___

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zrozumiałem

Stadion lekkoatletyczny otwarty.

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...W sobotę 17 czerwca oficjalnie otwarto wyremontowaną murawę i bieżnię stadionu lekkoatletycznego przy ul. Kardynała Wyszyńskiego w Ostródzie. Obiekt jest już dostępny dla wszystkich mieszkańców. Przed skorzystaniem z nowego obiektu warto zapoznać się z regulaminem. Na kompletne zakończenie przebudowy pozostałych elementów obiektu musimy jeszcze poczekać.

Przed nami VI edycja Ostródzkiego Półmaratonu św. Jerzego

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Już w niedzielę po raz szósty wystartuje Ostródzki Półmaraton św. Jerzego. Biegowa impreza,   bez której trudno już sobie wyobrazić kalendarz czerwcowych imprez w Ostródzie. Przyciąga ona setki uczestników, ich przyjaciół i rodziny. To również doskonała promocja Ostródy jako miejsca, gdzie można biegać w niewąpliwie pięknych okolicznościach przyrody.

Informatyk zwolniony z urzędu. Sprawa zgłoszona na policję.

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Policja potwierdza, że z urzędu wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Chodzi o Urząd Miejski w Ostródzie, w którym to informatyk miał dokonywać zakupu sprzętu i odsprzedawać go. Jednak pieniądze trafiały już prosto do rąk informatyka. W grę ma wchodzić oszustwo i podrabianie podpisów. Na tym etapie Policja mówi o przestępstwie przeciwko mieniu (Art. 286. § 1 kk). 

UWAGA! Będzie przerwa w dostawie ciepłej wody.

 • MPEC
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Ostródzie informuje o planowanej przerwie w dostawie ciepłej wody użytkowej w dniach: 26 czerwca 2017 r. do 1 lipca 2017 r. /od poniedziałku do soboty/. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania przeglądów konserwacyjnych sieci ciepłowniczej oraz dokonaniem podłączeń nowych odcinków sieci i urządzeń cieplnych do istniejącej infrastruktury.

Dziedzictwo odzyskane. Ewangelickie skarby wracają do domu.

 • ks. Wojciech Płoszek
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Przed II Wojną Światową na terenie dawnych Prus Wschodnich było ponad czterysta kościołów ewangelickich. Po wojnie na terenie przynależnym do Polski znalazło się ich blisko 250. Niestety większość z nich została zniszczona, spalona czy rozebrana. Te które przetrwały zostały w większości ewangelikom odebrane, a ich pierwotny luterański wygląd i wyposażenie zniszczone. Do dnia dzisiejszego przetrwało zaledwie kilkanaście ewangelickich kościołów na terenie Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

IV Dni Gizewiusza 2017 - Święto ostródzkich ewangelików.

 • ks. Wojciech Płoszek
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Po raz czwarty już odbyły się w Ostródzie i okolicach „Dni Gizewiusza”. Święto, które ma przybliżać historię, tradycję i kulturę zachodniomazurskich ewangelików, szczególnie zaś przypominać sylwetkę wybitnego mieszkańca miasta ks. Gustawa Gizewiusza. Tegoroczna edycja poświęcona była pracy etnograficznej i folklorystycznej ostródzkiego duszpasterza. Święto organizowane jest dorocznie przez Parafię Ewangelicko-Augsburską w Ostródzie.  Honorowym Patronem „Dni” był zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP ks. Bp Jerzy Samiec, Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz i Starosta Andrzej Wiczkowski. Wydarzenia współfinansowane były ze środków Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Zmiana organizacji ruchu (MPEC)

 • Redakcja / Budimex
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Wykonawca zadania pn. „Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Miłomłyn-Olsztynek, pododcinek Ostróda Północ – Ostróda Południe (pododcinek „B”) wraz z obwodnicą Ostródy w ciągu drogi krajowej DK16” informuje, że na dniach 6 - 7 czerwca 2017r. zaplanowano zamknięcie przejazdu ul. Demokracji pod istniejącym wiaduktem. Zamknięcie drogi spowodowane jest montażem belek ustroju nośnego.

Kolejny etap wykonany. Bliżej do budowy wiaduktu.

 • Redakcja
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Rada Powiatu podjęła uchwałę o przekazaniu Gminie Miejskiej realizacji zadnia publicznego. Chodzi o realizację budowy wiaduktu. To kolejny krok na drodze do realizacji tej inwestycji. Nadal nie wiemy, jak ostatecznie będzie wyglądał układ komunikacyjny po wybudowaniu wiaduktu. Nadal nie ma żadnej informacji o konsultacjach społecznych w tej sprawie. Wygląda na to, że Gmina Miejska nie zamierza niczego konsultować z mieszkańcami.

Nowa nakładka na Szosie Elbląskiej

 • Redakcja / Budimex
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Wykonawca zadania pn. „Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Miłomłyn-Olsztynek, pododcinek Ostróda Północ – Ostróda Południe (pododcinek „B”) wraz z obwodnicą Ostródy w ciągu drogi krajowej DK16”  informuje, że w dniu 29.05.2017r. planowane jest układanie nawierzchni asfaltowej na Szosie Elbląskiej.

Ostróda stolicą polskiej obronności

 • Expo Mazury
 • Kategoria: Wiadomości

Czytaj więcej...Wraz z początkiem czerwca Ostróda (woj. warmińsko-mazurskie) po raz kolejny będzie centrum polskiej proobronności. Stanie się tak dzięki odbywającej się w Expo Mazury, II edycji targów proobronnych Pro Defense objętych patronatem honorowym przez Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza i Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską.