nr 16 na odcinku od skrzyżowania z drogą Ostróda- Brzydowo do Ostródy.

Z miłości do aktywności

 • Agnieszka Stępniak
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Fundacja „Misja Medyczna” wspólnie z Ministerstwem Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia realizuje projekt „Aktywność Fizyczna” pod hasłem „Z miłości do aktywności”. Celem projektu jest organizacja cyklu 32 spotkań w miejscowościach liczących poniżej 50 000 mieszkańców oraz promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia.

Rzeczjasna nagrodzona

 • Redakcja/Rzeczjasna
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...29 maja 2018 roku podczas Festiwalu Sektor 3.0 Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych Rzeczjasna odebrało prestiżową nagrodę za swoją działalność. Sektor 3.0 to największe w Polsce wydarzenie dotyczące wykorzystania nowych technologii w działaniach społecznie użytecznych. Co roku podczas Festiwalu przyznawana jest Nagroda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pt. "Sektor 3.0" - wyróżnienie dla organizacji pozarządowej posiadającej szczególny dorobek w zakresie prowadzenia działań promocyjnych, badawczych, edukacyjnych dotyczących wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w trzecim sektorze, lub która jest przykładem innowacyjnego zastosowania ICT w bieżących działaniach.