___

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zrozumiałem

Koncepcja budowy wiaduktu nadal tajna

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Kolejna próba uzyskania wglądu do koncepcji budowy wiaduktu bez rezultatu. Niestety. Najwyraźniej burmistrz uznał, że ten dokument jest na tyle ważny i strategiczny, że jego ujawnienie zagraża funkcjonowaniu urzędu. Burmistrz chyba sądzi, że można wydać 30750 zł publicznych pieniędzy i nie pokazać, co zostało za te pieniądze kupione.

Morąg: Zaginęła 61-letnia Henryka Budka

 • KPP Ostróda
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Policjanci z Morąga poszukują 61-letniej Henryki Budka. Kobieta po raz ostatni widziana była wczoraj około godziny 14:00 w Morągu, na ul. Kujawskiej. Wszystkie osoby, które mają informację lub widziały zaginioną proszone są o kontakt telefoniczny z policją pod numerami telefonów 997 lub 112.

Letnie Spotkania Kabaretowe 2017

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Już w najbliższą niedzielę Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA już po raz drugi zagości w Ostrdzie!  Letnie Spotkania Kabaretowe, będą miały miejsce 16 lipca 2017 roku, w Amfiteatrze, w Ostródzie. Na scenie zobaczymy zestawienie dwóch, różnych światów: muzycznego i kabaretowego, a ich przedstawicielami są trzej dobrze znani dżentelmeni.

Radni chcą pomnika

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...W poniedziałek 3 lipca odbyła się 36 Sesja Rady Miejskiej w Ostródzie. Była ona zwołana przez burmistrza. Na sesji podjęto jedną uchwałę dotyczącą zmian w budżecie. Przeszłaby ona pewnie zupełnie niezauważona przez nikogo, gdyby nie fakt "wciśnięcia" jednej rzeczy pomiędzy potrzebne zmiany w budżecie. Chodzi o wydanie przez samorząd 5500 zł na budowę pomnika na ul. Spokojnej. Po cichu, bez dyskusji, bez uzasadnienia i szczegółów.

Ostróda: Kim był znaleziony mężczyzna? Pomóż w identyfikacji

 • KPP Ostróda
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Był to mężczyzna w wieku 35 - 55 lat. Miał wadę wzroku. Ubrany był w spodnie jeansowe i lekką kurtkę. Na nogach miał buty o rozmiarze 43. Przyczyna jego śmierci nie jest znana, a jego przybliżony wygląd opracowali specjaliści z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego we współpracy z antropologami Uniwersytetu Szczecińskiego. Ktokolwiek podejrzewa kim był ten mężczyzna lub rozpoznaje jego wizerunek, proszony jest o kontakt z policją.

Zostań naszym wolontariuszem i jedź z nami na festiwale!!!

 • SIM RzeczJasna
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Jak co roku Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych "RzeczJasna" ogłasza otwarty nabór wolontariuszy do współpracy przy organizacji festiwalowych Stref Twórczego Recyklingu oraz przy innych akcjach stowarzyszenia. Bądź razem z RzeczJasną na Ostróda Reggae Festival oraz podczas Olsztyn Green Festival i na innych naszych akcji.

Spotkanie strażaków u starosty

 • KPPSP Ostróda
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...W dniach 9 i 13 czerwca 2017 r. Reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie została po raz trzeci w historii mistrzem województwa w sporcie pożarniczym. W związku z tym wydarzeniem Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski zaprosił zwycięską drużynę na uroczyste spotkanie.

Anonimy z Urzędu Miejskiego

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Na przestrzeni ostatnich lat otrzymywaliśmy już przeróżne odpowiedzi z Urzędu Miejskiego. Mniej lub bardzie poważne. Tego jednak jeszcze nie doświadczyliśmy. Odebraliśmy dziś trzy pisma z urzędu i jeden e-mail o nic nie mówiącym tytule "odpowiedź na pismo". Tyle, że e-mail nie zawiera żadnej treści, nie ma informacji czego dotyczy korespondencja, nie ma informacji, kto wysyła, nie ma "Dzień dobry", "Do widzenia". Jest natomiast załącznik. Niestety pusty. Nie wiemy zatem czego dotyczy odpowiedź i jaka jest jej treść.

Ogłoszono postępowanie przetargowe na wiadukt

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Burmistrz Czesław Najmowicz dopiął swego. Przygotowano postępowanie przetargowe, ukrywano koncepcje przed mieszkańcami, nie było konsultacji i wszystko wskazuje na  to, że nie ma już odwrotu. Burmistrz nie zrobił absolutnie nic, żeby przekonać mieszkańców do tego rozwiązania. Nie zrobił też nic, by przekonać i udowodnić, że ruch samochodowy i pieszy usprawni się dzięki wiaduktowi. Zarówno przeciwnicy tego pomysłu jak i jego zwolennicy muszą teraz cierpliwie poczekać na finał. Wiadukt ma być oddany do użytku do grudnia 2018 roku. Wtedy zobaczymy, czy będzie on dobrą inwestycją, czy powieli "sukces" ronda na przejeździe kolejowym.

Bocian zaczął się palić

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Straż Pożarna została powiadomiona o pożarze, który wybuchł na statku wycieczkowym Bocian. Blisko 30 osób na płonącym statku to jeden z czarniejszych scenariuszy. Część pasażerów wyskoczyła do wody, jedna osoba zaginęła. Na szczęście to tylko ćwiczenia.