___

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zrozumiałem

Uwaga kierowcy! Utrudnienia na Olsztyńskiej i Plebiscytowej

 • Redakcja / Budimex
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...W poniedziałek 21 sierpnia 2017r. w godzinach popołudniowych planowane jest zamknięcie na ul.  Olsztyńskiej w związku z układaniem nowej nawierzchni asfaltowej. Następnie w środę w godzinach popołudniowych nastąpi otwarcie ul. Olsztyńskiej wraz z jednoczesnym zamknięciem ulicy Plebiscytowej. Zakończenie robót na ul. Plebiscytowej zaplanowano na piątek 25 sierpnia 2017 roku.

Rasizm, ksenofobie, podżeganie do przestępstw na tle ideologicznym. W Ostródzie? Kto by pomyślał!

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Rockman Kukiz zapewne nie zdawał sobie sprawy, że otwiera puszkę Pandory wprowadzając środowiska radykalno narodowe do sejmu RP. Dziś rządca partia z radością miesza w niej ogonem diabła a piekielny zapach zaczyna roznosić się po całej Polsce. Zagonieni mieszkańcy Ostródy, nie zawsze zwracają uwagę na uliczną propagandę uprawianą przez lokalnych radykałów i nacjonalistów. Co uważniejsi dostrzegli jednak na ulicach miasta, agitacyjne naklejki głoszące ksenofobiczne i rasistowskie hasła, niektóre z nich mogą nosić znamiona przestępstwa z art. 119 k.k. i art. 18 § 2 kk. Pod większością naklejek umieszczony jest symbol celtyckiego krzyża, używany przez polskich nacjonalistów w tym również przez Obóz Narodowo - Radykalny (ONR).

Nowe ścieżki rowerowe

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że budowa ścieżek rowerowych to dobra inwestycja w bezpieczeństwo i komfort ich użytkowników. Każdy wie, że ścieżek nigdy za wiele. Mieszkańcy Ostródy szczególnie dobrze to wiedzą, gdyż ścieżek jest u nas jak na lekarstwo, raptem nieco ponad 8 km. W maju 2017 roku Gmina Miejska Ostróda otrzymała dofinansowanie na budowę kolejnych 8 km nowych ścieżek rowerowych. Niestety w naszym mieście ścieżki rowerowe nadal są traktowane jako drogi turystyczne a nie jako ciągi komunikacyjne, które mają być alternatywą dla ruchu kołowego. Podchodzi się do tego tematu chaotycznie i niestety pomija się niezwykle istotny proces jakim są konsultacje społeczne. Choć przed wyborami konsultacje są odmieniane przez wszystkie możliwe przypadki, po po ich zakończeniu kandydatów dopada amnezja. Nie dziwi też chyba nikogo fakt, że takie inwestycje najchętniej są realizowane tuż przed zbliżającymi się wyborami.

Węzeł Ostróda Południe będzie otwarty 11 sierpnia

 • Redakcja / Budimex
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Wykonawca zadania pn. "Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Miłomłyn-Olsztynek, pododcinek Ostróda Północ – Ostróda Południe (pododcinek "B") wraz z obwodnicą Ostródy w ciągu drogi krajowej DK16"  informuje, iż na dzień 7 sierpnia 2017r. zaplanowano wprowadzenie zmiany w organizacji ruchu.

Zrównoważony transport miejski w Ostródzie

 • UM Ostróda
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...W dniu 31 lipca 2017 r. Gmina Miejska Ostróda złożyła wniosek o dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014 – 2020 projektu pod tytułem „Zrównoważony transport miejski w Ostródzie”. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 20 423 902,30 zł, a wnioskowana kwota dofinansowania wynosi 16 541 318,47 zł.

Duża zmiana organizacji ruchu od 1 sierpnia.

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...W związku z budową ronda na skrzyżowaniu ul. 11 Listopada i ul. Pieniężnego w ramach zadania pn. „Przebudowa ulicy powiatowej nr 3032N 11 Listopada w Ostródzie”, od dnia l sierpnia 20l7r. zostaje zamknięte skrzyżowanie ul. 11 Listopada i ul. Pieniężnego w Ostródzie.

Dokumentacja remontu basenu

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Choć informacja o wyniku postępowania „Wykonanie dokumentacji projektowej modernizacji budynku basenu położonego na działce nr 363/5 obręb 8, przy ul. Jana Pawła II 9A w Ostródzie”, powinna być dostępna w Biuletynie Informacji Publicznej, do dnia dzisiejszego nie została opublikowana. Zwróciliśmy się więc do Urzędu Miejskiego w Ostródzie o ich udostępnienie. Urząd jak zwykle potrzebował ponad dwa tygodnie, choć nie powinno to trwać dłużej, niż dodanie załącznika do wiadomości.

Bezpłatne badania w kierunku nowotworu płuca

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Od 18 lipca mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego mogą wykonać bezpłatne badania tomografii komputerowej klatki piersiowej w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych – Program Badań w Kierunku Wykrywania Raka Płuca. Mieszkańcy powiatów: lidzbarski, gołdapski, olecko-gołdapski, nowomiejski, ostródzki, węgorzewski, ełcki, elbląski, giżycki oraz miasta Elbląg będą mogli skorzystać z darmowych badań w centrach Affidea Olsztyn (przy ulicy Niepodległości 44 oraz ulicy Żołnierskiej 18a).

Ostróda również protestuje

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Codziennie od czwartku 20 lipca liczna grupa mieszkańców Ostródy wyraża swój protest wobec zmian forsowanych przez rząd i większość parlamentarną, które mają na celu zmianę w systemie sądownictwa (Sądy Powszechne, Sąd Najwyższy, Krajowa Rada Sadownictwa). Mieszkańcy codziennie spotykają się przed budynkiem Sądu Rejonowego w Ostródzie. Podobne protesty odbywają się w wielu miastach naszego kraju.