Koncepcja przebudowy skrzyżowania

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Zapoznaliśmy się z nową koncepcją przebudowy skrzyżowania ulicy Drwęckiej z ulicą Grunwaldzką w Ostródzie. Dwa różne warianty wprowadzają wiele zmian w rejonie tego skrzyżowania. Niestety szacunkowa kwota przebudowy jest dość wysoka. Jak wiemy Gmina Miejska Ostróda ze swoim poziomem zadłużenia może mieć problemy z pozyskaniem środków na taką inwestycję.

Przekraczając granice…

 • informacja prasowa
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...W maju 2018r. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Ostródzie rozpoczęło realizację projektu w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020. Celem projektu pn. „Przekraczając granice…” jest wzmocnienie posiadanych i nabycie nowych umiejętności w zakresie rzecznictwa własnych praw oraz podniesienie poziomu samodzielności 15 osób z niepełnosprawnością intelektualną. Istotną kwestią jest również poprawa wizerunku osób z niepełnosprawnością intelektualną w lokalnym środowisku społecznym.

ODDAJ KREW WRAZ Z BRICOMARCHÉ W OSTRÓDZIE!

 • Havas PR Warsaw
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Z okazji 11. edycji kampanii „Zbieramy krew dla Polski” 11 sierpnia br. mieszkańcy Ostródy będą mogli zostać dawcami krwi dla pacjentów okręgowych szpitali. Zbiórki krwi są realizowane dzięki współpracy Grupy Muszkieterów, zrzeszającej sieci Intermarché i Bricomarché, oraz Polskiego Czerwonego Krzyża.

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

 • LUX MED Diagnostyka
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Niespełna połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % uprawnionych pań. Warunkiem skuteczności Programu jest jego masowość, długoterminowość i wysoka jakość. Jego waga i znaczenie dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.

Uważajcie na plaży nad j. Sajmino

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Jeden z naszych czytelników poinformował nas, że w wodzie mogą znajdować się fragmenty starego pomostu i widział, jak jeden z plażowiczów skaleczył stopę. Sprawdziliśmy. W wodzie są prawdopodobnie pozostałości starego pomostu. To wszystko zaledwie kilka metrów od brzegu, gdzie osoba o przeciętnym wzroście cały czas ma grunt pod nogami.

Fragment Placu Tysiąclecia zamkięty dla ruchu

 • Ekobud
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego "EKOBUD" Sp. z o.o. informuje, iż od dnia 13.08.2018 r. do dnia 27.08.2018 r. w związku z planowaną budową przyłączy planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na odcinku drogi Powiatowej Nr 3054 N, ul. Plac Tysiąclecia w Ostródzie (działka nr 23/12).

Termin minął, dróg rowerowych nie ma

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Trzy odcinki dróg rowerowych, dwie firmy, nieco ponad 3 kilometrowy odcinek do wykonania, 10 miesięcy postępowania przetargowego, 10 miesięcy na wykonania. Terminy zakończyły się, dróg rowerowych nie ma. Na horyzoncie jeszcze pozostało zabetonowanie brzegu jeziora Sajmino i droga rowerowa na Osiedlu Drwęckim, która nie ma sensu i nie zgadzają się na nią mieszkańcy. Tak wygląda marnotrawienie pieniędzy podatników w wykonaniu Urzędu Miejskiego w Ostródzie.

Ostróda z niezwykłej perspektywy

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Zobacz Ostródę z lotu ptaka i spraw, by wszyscy mogli się nią zachwycić. Głosuj na Ostródę! Zwycięskie miejsce zostanie sfilmowane z zapierającej dech w piersiach lotniczej perspektywy i będzie pokazane w specjalnym odcinku programu "Polska z góry". Głosy oddane na każdą miejscowość zostaną przeliczone proporcjonalnie do liczby jej mieszkańców, dlatego nawet najmniejsza wieś ma szansę zwyciężyć! Do dzieła, niech Ostróda zwycięży.

FlixBus ogłasza nową siatkę połączeń, w tym nowe trasy z i Ostródy i Elbląga

 • FlixBus
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Nowa siatka połączeń FlixBusa, największego w Europie operatora dalekobieżnych połączeń autobusowych, obejmie co najmniej 130 destynacji, w tym około 70 nowych miejscowości w Polsce i 20 za granicą. Z województwa warmińsko-mazurskiego będzie można dojechać do ponad 10 miast w ramach 2 linii, przede wszystkim nad Bałtyk do Trójmiasta, Stegny, Sztutowa, Kątów Rybackich, Krynicy Morskiej czy Łeby. Bilety na przejazd FlixBusem można kupić na stronie www.flixbus.pl i w aplikacji mobilnej, a także w punktach stacjonarnych, m.in. w Biurze Podróży LOS AMIGOS w Elblągu.